QEG - Quantum Energy Generator

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od poota »

Vůbec sem nedáváš každý prd, je krásné vidět taky nějakou skutečnou práci.
Játra přežila, důkladné propláchnutí jim může jenom prospět.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od lajos »

Po včerejší taneční zábavě jsem byl schopen dnes jenom to snýtovat, tloušťka svazku 18,4mm-rozměr pro rotor 46mm.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od lajos »

Příprava prostoru cívky-vrstva elektr. izolační pásky černé na to vrstva oboustranné lepící pásky a na to se nalepí trafopapír (0,1mm hnědá), čela vinutí je 1,3mm laminát od plošňáku
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Pocem Lajošu. Koukám na ten stator a docela by mne zajímalo, jestli máš ty nejty elektricky odizolované od plechů. Přiznám se, že nevím jestli je to v tomto případě důležité, ale u trafa by to byl průšvih.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od lajos »

Nemam, u původního motoru taky nebylo a myslím že je to hliníkový nýt


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od lajos »

Tak ten nýt je magnetickej-nějaký kov , že by železo? Je ale z původní sestavy a stejně stator i rotor u QEG prosvařej až na čtyřech místech, sice s wolframem ale kovově je to spojen fest-ty moje nýty jsou vůči tomu prd.
Píšu abych se odreagoval od navíjení-je to na psychologa po každé vrstvě-prokládám to papírem a lakuju to izolačním sprejem-ty čela jsou tam akorát na vztek asi to sundám a druhou stranu už budu dělat bez čel, kdyby se povedla líp a zbyde mi drát tak to pak převinu-nemám z něho dobrý pocit. Jsem u 150-tého závitu a kdo neumí pořádně nadávat, tak u tohoto navíjení se naučí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Vlastousek
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pon 28 dub 2014 9:02

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od Vlastousek »

Tak co více jak 14 dní klid. Už jsi s tím asi praštil do kouta :D teď vyšel článek na ac24 a i dalších portálech o QEG. Jelikož se na slovenských stránkách nic neděje a na českých mimo 1 borce co tvrdí že dostal ze vstupu 1kw jen 3kw místo 10kw také nic.. Tak uvidíme co další firmy na poli VE třeba překvapí Keshe ;)


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od lajos »

Okolnosti v práci i doma odsunuli práce ale v koutě není a nebude. Zatím nemám drát na sekundár, tak neni kam pokračovat.


PavelKa
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pát 06 čer 2014 12:47

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od PavelKa »

Úvaha: kdyby Tesla dokázal vyrobit elektřinu tímto způsobem, pracoval by na stavbě vodní elektrárny na Niagaře? Nebylo by to zbytečné?


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od lajos »

Tesla měl své třífázové stroje vyzkoušené a provozuschopné, nechce se mi hledat data kdy co vymyslel anebo zprovoznil. Niagaru musel osadit s něčím co spolehlivě fungovalo a ostatní věci vymýšlel, navrhoval, vyvíjel, zkoušel. Kdo ví v kterých jeho nápadech kam až pokročil? Hlavně že to zůstalo zaznamenané a teď můžeme bádat domýšlet a ostatní pochybovat-to bude asi nejjednodušší.


E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od E_man »

Lajoš mi do spousty plánů a rozpracovaných nápadů udělal zase pořádný zmatek, když mne přinutil svým úsilím se na to podívat zblízka. Nemám ve zvyku reagovat na jeden internetový výkřik (nemyslím ten lájošův, ten oceňuji jako příkladný) , ale spoustu dalších majících k tomu nějaký vztah. Nemyslím že bych byl sám, kdo si všiml dalšího šumu a úsilí v "Solid State free energy devices" na fóru OverUnity http://www.overunity.com/solid-state-de ... 5QSY3aHOho .

Jako elektronik a slaboroudář k smrti nemám rád točivé stroje, nerozumím jim a v mém panelákovém bytě už vůbec ne.
Ale i kolem těch netočivých se zvedá "zajímavý šum" vyvolany ruským perpeťákem na YouTube známým jako Akula0083.
Spolu s těmi Brazilci, na které nedávno upozornil Rival a i s Lájošovým QEG (též na Peswiki http://peswiki.com/index.php/Free_Energ ... er_Caution ) se mně zdá, že to má pro mne až doposud absolutně neznámého jmenovatele, kterým je "Ferrorezonance".

Tento výraz už jsem našel i tady na tomto fóru ve vlákně (jak jinák?) "Solid State Electric Generator" https://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... &start=465 kde to končí moudrým NAVARovým příspěvkem :
NAVAR píše:... Je to nad moje síly a prostředky, intelektuální, časové i finační. Bohužel jako člověk který musí být 10h denně v práci a má i své jiné povinnosti si nemůžu hrát na jaderného fyzika, chemika, elektrokonstruktéra a mechanika s tím že vynálezci to trvalo 22let než postupným vývojem dospěl k finální verzi. O tom že náklady na vývoj prototypu a věci s tím spojené převyšují roční průměrnou mzdu ani nemluvě. To že se to taky nemusí povést je jasné.
Jedinečnou dokumentaci kterou jsem měl k dispozici jsem předal jiným kteří pracují na podobných principech. Ty podobné principy, jsou například Iv feedback atd. Pár lidí na podobných věcech tuším pracuje ale Ti už ne fórum nechodí.
Nicméně pokračovat by se na tom dalo ale ne stylem že to bude hned v plné parádě, zde se musí začít takříkajíc od piky, v časovém horizontu několika let by se to dalo replikovat.
Zatím nejsem vnitřně smířen s tím že bych obětoval několil let svého života tomu abych měl do smrti elektřinu zadarmo.
Nechci teď vyvolat hurá vlnu do stavby těchto "Solid state" zařízení, ale opatrný pohled a měřící pokusy typu "Co když na tom něco je" by stalo za to provést (no však už také motám cívky!).
Zajímavé informace jsou v diskusích na OverUnity i na ruském fóru a pro začátek dokumentace se kterou začínám
"Modeling and Analysis Guidelines for Slow Transients—Part III: The Study of Ferroresonance" http://chandoanmba.com/IEEE/Episode%203 ... onance.pdf
a další, které je ale nutno "vyguglit"
"Ferroresonance in Voltage Transformers: Analysis and Simulations" v dokumentu 317-valverde.pdf
"ТЕОРЕТИЧЕСКИЕ ОСНОВЫ ЭЛЕКТРОТЕХНИКИ - Основы теории цепей (Феррорезонанс напряжений)"


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
neogen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: pon 09 čer 2014 7:35

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od neogen »

Chtěl bych zde nesouvisle zveřejnit pár mých postřehů okolo QEG:

1) Uváděný teslův patent s tím vůbec nesouvisí, Budící cívky jsou napájeny ze stejnosměrného zdroje (písmeno E v teslově patentu) a ladicí kondenzátor H' má na výstupních cívkách, nikoli na budící cívce
2) Schema QEG a popis k němu, který koluje po internetu má zcela zásadní chyby a nesrovnalosti.
a) jiskřiště zapojeno na výstupní cívce je nesmysl, při tak nízkém napětí nemůže dojít k výboji a pro procházející proud by to i s paralelním obvodem byl tak velký odpor, že by přes něj do výstupu nic nešlo
b) na schematu není usměrňovač pro DC motor, byť je zmiňován v popisu
c) v popisu se zmiňují o možnosti paralelního řazení výstupních cívek (pro 120V) a zdůrazňují, že je v tom případě potřeba dodržet začátky a konce vinutí, jak kdyby to při sériovém řazení nebylo potřeba
d) při výpočtu pracovní frekvence jaksi divně uvažují, že je to vlastně 16 pólový točivý stroj. Ale je pouze 4 pólový, takže při 3000 ot/min to dá 100 Hz

3) Na videu z maroka je zcela evidentní, že žárovky mají zapojeny seriově, jednak dle nestejnoměrného rozsvěcování při náběhu a jednak dle hodnoty na osciloskopu kde mají 1900V P2P cž je asi 700 efektivních, což odpovídá 6 žárovkám 120V (nevím jestli je dovezli z emeriky, nebo je maroko taky napájeno dietním proudem) Proč je tam tak vysoký napětí, když v návodu je 2 x 120 V?

4) Video WITTS (40 kW generátor) je jasný podvod. Pod deskou stolu má přivedený proud do panelu žárovek, kterým pak napájí i poháněcí motor. Jasný důkaz toho je, že žárovky nejdříve všechny odpojí a pak teprve vypne motor, žejo rádi bychom viděli nějaké pohasínání světla s klesajícími otáčkami motoru


neogen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: pon 09 čer 2014 7:35

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od neogen »

Takový nápad, ve slovenském překladu jsem v sekci použitý materiál našel zmínku o tom, že je nutné použít drát s izolací na 12,5 kV. To se přímo nabízí myšlenka bifilárního vinutí. Pokud bychom uvažovali klasicky vinutou cívku tak tam bude mezi-závitové napětí 25000 : 6200 = asi 4 V, kdežto u bifilární cívky bude právě 12500 V. Normální 3 x smalt je tuším na nějakých 5 tisíc. V tom návodu píšou nějaký Pulse shield, podle datalistu to umí 7 kV při 200 stupních, když vezmeme v úvahu, že i sousední drát má takové vlastnosti, tak by to mělo vydržet i 14 kV
Naposledy upravil(a) neogen dne úte 10 čer 2014 8:38, celkem upraveno 1 x.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od martin11 »

... ze stejného zdroje you tube..



...má konstrukter v tom motorku schovanou baterii??? :shock: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Hračka na pasece

Příspěvek od adam.benda »

Mimo téma (offtopic)
martin11 píše:... ze stejného zdroje you tube..



...má konstrukter v tom motorku schovanou baterii??? :shock: m11 :D
:!: :!: :shock:
Další dílek do skládačky nepoznané a nepochopené oblasti elektromagnetismu? A zároveň jedna z cest k "volné energii"?

Maximálně by ten dotyčný mohl mít někde na těle cívku jak Brno a z ní by se indukovala energie na tu hračku, ale to by se neindukovalo do takhle konstantní naměřené hodnoty napětí. Ta hodnota by měla různě kolísat jako důsledek byť malého pohybu toho člověka.

Velmi zajímavé. :shock:
Naposledy upravil(a) adam.benda dne úte 10 čer 2014 14:03, celkem upraveno 1 x.


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“