Rezonance - Volná Diskuze

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Rezonance - Volná Diskuze

Příspěvek od Slavek Krepelka »

beetoven píše:Slávku...
Díky za pochvalu, již jsem zde někde psal, že nejsem skeptik a jsem ochoten
debatovat na toto téma, ale samozřejmě jen za předpokladů, že to má reálný základ
a nerad se potýkám s fanatickými rádoby vynálezci, který se za žádnou cenu nedají
ničím a nikým¨přesvětlit o svým omylu. ....
:D Však já se do Tebe neobouval. To sis špatně vysvětlil, jenom se to skutečně dalo horko těžko nějak přeložit do češtiny. Podívej se jak se to zlepšilo :good:

Hele Beetovene, já Ti tedy něco tady přihraju, ať neřekneš že jsem pes. Až budeš chtít vyrobit skutečně hrubé oscilace, dej si na trafo reaktorový tlumič (dimmer) na osvícení. Promiň, nevím jak se to jmenuje v češtině, ale je to dnes velice běžný pomalý vypínač třeba na světla do pokoje. Mně se s tím na trafu 110V/230V/4A/60Hz s dvěma žárovkama 110V/100W v séri na sekundáru podařilo spálit oscilacemi obě ty žárovky, ten (dimmer) vypínač na primáru specifikovaný na 600W a vyrazit 15A jistič. To jsem měl na primáru "dimmeru" jenom 36V když to spustilo. Krásně se to rozblikalo, rychleji a mohutněji, až to šlo kukat. Trafo mi :epray: vydrželo. Tím netvrdím, že šlo o nějaký zázrak, jenom že resonance na trafu se dá spáchat i s takovouhle potvorou, tedy reaktorem. Takže kdo ví, čím dělal rezonance ve velkém Pan Tesla. On taky se vším nevylezl ven. Pokud vím, nikdo kromě mně nemá například (snad Teslův) nejiskřivý vypínač :pivko: S tímhle vynálezem se on taky nikdy nepochlubil, jak to zařídil.

Jinak s Tebou souhlasím, že člověk by si měl hodně našprtat (a pozor na to, a ověřit si i to nejtriviálnější) než se do něčeho moc pouští.

Ahoj, Slávek.

P.S. Ten mladík s tou disertačkou na vstupovou resonanci v trafu to má polovičatě, ale i tak velice dobré :) Alespoň někdo má jakž takž tuchu, co se v tom materálu jádra trafa děje. Kdyby tolik neopisoval a popřemýšlel poněkud dál, možná by mu neprošla disertačka, ale věděl by líp.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
beetoven
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: pát 20 dub 2012 11:23
Dostal: 1 poděkování

Re: Rezonance - Volná Diskuze

Příspěvek od beetoven »

Zdravím Slávku..
"Však já se do Tebe neobouval. To sis špatně vysvětlil, jenom se to skutečně dalo horko těžko
nějak přeložit do češtiny"" Chápu,.. a nebudeme to asi už rozmazávat...

Zde se naposled vyjadřuji k dané věci nepochopení a chtěl bych zatím udělat tlustou čáru :
V první řadě můj první příspěvek byl na absolutní blábol na třímetrovou jámu s trubkami naplněními
kyselinou sýrovou a uvedený bazének byl napuštění vodou a dávalo to neskutečný napětí a výkon.
Ten dotyční ani nedokázal vysvětit na jakém principu to pracuje a neznal ani konečné schéma.
Proto jsem sváleně do svého motta napsal červeně: Vysvětlování záhadného jevu pomocí 
jiného záhadného jevu nevysvětluje vlastně nic !!  Moje reakce a příspěvek byl káravý a poučný
k těm - kdo mu to baští i s navijákem. Taky jsem předpokládal ve svém obsahu zdělení , že pokud se
někdo zajímá o nějakou problematiku a aspoň z části jí rozumí, tak mojí narážku pochopí - opravovat
motor v autě taky může jen ten kdo má znalosti a zkušenosti. Já jsem se zde nezaregistroval abych 
doplnil diskusní řadu, ale abych zareagoval na stupidní ponižování vědy a manipulaci s fakty. 
Zareagovat jsem na člověka, který svou arogancí a bezohledností vtáhnul do své sarkastické a 
pohrdavé debaty osoby, kteří patrně neměli ani ponětí o tom, že si jen dotyčný z nich dělá blázny!  
Má reakce byla taková jaká byla a myslím si, že zdejší moderátor, dohlížející na dané vlákno, měl 
včas tomu udělat přítrž. Osobně mě uráží lidi, kteří si myslí, že si mohou jen tak s lidí dělat nádoby 
svých zvrácených výplodů - každý umíme něco a nikdo neumí vše, to neznamená, že někdo
za nějaký nedostatek bude považovaný za nevzdělance a nebo méněcennýho !
Kdo tohle nechápe měl by se jít léčit !!

Ano, přiložená disertační práce neměla ten správní technický ráz daného popisu problému s 
magnetisací a hystereze, stav systému fyzikálních změn při cyklickém opakovaní polarizace sycení 
jádra. Někde to mám v notebooku zahrabaný i s konstrukcí, výpočty a schématy, jakmile to najdu dodám
k nahlédnutí. Dále přiložím i studii o dielektrikum ve statickém elektrickém poli a elektrety tvořící
zvláštní skupinu dielektrik, který jsem nastínil v minulém příspěvku aby kdo má zájem byl v obraze
co jsem se snažil zdělil o kondenzátorech !! A samozřejmě i technologický postup jak takový
Elektret si doma vyrobit. Vyrobený kondenzátor s tohoto materiálu dokáže generovat napětí v
elektrickém poli kondenzátoru - jistě podám i fyzikální princip a důkaz a jeho oficiální testování.
O Elektretu se moc nemluví, ale mám potvrzeno, že se zkoumá a testuje na špičkových fyzikálních
pracovištích v Rusku, Japonku a v Americe. Na středních a vysokých školách se o něm moc student
nedoví, jen zběžně pří výuce o "Dielektrikum".
Dielektrikum:
Posuv elektronů vůči jádru, tzv. elektronovou polarizací.
Posuv iontů vůči sobě, čímž vzniká tzv. iontová polarizace.
Posuv dipólů polárních skupin nebo moleku ve směru elektrického pole, tzv. orientační polarizací.
Elektret:
Tento jev spočívá ve vzniku elektrického proudu v dielektriku při změně fyzikálního stavu, skupenství.
Poprvé byl zpozorován při tání a tuhnutí karnaubské pryskyřice, která byla rovněž použita při výrobě
prvních termoelektretů.

Dnes už nemám čas, ale popisovaný "Dimmer", jinak stmívač řízení pomocí diaku a triaku se
tento obvod může řešit i náhradním zapojení Zenonovou diodou a s transistory.
Uvedené zapojení se hodně používá, jak jsem se zde už zmínil a to v pulzní technice.
Elektrický obvod mi je znám a synovcovi jsem pomáhal stavět pulzní obvod pro dvě trafa - 2,5 KW
ke koncovému zesilovače na ozvučení volného prostranství.

Zatím.., Beetoven

Offtopiky a jejich pokračování ve vlákně A je to jen vaše. SDK


Vysvětlování záhadného jevu pomocí jiného
záhadného jevu nevysvětluje vlastně nic !!
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

elektret

Příspěvek od jeff »

beetoven píše:Dielektrikum:
Posuv elektronů vůči jádru, tzv. elektronovou polarizací.
Posuv iontů vůči sobě, čímž vzniká tzv. iontová polarizace.
Posuv dipólů polárních skupin nebo moleku ve směru elektrického pole, tzv. orientační polarizací.
Elektret:
Tento jev spočívá ve vzniku elektrického proudu v dielektriku při změně fyzikálního stavu, skupenství.
Poprvé byl zpozorován při tání a tuhnutí karnaubské pryskyřice, která byla rovněž použita při výrobě
prvních termoelektretů.
Když tedy budu potřebovat kondenzátor na 40 - 60kV, bude asi nejlepší si ho vyrobit. Takový jednoduchý návod na výrobu vn kondenzátorů je na http://danyk.wz.cz/tckond.html Jako dielektrikum je použito PVC. Ve vlákně o elektretu tady na fóru je návod, kterak si vyrobit kabel s elektretovou izolací z TV koaxiálu při teplotě měknutí PVC izolace s působením vn a pomalým chladnutím. Je to možná cesta, beetovene?

Jeff


beetoven
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: pát 20 dub 2012 11:23
Dostal: 1 poděkování

Re: Rezonance - Volná Diskuze

Příspěvek od beetoven »

Když tedy budu potřebovat kondenzátor na 40 - 60kV, bude asi nejlepší si ho
vyrobit. Takový jednoduchý návod na výrobu vn kondenzátorů je na http://danyk.wz.cz/tckond.html
Jako dielektrikum je použito PVC. Ve vlákně o elektretu tady na fóru je návod, kterak si vyrobit kabel s
elektretovou izolací z TV koaxiálu při teplotě měknutí PVC izolace s působením vn a pomalým
chladnutím. Je to možná cesta, beetovene?

Jeff
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Když tedy budu potřebovat kondenzátor na 40 - 60kV, bude asi nejlepší si ho
vyrobit. Takový jednoduchý návod na výrobu vn kondenzátorů je na
http://danyk.wz.cz/tckond.html
Jeff
-----------------------
od:
http://danyk.wz.cz/tckond.html : Určitě tímto způsoben lze uvedený kondenzátor vyrobit !
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ve vlákně o elektretu tady na fóru je návod, kterak si vyrobit kabel s
elektretovou izolací z TV koaxiálu při teplotě měknutí PVC izolace s působením vn a pomalým
chladnutím. Je to možná cesta, beetovene?
------------
od:

Ahoj Jeffe
Zda lze vyrobit elektretový kabel z PVC ?
Abych pravdu řekl tak nevím jaký by měl mít účel. Určitě bych se dal zhotovit, ale jeho výroba by byla
velmi složitá a pokud jde o samotné "PVC" tak to nemám tušení jak na tom je. To by se muselo v
laboratoři vyzkoušet. PVC má špatné vlastnosti po zpracování roztaveného polotovaru ze vstřikovacího
lisu při výrobě kabelů. Musel by se ten kabel dělat ( Elektret ) již při výrobě !

Neumím si představit , za účelem elektretového kabelu, kabel napájet VN ( vysokým napětím ) a roztavit
ho a pak zase nechat tuhnout, asi to moc původní kabel připomínat nebude !
A kdo to dokáže,.. tak je kouzelník !!
 

Zde jsem pro názornost přiložil technologický postup výroby Elektretu:

Teoretické vysvětlení termodielektrického jevu  je na parafín, naftalín, kalafuna, karnaubská
pryskyřice a rovněž vysvětluje celý jev vznikající pouze během tání či tuhnutí.

Předpokládejme kontaktní napětí mezi kapalnou a pevnou fází. Z tohoto kontaktního napětí vyplývá
vznik elektrické dvojvrstvy na fázovém rozhraní za statických podmínek. Jestliže se fázové rozhraní
začne pohybovat - probíhá tání či tuhnutí,
elektrická dvojvrstva musí následovat pohyb fázového
rozhraní. Vzhledem k malé vodivosti pevné fáze se nemůže příspěvek náboje pevné fáze k elektrické
dvojvrstvě rozptýlit dostatečně rychle, aby udržel rychlost s fázovým rozhraním. Jak fázové rozhraní
postupuje, nechává za sebou v pevné fázi jakýsi - stopový náboj, prostorového náboje, který zvýší
kontaktní napětí mezi oblastí hluboko v pevné fázi a kapalnou fází - kapalná fáze se chová jako elektrolyt.
Toto zvýšení může být mnohonásobně vyšší než původní kontaktní napětí. Fázové rozhraní se tak
chová jako selektivní permeabilní membrána, která umožňuje průchod určitého typu nositelů elektrického
náboje snadněji než nositelů náboje opačného.

Kombinovaná elektromagnetická pole prostorového a povrchového náboje způsobují opačné
elektromagnetické pole na fázovém rozhraní, které postupně neutralizuje kontaktní napětí.
To způsobí, že se prostorového náboje zmenšuje s postupem fázového rozhraní materiálem,
až je dosaženo limitujícího elektromagnetického pole fázového rozhraní. Množství náboje
elektrické dvojvrstvy, který skutečně zůstane za fázovým rozhraním jako prostorový náboj,
závisí na rychlosti postupu fázového rozhraní a na množství náboje, které se rozptýlí přes fázové
rozhraní zpětnou difuzí.

Zdar,... Beetoven


Vysvětlování záhadného jevu pomocí jiného
záhadného jevu nevysvětluje vlastně nic !!
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Re: Rezonance - Volná Diskuze - Motortrafo

Příspěvek od martinq »

Zajímavé dynamo/alternátor. Na jednom rotoru jsou navinuta stejnosměrná i střídavá vinutí, buzení mi neni jasné, jestly je pulsní stejnosměrné, nebo kmitající sinusovka. Vinutí je zároveň transformátor. Ani jsem se nedíval, jestly MEG nebo KEG má v referencích tuto přihlášku dochovního vlastnictví.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Rezonance - Volná Diskuze

Příspěvek od Akord »

Stejnosmerné vinutí má pri velké indukčnosti vliv na posílení (nebo pri špatném zapojení pro oslabení) magnetu. Pri malé indukčnosti a dostatečném výkonovém dimenzování muže stroj fungovat jako menič DC/AC.


ladislav1987
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pon 28 čer 2021 16:24

Re: Rezonance - Volná Diskuze

Příspěvek od ladislav1987 »

Dobrý den,
chci si v rodinném domě vyměnit jističe. Jedná se o cca 40 zásuvek Je vhodný tento typ jističe? https://www.sfos.cz/147-jistice-20-ka


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“