Elektret - Baterie využívající pole země

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
Uživatelský avatar
vonLichtverden
Stálý člen
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 16 bře 2006 7:44
Bydliště: Doma

Příspěvek od vonLichtverden »

MartinFALCON píše:Tak to je problém, to taky ještě nevím jaká je důležitá zrnitost, ale řekl bych teda, že asi nejmenší z těch třech co mají.
Za kolik to kilo bude?
Tak zkusíme zlatou střední cestu a vybereme nějakou střední zrnitost.
Ten karbid by měl být zatím zdarma... možná bude nutná nějaká podpora dotyčného v hospodě.


MartinFALCON
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: stř 01 úno 2006 10:19

Příspěvek od MartinFALCON »

Tak to je fajn, že je zatím zdarma.
Jen by mě ještě zájímalo jakej se asi má použít poměr míchání toho karbidu a vosku. Jinak jakej použít zdroj vysokého napětí a jak vysoké má být?
A na čem záleží kolik daná bat. potom bude dávat voltů?


Sláva

surovina

Příspěvek od Sláva »

teoreticky by šel použít i oxid olova - a ten je v kladné elektrodě
olověného akumulátoru ... asi půjdu kuchat ...


MartinFALCON
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: stř 01 úno 2006 10:19

Příspěvek od MartinFALCON »

Tak jak to vypadá s tím karbidem?
už jsem si sehnal ten vosk tak by se mohlo začít zkoušet...


MartinFALCON
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: stř 01 úno 2006 10:19

Příspěvek od MartinFALCON »

Tak jak to vypadá? Ten karbid by se už celkem hodil...


kisar
Stálý člen
Příspěvky: 36
Registrován: sob 26 srp 2006 11:56

Příspěvek od kisar »

Výpis z patentu!

Aktivní složkou této baterie je masívní elektricky izolační materiál s vysokou dielektrickou konstantou, jako jsou kysličníky těžkých kovů nebo karbidy. Pro účely přihlášky tohoto vynálezu byl za aktivní složku vybrán jako jeden z nejlepších materiálů, ne-li jako nejlepší, karbid wolframu (specifická hmotnost 17,0). Kysličníky těžkých kovů, jako je kysličník olovnatý (klejt), sloučeniny osmia nebo baria, nebo podobné látky, mohou být použity se stejně dobrými výsledky. Elektrický výstup je vyveden z elektrod vhodně umístěných na aktivní hmotě. Tento výstup je ve formě stejnosměrného napětí.

Namiesto PbO, skúste použiť Pb3O4 kysličník olovnatoolovičitý, je to tiež oxid ťažkých kovov (surík) asi každý ho pozná (suríkove guličky) zmiešaním s kolufóniou. VN napetie - starý manitor z PC ( 25 kV ).


kisar
Stálý člen
Příspěvky: 36
Registrován: sob 26 srp 2006 11:56

Příspěvek od kisar »

Skúste to dajte vedieť !!!


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

cerox

Příspěvek od Waldes »

berky píše:já tohle zkoušel asi před třemi roky. takže jsem to dělal spíš jako kondenzátor, použil mnohem nižší napětí a místo taveniny s voskem jsem použil dentakryl a po dobu tvrdnutí to držel pod napětím. Jediné co jsem měl byl oxid ceričitý, ale ten má mnohem nižší hustotu a dopadlo to podle očekávání. :cry:
Nemyslim si, že problém bol v dentakryle a ceroxe, malo by sa to prejaviť aj tak.
1. Ake napetie si použil ?
2. Máš ešte cerox ?
3. Čo mysliš tým "spíš jako kondenzátor" ?
Waldes.


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: cerox

Příspěvek od Waldes »

berky píše:omlouvám se, že odpovídám až teď, ale dřív to prostě nešlo. Ale k Tvým dotazům:
napětí jsem použil žalostně malé - cca 250 V - asi 0,2-0,3V - asi 500 V - necelých 0,5 - tisícina napájecího. Tvrdit to ale nemůžu, bylo potřeba provést alespoň 10 pokusů a s napětím minimálně 20 kV. Pokud se nepletu, T.T. Brown své pokusy prováděl při napětí kolem 50 kV, ale pohrával si i se 100 kV.
Vdaka za odpovede, som, rad ze som sa nemylil, prejavilo sa to aj ked si dokonca pouzil male napetie, aj ked nie tak male ako pises, pouzil si 200 - 500 V na mm a použiva sa 1000 - az 1200 V/mm teda pouzil si vlastne len cca polovicne. K tomu meraniu, cim si to meral ? Aka asi bola plocha toho "kondenzatora" ? Je jasne, že ti pri zatazeni ziarovkou kleslo napetie na nulu (nechapem, preco tak vela ludi ocakava prud radovo ampere ...) ale uvedom si, ze aj pri merani si to zatazil vstupnym odporom meraka, cize to napetie na jednej strane bolo asi vysie ale hlavne davalo to taky prud, ze aj pri zatazi merakom si este nameral 0,5 V !!! To je podla mna uspech, pritom epoxy nieje dobrym elektretom !!! Osobne, pred rokmi som robil pokusi s elektretmi z plexiskla ale planujem po dokonceni pokusov s CEGom seriu podrobnych pokusov s karnaubskym voskom a ...
Vela ludi sa chystalo robit pokusy nik este nema prakticke vysledky ?
Waldes.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Palo »

MartinFALCON píše:Tak jak to vypadá? Ten karbid by se už celkem hodil...
Pamatuji si, že jsem kdysi dávno připravoval knihu do tisku "Slinuté karbity a řezná keramika pro obrábění"...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Zamboni battery ... už jste o ní někdy slyšeli ???

Příspěvek od A(&F) »

... sice o trochu něčem jiném, ale docela "zajímací" (hlavně ty pododkazy) ...

http://tesladownunder.com/interesting_stuff.htm#Zamboni battery (sort of) ... musíte ještě ťuknout na příslušný odkaz nebo odrolovat ...

... jo a "gdyžuš" budete na týhle stránce rolovat dolů, tak také narazíte na "vírové dělo" (Vortex ring launchers) ... počkejte až se načte 9MB a poté si klikněte myšifkou na "velký černý obdélník" ... spustí se docela pěkný video ... "vejřík" má docela "slušnou sílu" i po mnoha metrech (pozoruj větve) ... hezké pokoukáníčko přeji ... A(&F)


Uživatelský avatar
mister
Stálý člen
Příspěvky: 64
Registrován: úte 02 kvě 2006 9:23
Bydliště: The Big Moravia

elektret

Příspěvek od mister »

Máte to (elektret) někdo vyrobený?


To by mě zajímalo jestli to nakonec teda někomu fungovalo..
Jaký to dává napětí?
A proud?

dík za odpověď



mister


Když to funguje jinde, tak proč by nemělo tady?
***************************************
Research complete level indicator:
[|-------------------] 1% Complete | Status: [Research]
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Tohle je o tom...

Příspěvek od Mim »

Narazili jste na téma, které je o tom celém....Ale ani jeden příspěvek o tom nehovoří...Někde se stala chyby. Zkuste to znovu......Mim


Však ono to půjde!!!
Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“