MEG a KEG

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět

Stavíte v garáži nebo si jen z nudy čtete o takových mašinkách ?

Anketa končí za sob 13 kvě 2006 20:16

Ano aktivně stavím a jsem úspěšný.
3
23%
Ano aktivně stavím, ale nefunguje mi to.
3
23%
Ne, rád bych, nemám na kutilství čas ani prostředky.
7
54%
Takový nesmysly, snad tomu nevěříte, CHA CHÁ.
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 13

Uživatelský avatar
wh173
Starší člen
Příspěvky: 101
Registrován: stř 01 lis 2006 10:05
Bydliště:
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak se pochlubte

Příspěvek od wh173 »

martinq píše:
wh173 píše:
jasnýýý :D .. v příloze neco o měničích.... chce se to pohrabat po googlu
většina je anglicky(spíš asi všechno - moc v tom nedělám rozdíly :) )

GL&HF
pěkný soubory, co je dát všechny do jednoho ZIP archivu ? šlo by to ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Who told you, you could do this like that?
Uživatelský avatar
SonnY
Stálý člen
Příspěvky: 39
Registrován: stř 06 pro 2006 15:40
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SonnY »

Juka:

A robil si to tak ze si len zobral Naudinovu schemu a presne podla toho urobil? Lebo ak ano, tak bohuzial, len to nestaci :)

Za tym je vela inych veci.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

gammanager.com

Příspěvek od lajos »

12.2001 byl na přednášce (organizované Egely György-napsal několik knížek o volné energii) v Budapešti
pan Szabó László organizátor projektu – které vás tolik vzrušuje.
Szabó László se narodil v Maďarsku a žije v Kanadě. V roce 1980 převzal vedení nadace mající za úkol vyvinout elektrárnu(zdroj) na nenukleární a nefosilní bázi. Měl vyrábět víc energie, než do něho bylo vloženo.
Věděli že to bude dlouhá neschůdná cesta a tak nikam nespěchali. Zorganizovali fyziky, matiky, tecniky prostě šedé mozky všeho druhu- ůkol byl nalézt magnetické pole s nějakými geometrickými a ještě jinými vlastnostmi. Po nalezení pole se sešli vše prodiskutovali a zadali výrobu prototypu. Měli více laborek po světě(3-4), začali měřit, ověřovat a koumali jak dosáhnout COP≥1. Občas takový výsledek jim vyšel, tak to začali všichni dokolečka kontrolovat, než zjistili že to byl planý poplach, až po jedné takové bugr události (stalo se to vMaďarsku 4.11.1992) zjistili že jak to měří tak to měří ale přebývá jim 100W. Ke dněšnímu dni koumali 108(10ks nechali pro asi budoucí muzeum) prototypů. Zařízení podobné dynamu (rotor i stator z plechů) vážilo 150kg. Řekli si že při tak malém množstvý energie to může být i nějaká chyba. Tak že se rozhodly postavit 10x větší prototyp- měl 4 póly na statoru i rotoru. Po testech získali 1,2 až2kW energie navíc. Po dlouhých testech se rozhodli znovu o desetinásobném zvětšení zařízení s názvem EBM720(Energy By Motion). Zrušili laborky v Torontu, Houstnu a v Londýně a zkoncentrovali se na Maďarsko . Dali si podmínku aby toto zařízení nejenom vyrábělo víc energie něž do něho se vloží ale i obráceně – aby vydávalo míň energie než do něho vložili, což se jim po velkém úsilí povedlo- teď měli již všestranný stroj ( to jsou tataři ty vynálezci-pozn. překladatele-lajos).
Prostě mohli tímto strojem skladovat energii nebo li mohli libovolně přeměňovat elktrickou a mechanickou energii.
Mají dva tyto stroje( v roce 2001) , jeden stroj koupila kanadská fyrma.
V průběhu zvětšování hmotnosti stroje zjistili souvislost mezi hmotností a energií navíc P

G 1,539
P = 1,2 ——
1500
P [kW]

P1
G[kg]
G1
Na funkční graf se podívejte do přílohy přiloženého orig dokumentu!!!- nebo jestli to sem přiupraví Rival, pokud bude tak hodnej, já to neumim.
Pak přešli k finančním, právním atd záležitostem. Popisuje energeticko finanční systém v americe a kanadě, kde to je vypracované do nejmenší mrtě kdo, jak a za kolik dodává energii do sítě a za jakou cenu.
Prý to funguje perfektně, přičemž zjistil že o jejich systému v evropě nemají ani páru popř vůbec nepoužívají.
Výsledně (v roce 2001) mají prodáno jeden stroj do kanady,další 10MW jednotku budou instalovat vedle Chicagského letiště, v záměru je 25MW jednotka do jižní Dakoty a podepisujou smlouvu na jednotku 10MW do texasu. Vyrábí se to v maďarsku a mají ještě dodavatele (výrobce) v čechách.
Byla to hodinová přednáška po které následovali otázky obecenstva, zajímavější uvedu:

Nakolik je známí princip stroje?
-Není vůbec přístupný!!

Je patentováno?
-ano ve 42 zemích ale domnívají se že výrobek se dá těžko ochránit patentem (vždycky se najde někdo kdo to trochu pozmění a pod jiným patentem pak vyrábí), spíš se snažili vytvořit obchodní uskupení s patřičnýmkapitálem, vsazené do obchodních okruhů enrgetických zařízení.

Elektrická a tepelná energie se vyrábí v tomto stroji současně, dá se napojit na dálkové topení?
- ano P zahrnuje elektrickou i tepelnou energii, při přednášce nebylo vasvětleno ale na stroji je možno posuvat poměr vyráběného tepla a el energie.



Povedlo se propojit stroj sám na sebe, aby byl soběstačný?
- ano, přirozeně, existuje hranice G=43500kg kde stroj se stává soběstačným a při tom vznikající teplo je zdarma, nebo li tzv se může vytáhnout ze zásuvky

A staví se takové zařízení?
-ano o výkonu 10MW, je těžší než 43500kg

Jak jste přišli na číslo 1,53?
-ne, jenom několika tísíci měřeními ale i matematicky jsme to odvodili

Obsahuje stroj prmanentní magnety?
-při pokusech jsme zkoušeli permanentní magnety a do teď se s nima trápíme ale provozně momentálně nemají zvláštní výhody vůči elektromagnetům. Zkoušeli jsme i samario-kobaltové magnety ale z hlediska ekonomického a fizického momentálně nejsou výhodnější. Jedině nahradit budící cívky a ušetřit měďené cívky.

PS-lajos : kde na to vzali peníze přes ty desetiletí, nepadla ani zmínka – to by se to koumalo pánové!!!
Původní dokument jsem dostal od Pájera Tibora, někteří znáte jeho stránky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: gammanager.com

Příspěvek od kutil »

lajos píše:12.2001 byl na přednášce (organizované Egely György-napsal několik knížek o volné energii) v Budapešti
pan Szabó László organizátor projektu – které vás tolik vzrušuje.
Szabó László se narodil v Maďarsku a žije v Kanadě. V roce 1980 převzal vedení nadace mající za úkol vyvinout elektrárnu(zdroj) na nenukleární a nefosilní bázi. Měl vyrábět víc energie, než do něho bylo vloženo...............................
PS-lajos : kde na to vzali peníze přes ty desetiletí, nepadla ani zmínka – to by se to koumalo pánové!!!
Původní dokument jsem dostal od Pájera Tibora, někteří znáte jeho stránky
Lajosu díky, skutečně vyčerpávající informace o jejich motoru. Névětší prča je, že já tedy pracuju na úplně jiným principu a bez dotací. To by byl gól kdyby se to povedlo :lol:
Vydržať Honza


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

kutil

Příspěvek od lajos »

Jsem dostal ještě jednu novinovou stránku z roku 2003, chce to zas počkat než to přeplodím.


Uživatelský avatar
SonnY
Stálý člen
Příspěvky: 39
Registrován: stř 06 pro 2006 15:40
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SonnY »

Ak sa nemylim tak by to malo byt toto:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

SonnY

Příspěvek od lajos »

Myslím že IBM 720 je ještě desetkrát větší, C4 byla před ním.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

gammaneger

Příspěvek od lajos »

Pokusím se o další výtah novinového článku z roku 2003, je tam pár dokreslujících drobností, kteří se neobjevily ve výtahu překladu přednášky. Tento článek se uvádí jako druhé pokračování reportáže s Dr.Szabó László István z roku 2002 z jiného časopisu. Nebylo uvedeno,z kterých novin tento článek pochází, jen na konci bylo uvedeno jméno redaktora –Ádám Péter-

Redaktor: Syn naší vlasti- Dr.Szabó László István- vedl výzkum , kterého výsledek – obdobně jako parní stroje-otevře novou éru v historii světa. Výzkumná skupina pod jeho vedením vyvinula a zdokonalila stroj, z kterého vychází víc energie než do něho byla vložena. Že je ještě nezmizel beze stopy( Dr.Szabó), jako mnozí vynálezcové auta na vodu, může děkovat stojícím za ním. O jednom studeném zimním dni jsem vyhledal pana Szabó v jeho sídle budaörs.

Szabó: narodil jsem se v městě Szeged, vlast jsem opustil v roce 1956 kdy jsem již vyučoval na vysoké škole.
Byl jsem v anglii pak jsem se usadil v Kanadě. Dlouhou dobu jsem pracoval u tamnějšího úřadu energetického dozoru.V roce 1980 , právě když jsem se chtěl stáhnout z aktivní pracovní činnosti, mně vyhledala nadace, která se zabývala s čistou energií.

Redaktor: C to bylo za nadaci?

Szabó: podporované vlivnými a známými rodinami ze USA, kteří sponzorovali i jiné výzkumy. Vyhledali mně, abych vedl výzkum s cílem nalezení výroby levné a čisté energie. Vedl jsem skupinu několika set lidí. Byly vyloučené principy fosilní, nukleární a gravitační , tak že nám zbylo jenom manipulace s elektromagnetickým vlněním.
Měli jsme tři laboratoře ve světě a před změnou režimu v Maďarsku , i tam jsme založili výzkumní centrum.
Do výzkumu jsme vložili 400mil. dolarů a vyvynuli jsme 108 prototypů bez kýženého výsledku. Průlom nastal 3.11.1992 v Maďarsku. Nejdřív jsme měli podezření na chybu měření, ale po ověření v ostatních našich laboratoří jsme se přesvědčili o naší úspěšnosti. Pak přicházelo rozhodnutí, zda je možný další vývoj k uplatnění na trhu.
Po kladném vyhodnocení máme k dispozici konstrukci schopné výroby současně elektrické energie a tepla bez nároku na vnější zdroj po energetickém napojení výstupu na vstup.

Redaktor: kdy se ve vás zvrátila nezpochybnitelnost míta newtonovských zákonů?

Szabó: kdo překročí středoškolskou fyziku a zná výzkumy posledních 60let, tomu není novinkou pojem energie navíc. Nikdy jsem nepopíral platnost newtonovských zákonů na uzavřené systémy. Oproti tomu v našem stroji se nám povedlo vytvořit otevřený systém pomocí asymetrických magnetických polí.

Redaktor: nakolik se dá o něčem takovém otevřeně mluvit?

Szabó: dnes již-díky bohu-se může. V tomto roce 2003 jsme odstartovali sériovou výrobu. Ještě dva tři roky a záležitost příjde do všeobecného povědomí. V současné době probíhá výroba stroje s energií navíc pouze v Maďarsku. Plánujeme rozběhnutí dvou domácích továren, kde by jsme mohli vyškolit i zahraniční odborníky.
Již od nás objednala 30 zařízení Nigérie, jedno jsme prodali do Kanady, a uplatnili jsme několik licencí. V Maďarsku od nás objednala po jednom 20MW soustrojí jedna cementárna a jedna sklárna.

Redaktor: kdy se dá očekávat možnost obstarat si takový stroj pro domácnost?

Szabó: naše stroje v domácnosti nejsou ekonomické. Podle mě, energetické řešení domácností bude spočívat v použití palivových článků(fuelcell). My jsme vyhotovili konstrukci vhodnou pro výrobu energie. Tímto v praxi se dá přijít levně k vodíku, pomocí elektrolýzy. V domácnostech budou fungovat vodíkové palivové články, například jaké vyrábí, třeba i kanadská fyrma Ballard.V Chicagu se již uskutečnily pokusy na dopravu vodíku do domácností po stávajících plynových rozvodech. Zpoplatnění konstrukce je vypracována tak, že my dodáme energii o 15-20% levněji(podle místních cen) dotyčné firmě, mohli by jsme energii dodávat i o hodně levněji, ale to by rozvrátilo světové trhy.

Redaktor: stát nebo hospodářské uskupení, který si vybere tento čistý a levný druh výroby energie, se hospodářsky neuvěřitelně zvýhodní, nemluvě o drastickém snížení emisí…….

Szabó: v blízké budoucnosti plánuje Indie úplný přechod a i Čína se začíná zajímat o náš výrobek.
Firmám v Maďarsku se též vyplatí uskutečnění této investice, vždyť nespotřebovanou elektricko energii můžou prodat do sítě, existuje na to zákon.

Redaktor: když na to je zákon a Indie i Čína se zajímají, proč se nevyplatí našim (politickým) vůdcům zajímat o levnou a čistou energií?

Szabó: protože politici u nás jsou zaneprázdněni s tím, že………..Kdyby nás vyhledali a zasedli s námi k jednacímu stolu, určitě by jsme se dohodli. S levnou energií by sme mohli vzkřísit náš huťní průmysl, a proto že na cívky je potřeba hodně měďi, mohla by se u nás obnovit i těžba měďi. Stát prostřednictvím prodeje energie, by mohla ročně navíc přijít k 20miliardám US dolarům. Na dlouhou dobu by sme měli vyřešenou domácí zaměstnanost.


Uživatelský avatar
SonnY
Stálý člen
Příspěvky: 39
Registrován: stř 06 pro 2006 15:40
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SonnY »

lajos akoze sory ale tomut osa mozem tak akurat smiat, haha.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

SonnY

Příspěvek od lajos »

Bavit se můžeš na čem chceš, překlad jsem dělal pro žádost některých členů fóra, tvůj smých bys měl spíš oznámit na gammanager.com
Sehnat tyto maďarské texty mi chvíli trvalo, jsem rád že byly alespoň k pobavení .


Uživatelský avatar
SonnY
Stálý člen
Příspěvky: 39
Registrován: stř 06 pro 2006 15:40
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SonnY »

Lajos: snahu za preklad si cenim, ale smejem sa tomu obsahu.


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Příspěvek od kutil »

SonnY píše:lajos akoze sory ale tomut osa mozem tak akurat smiat, haha.
Promiň, ale v tom případě zase nechápu já tebe, proč jsi vlezl na toto fórum které se zabývá právě využitím volné energie.
Výsledky pokusů některých dokazují že spousta věcí je funkční i když zatím neumí vědci vysvětlit proč. Ale to je snad jejich problém- nebo né?


Uživatelský avatar
SonnY
Stálý člen
Příspěvky: 39
Registrován: stř 06 pro 2006 15:40
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SonnY »

MNE o VE nemusi nikto nic hovorit, neboj sa. Ide mi o to co pan Laszlo hovori.

Ze ho kontaktovala nejaka skupina-dobre beriem, ale preco prave jeho?

Ze tuto skupinu podporovali bohate americke rodiny - :lol:

Ze viedol tym stoviek ludi hned znicoho nic - hmmm

Zo vyskumu vlozili 400milionov dolarov- :lol:

"V tomto roce 2003 jsme odstartovali sériovou výrobu" - hmm a kde je?

"Již od nás objednala 30 zařízení Nigérie, jedno jsme prodali do Kanady" - zaujimave ze prave nigeria 30 a kanada iba 1

"mohli by jsme energii dodávat i o hodně levněji, ale to by rozvrátilo světové trhy" - to je pravda ale myslim ze kazdy co tu sme sa chce praveze osamostatnit a prestat byt zavysli na monopoloch.

"v blízké budoucnosti plánuje Indie úplný přechod" - no neviem teda

Celkovo: ak je to aj vsetko pravda tak stale je to robene tak aby si monopoly udrzali svoju moc a aby sme my boli stale zavysli na energetickych gigantoch. Celkovo je toto riesenie a plan pre mna nezaujimavy.


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

jiný úhel pohledu

Příspěvek od kutil »

SonnY píše:MNE o VE nemusi nikto nic hovorit, neboj sa. Ide mi o to co pan Laszlo hovori.........
Celkovo: ak je to aj vsetko pravda tak stale je to robene tak aby si monopoly udrzali svoju moc a aby sme my boli stale zavysli na energetickych gigantoch. Celkovo je toto riesenie a plan pre mna nezaujimavy.
Tak to promiň, já se spíš zaměřil na technické řešení a stejne sem to pochopil jinak- bohužel jazyková bariéra.
Plně souhlasím s tím co jsi napsal, je to divný. Zase je to dělané tak, aby mohly vládnout monopoly-grrr V jejich muzeu ukazují malé motory na kterých začínali, určitě je to funkční i v malém provedení.
Ale to bychom toho chtěli moc.
PS- náhoda je blbec, někdy se k něčemu dostaneš a ani na tom nemusíš mít žádné zásluhy. Znám ze života, někdo jej mohl oslovit na základě předvedení funkčního vzorku??????? Na každém šprochu pravdy trochu.


jomin

vas nazor

Příspěvek od jomin »

Viem ze sa tu preberaju bezpohybove generatory ale zaujimalo bi ma co si myslite o tomto zariadeni. Podla mna az prilis jednoduche, ale pise sa tam ze je to odskusane.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“