Aktuálně: Probíhá přechod na novou verzi fóra. Postupně bude upravován vzhled a funkčnost fóra. Nahlaste prosím nalezené chyby...

QEG - Quantum Energy Generator

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: Rival

jandera
Zasloužilý člen
Příspěvky: 222
Registrován: pát 09 srp 2013 16:27
Dal: 92 poděkování
Dostal: 113 poděkování

QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od jandera »

Tohle se těm šmejdům do krámu asi hodit nebude.

http://www.svetkolemnas.info/novinky/za ... va-patentu


Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3248 poděkování

Re: Nový Svetový Poriadok

Příspěvek od Slavek Krepelka »

jandera píše:Tohle se těm šmejdům do krámu asi hodit nebude. ...
Obávám se že bude. Tady je originální patent. http://www.teslauniverse.com/nikola-tes ... ic-machine Jde o indukčně mechanický převaděč ze střídavého proudu na stejnosměrný a obráceně.

Odkázaný článek obsahuje toto:
"Konvenční alternátory (generátory střídavého proudu) mají obvykle zařízení zvané „budící vinutí“. Toto vinutí je obvykle menší oddělený vinutý rotor, který poskytuje střídavé volty, ty jsou usměrněny a využity k pohonu cívek generátoru."

Pokud já vím, tohle tvrzení je naprotá pitomost a svědčí o tom, že stránka je podvod a navíc od někoho, kdo se ani neobtěžoval se podívat na základy elektrotechniky, nebo neporozuměl tomu, co vlastně četl. Alternátory si standartně berou pro buzení část výkonu přes usměrňovače po úvodním nabuzení z vnějšího zdroje (baterie, síť atp.). Ono je to trochu složitější, protože vnější zdroj se také může po nahození rovnat části produkce alternátoru (síť), ale žádné vnější malé budící rotory, což by musely být generátory a nejen rotory, se nekonají.

Pokud tedy někdo má pocit, že tenhle člověk (parta to nebude) spasí svět, a bude mu chtít poslat nějaké peníze na další vývoj zařízení, vřele doporučuji políbit zaslané peníze na rozloučenou a najít si lépe placenou práci. Osobně to považuji za další ať již schválnostivou, nebo schválnostivě umožněnou podfukovou strategii diskreditace VE, aby se co nejvíc lidí napálilo a v životě se na něco podobného už ani nepodívalo, kdyby náhodou někdo vylezl s něčím, co skutečně fachá.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
jandera
Zasloužilý člen
Příspěvky: 222
Registrován: pát 09 srp 2013 16:27
Dal: 92 poděkování
Dostal: 113 poděkování

Re: Nový Svetový Poriadok

Příspěvek od jandera »

Slavek Krepelka píše:
Odkázaný článek obsahuje toto:
"Konvenční alternátory (generátory střídavého proudu) mají obvykle zařízení zvané „budící vinutí“. Toto vinutí je obvykle menší oddělený vinutý rotor, který poskytuje střídavé volty, ty jsou usměrněny a využity k pohonu cívek generátoru
Nemyslím, že by jste napsal něco jiného než je napsáno v článku, z technického hlediska je to potřeba jěště hodně zdokonalit, nicméně rezonanční generátor může přinést jěště velká překvapení, druhá myšlenka je jěště zajímavější zakládat místní zdroje energií a odpojovat se od korporací (neodebírat, nekupovat něco co se dá vyrobit, vypěstovat bez nich), bank (půjčovat si,nebo nechat někoho hospodařit s mými penězy je přeci blbost) je potřeba změnit myšlení a chování ne pouze tupě spotřebovávat co nám vtloukají do hlavy, je potřeba začít přemýšlet jak je vytěsnovat ze života. Vybírat si co je prospěšné a co nemusím využívat.

citace: článek víše :

Klimatické změny, co probíhají a jsou víceméně uměle vyvolávané, začnou nutit lidi migrovat. Proto to válečné šílenství, co rozpoutávají Spojené státy v posledních letech. To je dáno tím, že část planety, kde oni žijí, se stane neobyvatelnou.


Víte, je nutné říci, že z církví se staly korporace, které mají za cíl hromadit majetek a moc. A též cíl ovládat. Místo aby pravdu náboženství uchovávalo, tak dělá pravý opak – informace zkresluje a záměrně dezinformuje. Přesto vždy byli jedinci, kteří se snažili ten chod věcí zvrátit, i v historii. Je třeba proto připomenout, že naše euroatlantická civilizace stojí na stejných základech, které kdysi položil jeden Žid - Ježíš Kristus. Tedy na křesťanství. Bohužel, je třeba též říct, že katolická církev je při pohledu z hlediska sektářství jedna velká sekta, vykazující hned několik hlavních charakteristických sektářských bodů.


Capek
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: ned 13 dub 2014 13:37
Dostal: 1 poděkování

Re: Nový Svetový Poriadok

Příspěvek od Capek »

Slavek Krepelka píše: Obávám se že bude. Tady je ... indukčně mechanický převaděč ze střídavého proudu na stejnosměrný a obráceně. ....
A mění něco na situaci, že jde o jiný patent, tedy US-Patent Nr. 511.916, ze kterého to má vycházet?


Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3248 poděkování

Re: Nový Svetový Poriadok

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Capek píše: A mění něco na situaci, že jde o jiný patent, tedy US-Patent Nr. 511.916, ze kterého to má vycházet?
Jak to vidím já, něco ano, ale ne moc ve smyslu produkce VE jak ten patent stojí. http://www.keelynet.com/tesla/00511916.pdf Jde sice aspoň o generátor, což je příjemná změna, ale Tesla se v patentu nikde nezmiňuje o tom, že by byl nějak výhodný ohledně ekonomiky výroby elektrické energie a osobně to tak taky nevidím. V patentu mu šlo jmenovitě o princip stabilizace frekvence produkovaného střídavého elektrického proudu pomocí setrvačnosti, podobný regulaci periody pomocí kyvadla, ke kterému systém sám přirovnává. To ten patentovaný systém určitě dokáže, ale tak jak je nic víc.

Nicméně, ten vynález mi přijde jako schůdek ve vývoji, což pro Teslu určitě byl. Eventuelně se na ten mechanický balast vykašlal, protože už v Coloradu ukázal, že zjistil, že princip lze vyřešit pouze elektricky a využít elektro-mechanické setrvačnosti prostředí, jmenovitě atmosféry, která je neustále a přirozeně pod elektrickým napětím, k produkci VE, kterou presentoval podle dostupných informací jako přenos elektrické energie na dálku, ale který byl ve skutečnosti elektricky buzenou indukcí elektrické energie na dálku, ke které se přiřazovala přirozená energie prostředí, takže šlo o produkci VE. To už ale mluvíme o nějakých 25ti letech později.

I tento patentovaný mechanicko-elektrický systém by šel určitě vyvinout dál ve smyslu využití mechanické setrvačnosti oscilátoru, ale systém by podle mne musel být relativně monstrózní, aby produkoval komerčně využitelné množství přebytku energie oproti dodávané energii. Mohu se však mýlit. Tohle je jen můj první dojem a nechám si to "dojít". Definitivně by však byl náročný na těsnění a mechanické opotřebovávání avšak, šlo by ho předělat z lineárního na rotační a dost mechanických problémů si ušetřit.

Takže shrnuto a podtrženo, tento patent definitivně je hodně jiné kafe než ten předešlý.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Capek
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: ned 13 dub 2014 13:37
Dostal: 1 poděkování

Re: Nový Svetový Poriadok

Příspěvek od Capek »

Slavek Krepelka píše: ... I tento patentovaný mechanicko-elektrický systém by šel určitě vyvinout dál ve smyslu využití mechanické setrvačnosti oscilátoru, ...
Jelikož nemá jít o jeden a tentýž patent, ale jen má z něj vycházet a má být upraven, tak přikládám pár odkazů:

Manuál zde: http://cicu.eu/index.php/downloads

http://hopegirl2012.wordpress.com/2014/ ... formation/

http://be-do.com/index.php/en/
http://be-do.com/index.php/en/qeg-all-links
http://be-do.com/index.php/en/forum
http://be-do.com/index.php/en/forum/qua ... ator-forum
http://be-do.com/index.php/en/forum/qeg ... mitstart=0

http://qeg.lu/
http://qeg.lu/index.php/2-uncategorised ... nthuellung

http://www.overunity.com/1238/ecklin-br ... formation/Jinak po světě se to šíří jako lavina, podezřelé na tom třeba je to, že ani na youtube tyto videa nemaží

také přikládám jednu záhadologicko-politickou stránku, která to potvrzuje a také by si zasloužila pozornost pro rozebrání.
Konkrátně v posledním vydání: 08.04.2014 10:37
- Je mnoho vražd a vyhrůžek na vysoké úrovni, zatímco kabalisté se obracejí jedni proti druhým -
5-6 odstavec odspoda:
"Členové skupiny známé jako odpor Kobry byly na Tchai-wanu chvilku po té co navštívili představitele SBD v Tokiu. Minulý týden se kontaktovali s tímto pisatelem skrze Skype a ukázali video na kterém se masově produkují na Tchai-wanu přístroje na volnou energii. Řekli, že nyní pokračuje ve výrobě více jak 20 tisíc různých skupin, více, než by byli schopní řídit černí lidé z ropných společností.
Přislíbili také dodat jedno zařízení tomuto pisateli, před skončením tohoto měsíce. Jestliže budou moje domácí přístroje fungovat tak, jak se slíbilo, tak to tedy přinesu všem velkým rukodělným japonským firmám, aby začali s masovou produkcí."

Více zde: http://benjamin-fulford-cz.webnode.cz/blog/


Také děkuji za předešlou odpověď
a s přátelským pozdravem Jaromír


Capek
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: ned 13 dub 2014 13:37
Dostal: 1 poděkování

Re: Nový Svetový Poriadok

Příspěvek od Capek »Uživatelský avatar
Rival
Hlavní admin
Příspěvky: 1087
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 183 poděkování
Kontaktovat uživatele:

QEG

Příspěvek od Rival »

Dole na stránce je zajímavá diskuze, kde se lidi domlouvají, jak to společně postavit http://orgo-net.blogspot.cz/2014/04/qua ... slova.html

Czech QEG http://czechqeg.wordpress.com/

Slovensko http://www.qeg.sk/


Rival
Capek
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: ned 13 dub 2014 13:37
Dostal: 1 poděkování

Re: QEG

Příspěvek od Capek »

Mimo téma (offtopic)
Rival píše:... kde se lidi domlouvají, jak to ...
:roll: :epray:


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2442
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 470 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Nový Svetový Poriadok

Příspěvek od lajos »

Na qeg.sk v diskusi nějaký Sajman hlásil že mu to funguje a že zatím místo 10 dává 5kW. Bylo by zajímavé změřit hodnoty indukčností na statoru a zkusit to přepočítat na menší výkon, buď na ukázkový stroj nebo na menší přenosný zdroj. By se možná i hodil jako startovací pro tu velkou jednotku proto že 1kW měnič bere z baterky co vlastně baterka nedá-přece si chceme odhlásit elektroměr že? Hodnoty jsou jen u startovací cívky a kondenzátoru a je to 1,3MHZ co asi nebude totožné s rezonancí stroje.
Když zauvažuju že podle Thompsona v rezonanci platí ω.L=1/ωC a kondenzátor známe -1,125 μF tak frekvence vychází na 141471Hz což je vysoké neb pak indukčnost výjde děsně malá 1,125 μH, teda obě v sérii, tak že jedna by byla jen polovina této hodnoty.
Na plechách ty počty závitů co tam jsou-to nemůže vycházet. Při tom kvantovém principu se bude muset vycházet ještě z něčeho jiného?


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2442
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 470 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od lajos »

Mimo téma (offtopic)
Nezlob Slávku, na tebe by se to mělo taky vztahovat-když nemáš co říct tak si to sdrtzhjn necháš pro sebe. Tady jde o budoucnost lidstva a ty si z toho děláš bžundu.


Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3248 poděkování

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Mimo téma (offtopic)
lajos píše:Nezlob Slávku, ... a ty si z toho děláš bžundu.
:laugh: Nedělám, to byl pracovní příspěvek přes který jsem oddělil QEG do samostatného vlákna. Jenže mezi tím se do toho vložila dcera a povídali jsme si, takže to tu chvíli zůstalo viset.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
tichys
Stálý člen
Příspěvky: 87
Registrován: pon 13 úno 2012 17:33
Dal: 65 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od tichys »

Já osobně bych se v tomto případě spíš přikláněl ke Slávkovi. Jednak má pravdu v tom, že celá ta mechanika s točivými stroji je zbytečná a jednak mi to celé nějak nesedí, protože např.:

1.
Zdá se mi, že využívají toho, že Tesla "je v módě", ale o jeho práci moc neví. Odvolávají se na Teslovy práce ještě před rokem 1900, což ještě ani zdaleka nebyl vrchol jeho práce (např. auto na éter testoval v roce tuším 1931)

2.
Zveřejněný manuál mi připadá schválně zbytečně rozsáhlý, aby vypadal věrohodně, ale celé to na mne působí dojmem, jakoby se to schválně tvářilo zároveň jednoduše a zároveň složitě. Anglicky sice neumím, takže obsah podrobně nemohu posoudit, ale z přiložené fotodokumentace nic moc nevyčtu, většina řeší nepodstatné detaily, což odpovídá i rozsahu jednotlivých kapitol (na první pohled hrají hlavní roli ty dvě plastové bočnice a pobavily mně přímé odkazy na prodejce jednotlivých položek, jako v PR článku).

3.
To promotion kolem toho je nějaké divné. Většina ze všech těch videí co k tomu jsou jenom na youtube, se tváří jako amatérská videa, ale "smrdí" profesionální filmařinou s podobným rukopisem a už jenom podle toho množství grafiky, co v nich je, asi nebyly zadarmo, i kdyby ta grafika byla ukradená. A to rychlé šíření a tlačení ze všech stran připomíná profesionální ukázku možností virální reklamy. Připadá mi to jako "zaručené" návody na to, jak snadno obehrát internetové kasino, které šíří sama kasina.


HONZIK81
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: pon 24 lis 2008 10:40
Dal: 2 poděkování

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od HONZIK81 »

no právě už tady toho bylo hodně, keshe říká každy měsic za měsíc a naběhlo to také rychle a nakonec nic, meg, keg a jiné. Je to prostě divné když nás někdo ovládá tak jak je možné že volnou energii najdem na internetu.
Prostě but je to pravda a nebo nás klamou, abychom nehledaly někde jinde.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2442
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 470 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od lajos »

Tak
1. Tesla je už dost dlouho v módě
2. Rozsáhlý manuál? Co bys chtěl méně rozsáhlý manuál? Na slovenské stránce http://www.qeg.sk/vstupka.htm je přeložený pdf včetně patentu-krásná práce, včetně fotek dílů a postupů a přicházíme k problému fizické replikace viz mim vyvíječ, vrazit do toho prachy a práci, popř počkat na další úspěšné pokusy.
Dovolím si sem vrazit ten slovenský pdf z výše uvedených stránek pokud to půjde, má to 7mega
3. K tomu nemám co dodat

Poznámka z praktické stránky, než objednávat ty kondenzátory-dali by se použít z mikrovlnky 1,05MF 2kV a stator? sehnat motor na 3000 ot/min- by měl mít dva pólpáry-otázka nakolik jsou důležité ty vnější výstupky pólpárů, na oddělené pole sousedních cívek. No ale navinout 2x3100 závitů na toroid- to asi bude chtít fakt automat.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“