QEG - Quantum Energy Generator

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od la »

Je to celkem podrobně vysvětleno i tady(od 28 " přednášky) ale nemůžu to nějak strávit, například to vinutí statoru ,proč zrovna takhle na toroidu,dovolil sem si vzít z toho filmu na ukázku obrázek :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od la »

Je tam jako první řešení uvedeno použití rotoru jako motoru a statoru jako generátoru,princip má využít elektronické otočení samoindukce,od toho jsou tam patrně ty kondenzátory. :dknow: Furt mě nedochází proč je to namotaný na toroidu ten stator :oops:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Mailen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 18 pro 2008 23:13
Bydliště: Severní morava

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od Mailen »

No já tam nechápu trochu víc věcí, vypadá to na pořádný a brutální FAKE. Ale počkejme a nechme se překvapit. :-)


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od poota »

la píše: Furt mě nedochází proč je to namotaný na toroidu ten stator :oops:
To mně sice taky né, ale snad by mohlo jít o to, aby se u jádra té cívky neobjevily "na koncích" oba póly magnetu. Takhle je to jádro prakticky bez pólů a je docela možné, že se v něm dá ten "magnet" i "roztočit".
Málokterá cívka se namotává ještě blběji než toroidní, takže pro ni už musí být skutečně pádný důvod :D

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od la »

Našel jsem k tomu patent :) třeba to pomůže :pivko: http://micro-world.su/files/3040.pdf
zdroj http://www.micro-world.su/index.php/2010-12-22-11-45-44
Ještě jsem vyšťoural film jak si vyrobit na podobném principu nabíječku článků AAA NiMH http://micro-world.su/files/4255.mp4
:smoke: :pivko:

[youtube][/youtube]


django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od django1 »

To není nabíječ, ale vybíječ článků.
Už se tu probíral

https://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... %A9#p86804


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od la »

django1 píše:Už se tu probíral

Tak to mi krapet uniklo ,vlákno sem si teď přečetl.Hm nedá mi to, budu muset pohledat nějaký materiál :) Jedno s jáder pudla této věci je prý doba (při otáčení vlastně i úhel ) doba sepnutí jazýčkového kontaktu nemá být větší jak 3%dráhy, to je teda podle mě asi max. 10,8°.Má to podle přednášky ve filmu něco společného s rychlostí přemagnetizace použitého materiálu.Takže raději méně. Pěkná hračka. :)
:pivko:


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od lajos »

Ze stránek www.qeg.sk sem přenáším pdf s dalšími dodatečnými informacemi související s výrobou QEG generátoru.
Záležitost tohoto generátoru se mi zdá velmi slibná, pokusím se dát dohromady nějakou miniaturní verzi pro demonstraci, nebo ověření principu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od lajos »

Když už jsem na to narazil, zas to sem dám, je to hezký vizuál na výpočet a jsou tam údaje indukčností
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od lajos »

Na qeg.sk se objevil další pdf na menší QEG, nebo pokus o jeho stavbu.
Už pár motorků jsem rozebral a prohledal jsem svoje zásoby ale 4pólový stator jsem zatím nikde nevyhrabal.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od lajos »

Tak přece jsem našel doma jednofázový motor z dědictvý, má 100W, výrobce Elektro Praga, bude asi dost starý. Hledal jsem kondík rozběhový ale v těch dobách ty kondy nemuselí být tak dostupné a po rozebrání jsem zjistil že rozběhovou cívku navinuli do dělených pólu, což mi komplikuje rozhodování použít-trápit se stím a pak jestli to bude fungovat. No čeká mně preparační rozebírání. Průměr statoru je 84mm a rotoru 45mm, bych odhadoval že je to stejný rozměr jak mají v tom pdf na miniQeg, neb jsem tam rozuměl jen průměru rotoru 1,75 coulů (43mm?), jiné rozměrové ůdaje mi tam nepřišli zjistitelné, jedině ještě podle součástek na fotkách (žárovka atd).
Doufám že nebudete jenom číst (to byste mně nasrali) ale příjdete různými návrhy rozměrů a jiné nápady.
Budu to postupně fotit a hned vysím kvůli Cu drátům ale blízky čas snad dozraje na získání vhodných průměrů.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od lajos »

Jsou to zajímavé plíšky, tlošťka 0,4mm a stator po vyndání pružných nýtů se mi rozpadlo přesně na tři stejné kusy 19mm.
Zdá se mi to moc tlustý? ubrat počet ? Je jich tam 39 kusů. Stejně to musím rozebrat a každý pól zastřihnout z obou stran-312 střihů, z toho budu mít asi vyrážku ale je lepší stříhat něco než .....
Tak že vnější průměr 85mm a tloušťka plechů 19mm, co myslíte-ubrat počet?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


duke165
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 23 úno 2012 10:18

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od duke165 »

Zdravím všechny zúčastněné.
Již delší dobu toto fórum sleduji, ale až teď jsem se odhodlal napsat zde první příspěvek. Nejdřív jsem byl z QEG nadšený, odhodlaný k jeho stavbě, ale včera mé nadšení výrazně polevilo a dnes jsem ho úplně zabil, protože jsem na YouTube narazil na video z 3.7.2012, na kterém během dvaceti minut velmi pěkně vysvětluje svůj generátor volné energie nejspíš Američan. Ten generátor je velmi podobný až si troufám říct, že je úplně stejný jako QEG, takže tady někdo podle mě lže.
S kolegou jsme zabraní do VE, zkoušeli jsme už pár strojů postavit (zatím bez výsledku, jak jinak :-D) a konzultovali jsme spolu konstrukci QEG. Domníváme se, že Tesla použil rotační oscilátor kvůli absenci součástek a frekvenčních generátorů v té době, poradil si na výbornou, ale v dnešní době, kdy je v elektronice a elektrotechnice více možností, jsou i jiné způsoby, jak navodit rezonanci obvodu, ale to už jsme zase blízko u Kapanadze a MEG. Myslím si, že celý generátor by se dal udělat bez pohyblivých částí, na jádru namotaná budící, primární a sekundární cívka, kdy budící cívka by měla kmitočet pro navození rezonance a dostatečný odběr na nasycení plechů jádra a primární cívka se sekundární cívkou by byly stejné jako v případě QEG.
Teď se můžete pustit do kamenování :-D, rád s Vámi na toto téma budu dál diskutovat.
Tady je odkaz va video:


Duke


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od lajos »

Jseš hodnej duke že se připojuješ, tvé připomínky zas tolik nepotěšili, no ale není marné se na to podívat i z druhé stránky.
Zatím nejpodobnější a dokonce statické je KEG od Mollinariho-roztočit třífázové magnetické pole v statoru a že by se pak točil sám? Plánoval jsem udělat třífázový generátorek, vyzkoušet to s menším napětím než sítovým neb se tam blbě přepíná výstup na vstup (možná jeba jak blázen). U QEG vzpomínali také EMF což by se dělalo staticky a jen s elektronikou asi blbě. I když na EMF byli patenty ektrolyzérů kde vlastně elektronicky s nějakou frekvencí přehazovali napájecí plus a mínus-to by se lehce realizovalo výkonovým tranzistorovým můstkem jako u měničů.
Zatím mně to nic nestálo než práci a konečně jednou po čase chci něco dodělat na poli VE. Drát mám 0,2 a 0,3mm na špulečkách ktré se budou dobře převlíkat středem statoru při růčo navýjení.
Jsem zatím jen přemýšlel že by sa dal koupit jednofázový asynchronní motor (třeba i nový) blýžící se rozměru QEG (vyšli by z toho 2-3 QEGi), těch 10kW zas nepořebuji, stačí mi 3-4. PS electronic nabýzí navynutí traf včetně toroidních až do 9kW, tak že by se to dalo zfackovat i u nás místo 7000 dolarů třeba za 10000 kaček-odhaduji, cena asi bude klesat s počtem obj. kusů.
No zatím si nechám zdát a jdu dál stříhat plechy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: QEG - Quantum Energy Generator

Příspěvek od lajos »

Tak narychlo před koncem směny to sem ještě fouknu. Plechy ostříhány, srovnány na lisu 10-12 MPa. Tloušťka statoru pod tlakem 10MPa je 18,2mm a po vyndání a měření se šublérou 18,5mm. Jsem fotil ještě sestavu plíšků, póly jsou ze stran stříhání trochu zubaté ale z hlediska funkce to asi nebude na závadu. Doufám že sem nedávám každý prd, když tak mně zaražte. Jinak Vás zdravím (i vaše játra) na srazu, doufám že máte plodné setkání.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“