Výroba elektřiny pro domácnost

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
Mojmír Murín
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 24 říj 2013 8:04
Dostal: 5 poděkování

Re: Výroba elektřiny pro domácnost

Příspěvek od Mojmír Murín »

Dal som si tú námahu a blog p. Šedého som prešiel dávnejšie celý, mám ho aj skopírovaný. V blogu sa pán Šedý zmieňuje aj o iných zliatinách, nielen o klampiarskej cínovej zliatine, voľakedy ale kúpil jednu tonu v zberných surovinách a odlieva z tohoto materiálu. Jemu ide hlavne o jednoduchosť a nízku cenu parných motorov, aby si ho dokázal vyrobiť aj neodborník. Pokiaľ ide o kompozície, tých je viac druhov. Materiál 42 3721 podľa bývalých ČSN noriem obsahuje o.i. aj olovo, vždy sú ale tieto výstelky určené pre mazanie olejom, prípadne tukom. Mne sa v PM pri mazaní vodou, resp. parou, osvedčili bežne dostupné cínové zliatiny a to pracujem niekedy aj s tlakom 6 barov, čomu zodpovedá teplota pary cca 166 °C.
M.Murín


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba elektřiny pro domácnost

Příspěvek od Waldes »

la píše:Pájka stříbrná třeba http://www.svarshop.cz/index.php?option ... 1&Itemid=7
slitinu si dělá sám.
:pivko:
Ďakujem Ti za námahu, také pájky poznám ale obsahujú navyše meď, dosť veľké percento, neviem ako by sa to chovalo. Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba elektřiny pro domácnost

Příspěvek od Waldes »

Mojmír Murín píše:Dal som si tú námahu a blog p. Šedého som prešiel dávnejšie celý, mám ho aj skopírovaný. V blogu sa pán Šedý zmieňuje aj o iných zliatinách, nielen o klampiarskej cínovej zliatine, voľakedy ale kúpil jednu tonu v zberných surovinách a odlieva z tohoto materiálu. Jemu ide hlavne o jednoduchosť a nízku cenu parných motorov, aby si ho dokázal vyrobiť aj neodborník. Pokiaľ ide o kompozície, tých je viac druhov. Materiál 42 3721 podľa bývalých ČSN noriem obsahuje o.i. aj olovo, vždy sú ale tieto výstelky určené pre mazanie olejom, prípadne tukom. Mne sa v PM pri mazaní vodou, resp. parou, osvedčili bežne dostupné cínové zliatiny a to pracujem niekedy aj s tlakom 6 barov, čomu zodpovedá teplota pary cca 166 °C.
M.Murín
Nečítal som blog celý, ale pred rokmi som si prečítal vtedy všetko dostupné ale to dnes už nejestvuje, no klampiarske zliatiny obsahujú olovo a preto sú nevhodné, olovo sa maže, lepí podobne ako čistý hliník a bez olejového mazania sa nedá používať ! No mne ide práve o to mazanie vodou. Preto chcem použiť originálny recept Šedého. Rovnako materiály 42 3720, 42 3721 a 42 3730 sú zložité kompozície s vysokým obsahom práve olova legovaného cínom, antimónom, meďou a inými, ako som už predtým písal všetky sú nevhodné. Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“