Jak na noční štěkání psů.

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: vyřešeno

Příspěvek od poota »

hanka píše:Vyřešila jsem jenom svůj problém,...
Pokud sis zrovna nevrazila hřebíky do uší :dknow: , tak se máš asi i čím pochlubit?!

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: vyřešeno

Příspěvek od hanka »

Nebylo by ode mě férové a taky by to bylo proti mé povaze, kdybych tady rozběhla diskuzi Jak na noční štěkání psů a pak z ní tiše bez vysvětlení odešla. Takže povím, jak jsem nakonec svoji situaci se psem, který mě v noci nenechává spát, vyřešila. Asi některé tvrdé realisty zklamu, ale rozhodla jsem se nepoužívat násilí proti jinému, i když je to zvíře (anebo právě proto, že je to zvíře). Je to živý tvor, který má svůj svět a já nemám právo do něj násilím zasahovat – obzvlášť, když pes není můj. Antištěk by byl sice jako řešení asi nejúčinnější, ale přes moje silácká slova o tom, že sobě a mým nejmilejším za každou cenu zajistím klidný spánek, bych asi stejně neměla to srdce ho použít, a kdyby přece jen ano, měla bych z toho hodně špatný pocit a jak se znám, vedlo by to spíš k tomu, že bych stejně nespala – ale tentokrát kvůli výčitkám svědomí, což by bylo mnohem horší. Takže jsem se rozhodla pracovat na sobě, ne na někom jiném, jak mi tady už bylo dobře doporučováno.

Moje řešení spočívá v tom, že jsem se rozhodla spolehnout se na vesmírné zákony (o kterých zrovna píšu v Psychických příčinách nemocí). Přesvědčila jsem se, že opravdu fungují! Názorně mě o tom poučil zrovna tento případ, kdy jsem vytáhla „do boje“ za klidný spánek. Moje rozhodnutí zajistit si klidný pobyt na chatě za každou cenu vedlo k tomu, že jsem si „přitáhla“ názorný obrázek toho, co by se dělo, kdybych pokračovala do konce…. Zmiňovala jsem se tady o trápení s hlučnými sousedy v bytě pode mnou…ono to ale nebylo všechno, v bytě vedle mě si v té době soused spletl byt s hospodou V. kategorie (se vším všudy). V paneláku, kde je mezi byty jenom tenká zeď …. :evil: .! Naštěstí neplatil nájem, měl být soudně vystěhován, ale v poslední chvíli mu jeho sourozenci pomohli dluh zaplatit, a on snad začal pracovat mimo město. Byt teď pronajímá, ale občas se na pár dní vrátí domů….No, a před deseti dny přišel zase – i s kumpány! Na 3 dny mi připomněl, co by mě čekalo, kdyby se vrátil natrvalo… :shock: .:bhead: ! Zrovna, když jsem se rozhodla pro antištěk. Náhoda ? Nevěřím na náhody.

Když teď probírám dřívější nepříjemnosti, nacházím i jiné možné souvislosti - například před 2 lety jsme vedli tvrdý boj s krtkem, který nás nechtěl opustit (kdo bojoval s krtkem, ví, o čem mluvím :D) - a v zimě toho roku se nám vloupali do chaty ...........Ježíšmarjá, letos máme na zahradě krtinců na 3 krtky :shock: :shock: :shock: ... pomóóóc! :D :D :lol:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Vyřešeno

Příspěvek od aNONym »

hanka píše:Tak můj problém s nočním štěkáním psa jsem už vyřešila. Antištěk už nebudu potřebovat. Prosím aNONyma, aby mě vyškrtnul ze seznamu zájemců o antištěk - doufám, že to hlásím ještě včas - jestli ne, omlouvám se a vzniklou škodu samozřejmě nahradím - prosím napiš mi na SZ jak to můžu nahradit. Děkuji mockrát za projevy přátelství a snahu mi pomoct.
Přeji všem krásné dny :lol: . Hanka.
Jelikož jsem ještě nezačal, žádná škoda zatím nevznikla, tudíž netřeba nic hradit. ;) Non

Abych pravdu řekl, časově teď vůbec nestíhám a do toho ještě i marodím (když se séře tak se to séře), takže Tvůj návrh kvituji s povděkem. :D

PS: Dalším potenciálním zájemcům se omlouvám, že dojde k časovému posunu se zahájením vývoje. Díky za pochopení!


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
jvj56
Zasloužilý člen
Příspěvky: 276
Registrován: sob 09 kvě 2009 10:36
Dostal: 3 poděkování

antibečák

Příspěvek od jvj56 »

Existuje něco jako antibečák pro ovce?
Ty moje "královny" bečej od rána do večera a lidi dumaj, že nedostávájí nažrat (prostě od kolemdoucích žebrají).
Na netu jsem nic nenašel. :D


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: antibečák

Příspěvek od A(&F) »

jvj56 píše:Existuje něco jako antibečák pro ovce?
Ty moje "královny" bečej od rána do večera a lidi dumaj, že nedostávájí nažrat (prostě od kolemdoucích žebrají).
Na netu jsem nic nenašel. :D
... byl jsem na tom podobně ... BeBe po umístění do pivovaru velmi záhy zjistila, že než pást se je mnohem jednodušší si vyžebrat nějakou "nadstandardní dobrotu" od vesničanů, takže jsem byl díky tomu i několikrát řešen na radnici (kde jsem reagoval slovy: ... "že bečí? ... no to bude asi tím, že to ovce" :lol: ... (a slíbil jim, že se pokusím ji naučit štěkat, jelikož to nikomu nevadí) ... :D:D:D ... postupem času jsem ji musel úplně oddělit od vrat, protože ji jednou tak hodně moc někdo nafutroval houskama a chlebem, že se jí z toho až "zastavilo trávení", ... což byl dost velkej průser ... :? ...

PeS: ... na vratech umístěná cedule "o zákazu krmení" nijak nepomáhala ... :( ... věřili byste tomu, že jí tam někdo nosil i knedlíky a pórek ??? ... :roll: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: antibečák

Příspěvek od NAVAR »

A(&F) píše:
jvj56 píše:Existuje něco jako antibečák pro ovce?
Ty moje "královny" bečej od rána do večera a lidi dumaj, že nedostávájí nažrat (prostě od kolemdoucích žebrají).
Na netu jsem nic nenašel. :D
... byl jsem na tom podobně ... BeBe po umístění do pivovaru velmi záhy zjistila, že než pást se je mnohem jednodušší si vyžebrat nějakou "nadstandardní dobrotu" od vesničanů, takže jsem byl díky tomu i několikrát řešen na radnici (kde jsem reagoval slovy: ... "že bečí? ... no to bude asi tím, že to ovce" :lol: ... (a slíbil jim, že se pokusím ji naučit štěkat, jelikož to nikomu nevadí) ... :D:D:D ... postupem času jsem ji musel úplně oddělit od vrat, protože ji jednou tak hodně moc někdo nafutroval houskama a chlebem, že se jí z toho až "zastavilo trávení", ... což byl dost velkej průser ... :? ...

PeS: ... na vratech umístěná cedule "o zákazu krmení" nijak nepomáhala ... :( ... věřili byste tomu, že jí tam někdo nosil i knedlíky a pórek ??? ... :roll: ...
Tak to buď rá že se Ti jí nepokoušeli krmit párkama. Někteří lídé neví že ovce je býložravec.
Jeden známý mi ovci hodil asi tak kilovku prošlého tvrdého sýra, samozřejmě že jsem se to dozvěděl až později,potom co mi nadšeně sdělil jak ovečce chutnalo.
Jinak jak jsem ovce pozoroval, tak někdy (spíše v určitou hodinu) si bečely jen tak a to byly nažraný a spokojený.
Je teda fakt že když si ovce zvyjne na pamlsky a vvidí člověka tak bečí (somruje).


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

MNO...

Příspěvek od jarda ovčák »

Antibečák....já mám ve stádě klid. Nebečej prakticky vůbec, jen když se něco děje. N,ějakej podnět nebo jim neco chybí.Voda, sůl, beran, krmení,společnot.... nebo jim vadí něčí přítomnost.
Bečením spolu komunikují, ale když to je furt, není to normální.
Když se mi rozbečí stádo, beru krochnu do ruky, páč vím, že tam úřaduje toulavej pes.
Když jsou lidi v pohodě a klidu, nic jim nechybí, tak taky drží hubu.


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

antištěk

Příspěvek od huhu »

koukám , že je to aktuální i jinde a nalezli toto :

http://www.conradshop.sk/conrad.php?nam ... pid=710003


cvicubis
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: sob 12 úno 2011 22:43

AntiŠtěk

Příspěvek od cvicubis »

Může někdo doporučit nějaký AntiŠtěk? Potřeboval bych aby fungoval na 20 a víc metrů.


tatiterek
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: stř 02 led 2013 17:09

souseda pes hodně štěká

Příspěvek od tatiterek »

Také řešim,ale bez uspěchu zkoušim videa kouknete a poradte ??

[BBvideo 425,350][/BBvideo]

[BBvideo 425,350][/BBvideo]


turtle22
Stálý člen
Příspěvky: 89
Registrován: úte 30 lis 2010 15:13
Bydliště: Praha
Dal: 59 poděkování
Dostal: 15 poděkování

Re: vyřešeno

Příspěvek od turtle22 »

hanka píše:Nebylo by ode mě férové a taky by to bylo proti mé povaze, kdybych tady rozběhla diskuzi Jak na noční štěkání psů a pak z ní tiše bez vysvětlení odešla. Takže povím, jak jsem nakonec svoji situaci se psem, který mě v noci nenechává spát, vyřešila.
A co tedy vlastně děláš?


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: vyřešeno

Příspěvek od hanka »

turtle22 píše: A co tedy vlastně děláš?
Patřím k lidem, kteří mají lehké spaní a usnou jenom v tichu. Vždycky to tak nebývalo, ani nevím, kdy to začalo, ale skutečnost je taková, že v hluku prostě neusnu. Po probdělých nocích jsem nepoužitelná, proto je pochopitelné, že štěkající psi, hluční sousedé a další noční zvuky mě rozčilují a snažím se je eliminovat. Za této situace jsem vyhlásila boj štěkajícímu psu na chatě a poprosila zdejší mužskou část o pomoc .. Nezklamali moje naděje a podle svých možností mi nabídli pomoc – ještě jednou všem děkuji. :good:

Po krátké době jsem si všimla, že noční hluk se začal zvyšovat. Kromě štěkajícího psa na chatě, přibyli hluční sousedé ve vedlejším bytě, kteří v něm řvali jak v hospodě někde v horách :| Rušili dokonce i mého muže, který na rozdíl ode mne usne a sladce spí i v bitevní vřavě. Chtít utišit partu opilců je nesmysl – přesto i o to jsem se pokoušela .. A v bytě nad námi si sousedka pořídila klapající pantofle na podpatkách – chodila v nich i v noci na záchod :x … Mým největším přáním bylo ohluchnout – namísto toho se můj sluch zbystřil tak, že slyším i zvuky, které jiní už neslyší! :bhead:

Tehdy jsem pochopila, že čím víc člověk něco odmítá, tím hojněji se mu odmítaného dostává. A taky jsem pochopila to, že snaha ovládnout jiné - jedno, jestli lidi nebo zvířata - je tou nejméně úspěšnou metodou, jak něčeho dosáhnout!

Tak jsem začala pracovat sama se sebou. Namísto odporu jsem dosadila mírumilovnost a pochopení. Všichni - lidé i zvířata, se neustále chováme tak, jak to umíme nejlépe. Nikdo se úmyslně nechová hloupě, jenom to jinak neumí. A také to, že co vadí mně, není nutně špatné – záleží na úhlu pohledu. Zatímco mě noční hluk znervózní, můj manžel je v klidu a jen těžko chápe, jak mi může taková maličkost vadit :) , a majitel psa, který štěkáním upozorňuje na vetřelce, je rád, že jeho pes hlídá ...:D

No, a pak se začaly dít neuvěřitelné věci: soused se v bytě přes rok neukázal a byt je prázdný (zatím ;) ), sousedka přestala nosit pantofle na podpatku (a ještě se za to omluvila – nedošlo jí, že klapot může rušit lidi pod ní)… A pes přestal v noci štěkat! Jenom letos dvě noci při úplňku asi tak 2 hodiny štěkal – a mně to nevadilo! :lol:
:bye:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
turtle22
Stálý člen
Příspěvky: 89
Registrován: úte 30 lis 2010 15:13
Bydliště: Praha
Dal: 59 poděkování
Dostal: 15 poděkování

Re: Jak na noční štěkání psů.

Příspěvek od turtle22 »

Hm, to se mi zdá dost nejistá metoda....ten antištěk mi přijde o dost jistější.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Jak na noční štěkání psů.

Příspěvek od poota »

Fajn.
Ale hlavně nezapomeň napsat, jak jsi uspěl ;)

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: vyřešeno

Příspěvek od A(&F) »

hanka píše:Tak jsem začala pracovat sama se sebou. Namísto odporu jsem dosadila mírumilovnost a pochopení ....
No, a pak se začaly dít neuvěřitelné věci: soused se v bytě přes rok neukázal a byt je prázdný ....
... Hanko, ... a myslíš, že by to stejně fungovalo i na cikány ??? ... :D :D :D ... :ethink: ...... já myslím že ne ... ;) ...

... :bye: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“