MEG a KEG

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět

Stavíte v garáži nebo si jen z nudy čtete o takových mašinkách ?

Anketa končí za sob 13 kvě 2006 20:16

Ano aktivně stavím a jsem úspěšný.
3
23%
Ano aktivně stavím, ale nefunguje mi to.
3
23%
Ne, rád bych, nemám na kutilství čas ani prostředky.
7
54%
Takový nesmysly, snad tomu nevěříte, CHA CHÁ.
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 13

jomin

Příspěvek od jomin »

Takze myslis ze by to mohlo fungovat? Podla toho co tam pisu sa jadro sklada z transformatorovych plechov a ucinnost je viac ako 600%.


GRS
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: stř 01 lis 2006 16:48
Bydliště: Brno
Dostal: 1 poděkování

phi generator

Příspěvek od GRS »

Nieco s praxe ohladom phi generatora:
http://www.rafoeg.de/20,Dokumentenarchi ... r/ring.pdf


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: phi generator

Příspěvek od Waldes »

Viliam píše:Nieco s praxe ohladom phi generatora:
http://www.rafoeg.de/20,Dokumentenarchi ... r/ring.pdf
Velmi pekne, mna zaujala ucinnost on tam udava 0,97 pri kontrolnom prepocte mi dokonca vyslo 0,98, co je strasne velka. Aj pri transformatoroch kde niesu straty prechodom cez vzduch byva ucinnost aj mensia ako 0,95 ze by sa tam prejavila VE ? Nepozries sa na to Akord ?
Waldes.


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

simulace

Příspěvek od martinq »

už maluju simulaci, to jsem zvědav zda neni prográmek upravený na overunity výpočty a nehodí error ...


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
GRS
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: stř 01 lis 2006 16:48
Bydliště: Brno
Dostal: 1 poděkování

navrh na pokus

Příspěvek od GRS »

Ludia, tak ma napadlo v suvislosti s tym zotrvacnikom, ak mate niekto postaveny keg, skuste jadro odvazit, nechat pusteny KEG dlchsiu dobu, a potom znova odvazit, v oboch smeroch poli, ak sa to da.
Otacky zotrvacnika boli sice niekolko tisicov, takze by asi bolo nutne upravit frekvenciu. Je to uplne nezmyselny pokus, ale mozno sa nieco stane.


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

MEG

Příspěvek od martinq »

tenhle chlapík se tváří, že mu to jede ...

http://www.home.no/ufoufoufoufo/MEG/meg.htm


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

motůrek v 5 1/4 mechanice

Příspěvek od martinq »

Устройство и принцип на работы "Трехфазный мотор-генератор gogo55"

Принцип работы генератора называемого NEG,описан тут:
http://www.skif.biz/index.php?name=Page ... ge&pid=138 или в Google по ключевым словам „НЕГ генератор”.

В общем виде устройство состоит из круглого магнитопровода с прорезями в котором имеется две трехфазные обмотки включенные по схеме звезда – управляющая и рабочая.
Фазы управляются последовательно, одиночными импульсами со сдвигом 120 градусов.
Таким образом формируется вращающееся магнитное поле в неподвижном магнитопроводе*. Это поле наводит напряжение во вторичной обмотке, энергия выхода привышает энергию затраченную на управление в 5..100 раз. Для старта генератора необходим первоначальный импульс, потом он работает полностью автономно.

1. Постановка опыта
Устройство максимально просто и доступно в изготовлении, можно использовать старый трехфазный двигатель от головки видеомагнитофона. Так же возможен вариант с двигателем от CD-ROM или от жесткого диска. Можность гравицапы будет в этом случае около 150 ватт, что для демонстрации принципа более чем достаточно.
Пранируется разработка более мощного устройства.
* гонит сцуко – примечание переводчика.
Общий вид моторчега с демонтированным ротором. Ротор состоял их шайбы с магнитным кольцом с явно выраженными полюсами(примерно так).

Первичка оставлена «как есть», включена звездой. По верх нее намотана вторичка.

Мотать так:

Если оригинальная обмотка сгорела, намотаем сами: На картинке показана намотка первичной обмотки статора.
В каждой обмотке (красной, зеленой, синей) 3 катушки по 40 витков включены последовательно. Концы обмоток соеденены вместе – схема звезда.

Назовем эту обмотку первичной.
Статор с 9 полюсни накрайника е минимума, но много по-ефективно е да се ползват
електромотори с 12, 18 и повече.Колкото повече брой полюсни накрайника има,
толкова по-лесно системата влиза в резонанс и КПД се увеличава. Броят на магнитите
на ротора при тези моторчета се определя от броя на полюсните накрайници.
Например: полюсни накрайници=9,12,18 > магнити=12, 14, 20.
Поверх первичной обмотки звездой мотаем ВТОРИЧКУ: 80-200 витков на катушку, максимально тонким проводом – 0.1 – 0.2 мм. С этой обмотки будем снимать энергию. Средняя точка будет на массе или просто висеть в воздухе. За нея ще поговорим по-късно, понеже въпросът е свързан с оползотворяването на
обратните токове в трифазен двигател.
Схема управления первичной обмоткой:

L1,2,3 – фазные обмотки, средняя точка на +12 вольт, остальные концы через мосфеты на массу. В качестве источника энергии используется аккумулятор.

2. Запуск
!!!!!!! Перед тем как запускать устройство, не забудьте одеть свинцовые трусы, ибо вращающееся магнитное поле вредно для здоровья.

Схема управленя подает одиночные прямоугольные импульсы сдвинутые по фазе на 120 градусов относительно друг друга на первичную обмотку.
Полученото въртящо се магнитно поле на първичната индуцира напрежение във вторичната, при което и роторът се развърта с някаква ъглова скорост.
Напряжение вырабатываемое вторичкой выпрямляется с помощью моста Ларионова:

Для устранения пульсаций параллельно нагрузке включен электролитический конденсатор.
Использовались измерительные приборы: цифровой и аналоговый вольтметр, аналоговый амперметр, осциллограф.

Правно увеличиваем частоту переменным резистором 1 Мом или подбирая конденсатор 5..15 pF.
При едно начално положение след пускането просто ще се върти ротора, тогава няма
излишък на изходяща енергия.
С увеличением частоты импульсов система войдет в резонанс.
Первый вариант: мотор вращается рывками и тонко пищит. Второй
вариант: ротор равномерно вращается. В такие моменты получается максимальный излишек на выходе, относительно подводимой энергии.

Режимы индивидуальны и зависят от используемого оборудования, нагрузки на роторе и положении мотора в пространстве.
Трябва да се варира с честотата, докато измерванията покажат най-високо съотношение
на изходна спрямо входна енергия.

Тук са отразени показанията на осцилоскопа и бележките на автора в един от най-
благоприятните в енергетично съотношение моменти.
3. Резултати
1.
вход: 3,3V/0,01А=0,33W
изход: 3,3V/0,5А=1,65W
КПД=5, печалба 1,32W
2.
вход: 12V/0,4А=4,8W
опит с висока честота 12V/0,1А=1,2W от акумулатор
изход: 12V,3 до 5А=48W
опит с много висока честота:
изход: 20 до 50волта, 7 до 10А=320W
КПД= 10 до 260!!!
7
Входната и изходната енергия са свързани по логаритмичен закон, зависещ от
честотата и вида на импулсите. При тези постановки изходната обаче винаги е по-
голяма най-малко с 5 пъти. Изходната намотка след време загрява. Максималната
мощност, получена от нея е измерена за кратко време докато загрее намотката. Все пак
това е тестово устройство. Размерите на този тип моторчета не позволяват ползване на
по-дебел проводник. В по-големите реализации естествено ще се оразмери сечението
на проводника за номинален ток.
Това е първият работещ проект, който може да се повтори лесно от всеки. Не са нужни
специални умения или познания. Трябва също да се знае, че КПД на устройствата от
този тип се увеличава с увеличаване на размерите.
Обсъждане на устройството тук:
http://www.beinsa.info - Българският сайт за свободна енергия
http://www.forum.beinsa.info – Форум
Написал: Neon_Knight.
Всички права над този проект изцяло принадлежат на Gogo55.
Лиценз: GPL – General Public License
Изполвани са принципи от MEG, NEG, Steven Mark`s TPU, Schauberger.
Дата: Септември 2006

převzato z http://www.skif.biz/index.php?name=Foru ... agenum=192
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Re: motůrek v 5 1/4 mechanice

Příspěvek od tbest »

Pokud někdo udělá elektroniku, dodám motor. Nějaké motory mám a navinout je také trochu zvládám. Dráty a magnety bych měl. Za zkoušku by to stálo.
Alespoň by se tu kromě vodíku taky něco dělo ;) .

P.S. Skvělé motory jsou v laserových tiskárnách.


xzzzx
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: stř 14 bře 2007 10:52
Bydliště: Valtice
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: motůrek v 5 1/4 mechanice

Příspěvek od xzzzx »

martinq píše:psal
Cau martine
Velice mi to pripomina motorek z HDD. Jsou tam motorky na stridave napeti.


Svět zboř! Já budu stát.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

motorek

Příspěvek od martinq »

Ano tyto motorky se používají v HDD, CD, DVD, floppy mechanikách, ZIP, ten v HDD je velmi nevhodný, protože je prostě malý a málokdo z nás má ruce chirurga :) , v těch 5 1/4 mechanikách je krásný, velký neodym, neni pokovovaný, ale je silný(myslim, že se o nich zminoval Anri).

V tom článku se píše o síle magnetické indukce, kterou zbůhdarma vybudíme na cívce a nevšímáme si jí(použijeme jí jen k posunutí,pohybu, rotoru), toto je odzkoušené zapojení, které jednu cívku budí, tím pohne permanentním magnetem, cívka se svým magnetickým polem vybudí dvě nejblišší a permanentní magnet svými siločárami přetne ostatní cívky, takže je přepneme a saturované napětí odebereme. Krása že, roztočit motor s 0,33W a dostat 1,65W, po zapojení smyčky mi zbude 1,32W COP 5 !!!. A to prý jde motůrek z laserové tiskárny, přemotat na 500W, jeden scháním kdyby někdo měl.

Pobavilo mně, na stránce v ruštině je v rohu ikona "Change language", tak jsem na ní klikl a ruština se proměnila v čínštinu :)


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
bardo
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: úte 21 srp 2007 11:36

preklad

Příspěvek od bardo »

nahodou preklad vyse uvedeneho ruskeho clanku se nechysta?nebo anglicka verze by asi nekde nebyla?


Uživatelský avatar
Heaven
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: stř 29 srp 2007 5:04
Bydliště: Trutnov

Povzbuzeníčko?

Příspěvek od Heaven »

Ahojky jsem tu nový, ale co jsem měl možnost vidět na Fóru jste tu poměrně mimořádní nadaní a talentovaní lidé. Kdybych dával dohromady tým těch, co mohou a chtějí změnit svět k lepšímu, jste žhavý typ. Jen vidím, že jste asi trochu unavení až "uondáni", protože před rokem jste dělali úžasné věci, ale teď podle příspěvků jste už asi všechno vyřešili a jste za vodou je to škoda, protože, když se nechá všechno být tak věci půjdou tak jak asi nebudeme chtít.
Stavíme malou repliku MEGu podle Naudina zajímalo by mne zda někdo má prektickou zkušenost s něčím takovým nebo z KEGem? Nebo už normálně jezdí na h2o? Díky Síla s Vámi.
Heaven


Uživatelský avatar
Heaven
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: stř 29 srp 2007 5:04
Bydliště: Trutnov

Dotaz

Příspěvek od Heaven »

Je tady někdo kdo postavil Fonkční MEG nebo KEG. Řekl by mi někdo s kým bych mohl konzultovat stavbu. Stavíme MEG elektroniku už mám jen s jádro máme jiné než Naudin a Bearden. Medík Honeywel nemůžu sehnat. Kde scháníte Permanentní magnety na experimentování s tímhle drobečkem mám ale rád bych pak skusil něco většího.
Díky
Síla s Vámi


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Vítej!

Příspěvek od adam.benda »

Heaven, vítej mezi námi!

Neřekl bych úplně, že jsme uondáni a že necháváme všechno být.. Fungujeme stále stejně dál, nebo alespoň část z nás, že třeba nemáme zásadní výsledky ještě neznamená, že se flákáme! :) Tohle je téma spíš obecně na téma magnety a magnetické pole, chce to zkouknout i další témata pod hlavičkou "Seriál o magnetech + Diskuze". ;)

Osobně jsem MEG studoval jen teoreticky, studoval jsem řídící obvod, snažil se představit, co se děje s magnetickým polem .. Chtěl jsem MEG stavět, ale pak mě uchvátila touha, spíš pracovat na něčem vlastním, než si hrát s věcmi již vytvořenými..

Po teoretické studii mám pocit, že MEG zkrátka k magnetickému toku cívek "přičítá" ještě magnetický tok permanentního magnetu a tím dosahuje přes sekundární vinutí výsledné COP větší 1. Tohle ovšem ale moc nesouhlasí s řídícím obvodem (v3.1)... Jak moc mám/nemám pravdu...?

Síla s Tebou.


Uživatelský avatar
Heaven
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: stř 29 srp 2007 5:04
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od Heaven »

Díky za odpověď jsem spíše elektrikář než fyzik, A nejsem žádný vědec což někdy může být výhoda. Člověk nemá takový strach z problému. MEG využívá střídavě dvě budící cívky, které mění magnetický tok v jádru modulovaný specifickou frekvencí, tím moduluje magnetický tok v jádru vytvořený zapojením permanentního magnetu do systému jádra . Na tento efekt reagují stojaté vlny. V roce 33 už na něčem takovém dělal Tesla. Omlouvám se odborníkům na teslu i na MEG pokud vysvětluji příliš laicky. Působením MEG efektu dochází k tomu, že se do sekundárních cívek indukuje energie stojatých vln přítomných v celém vesmíru tyto vlny pravděpodobně udržují vše na svém místě lidově řečeno aby bylo tady i tam. COP u modelu co postavil Bearden je 5 to znamená 500%. Objevovat je co, sám Bearden údajně potřebuje asi 12mil USD aby vše dokončil ale nemá je. My mu je nedáme, protože je nemáme. Ale kdybychom zvládli celé zařízení zvětšit aby poskytovalo ne nějakých 35W ale několik KW pak by to mohlo být to nejvýznamější, co z mého pohledu by bylo vytvořeno v posledních stoletích. Možná by jsi nebyl vynálezce systému ale pokud by takovou věc mohl mít každý u domu pak i tvé ego by mohlo zaplesat. Promiň nemyslím to špatně, ale každý jde svou cestou. Nesem tak dobrý jako Vy tady co se týká znalostí ale mám celkem dobrou intuici a dal jsem se do toho hlavně pro to, že Vy lepší si raději vymyslíte něco jen své. Bearden má problémy s loby a s penězy a mě nejde o slávu chci jen aby tu bedýnku mohl mít doma každý a to stačí zase mému egu. Myslím, že s použitím potenciálu, který je Ve vás lze tento problém vyřešit. Potřebujeme zvládnout větší zátěže navíc se pak pracuje s VN ale vše je řešitelné jen si to musím nějak rozdělit a využít i potenciál mozkového trustu. Až to bude pak to jen musíme zpracovat tak aby to uměli postavit třeba středně zruční kutilové jak v Japonsku tak třeba v Burudi. Je to potřeba.
Ještě jednou děkuji
Heaven


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“