Beldyho PM

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
beldy
Starší člen
Příspěvky: 170
Registrován: ned 25 říj 2009 10:15
Bydliště: Podtatransko
Dostal: 2 poděkování

Re: perpetum mobile

Příspěvek od beldy »

RBMK píše:Tepelné čerpadlo nemá účinnosť >100% a ani nikdy nebude mať uvedomte si, že toto čerpadlo berie energiu z rozdielu teplôt a zo siete už sa mi nechce rozpisovať o takýchto blbostiach proste si uvedomte, že žiadné perpetum mobile neexistuje je to iba strata času prečítajte si termodinamické zákony a ak by neplatili tak by ste si pametali budúcnosť a celkovo by vesmír vôbec nefungoval...
Precitaj si poriadne o com sa tu pise a potom hovor. Ucinnost tepelneho cerpadla moze byt kludne aj 800%, ale aj tak to nieje perpetum v pravom slova zmysle. Hovori ti nieco slovo ironia? Ale ked by si poriadne cital, tak by si sa mozno dozvedel ako v zime vykurovat celkom zadarmo...


Sebestačnosť = SLOBODA!!!
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

chladící faktor

Příspěvek od Akord »

Probíralo se to napríklad tady:
https://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... ktor#50052
klíčové slovo chladící faktor


RBMK

perpetum

Příspěvek od RBMK »

Ja viem ako funguje tč a nemôže mať účinnosť nad 100% pretože to čo ty nazývaš účinnosť znamená, že ty do toho dáš 100w a ono to zoberie 700w zo zeme ale nemá to účinnosť nad 100%!!!


beldy
Starší člen
Příspěvky: 170
Registrován: ned 25 říj 2009 10:15
Bydliště: Podtatransko
Dostal: 2 poděkování

Ucinnost...

Příspěvek od beldy »

Zadefinuj o akej ucinnosti sa bavime. Lebo ked o tepelnej, tak potom to znamena, ze to bude vytvorena energia ku dodanej, a to bude 800%. Ked budeme uvazovat z akou ucinnostou sa pri tomto procese vyrobi napr. zlato, tak to bude 0%.


Sebestačnosť = SLOBODA!!!
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Normálne a fyzikálne

Příspěvek od Akord »

pre tepelné čerpadlo nie je definovaná účinnosť. Účinnosť je definovaná iba pre tepelné motory. Pre TČ je definovaný iva vykurovací a chladiaci faktor. Ak niekto napíše pri TČ nadstopercentnú účinnosť, tak ide o voľnú, alebo populárnu informáciu, ktorá vyjadruje určitú tepelnú a výkonovú bilanciu. Ak by bola účinnosť definovaná aj pre TČ, tak by na jeho vstupe malo byť 100 percent pri nulovom vstupnom teple. Ak by sa to bralo ako podiel výstupného tepla a elektrického príkonu, tak by nikto nevedel povedať, pri koľkých stovkách percent je ideálna, alebo koľko sto percent je vlastne celok. Pretože percento vyjadruje matematicky stotinovú časť z celku per-cent, tak by neexistoval ani celok a jeho časť, ak by bol elektrický príkon ideálny a teda nulový(nula v menovateli). Preto sa pojem účinnosť pre TČ nepoužil v rovnakom zmysle, ako pre tepelné motory.


krtek

perpetum mobile-magneticke pole

Příspěvek od krtek »

muj napad na perpetum mobile je opravdu prosty a jednoduchy zatim nebudu řikat něake podrobnosti nerad bych aby me nekdo teńto napad ukradl :-) chapete no ja vam přeji přijemnou zabavu na teto diskuzni strance a presouvam se do laboratoře kde musim vymyslet stinidlomagnetickeho pole (SMP) tak silne aby bylo schopne proniknuti (MP) na tisicinu milimetru přesne zakladni prvkem bude olovo. určitě budu potřebovat par dobrých rad od zkušených vědcu tudiš soufam že tu někoho s velkou odhodlanosti najdu mužete me kontaktovat na jirkaosicka@seznam.cz. PS: ten napad s auta s TC´a kombinaci TM je dobry aebude se natom muset ještě zapracovat. Zatím se panove měj te a přeji příjemnou zabavu :-)
S pozdravem vědec krtek


PeTr1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 341
Registrován: úte 03 črc 2007 23:20
Dostal: 3 poděkování

:)

Příspěvek od PeTr1 »

Takovejch už tu bylo.Ale klidně bádej.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: perpetum mobile-magneticke pole

Příspěvek od Akord »

krtek píše:muj napad na perpetum mobile je opravdu prosty a jednoduchy zatim nebudu řikat něake podrobnosti nerad bych aby me nekdo teńto napad ukradl :-) chapete no ja vam přeji přijemnou zabavu na teto diskuzni strance a presouvam se do laboratoře kde musim vymyslet stinidlomagnetickeho pole (SMP) tak silne aby bylo schopne proniknuti (MP) na tisicinu milimetru přesne zakladni prvkem bude olovo. určitě budu potřebovat par dobrých rad od zkušených vědcu tudiš soufam že tu někoho s velkou odhodlanosti najdu mužete me kontaktovat na jirkaosicka@seznam.cz. PS: ten napad s auta s TC´a kombinaci TM je dobry aebude se natom muset ještě zapracovat. Zatím se panove měj te a přeji příjemnou zabavu :-)
S pozdravem vědec krtek
Ukrást musí být nejprve co. Vymyslet stínení nebo dobré diamagnetikum není nemožné. Jenomže bys nejprve musel porádne vedet, kdy pusobí v magnetickém poli síla, a co to znamená.. Podle Tvé použité terminologie soudím, že máš pred sebou kus cesty pešky. V aute se premýšlí stejne rychle.


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

krtkovi

Příspěvek od sano »

tu máš návod na zostrojenie večného magnetického motoru- hračky. Dá sa poprípade aj zväčšiť.



Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: perpetum mobile-magneticke pole

Příspěvek od poota »

krtek píše:muj napad na perpetum mobile je opravdu prosty a jednoduchy ...
Podle Tvého stylu bych ani nic složitého neočekával. :D
Ovšem zádrhel bude spíš v tom, že na tomhle fóru projednáváme většinu věcí veřejně a otevřeně, takže pochybuji, že by Tě někdo kontaktoval. Pokud se zaregistruješ, tak jako člen fóra budeš mít možnost s jednotlivými členy komunikovat i prostřednictvím SZ (Soukromé Zprávy). Také Tvoje příspěvky pak nebudou brány na vědomí s určitým odstupem, vyhraženým zde pro anonymní přispěvatele.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: perpetum mobile-magneticke pole

Příspěvek od Aquarius1 »

krtek píše:muj napad na perpetum mobile je opravdu prosty a jednoduchy zatim nebudu řikat něake podrobnosti nerad bych aby me nekdo teńto napad ukradl ------
krtek krtek,Jednoduchých nápadů mám plný sešit.Teď mi dokonce přibyl i další nefunkční model ale bádej možná budeš první.Ono v hlavě funguje všechno.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: perpetum mobile-magneticke pole

Příspěvek od martin11 »

krtek píše:muj napad na perpetum mobile je opravdu prosty a jednoduchy zatim nebudu řikat něake podrobnosti nerad bych aby me nekdo teńto napad ukradl :-) chapete no ja vam přeji přijemnou zabavu na teto diskuzni strance a presouvam se do laboratoře kde musim vymyslet stinidlomagnetickeho pole (SMP) tak silne aby bylo schopne proniknuti (MP) na tisicinu milimetru přesne zakladni prvkem bude olovo. určitě budu potřebovat par dobrých rad od zkušených vědcu tudiš soufam že tu někoho s velkou odhodlanosti najdu mužete me kontaktovat na jirkaosicka@seznam.cz. PS: ten napad s auta s TC´a kombinaci TM je dobry aebude se natom muset ještě zapracovat. Zatím se panove měj te a přeji příjemnou zabavu :-)
S pozdravem vědec krtek
...to muj nápad je také prostý, řekl jsem zde všechny podrobnosti a uvedl je...vč. fotografií a výkresů...a byl bych rád , kdyby mi ten nápad někdo ukradl..tím by se stak také kandidátem na přednostní umístění v LChM...chápeš, přeji ti příjemnou zábavu v laboratoři...při práci s olovem....já již dostal pár dobrých rad od zkušeného vědce Karbana, který má ke mě velkou oddanost a lásku.kterou jistě přenese i na tebe...jen se nesmíš moc bránit......na autu s TC v kombinaci s TM již pracujeme....děkujeme za přání k dobré zábavě....KRTKA - vědce.... zdraví ing Karkulka Červená C.Sc.
.p.s. LChM....je dost dobré zařízení.....ve Středočeském kraji....třeba Bohnice, Beřkovice, Kosmonosy....tak si dej ještě jedno cígo Trávy...a vzhůru do bezvědomí..../LChM....léčebna chorých mozků/...napiš kde se sejdeme....já jsem již před branami a jako dobrý magnetář si mohu vybrat....prémiová odměna od spolku Česká Hlava..... :shock:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Re: perpetum mobile-magneticke pole

Příspěvek od spaceball »

martin11 píše: ...to muj nápad je také prostý, řekl jsem zde všechny podrobnosti a uvedl je...vč. fotografií a výkresů...a byl bych rád , kdyby mi ten nápad někdo ukradl..tím by se stak také kandidátem na přednostní umístění v LChM...chápeš, přeji ti příjemnou zábavu v laboratoři...při práci s olovem....já již dostal pár dobrých rad od zkušeného vědce Karbana, který má ke mě velkou oddanost a lásku.kterou jistě přenese i na tebe...jen se nesmíš moc bránit......na autu s TC v kombinaci s TM již pracujeme....děkujeme za přání k dobré zábavě....KRTKA - vědce.... zdraví ing Karkulka Červená C.Sc.
.p.s. LChM....je dost dobré zařízení.....ve Středočeském kraji....třeba Bohnice, Beřkovice, Kosmonosy....tak si dej ještě jedno cígo Trávy...a vzhůru do bezvědomí..../LChM....léčebna chorých mozků/...napiš kde se sejdeme....já jsem již před branami a jako dobrý magnetář si mohu vybrat....prémiová odměna od spolku Česká Hlava..... :shock:
Vidím Martine, že znáš všechny ústavy ve svém okolí ale to nebude třeba - hospitalizováni by museli být všichni hračičkáři -
modeláři hrající si s kity neleticích letadýlek, modeláři vláčků do kterého školní výpravu nenacpeš - maximálně figurku z
Kinder vajíčka, lepiče papírových hradů či reporel, .... a ten Tvůj precizně zhotovený magnetický motor rovněž spadá do
oblasti umění - technická muzea Ti utrhnou ruce...měl bys tam pěknou cedulku se svým jménem a textem "Soudobá
představa perpetuum mobile".... kdyby to bylo dobře nasvícené a demonstraci pohybu by obstarával elektromotor, byla by
to pastva pro oči a před takovým to exponátem by bylo nacpáno, tomu věř. ;)


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Magnetické perpetuum

Příspěvek od Jim68 »

sano píše:tu máš návod na zostrojenie večného magnetického motoru- hračky. Dá sa poprípade aj zväčšiť.

Jak rychle se vybije ta baterka? Rychleji než bez magnetů, že jo..... :baby:


Jim68
Be happy!
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Jim68

Příspěvek od lajos »

Prosím tě , ta baterka je tam jen na porovnání rozměru motorku.


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“