Gyroskopy

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

gyroskopický efekt ?

Příspěvek od Akord »

Edgar píše:Správně, v podsatě by šlo o hybrid. Energie se místo nesmyslného ohřívání železa pěkně nabrzdí do setrvačníku. Řešení by bylo levnější než moderní elektromotorické hybridy (tak jak je to na hyb. autech), jen ten gyroskopický efekt trochu vadí.
Gyroskopický efekt se zcela zruší, pokud se otáčejí 2 setrvačníky proti sobe.
Zustane ale efekt mezi temato 2 setrvačníky, takže musí být vzájemne upevneny
s uvažováním gyroskopických sil. Opakuji ale, tato soustava setrvačníku navenek pak nevykazuje žádné gyroskopické efekty. Mám to vyzkoušené i prakticky.


GRS
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: stř 01 lis 2006 16:48
Bydliště: Brno
Dostal: 1 poděkování

Gyroskopický efekt trochu inak.

Příspěvek od GRS »

Akord píše: Gyroskopický efekt se zcela zruší, pokud se otáčejí 2 setrvačníky proti sobe.
Zustane ale efekt mezi temato 2 setrvačníky, takže musí být vzájemne upevneny
s uvažováním gyroskopických sil. Opakuji ale, tato soustava setrvačníku navenek pak nevykazuje žádné gyroskopické efekty. Mám to vyzkoušené i prakticky.
Ono to nieje s tymi gyroskopmi az take jednoznacne.
Ine pokusy hovoria o niecom inom.
Ak by to niekoho zaujimalo, zotrvacnik otacajuci sa vysokymi otackami doprava straca na hmotnosti s casovym oneskorenim.

http://tala.nazory.cz/

Je to jeden prehliadany objav, domnievam sa ze v buducnosti bude velmy vyznamny, hlavne ak sa bude dat aplikovat aj na elektricke javy.

Ak mate niekto moznost, tak skuste zvazit zotrvacnik, roztocit na vysoke otacky, nechat par hodin bezat, zastavit a odvazit, co sa stane...


Uživatelský avatar
MilMAX
Starší člen
Příspěvky: 183
Registrován: úte 24 dub 2007 19:04
Bydliště: Kobylí
Kontaktovat uživatele:

Ztráta hmotnosti setrvačníku

Příspěvek od MilMAX »

No to je opravdu zajímavé, nicméně si myslím, že i kdyby z toho řekněme 2000 kg setrvačníku ubylo třeba i 5 kilo na nic to z pohledu funkce stroje nebude mít vliv


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Gyroskopický efekt trochu inak.

Příspěvek od A(&F) »

Viliam píše:http://tala.nazory.cz
... zajímavé, ... ale co mne docelo dostalo, byla použitá věta:

... "Naměřené hodnoty zjevně odporují základním fyzikálním zákonům, tak jak je v současné době známe. Nicméně právě gravitační'zákon patří k nejlépe prozkoumaným a nejdokonaleji ověřeným přírodním zákonům" ...

... otázka zní: Co dnes víme o samotné příčině gravitace ??? ... co ji vlastně způsobuje ??? ... nejsme náhodou se znalostmi v tomto ohledu přesně tam, kde byl ten pán, když mu před několika sty lety dopadlo na hlavu jablko ??? ... ;) ... (mno ... a asi ještě velmi dlouho budeme :| ) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
GRS
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: stř 01 lis 2006 16:48
Bydliště: Brno
Dostal: 1 poděkování

Re: Ztráta hmotnosti setrvačníku

Příspěvek od GRS »

MilMAX píše:No to je opravdu zajímavé, nicméně si myslím, že i kdyby z toho řekněme 2000 kg setrvačníku ubylo třeba i 5 kilo na nic to z pohledu funkce stroje nebude mít vliv
Ona je aj otazka, ci sa prave nejakym takymto sposobom neda do zotrvacnika ulozit obrovske mnozstvo energie.

Ak by sa dalo nejako zistit, ci ten pohyb castic je dolezity prave voci urcitemu ulozeniu poli, a ak by sa dalo zistit, ze je mozne tento jav vyvolat aj otacanim tohoto pola voci zotrvacniku, potom ...


Uživatelský avatar
MilMAX
Starší člen
Příspěvky: 183
Registrován: úte 24 dub 2007 19:04
Bydliště: Kobylí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta hmotnosti setrvačníku

Příspěvek od MilMAX »

jakože vyzkoušet zda má elektrické pole hmotnost = setrvačnost?


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

antigravitace

Příspěvek od jeff »

Pomocí gyroskopického jevu se celkem jednoduše dá dosáhnout "antigravitace". Zkoušeli jste to někdo? Není to o částečném snížení hmotnosti setrvačníku, když se roztočí.

Jeff


Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: nepatří to sem , ale nevím kam....

Příspěvek od gromit »

martin11 píše:....asi před rokem , jsem se začal zajímat....jako absolutní amater....o gravitaci, ale trochu z jiného pohledu....a to z pohledu setrvačníků....letos z jara jsem začal s prvními pokusy....bylo to o život....roztočit cokoli...tak jsem toho raději nechal...občas se něco roztrhne...nebo to chytí vibrace, které vedou k destrukci....nebo mě to roztočené honilo po kuchni....kde jsem laboroval.psal jsem o tom , ale už nevim kde tady......tak....pomalu na toto laborování dozrává čas.....impulzem není F1...Formule 1...auta....pro neznlace....zde se usilovně vyvíjí setrvačníky...60 000 ot-min....a využití táto energie.....získává se výkon navíc až 30-40Kw navíc při akceleraci auta..při váze zařízení cca 5kg !!!!..mě nejde vymýšlet vymyšlené...a automobilky to mají....třeba Toyota...jde o akumulaci energie, která v jistém okamžiku přebývá...a dala by se využít ve chvílích nedostatku.....takže dotaz.....mám založit vlákno SETEVAČNÍKY...a problemy související.....zabývá se tím tady někdo.....všichni zde víme..., že jsem netechnik...jsem taková bílá vrána mezi vámi...fotograf :oops: ...kolikrát se ptám sám sebe ...co tu mezi váma oxiduju...ale stejně....prostě mě ta technika baví....a na setrvačníku není nic elektrickýho, tak to jsem schopen zkousnout...hlavou...tak se mi někdo ozvěte....nebo budu laborovat dále sám....???....zdravím martin11 :lol:
špatný nápad to rozhodně není - sice nejsou sertvačníky přímo zdroje VE, ale jako akumulátory (např. supravodivé ) nebo hračky (Powerball - mám doma, je to schopné zlomit zápěstí...) suter věc - prý to umí i antigravitaci... :jump:
jinak ten hydraulický gravitační generátor není žádná utopie - ne moc dávno jsem to viděl na netu, ale teď to nemůžu zaboha najít - jen takovou rozpačitou polemiku: http://www.lhup.edu/~dsimanek/museum/osmosis.htm
nebo něco jiného na osmózu: http://www.tretipol.cz/index.asp?clanek&view&658


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

pro Dvell

Příspěvek od la »

Třeba gyroskop používaný v letectví,akorát ta zpětná vazba je poměrně pomalá.


Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Pro la

Příspěvek od Dvell »

V jakem ohledu gyroskop ovlivnuje gravitaci? nechapu souvislosti..
Dle mne to byl vzdy jen rotujici disk ktery zustava relativne stabilni za predpokladu ze je dostatecne volne ulozen v ramu ktery se naklapi..

Dvell


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: Pro la

Příspěvek od la »

Gyroskop v tomhle případě slouží jako umělý pevný gravitační bod třeba kvůli lepší orientaci pilota nebo autopilota,nebo měřiče zrychlení.Nebo třeba automatické stabilizátory hlavní jedoucích tanků ,to je zatím pro mě jediné známé využití tlumení inerce.Jinak kompaktní řešení tlumiče inerce ze zpětnou vazbou na gravitaci je krásný sen :D
elektronické řešení http://jonatan.spse.pilsedu.cz/~mazanec/gyroskopy.htm
Naposledy upravil(a) la dne pon 15 čer 2009 21:05, celkem upraveno 1 x.


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Pro la

Příspěvek od aNONym »

Dvell píše:V jakem ohledu gyroskop ovlivnuje gravitaci? nechapu souvislosti..
Dle mne to byl vzdy jen rotujici disk ktery zustava relativne stabilni za predpokladu ze je dostatecne volne ulozen v ramu ktery se naklapi.. Dvell
A co tahle sestava http://www.repofium.net/sx/tech/gyroskop.html ?? ;) Non


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

pro aNONym Dr. Onte

Příspěvek od la »

Ano .Četl jsem a spoustu filmů na netu je o tom že tělesa velkou rotací ztrácí hmotnost. :good:


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: pro aNONym Dr. Onte

Příspěvek od aNONym »



The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Ztrata hmotnosti?

Příspěvek od Dvell »

Napadlo nekoho povesit Newtonmetr na tu snurku na ktere to drzi? to ze se rotujici disk udrzuje ve stabilni poloze neznamena ze se odlehcil (dle mne ne) (a nemuzu si pomoct furt se mi mota pod nohy zakon zachovani hmoty)

BTW NON-e zajimavy postreh shltnul jsem tu 0,000nic informaci co tam bylo ale vypada to zajimave..

Dvell


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“