Elektrokolo

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

re

Příspěvek od spaceball »

:good:
Jakou hmotnost má toto malé vozítko, kolik koní a výdrž. Díky


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
,,,

Re: re

Příspěvek od ,,, »

30 kg, 500W, 1 hodinu.
Hlavní nevýhoda zjevná - medostatečná adheze, praktické využití téměř žádné.


Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Re: re

Příspěvek od spaceball »

:D jasně...30kg by mělo stačit si myslím - střední váhu


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

motůrek

Příspěvek od martinq »

Máte někdo typ na vhodný motůrek na 24V - 230V pro elektrický pohon kola. Nějaký běžně používaný ve starších spotřebičích - například pračka, myčka, počítač.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Kopírka

Příspěvek od martinq »

Jeden chlapík z fora psal, že pošle návod na úpravu motoru z kopírky, továrně má 30W a prý jednoduchou úpravou - přidáním magnetů/přemotání se dostane na 200W - 500W. Motor má rozměry 9 cm průměr, 6 cm výšku, podobné motorky jsou i ve straých jehličkových/laserových tiskárnách. Bohužel sem již, zmiňovaný člen fóra, nechodí, na srazu u Jeffa byl jen v roce 2009 podzim.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
Ondřej
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: pát 22 zář 2006 10:49
Bydliště: j.Mor.
Dostal: 7 poděkování

Re: Elektrokolo

Příspěvek od Ondřej »

To jsme se tady teda moc nedozvěděli. Jen samý sliby a... prt.
O e-bike jsem zavadil náhodou a jen něco málo jsem o tom vyčet.

hnizdojan: na tom webu jsem žádný díly nenašel... (?) Předpokládám, že s prodáváním hotových kol je míň práce a větší výdělek... I když většinou stojí za h...
Martinq: sháníš motor, zkus se podívat na http://www.cyclone-e-bikes.tw http://www.bimoto.pl/index.php?s=24&l=en

Na YouBlbe je plno videjí e-bike, ale jako obvykle většina úplně blbá. Až třeba na výjimky jako právě
CYCLONE Taiwan e-bike.Genuine Speed 120km/h ( 75mph)
Smrt ve vočích a mozek ve vlasech 8)
Ovšem na foru http://endless-sphere.com/forums/viewforum.php?f=21 se o těhle kitech kdosi vyjádřil: "pure garbage", takže bych radši zůstal ve střehu. Všechno ná svoje výhody i nevýhody.

Je teda něco novýho?

Taky nějak teď nechápu, proč je tohle téma pod Vnitřní svět...


Uživatelský avatar
Ondřej
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: pát 22 zář 2006 10:49
Bydliště: j.Mor.
Dostal: 7 poděkování

Re: Elektrokolo

Příspěvek od Ondřej »

študoval jsem a můžu konstatovat, že výhody převodovanýho pohonu řetězu masivně převažují výhody Hub motorů (v náboji).
Huby mají v podstatě jen dvě výhody: žádný opotřebení mechaniky (pouze huby bez převodovky), blbuvzdornost.
Výhody Cyclone:
-díky převodům na řetězu mnohem lepší efektivita motoru = dojezd
-zvládne ty nejhorší krpály v terénu (huby nemají šanci)
-dosahuje vyšších rychlostí na rovinkách
-motor i s převodovkou je lehčí
-žádná úchylná 6kg zátěž v kole, který potom nemůže normálně pérovat
-při šlapání neklade žádný generátorový odpor, poněvadž na převodovce je volnoběžka
-atd...

Nevím jestli to ale někoho zajímá, takže dál budu pokračovat na požádání. S cyclone je zpravidla spokojenost a komponenty jsou kvalitní, mektalové se ale najdou vždy.


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Re: Elektrokolo z německa 1938

Příspěvek od martinq »

Hledám ofocený dokument o autorovy německého elektrokola z roku 1938, bylo to publikováno v roce 1947 v českém, technickém časopise, psalo se tam o ekole, které má několik módů zapojení, dle aktuální potřeby a výkonu od 12V přes 24V do 36V, mělo to mechanickou, logiku která se sama přepínala dle požadavku výkonu motoru. Našel jsem to mminulý týden v mém počítači a je to i někde na foru, ale nemohu to najít, nevzpomene si někdo, kdo to tehdy vyvíjel ekola pro vojáky a policisty v německu


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Elektrokolo

Příspěvek od NAVAR »

Ondřej píše:... výhody převodovanýho pohonu řetězu masivně převažují výhody Hub motorů (v náboji). ..

Staré motycykly neměly řetěz ale kardanový převod, taky by to možná bylo řešení....


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Tleskačovo kolo

Příspěvek od martinq »

Měl jsem zajímavý sen, létal jsem na šlapacím kole. Mělo v kolech umístěn disk s měděnýmy pruhy (statický generátor) nepravidelně delší a kratší proužky, pod řidítky bylo jiskřiště a přesně uprostřed maximální délky kola byl generátor - dvojspirála s tekutým stříbrem, který se otáčel a vyráběl pole v kterém kolo i cyklistu vzneslo do výšky. Na řidítkách byla vrtule, tu jsem asi přidal na základě vzpomínky na Rychlé šípy :)) Jak se udával směr a výška nemám tušení, ale děsně se mi to líbylo :)))


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Abakuk
Starší člen
Příspěvky: 109
Registrován: čtv 22 kvě 2008 22:10
Bydliště: Náchodsko

Re: Tleskačovo kolo

Příspěvek od Abakuk »

No vidíte, mě posledních několik dní přepadá podobná myšlenka. :D


Tma na to vrhá nové světlo
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Elektrokolo

Příspěvek od poota »

Tématicky vzorově čisté vlákno, které vyžadovalo jenom lehké učesání - poo.


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
sham0t
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: ned 08 dub 2012 16:15

Elektromotorka

Příspěvek od sham0t »

Zdravím,
rád bych skusil postavit jednoduchou elektromotorku, ale protože jako žák střední školy nevím za jak dlouho a jestli vůbec se dopracujeme k takovéhle elektrice, tak bych Vás chtěl požádat o pomoc s tím, že o tomto nevím skoro nic, ale představoval bych si to asi takhle:

série autobaterií by poháněla nejspíše synchonní elektromotor (U toho se ale bojím, že bych ho mohl spálit. Ještě mě napadl asynchronní em a baterie by se dobíjela zvášť synchronním em.), který by zároveň fungoval jako generátor při volnoběhu. Výkon motoru by se reguloval přivedeným proudem a také možná nějakou jednoduchou převodovkou (variátor).
Poradit bych potřeboval hlavně s onou elektrikou - jaká baterie, elektromotor, obvody, další součástky

Děkuji

Příspěvek jsem Ti přesunul do vhodnějšího vlákna - poo.


bigben
Starší člen
Příspěvky: 105
Registrován: úte 29 pro 2009 17:00
Dostal: 12 poděkování

Re: Elektrokolo

Příspěvek od bigben »

pár odkazů pro inspiraci-jak to dělají zkušení http://www.hybrid.cz/tagy/elektromotorky , http://eskutr.cz/cs/6-motory


sham0t
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: ned 08 dub 2012 16:15

Re: Elektrokolo

Příspěvek od sham0t »

no, než tento motor co se zaplítá do kola bych radší klasický, který by byl zpřevodovaný a vedl by asi řetězem ke kolu, byl by uložený v těle motorky

přečetl jsem si tohle téma a vyčetl jsem, že na to používáte syn. elektromotory

jak asi by vypadalo schéma zapojení několika málo baterií (můžou být autobaterie položeny jinak než vodorovně ?) se synchronním elektromotorem, který by dostával proud pořád (nebyl by třeba 3-fázový) a nějakého vypínače a regulátoru otáček a výkonu em ?


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“