Neověřené Projekty

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Martine11

Příspěvek od martin11 »

...zdravím....já tvuj dotaz zkopíruju, a přednesu, resp nechám přečíst...ale mám jednu obavu....on je často výzkum a tady se jedná o špičkový výzkum...jaksi trochu v utajení...ne vždy je dobré se chlubit, co dělám , na čem a pro koho a kde....
tvuj dotaz je směsí intimních dotazů.../jak daleko je výzkum kruhové mtch DNA rostlin co do identifikace a působení všech jeho částí, myslím tím nejen obecně procesy od výroby až po ukládání energie/ až po vlasní hodnocení situace.
jo a mimo soutěž...myslím že otázka ...jak daleko je výzkum v čr je jaksi mimo mísu....tento výzkum je trochu nadnárodní.... :idea:

...k tvé poznámce, buďte na sebe opatrní.....no to my jsme....hlavně se určitě nikdo tady z nás nepustí do stavby bazénku, lapající Západní záření....mimo jiné ...terminus technikus zcela zcestný...takže vlastně nic.....no hezky jsme se pobavili...
jo ještě dotaz....k čemu ti bude info o stavu výzkumu MTCH...vše, co se může bublikovat , tak se publikuje ... a co je jaksi "tajné" to se stejně nikde nedozvíš....no uvidíme příští týden...
ps...popiš nám solární laser :idea: dík m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Podívej ty karkulko

Příspěvek od pokr »

já se o genetiku zajímám jen co do souvislostí s tímto výše popsaným problémem, jinak si obecné fráze na síti mohu vyhledat pochopitelně i sám, jenomže co potřebuji vědět doopravdy, tam není.

Jednu mitochondrii se chystám vykrmit v chlívku, vydá pak spoustu energie - dokonce i té elektrické 8)

Co se týká toho sl. laseru, tak takový jednoduchý co jsem myslel já zcela bezpečně zatím nemáte, a domníváš-li se že nemám pravdu, klidně se vsadím. Pak ho jen zcela jednoduše slovy popíšu a ty taky - pak uvidíme kdo z nás dvou kecá :?:


co nevíme, neznamená, že neexistuje
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

M11

Příspěvek od pokr »

No tak ať zváží co je tajné a co ne a rámci svých možností odpoví tak, jak uzná za vhodné. Nemusí odpovídat vůbec, není tady sám. Jestli ho můj text nebude zajímat, prosím, jeho věc. To samé se týká i tebe, domníváš-li se, že sem házím bludy, máš právo na svůj názor, respektuji ho. Ok?


co nevíme, neznamená, že neexistuje
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

huhu

Příspěvek od pokr »

Dám i tu o perníkové chaloupce, neboj, jenom vás nechám trochu strávit ten úvod :roll:


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Gusto
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: stř 29 srp 2007 6:11
Bydliště: VS

90 m3

Příspěvek od Gusto »

V nákrese nie sú rozmery kvádra ani pomer strán. Tak mi napadlo čo je dôležité. Kolmosť batérie trubiek k západu alebo kolmosť steny kvádra k západu? Keby bol dôležitý iba objem nádrže dala by sa urobiť z dreva válcová, tak ako sa kedysi stavali nádrže na hnojovicu, pre 6 m výšku stačili fošne hrubé iba 5 cm. Alebo obrátená kupola, kde vychádza výrazná úspora materiálu a času oproti kvádru. Tieto stavby sú zároveň bezpečnejšie proti zemetrasu a takmer všetkým rýchlostiam vetra, hlavne kupola. V prípade neúspechu obidve riešenia majú alternatívne využitie , a kupola je najodolnejšia proti deštrukcii obidvoma smermi, takže by mala najvyšší koeficient bezpečnosti. Poker nepripúšťa neúspech, ale čo keď bude využitie toľkej energie problémom? Tak sa pýtam, môže byť tvar nádrže válec alebo kupola, a pre orientáciu západ je dôležitá kolmosť batérie trubiek na daný smer?

... a ešte čosi. Inde sa písalo, že prípadne negatívne žiarenia sa dajú jednoducho odkoniť. Ako napríklad ja zistím, že žiarenie existuje a ako ho odkloním a kam? Hore ? Ku susedom? Pri takom objeme a výkone ho môže byť požehnane.


pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Re:90m3

Příspěvek od pokr »

Gusto,
nemám zdání jestli Váš návrh různých variant stavby má na úspěch vliv, nemohu to posoudit z jednoduchého důvodu a to, že s takovými možnostmi se vůbec neexperimentovalo. Jen připomenu, že jsem popsal důsledky výzkumu zaměřeného na západní záření. Martin11 namítá terminus technikus, ale tady nejde o pojmenování, můžeme klidně hovořit i slečně filipínce, která k nám přilétá z dolní lhoty, ale výsledek se lišit nebude.
Máte pravdu s tím úhlem. Neohýbejte ty trubky. Odřezávaly se a přivařovaly se sklonem 45 st., jak nahoře tak dole, odstup mezi nimi není kritická hodnota, nicméně takových 200mm by se mělo podle mého názoru ale dodržet, ale zopakuji - tato míra 200mm je pouze můj názor odvozený od vizuálního pozorování zařízení, takže ho berte s určitou rezervou. Předpokládám tiše, že je nebudete upevňovat tak, aby se nedaly případně přenastavit na jiné vzdálenosti.
Dále, rozměry, v tomto případě (ne kvádr, spíše hranol, ne?) se vychází z výšky trubek s kyselinou, tj.případné patky + 3000mm + 500mm bezpečnostní rezerva + betonový poklop cca 100mm, výška stavby tedy taková, abyste dodržel odstup poklopu od zazátkovaných trubek min. těch 500mm.
Šířka podle počtu článků, ty odstupy dodržte, patky na dně bych upevňoval tak, aby se daly případně také přenastavit.
Délka nádrže kritická také není, ovšem nechci sem vkládat míry, které si sám vymyslím, pokud se o 1OOOmm zmýlíte, nic by se nemělo dít. Podstata tkví v do vody vnořených článcích, použité chemikálii, výšce jejího sloupce a délky trubek, ty se měnit nesmí. O těch předních se sklonem jsem už psal. Mohu k tomu říci jen tolik, že stavba stála sice v mírném svahu skloněném na západ, nicméně její základna byla vodorovná, tudíž nebyla celkově skloněná.
K té energii. Poku vím, v té době nikdo nepátral a nijak se její identifikací nezabýval, prostě byla produkovaná prudkým rozpadem částic a hromadila se, původně na tak mohutnou reakci nikdo připraven nebyl a tedy chyběly pochopitelně vodiče na její eliminaci, tudíž celá stavba málem vzala zasvé. Pak až byl napojen kabel (u konkrétního připojování k čemu a kam jsem nebyl, ústil přes hranu zdi ven a tady bohužel také nepomohu, protože jsem odjížděl když bylo klubo smotané na zemi. Prostě o druhu energie toho nemůžu říci prakticky nic, až na to, že ji skutečně pak využili pro normální rozvod a spotřebu tak, jak to známe dnes. Abych nějak skončil, budete muset experimentovat. Proto jsem hned od počátku varoval před nebezpečím vysokého napětí. Nehledě na práci s koncentrovanou kyselinou!
Pokud Vám cokoli není z tohoto popisu jasné, klidně se zeptejte, budu-li znát odpověď.

Zdravím.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

MNO...

Příspěvek od jarda ovčák »

Kde to bylo???Zajedu nebo zaletím kamkoli. To víš, můj děda byl sedlák a říkával vidět znamená věřit..... a já jsem taky sedlák a.... jasně že pochopím, když budeš chtít dodržet integritu majitele. Jen se ptám.....


Gusto
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: stř 29 srp 2007 6:11
Bydliště: VS

Možno

Příspěvek od Gusto »

budú zhovorčivejší. Prečo tam opäť nevycestujete na skusy?

Po "Mimovi" mi ostal nevyužitý plastový box asi v merítku 1/10, dal by sa využiť na model. Stačilo by keby vyrobil iba npr. 145 mV. Ako viete, že model nebude fungovať?

V každom prípade to nie je investícia za 5 Euro, každý si to rozmyslí.

Keby to mohla byť podzemná nádrž, existujú hotové riešenia. Možno dajakú anténu, alebo "vetrolam"? Tak, či tak, nápad sa mi páči hlavne kvôli tomu, že nehučí, nič sa netočí, žiadne oleje, pomery, hmly, lambda sondy, Geety, atd. Len keby to fungovalo.


pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Re: Možno

Příspěvek od pokr »

Gusto,
Vy předpokládáte, že stále jedou na onu energii? Mohu Vás ujistit, že žádné zařízení krom opravdu malých demonstračních neexistují, ničí se, data archivovaná výhradně klasickými cestami, v žádném případě digitálně. A pak, nejsem agent007, abych si mohl sám rozhodnout o co mám zájem, tak to prostě nefunguje.
Pokud se Vám osobně zdá stavba drahá, mohu Vás rovněž ujistit, že pokud už jsou základní data na síti, bude to také odzkoušeno, drahé nedrahé.
K té plastové maketě, už jsem to taky psal ale zopakuji pro Vás: jak proboha chcete nahradit 3m kratší mírou? Pochopte, že jde o klíčovou míru.
K té podzemí části. Chcete využít kupř. starého sklepení, jímek apod., no proč ne, lidové tvořivosti se meze, krom pevně stanovených nekladou. Možná by to fungovalo, nevím, tady nemohu sloužit.

Jardo ovčáku, nezneužívej mé lásky k sedlákům! Nemůžu ti nic konkrétního ani naznačit, ber to jako tvrdý neměnný fakt. Už jsem to zdůvodnil, ty bys na mém místě nejednal jinak, to ti mohu s klidným svědomím garantovat :!:

Zdravím.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Gusto
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: stř 29 srp 2007 6:11
Bydliště: VS

Re: Možno

Příspěvek od Gusto »

pokr píše: Vy předpokládáte, že stále jedou na onu energii?

Zdravím.
To snáď nie sú ani ľudia, keď nechajú ladom taký zdroj :D


pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Re: Možno

Příspěvek od pokr »

Gusto,
co Vám na to odpovědět? Já můžu mluvit jen za sebe. Vy si myslíte, že se ve světě nic netají? To byste asi koukal :shock:

Zdravím.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Nastavené zrcadlo

Příspěvek od pokr »

Z vašeho středu mi bylo moudrým člověkem nataveno zrcadlo, šlo v podstatě takový účinný sociální direkt.

Jeho verzi jsem chtě nechtě musel uznat.

Diskuse na webech jsou bohužel o mnohé projevy známé z osobní komunikace prakticky ochuzeny a proto v každém z nás může a také vyvolává odlišnou reakci, vyznění, pocity.

Pokud jste nabyli dojmu, že se nad vás povyšuji tak vězte, že nic takového jsem v úmyslu neměl a je mi to líto.

Tímto se dotčeným omlouvám.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Hele, voni pokr musejí chápat, že vnímání názoru, pravd a informací je zatíženo osobním úhlem pohledu. Třebas jsem byl v kultuře, kde si lidi říkají pravdu celou, a nebo mlčí.
Pokud pak pouštíš pravdu po kapičkách a tváříš se jak tajemnej hrad v karpatech, no tak někomu můžeš připadat fakt divnej. Mě osobně to je buřt, páč si vždy nějak poradím, ale jsou zde mnozí, a nejen zde, co potřebujou helfnout.A je jich hodně.... takže, pokud někomu chceš pomoct, tak se nejdřív dobře ujisti, jestli to chceš udělat opravdu a od srdce.
Měl bys pochopit, že na zdejším foru jsou ovčani velice málo domestikovaní a míra volnomyšlenkářství je vysoká.
Někdy to vede k tomu, že svůj názor dávají bez obalu na odiv, což se mezi ovčany nedělá.Pravda není vždy růžová a osobní názory se nemusí vždy ztotožnit.
Konzultoval jsem to s pár týpkama, co eletřině hoví a žádnej by do toho nešel z důvodu nedostatku informací. To je ten důvod, proč jsou místní kumpáni z toho nervozní.
Pak se to bere osobně a stojí to za prdlačku.
zřejmě jsme narazili na obecnou příčinu NEŠÍŘENÍ zdrojů volné energie, od testatiky přes vodíky až po .....


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Možno

Příspěvek od NAVAR »

pokr píše: K té podzemí části. Chcete využít kupř. starého sklepení, jímek apod., no proč ne, lidové tvořivosti se meze, krom pevně stanovených nekladou.
To je dobrý nápad, využít toho co již je. Taková stará silážní jáma kdyby byla.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: mno....

Příspěvek od huhu »

Palo píše: Jediné řešení je se vyhnout potřebě peněz. .
A jde to !
Škoda , že stařenka neuvede detaily .....

http://www.lidovky.cz/slovenka-zila-25- ... ranici_mtr


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“