Elektrocentrála LPG / Zemný plyn - Stála prevádzka

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Elektrocentrála LPG / Zemný plyn - Stála prevádzka

Příspěvek od poota »

Tahle životnost zahrnuje i opakované starty a proměnlivé otáčky a zatížení.
Při stálém provozu, stálých otáčkách v blízkosti maxima krouticího momentu a stálém zatížení předpokládám, že bude životnost vyšší.
Ale i tak je to dost málo - kdyby byla třeba čtyřnásobná, tak se dostaneš s bídou na rok provozu.
A s vidinou toho, že už po půl roce se to může kdykoli zastavit - což znamená mít v záloze ještě jednu soupravu.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrocentrála LPG / Zemný plyn - Stála prevádzka

Příspěvek od Jim68 »

poota píše:Tahle životnost zahrnuje i opakované starty a proměnlivé otáčky a zatížení.
Při stálém provozu, stálých otáčkách v blízkosti maxima krouticího momentu a stálém zatížení předpokládám, že bude životnost vyšší.
Ale i tak je to dost málo - kdyby byla třeba čtyřnásobná, tak se dostaneš s bídou na rok provozu.
A s vidinou toho, že už po půl roce se to může kdykoli zastavit - což znamená mít v záloze ještě jednu soupravu.

Zdravím - poota
Nejlepší garance má Perkins - myslím na stabilní motory pro kogeneračky a centrály - a to 2000 motohodin.... 3kW dvouválec vodník za 96,000 bez příslušenství (výfuk, generátor, skříň) :(


Jim68
Be happy!
dracekvo
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: úte 21 úno 2012 10:25

Jak na ostrovní generátor

Příspěvek od dracekvo »

Zdravím,

mám tu jednoho favorita na LPG, tak mě napadlo, že si z něj vydnám motor s LPG a udělám si z toho stabilák a centrálu.

Chtěl jsem se zeptat, jaký motor použít pro generátor. Pokud vím, tak asynchronní potřebuje siť ke svému chodu. Synchronní se dá sehnat za nějaké rozumné peníze?
Jsou tam ještě nějaké problémy?
Naposledy upravil(a) dracekvo dne stř 22 úno 2012 9:09, celkem upraveno 1 x.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Jak na ostrovní generátor

Příspěvek od Akord »

Podstatné je, zda má spalovací motor účinný regulátor otáček v závislosti na zatížení. Diesláky to mají jako součást vstrikovače, jednodušší benziňáky to spíš nemají, nevím jak favorit, predpokládám, že ji nemá.
Se sychronními generátory nebývá problém, dají se koupit použité, pro ty s elektrickým buzením je nutný regulátor, a mají pak i vetšinou o neco stabilnejší napetí, než podobné s magnety.


dracekvo
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: úte 21 úno 2012 10:25

Re: Jak na ostrovní generátor

Příspěvek od dracekvo »

Ne, regulátor otáček nemá, je to karburátor, ale to není problém, regulátor si vyrobím

Zkoušel jsem googlit nějakej synchonní generátor, ale nic jsem nenašel. Zajímala by mě hlavně cena. Měl by to být 3f.


dracekvo
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: úte 21 úno 2012 10:25

Re: Jak na ostrovní generátor

Příspěvek od dracekvo »

Akord: díky za SZ, ale nemůžu tě kontaktovat. SZ máš zakázané a přes email to nějak nejde.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Jak na ostrovní generátor

Příspěvek od Akord »

maily aktuálne dostávám, i pres fórum
ur@stonline.sk


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na ostrovní generátor

Příspěvek od jeff »

dracekvo píše:Zkoušel jsem googlit nějakej synchonní generátor, ale nic jsem nenašel. Zajímala by mě hlavně cena. Měl by to být 3f.
Zkus hledat mezi alternátorama, synchronní generátor pro ostrovní režim je úplně normální alternátor, pro favoriťáckej motor tak kolem 20kW.
S horšími parametry a s menším doplněním se dá použít namísto alternátoru i asynchronní motor.

Jeff


dracekvo
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: úte 21 úno 2012 10:25

Re: Jak na ostrovní generátor

Příspěvek od dracekvo »

Huu, 20kW je moc. Jsem myslel tak 3-6 kW


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na ostrovní generátor

Příspěvek od jeff »

To se Ti vyplatí kvůliva těm pár kW taková štrapáce? Když už, tak už! Takhle o tom ten motor ani nebude vědět a držet ho na 3000ot/min. taky něco stojí.

Jeff


dracekvo
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: úte 21 úno 2012 10:25

Re: Jak na ostrovní generátor

Příspěvek od dracekvo »

No, ale kolik ten 20kW macek bude stát?
Chci si tam přidělat ještě pásovej vývod jak měl stabilák, mám k tomu doma věci. Pak hydraulické a vzduchové čerpadlo. Těch 3x400V by měl bejt jen doplněk.
A motor z favorita tam dávám jen kvůli tomu, že ho mám prostě doma. Ona celá ta konstrukce bude z dílů, co se mi povalujou doma, tak bych nerad do toho dával nějaké nehorázné investice, když to stejně nastartuju tak 10x do roka.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na ostrovní generátor

Příspěvek od jeff »

No dobrá, když to je tak, tak nesháněj alternátor a vyzkoušej ten obyčejnej a levnej asynchronní motor, jako generátor. Je toho na netu víc, ale zkus se podívat na odkaz http://www.jtresnak.com/index.php?p=56 Něco takového podobného jsem zkoušel taky a maká to.

Jeff


dracekvo
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: úte 21 úno 2012 10:25

Re: Jak na ostrovní generátor

Příspěvek od dracekvo »

Dobře, motory mám nějaký doma, tak můžu pokusovat. Mě hlavně zajímalo za kolik se nechají sehnat ty synchronní. Kdyby se dali do těch 6 tis, tak bych to do toho třeba i dal.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na ostrovní generátor

Příspěvek od jeff »

Protože se alternátorů pro ostrovní zdroje, nebo elektrocentrály vyrábí proti synchronním motorům jen malý zlomek, jsou i několikanásobně dražší. ani se mi nepovedlo na netu najít, kde by se daly samostatně koupit. Nejrozumnější by bylo zajít do nějaké sběrny železného šrotu, kam vyvážejí průmyslový šrot a zkusit se s nimi domluvit. Nevím jak teď, ale dříve bývaly vyhazovány staré vojenské elektrocentrály. Chce to u toho být včas, aby si z toho nevzali svůj díl měďaři. Jinak už mě napadá jen aukro, nebo ebay, nebo tak něco.

Jeff


dracekvo
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: úte 21 úno 2012 10:25

Re: Jak na ostrovní generátor

Příspěvek od dracekvo »

Jo, ta vojenská centrála mě taky napadla, většinou jsou u toho nějaký dvoutakty, tak třeba sehnat se zadřeným motorem. Jenže kde. Google toho moc nenapovídá.

Našel jsem třeba toto, jenže ty ceny.
http://generatory-magnetyczne.pl/


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“