MEG a KEG - Jak se Ničí Fórum

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Peter
Zasloužilý člen
Příspěvky: 432
Registrován: čtv 09 lis 2006 22:34

MEG a KEG - Jak se Ničí Fórum

Příspěvek od Peter »

...

Přetaženo z vlákna KEG a MEG https://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=2&t=27
Čtvtek 12 Dubna 2007
První pokus (vymazán Peterem) nabořit se do velice aktivního vlákna, který byl všemi zúčastněnými ignorován.
SDK
Naposledy upravil(a) Peter dne sob 18 říj 2008 22:07, celkem upraveno 1 x.


pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Motorček

Příspěvek od pepo.bn »

...

Sobota 25 Srpna 2007
Druhý pokus (vymazán Pepem) nabořit se do velice aktivního vlákna, který byl všemi zůčastněnými ignorován.
SDK
Naposledy upravil(a) pepo.bn dne ned 20 dub 2008 13:07, celkem upraveno 1 x.


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Díky belamachinovi za konkrétní info, myslím si, že článek podepsaný Milanem Kratochvílem ve smyslu:
Nepochopím jak někdo může odsoudit technologii aniž by o ní cokoli věděl. MEG je výborné zařízení, funguje naprosto spolehlivě bez jakýchkoli nedostatků či problémů. Vyrábíme MEGy o velikosti počítačového zdroje, dodávaný výkon je 50-500Wattů. Jak si někdo tady uvědomil, v podstatě je pravdou že jde o čerpání energie uložené v permanentním magnetu, avšak má to malinký zádrhel. Při odebírání energie o výkonu do 250Watt se ze získané energie stačí magnet opět regenerovat. V našem prvním funkčním prototypu je osazeno křemíko-selenové plátované jádro s neodymovým magnetem o velikosti krabičky cigaret. Systém byl v provozu 1rok při nepřetržitém odběru energie 100VA. na magnetu nebyly známky po oslabení.
Je z hlediska konvencí zavedených na základních školách lež jako hrom, autor nerozumí magnetum, výkonum, energiím, ani elektromagnetismu, má udelanou svou zcela nekompatibilní fyziku. Nedá se proto dokonce ani namítat, že mu to nefunguje, chybí základní prekladový slovník.

Sobota 25 července 2008
Třetí pokus nabořit se do velice aktivního vlákna, který byl všemi zůčastněnými ignorován.
SDK


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Alternátory z motorek. Vhodné na motorku.

Pondělí 1 prosince 2009
Čtvrtý pokus nabořit se do velice aktivního vlákna, který byl všemi zúčastněnými ignorován.
SDK


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

meg

Příspěvek od Akord »

chiq najskôr žartuje, alebo má problémy s meraním

Neděle 5 července 2009
Pátý a úspěšný pokus nabořit se do velice aktivního vlákna, na který se nachytal Chiq poté, co byl osobně napaden Akordem.
SDK


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Odpoveď pre Akorda, ktorý si robí "Poznámky"

Příspěvek od chiq »

Akord, ja som slušne odpovedal na otázku: "Zajimavy jak všichni na tom to foru něco pořad stavi... jen se ptam "Dokazal to už nekdo?" "
Áno, ja stále niečo staviam! :)
Sám sa oháňaš potrebou presného technického vyjadrovania, tak nechápem, že si nepochopil "presnú" odpoveď na "presnú" otázku... ;)
Jo, a mimochodom - vždy, keď niečo robím, tak presne meriam... alebo mierim? :D


Návštěvník

Re: Odpoveď pre Akorda, ktorý si robí "Poznámky"

Příspěvek od Návštěvník »

chiq píše:Akord, ja som slušne odpovedal na otázku: "Zajimavy jak všichni na tom to foru něco pořad stavi... jen se ptam "Dokazal to už nekdo?" "
Áno, ja stále niečo staviam! :)
Sám sa oháňaš potrebou presného technického vyjadrovania, tak nechápem, že si nepochopil "presnú" odpoveď na "presnú" otázku... ;)
Jo, a mimochodom - vždy, keď niečo robím, tak presne meriam... alebo mierim? :D
Otázka znela "Dokázal to už niekdo?"
Odpoveď : "Áno, ja stále niečo staviam!"
Je mnoho ľudí čo stále niečo stavajú, prinajmenšom ráno, a pritom nič nedokazujú. :laugh:
P.
Okamžitě se opět vkládá do hry Peter coby anonym


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Odpoveď pre Akorda, ktorý si robí "Poznámky"

Příspěvek od chiq »

Anonymous píše: Otázka znela "Dokázal to už niekdo?"
Odpoveď : "Áno, ja stále niečo staviam!"
Je mnoho ľudí čo stále niečo stavajú, prinajmenšom ráno, a pritom nič nedokazujú. :laugh:
P.
Sláva! ešte tu niekto uvažuje! :D :good:


Návštěvník

Re: Meg

Příspěvek od Návštěvník »

Perpetum mobile píše:Zajimavy jak všichni na tom to foru něco pořad stavi ale u všech typu přistroju na vyrobu energii jde zatim jenom o teorii :( Nejsem škarohlid jen se ptam "Dokazal to už nekdo?"
Něco jako MEG jsem zkoušel a zacykloval. Výsledky nevalné ale funguje to.
H. :)


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Meg

Příspěvek od Akord »

Anonymous píše:Něco jako MEG jsem zkoušel a zacykloval. Výsledky nevalné ale funguje to.
Dobré by bylo, aby sis overil, zda se pri tom nezacykloval i wattmetr. Až si myslíš, že neharmonický výkon lze zmerit ampérmetrem a voltmetrem, tak Te mužu ujistit, že to není obecne možné. Selže kolkrát i klasický wattmetr, který podobne jako elektromer zvykne fungovat jen potud, pokud není energie obsažena v harmonických složkách príliš velká(malá odchylka od sinusového prubehu veličin) .


Návštěvník

Re: Meg

Příspěvek od Návštěvník »

Akord píše:
Anonymous píše:Něco jako MEG jsem zkoušel a zacykloval. Výsledky nevalné ale funguje to.
Dobré by bylo, aby sis overil, zda se pri tom nezacykloval i wattmetr. Až si myslíš, že neharmonický výkon lze zmerit ampérmetrem a voltmetrem, tak Te mužu ujistit, že to není obecne možné. Selže kolkrát i klasický wattmetr, který podobne jako elektromer zvykne fungovat jen potud, pokud není energie obsažena v harmonických složkách príliš velká(malá odchylka od sinusového prubehu veličin) .
O měření něco vím. Ten můj systém byl zacyklovám na obyčejném 12V olověným akumulátoru asi 5 měsíců. Jako zátěž jsem používal různé věci, od žárovek po různé měniče.
Stabilní výkon byl pouhých 8 W, takže hodně málo.
Já psal jenom, že to funguje. Pro praktické využití nevhodné.
H.


Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Re: Meg

Příspěvek od Dvell »

Anonymous píše:
Akord píše:
Anonymous píše:Něco jako MEG jsem zkoušel a zacykloval. Výsledky nevalné ale funguje to.
Dobré by bylo, aby sis overil, zda se pri tom nezacykloval i wattmetr. Až si myslíš, že neharmonický výkon lze zmerit ampérmetrem a voltmetrem, tak Te mužu ujistit, že to není obecne možné. Selže kolkrát i klasický wattmetr, který podobne jako elektromer zvykne fungovat jen potud, pokud není energie obsažena v harmonických složkách príliš velká(malá odchylka od sinusového prubehu veličin) .
O měření něco vím. Ten můj systém byl zacyklovám na obyčejném 12V olověným akumulátoru asi 5 měsíců. Jako zátěž jsem používal různé věci, od žárovek po různé měniče.
Stabilní výkon byl pouhých 8 W, takže hodně málo.
Já psal jenom, že to funguje. Pro praktické využití nevhodné.
H.
Nevhodné? 8W?:-D co bych dal za 1W.. nekonečný zdroj energie.. pořizovací cena vysoká ale když by se našel sponzor a vznikla elektrárna..
Ale co to melu mluvím jak kdybych tomu věřil:-D

S pozdravem

Dvell

Na pomoc přispěchal Akordův dobrý přítel Dwell a eventuelně i Karban.


"Dneska už nikdo nechodí s písničkou do boje a nezpívá když umírá, ptám se Vás čím to je? Možná že sme se konečně sami sebe zeptali, při tom šílenství, v té bolesti, proč vůbec sme kdy zpívali..."
Karban

Re: Meg

Příspěvek od Karban »

Anonymous píše: O měření něco vím. Ten můj systém byl zacyklovám na obyčejném 12V olověným akumulátoru asi 5 měsíců. Jako zátěž jsem používal různé věci, od žárovek po různé měniče.
Stabilní výkon byl pouhých 8 W, takže hodně málo.
Já psal jenom, že to funguje. Pro praktické využití nevhodné.
H.
O měření asi nevíš, jinak bys tu netvrdil něco o 8 W výkonu, co se berou jen tak z ničeho.

S nejvyšší pravděpodobností jsi zátěž krmil jen z toho akumulátoru, neporovnal jsi stav nabití na počátku pokusu a na jeho konci.

Tzv. "MEG" je jen nesmyslný nápad.

8)


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Meg

Příspěvek od A(&F) »

Karban píše:
Anonymous píše:O měření něco vím. Ten můj systém byl zacyklovám na obyčejném 12V olověným akumulátoru asi 5 měsíců. Jako zátěž jsem používal různé věci, od žárovek po různé měniče.
Stabilní výkon byl pouhých 8 W, takže hodně málo. Já psal jenom, že to funguje. Pro praktické využití nevhodné. H.
O měření asi nevíš, jinak bys tu netvrdil něco o 8 W výkonu, co se berou jen tak z ničeho. S nejvyšší pravděpodobností jsi zátěž krmil jen z toho akumulátoru, neporovnal jsi stav nabití na počátku pokusu a na jeho konci. Tzv. "MEG" je jen nesmyslný nápad.
:bad: ... za přístup ... A(&F)


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Karban

Re: Meg

Příspěvek od Karban »

A(&F) píše:
Karban píše:
Anonymous píše:O měření něco vím. Ten můj systém byl zacyklovám na obyčejném 12V olověným akumulátoru asi 5 měsíců. Jako zátěž jsem používal různé věci, od žárovek po různé měniče.
Stabilní výkon byl pouhých 8 W, takže hodně málo. Já psal jenom, že to funguje. Pro praktické využití nevhodné. H.
O měření asi nevíš, jinak bys tu netvrdil něco o 8 W výkonu, co se berou jen tak z ničeho. S nejvyšší pravděpodobností jsi zátěž krmil jen z toho akumulátoru, neporovnal jsi stav nabití na počátku pokusu a na jeho konci. Tzv. "MEG" je jen nesmyslný nápad.
:bad: ... za přístup ... A(&F)
?

Nerozumím tvému příspěvku.
Jaký přístup?

Dotyčný zde tvrdí cosi o pokusu, kdy trvale dostával z nějakého zařízení 8W výkonu, aniž by tomu zařízení nějaký výkon dodával.
Dle jeho popisu je vcelku jasné, v čem spočívá takový omyl - pokud použil akumulátor 12V a provozoval ono zařízení 5 měsíců, jakpak asi měřil stav nabití před pokusem a po pokusu?
S nejvyšší pravděpodobností vůbec nijak!

**



:?:


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“