Jak na noční štěkání psů.

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Jak na noční štěkání psů.

Příspěvek od hanka »

Ahojte vespolek,

omlouvám se, že jsem se vecpala se svým dotazem tady, ale nevím, kam ho umístit a vlákno s podobným tématem jsem na fóru nenašla, ačkoliv jsem ho prošla křížem krážem. Jestli jsem špatně, stačí říct a já to smažu ;) .

Od pozdního jara do podzimu přebýváme na chatě. Před třemi roky si soused naproti (asi 70 - 80 m od nás) pořídil nového psa. Pejsek je větší kříženec vlčáka s ještě větším psem neznámé rasy. Jako hlídač budí respekt, ale velice teskní za páníčkem, který za ním jezdí asi 3 - 4x za týden, dá mu nažrat a jde zase pryč. Na psa v noci padá splín a kolem 23. hodiny do 3. hodin do rána si stěžuje: haf haf haf haf haf ......HAF! .......haf haf haf haf haf haf haf ......HAF! .......pořád dokola. Napřed jsem myslela, že štěká na měsíc, ale bohužel, štěká i když je zataženo, jenom za silného deště a bouřky ne :) - v tyto noci konečně spíme oba - on i já. Jenže kolikrát za sezónu se to takhle podaří. Napomínání nemá rád, provokuje ho k ještě silnějšímu štěkání. Občas to nevydrží ani ostatní psi (a že jich tam je!) a přidávají se svorně k němu - naštěstí to není tak často :D . V noci musím spát buď při zavřeném okně (což je kruté, obzvlášť, když je venku teplo), nebo se "špunty" v uších (při častém používání mám pak uši rozedřené - špunty se musí vecpat hluboko, protože pes má hlas úměrný své velikosti :( ). S jeho páníčkem se to řešit nedá - myslím, že ho trochu mrzí, když ho sousedé upomínají, ale platí pro něj přísloví "sejde z očí, sejde z mysli" - jakmile zajde dost daleko, aby žalostně štěkajícího psa už neslyšel - je zase v pohodě.

Letos se zase těším na chatu, radost mi ale kalí pomyšlení na probdělé noci, nebo bolavé uši, nebo obojí .... Tak mě napadlo, že se zeptám vědoucích a zkušených tady na fóru, jak tyhle situace řeší oni - to jest VY :help: . Máte pro tyhle případy nějakou účinnou metodu, která zabere?
Díky za každou radu. :lol: Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Je pár možností... zmlátit majitele,ukrást čokla a nebo zde, jedinečný antištěk.... funguje bezvadně.
Kamarádovy funguje na 100 metrů, ovšem po nějaké tuningové úpravě.
Je zde nějvětší koncentrace skvělých mozků ve známém vesmíru, takže ti URČITĚ někdo poradí, jak to přimět k větším výkonům. Pes to pochopí za 3 dny a je KLID. Je naprosto jasný, že pes něco chce, takže neřešíš příčinu, ale důsledek. Příčina je na jeho kretilním majiteli, kterej netuší, co jeho nejlepčího kámoše může trápit.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Jak na noční štěkání psů.

Příspěvek od chiq »

mno... najlepšie psa na noc vypustiť von, nech si pobehá za sučkami ;)


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Antištěk.

Příspěvek od hanka »

jarda ovčák píše:Je pár možností... zmlátit majitele,ukrást čokla a nebo zde, jedinečný antištěk.... funguje bezvadně.....
Tak jsem se podívala na pár stránek o antištěku, a řeknu Ti, Jardo, že nejradši bych zvolila Tvoji první verzi - zmlátit majitele! A ještě kdyby ho tak pořádně ten jeho pes pokousal odměnou za jeho "péči" :evil: . Tady je člověk úplně bezradný, co má dělat - neubližovat psovi, protože ten beztak trpí nejvíc, ale taky neubližovat sobě (a nejen sobě), protože bez spánku se žít nedá...A to všechno kvůli jednomu hajzlíkovi, který si pořídil psa, aby mu hlídal prázdnou chatu! Nejezdit na chatu - nač bych ji potom měla? Ukrást psa - a co s ním dál, než do útulku, to ať raději zůstane, kde je, kromě toho, ten člověk by si pořídil psa jiného. Pustit ho - zastřelí ho myslivec, protože by honil srny. Nemůžu na něj ani poslat policajty pro týrání psa, protože psa krmí, tudíž se o něj "stará". No, nedivím se, že ostatní nechtějí radit, každý máme nějakého pejska nebo jiné zvířátko a jak to vypadá, vždycky na to doplatí to zvíře - tady je opravdu každá rada drahá... Jak já teď závidím všem nahluchlým lidem, kteří nemusí řešit tohle dilema ;) !

K tomu antištěku: Jestli jsem to správně pochopila, tak přístroj při štěkotu spustí zvuk, který je psovi nepříjemný. No jo, ale v okolí je více psů, i já ho mám (ale vychovaného!), ten zvuk by přece slyšeli i oni, ne? Nebo to nasměrování způsobí, že ho uslyší jenom ten určitý pes? Když trochu popojde, tak bude mimo zvuk? Kromě toho je na trhu tolik druhů antištěků, že vybrat ten správný je něco jako sázka do loterie za drahé peníze....


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

nemohu li změnit okolí

Příspěvek od 1220 »

změním sebe :shock:
Ten pes je hodný pes, ten pes trpí a pláče, a pokud mně nerozpláče tak mně nevadí.
Když mně rozpláče, jemu se uleví.
Byl mi přisouzený abych poznala utajené housle , tam hluboko uvnitř. Kamkoli vstoupím, psi již neštěkají
jen se vesele dívají..............
:hip: :bye:
+ relaxace za hlasitého štěkotu všech psů v okolí :lol: :lol: :lol:

K.
PS: pokus vyjde levně :shock:


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Antištěk.

Příspěvek od Ilem »

hanka píše: neubližovat psovi, protože ten beztak trpí nejvíc, ale taky neubližovat sobě (a nejen sobě), protože bez spánku se žít nedá..
Jedna možnost mě napadá. Jen nevím, jestli je to realizovatelné. Tomu psovi je smutno, pes je zvíře, které potřebuje smečku. Když je sám, trpí. Tak mě napadlo vyjít mu vstříc. Na noc ho vzít k sobě, a když bude ve společnosti (smečce), bude v pohodě. Jsem přesvědčen, že když bude spát vedle tvé postele, ani neštěkne. Jen se to nesmí dozvědět majitel.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: nemohu li změnit okolí

Příspěvek od hanka »

1220 píše:změním sebe :shock: ......
Skvělá rada, já vím, že takhle by to bylo nejlepší...vloni jsem se o to poctivě snažila - bez úspěchu. Neumím se přesvědčit - možná to bude tím, že už tak mám problémy se spaním a vážím si každé vyspané hodinky.
Ta relaxace za hlasitého štěkotu v š e c h psů by mi šla ... :lol: vadí mi jen jeden (ale ne právě ten pes), jakýkoliv, který je ojedinělý a hlavně to, že je v noci :bhead: !
Díky za připomenutí, Karle, znovu s tím zkusím něco dělat....ono mi stejně asi nic jiného nezbyde :lol:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Antištěk.

Příspěvek od hanka »

Ilem píše: Jedna možnost mě napadá. Jen nevím, jestli je to realizovatelné. Tomu psovi je smutno.....
To mě nenapadlo - ale asi by bylo lepší, kdybych šla raději já za ním .... jemu by se to určitě líbilo, mám fenu..... :lol: .

Stojí to k zamyšlení - on měl do loňska kamaráda - byli dva. Kamaráda (ještě ostřejšího psa, než je on) otrávili zloději, když se k nim chtěli vloupat. Myslím, že se jim to nakonec nepodařilo, ale pes je pryč. Zvláštní ale je, že tenhle pes štěkal, i když nebyl sám. Ten druhý pes klidně spal a tenhle teskně štěkal...proto jsem si z počátku myslela, že štěká na měsíc.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Hellraiser17
Stálý člen
Příspěvky: 60
Registrován: sob 18 zář 2010 13:11
Bydliště: kousek od Prahy
Kontaktovat uživatele:

hmm

Příspěvek od Hellraiser17 »

Jak psal Ilem - zkusit ho brát k sobě, né nutně do postele, ale na zahradu třeba, a decentně začít vychovávat. Případně zkusit na noc si pouštět nějakou libou hudbu... Jeden čas, když moje domácí kočka byla ještě kotě, tak dělala v pokoji hrozný rámus, od mńoukání až po honění všeho po zemi... Tak jsem vzal MP3 přehrávač, sehnal nejmenší sluchátka a bylo vystaráno. Kdyby vedle mě bouchali bucharem, tak to se mnou nehne. Je to něco jako špunty, ale místo vymačkaného ticha decentně hraje hudba. Nechaj se sehnat opravdu miniaturní sluchátka, velikosti špuntu a to i bez kabelu, to jsem objevil teprve nedávno, takže jsem se trápil se šňůrama kolem krku. Zase když v noci moc "nerotuješ" tak se to dá. Od tohodle návyku mi kočka překousáním kabelů odpomohla :lol:

http://mikrosluchatka.com/
je to tedy drahá sranda, ale myslim, že by to ovoce přineslo, posléze používat intenzivně v práci...

Jěště me napadlo vytvořit mu jakýsi podmíněný reflex na principu žárovky a dodměny, nebo trestu, ale to bych použil až v krajním případě.


Svoboda začíná tam, kde končí civilizace řízená penězi...
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: hmm

Příspěvek od hanka »

Hellraiser17 píše:... Případně zkusit na noc si pouštět nějakou libou hudbu.....
Vychovávat bych si ho netroufla, budí respekt i když ho jen vidím za plotem, a on o kamarádění taky nestojí :evil: .
Ale s těma sluchátkama bych to zkusit mohla. Napřed to zkusím s běžným MP3 přehrávačem - možná se mi to zalíbí, jestli seženu dlouhou relaxační (uspávací) hudbu. Díky za radu, dosud jsem nespavost řešila snahou o absolutní ticho .... :). Doufám, že kočička se zklidnila, náš kocour na sebe podobně upozorňuje brzo ráno, když chce čerstvé jídlo :lol: .


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Hellraiser17
Stálý člen
Příspěvky: 60
Registrován: sob 18 zář 2010 13:11
Bydliště: kousek od Prahy
Kontaktovat uživatele:

hmm

Příspěvek od Hellraiser17 »

kočička použe vyrostla, takže její o 4 kila těžší skoky ze stolu na podlahu jsou jako zemětřesení, ale v noci už krásně spinká vedle měě :-) Jinak ráno mňouká u dveří, že chce ven... Ale mrška už si dokáže otevřít a zavřít dveře, tak jsem musel otočit kliku.

Jinak co mě také dokonale uspí je takové to malinké el. topné tělísko, ten zvuk malého ventilátoru dělá divy. Vysledoval jsem, že se mi krásně usne a spí, při jakémkoliv zvuku, který se nemění - digestoř v kuchyni atd. Takže možná by nebylo od věci nahrát podobný jeden zvuk a pouštět ho. Jde o ot, aby ten zvuk byl plynulý a pravidelný.
Na tom přehrávači doporučuji navolit režim "sleep" kdy se po určitém čase sám vypne - šetří to baterie.


Svoboda začíná tam, kde končí civilizace řízená penězi...
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: hmm

Příspěvek od hanka »

Koukám, že by se Tvoje kočka velikostně mohla postavit vedle mého kocoura (5 kg), on si otevřít dveře umí taky, ale zavřít za sebou ho ani nenapadne, darebu! :lol:

Ventilátor, lednice, tikající hodiny - slyšela jsem, že prý uklidňují, mě ne - hodiny jdou na noc do skříně. Asi si pustím něco, co bude vzbuzovat příjemné pocity uvolnění po celodenním ruchu ...uvidím ... teda, jestli se v noci neoběsím na drátech :D.
Dobře, že jsi připomněl "sleep", rušilo by mě pomyšlení, že přehrávač pojede do vybití baterie. Každopádně budu moc ráda, jestli to zabere.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Hellraiser17
Stálý člen
Příspěvky: 60
Registrován: sob 18 zář 2010 13:11
Bydliště: kousek od Prahy
Kontaktovat uživatele:

hmm

Příspěvek od Hellraiser17 »

hodiny mě taky ruší, na chalupě máme veliký kuchyňský a to je síla, ale doma mam jen jeden budík a ten tiká velice potichu (to byla priorita když jsem ho kupoval), tak v poho.
Na drátech se neoběsíš, dušení tě probudí :lol: a je dobré ten kabel zagumičkovat, aby nebyl zbytečně dlouhej. A málem bych zapoměl, na buku, resp. na uších si asi moc nepoležíš. Ev. postačí jedno sluchadlo a druhé ucho zaražené v polštáři. Jo a když si otevřeš okno, tak se snaž otevřít na opačkou stranu, než je ten pes... ;)


Svoboda začíná tam, kde končí civilizace řízená penězi...
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: hmm

Příspěvek od Ilem »

hanka píše:Koukám, že by se Tvoje kočka velikostně mohla postavit vedle mého kocoura (5 kg), on si otevřít dveře umí taky, ale zavřít za sebou ho ani nenapadne, darebu! :lol:

Ventilátor, lednice, tikající hodiny - slyšela jsem, že prý uklidňují, mě ne - hodiny jdou na noc do skříně. Asi si pustím něco, co bude vzbuzovat příjemné pocity uvolnění po celodenním ruchu ...uvidím ... teda, jestli se v noci neoběsím na drátech :D.
Dobře, že jsi připomněl "sleep", rušilo by mě pomyšlení, že přehrávač pojede do vybití baterie. Každopádně budu moc ráda, jestli to zabere.
Mě nádherně uspává zvuk potoka, nebo deště.
Ještě k antištěku. Vysoké frekvence se šíří v úzkém paprsku jedním směrem, takže když ho vhodně postavíš a vhodně natočíš, vaše fenka ho neuslyší. Dokonce jsem viděl antištěk s jakýmsi kornoutem pro ještě větší směrovost. A, tady ho mají http://www.stekot.cz/ . Skra to je ale darda, když si člověk uvědomí, že v tom je jeden mikrofon, jeden PE měnič, zesilovač, nějaký časovač a pár tranzistorů - součástky za cca 200,- Kč i s krabicí.


"Dum spiro spero"
Ciceron
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: hmm

Příspěvek od NAVAR »

Ilem píše:
hanka píše:Koukám, že by se Tvoje kočka velikostně mohla postavit vedle mého kocoura (5 kg), on si otevřít dveře umí taky, ale zavřít za sebou ho ani nenapadne, darebu! :lol:

Ventilátor, lednice, tikající hodiny - slyšela jsem, že prý uklidňují, mě ne - hodiny jdou na noc do skříně. Asi si pustím něco, co bude vzbuzovat příjemné pocity uvolnění po celodenním ruchu ...uvidím ... teda, jestli se v noci neoběsím na drátech :D.
Dobře, že jsi připomněl "sleep", rušilo by mě pomyšlení, že přehrávač pojede do vybití baterie. Každopádně budu moc ráda, jestli to zabere.
Mě nádherně uspává zvuk potoka, nebo deště.
Ještě k antištěku. Vysoké frekvence se šíří v úzkém paprsku jedním směrem, takže když ho vhodně postavíš a vhodně natočíš, vaše fenka ho neuslyší. Dokonce jsem viděl antištěk s jakýmsi kornoutem pro ještě větší směrovost. A, tady ho mají http://www.stekot.cz/ . Skra to je ale darda, když si člověk uvědomí, že v tom je jeden mikrofon, jeden PE měnič, zesilovač, nějaký časovač a pár tranzistorů - součástky za cca 200,- Kč i s krabicí.
Mne začalo uspávat dokonce i pípání budíku po tom co jsem si na tento zvuk zvyknu :) Ono po 4 spánku denně si člověk zvykne na všechno, budík jsem musel vyměnit az jiný s neperiodickými zvuky a je po problému. Jinak abych se nevyplkával.....
V příloze je část obvodu antištěku, ještě by to chtělo udělt automatické spínání ale to jsem někde viděl např. spínač světla na tlesknutí atd. Obvodově to bude asi mikrofon - zesilovač - pásmová propust - monostabilní klopný obvod- generátor - zesilovač - piezo. Tu pásmovou propust bych tam asi dal aby to nebralo vše a pes nebyl obtěžován i když neštěká.
Možná by stačila i ta koncová část a spínat to ručně když pes blafne. Šikovnej elektrikář by to zvládnul udělat - já už ne :oops: :) I když bych se k bastlení strašně rád vrátil, doba tomu nepřeje. :(
Jinak co se prodává v obchodě je drahý kvůli nápadu a licenci nikoliv kvůli těm pár součástkám za pár korun.

Co takhle špunty do uší? Ty jsou levné? :D :D :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“