Aktuálně: Probíhá přechod na novou verzi fóra. Postupně bude upravován vzhled a funkčnost fóra. Nahlaste prosím nalezené chyby...

Studena fuzia

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: Rival

aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1476
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Patent WO/2009/125444

Příspěvek od aNONym »

http://free-energy.xf.cz/cf/rossi.htm . ;) Non

K tomu ještě http://www.osel.cz/index.php?clanek=5501 a další odkazy pod článkem.


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Co byste asi měli vědět

Příspěvek od Magneto »

Lidičky, čtěte:

http://www.e-catworld.com/2011/11/andre ... the-cards/

Téma Focardi Rossi a jejich E-Cat

Nový zdroj energie dostává stále konkrétnější obrysy - reakce niklu s vodíkem, která primárně vytváří obrovské teplo (sekundárně bez problémů i elektřinu). COP je zhruba 1000 procent. Princip ještě není úplně vysvětlený, ale funguje to. Rossi se to chystá všechno převálcovat sám ve své společnosti tuším Leonardo Corporation, ale už teď je jasné, že by tak nastal neudržitelný monopol, který by mu prostě oficiálně odpatentovali. Koneckonců produkty stačí jen civilizovaně vylepšit (protože patentovat se dá jen konkrétní výrobek - ne princip), nebo necivilizovaně okopírovat (čínský způsob). Na každý pád nastane asi dost zajímavá situace, protože například druhé největší zásoby niklu na světě jsou na Kubě. Při té reakci se ale stejně většina prášku mění opět na nikl (až na malou část, která se promění v měď, železo nebo chróm - tady pozor!!! Jeden prvek se mění na druhý - tedy stará dobrá transmutace ze dvora císaře Rudolfa).

No, už se nebudu rozkecávat - udělejte si obrázek sami z anglického článku. Jsem sice zarytý magnetář, ale těm chlapům fandím. Koneckonců - za vším hledej elektrony a ty jsou přece každého magnetu prapředkem!

Takže stále je co dělat :D
Zdar a sílu všem!!!


Jencekkk
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: úte 16 srp 2011 9:28
Dostal: 1 poděkování

Studená fúze

Příspěvek od Jencekkk »

V poslední době hodně diskutované téma, jelikož světu začal nabízet italský konstruktér svůj E-cat či přichází konkurenční Hyperion, má někdo dost znalostí na tomto poli?


minsc
Starší člen
Příspěvky: 175
Registrován: stř 14 zář 2011 18:29
Bydliště: Absurdistán
Dal: 11 poděkování
Dostal: 55 poděkování

Polywell

Příspěvek od minsc »

http://thepolywellblog.blogspot.com/201 ... chive.html

Zřejmě nějaký druh sudené fůze, ale princip jsem při nejlepší vůli zatím nepobral :x


Jsem hrozně chudej, a tak hraju automaty abych měl hodně peněz.
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2416 poděkování

Re: Studena fuzia

Příspěvek od poota »

Vlákno lehce učesané - poo.


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Radek
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: sob 13 srp 2011 10:13
Dostal: 1 poděkování

Re: Studena fuzia

Příspěvek od Radek »

E-Cat ještě dýchá? Slibují hodně, ale topit zřejmě ještě dlouho nebudeme, vánoce to opět jistí!!!
http://www.e-catworld.com/2013/01/rossi ... e-hot-cat/
Zdraví Radek


Radek
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: sob 13 srp 2011 10:13
Dostal: 1 poděkování

Re: Studena fuzia

Příspěvek od Radek »

Další zajímavé informace LENR novinky.
http://www.lenrnews.eu/start-ups/
Něco mi říká, že bych se, na stará kolena, opět mohl stát optimistou.
Zdraví Radek


maroš
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: stř 06 bře 2013 16:18
Dostal: 3 poděkování

Re: Studena fuzia

Příspěvek od maroš »

Neviem prečo sa hovorí studená fúzia tom kde prostredníctvom neutrónov vzniká ťažší prvok plus nejaká energia. Zoberme si bombardovanie alfa časticami berílium 9Be, ktoré sa premieňa na 12 C + rezonančný neutrón. Samozrejme že neutrón musí mať menšiu energiu ale pri neutrónovom záchyte vyžiari 2,2 Mev žiarenia čo je poriadná gama. Zaujímavosťou nikllu je že rospúšťa vodík a absorbuje ho. a ak by sme mali rezonančné neutróny môže ich viesť v trubkách (pri rezonančných nenastáva neutrónový záchyt. vodík ionizuje pri veľmi malej energii (pri vzniku protónu a elektrónu. čiste teoreticky by pri dostaku protónov a pomalích neutrónoch mohol vzniknúť aj deutérové jadro, resp. atóm ak by sme mali elektrónový mrak. vodík by mohol pôsobiť ako moderátor rezonančných neutrónoch. takže kľudne by nám mohol vzniknúť ťažší prvok ale všetci dookola by boli mrtvy. ale by sme aj mali dosť veľkú energiu. pokiaľ by sme ju mali odtieniť tak by sme ju stratili.


maroš
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: stř 06 bře 2013 16:18
Dostal: 3 poděkování

Re: Studena fuzia

Příspěvek od maroš »

ja so v jednom vlákne už uviedol ako by som chcel urobiť pokus ktorý by odpovedal na ten predchadzajúci príspevok. do válčeku by som vložil amerícium 141Am tak aby bol na povrchu, vložil by som ho do berýliovej trubky, 9Be tak aby sa dotýkali. beríliová trubka by bola vložená do trubky s pórovitého niklu a bude oddelená od berýlia. medzi berýlium a porovitý vodík vpustím vodík. do válčeku kde je amerícium vložím izolovanú elektródu a pripojím na mínus pól. nikel by musel byť pripojený na plus. ak pripojíme napätie tak sa vodík zionizuje a bude vodivý. my si urobíme vlastne kondenzátor kde využijeme jeho elektrické pole na to aby sme urýchlili alfa častice a ionizovalí vodík. Nikel použijeme 58Ni, vodík sa v nikli rozloží na atomárny a zároveň môže časť absorbovať. neviem či by som musel používať napätie keď tok neutrónov sám zionizuje vodík. vodík sa bude vplyvom ionizácie zohrievať a bude vznikať aj teplo, resp. malo by vznikúť teplo. neutróny tiež bude vodík moderovať. na beríliovej trubke by sa mali hromadiť protóny a vytvárať akúsi výbojku tiež by vznikalo určité teplo a na nikli prechodom elektrónov by tiež vznikalo teplo. pokiaľ by sme to nepoužili tak by sme sa museli spoliehať len nateplo spôsobené tokom neutrónov. moderované neutróny by sa už nemohli tiecť medzi pórami niklu ale by nastával neutrónový záchyt. pri tom sa uvoľní veľa energie 2,2Mev ale škoda že vo forme elektromagnetického žiarenia. mali by sa ale pri tom rozkmitať molekuly, takže aj tam by malo vzniknúť nejaké teplo. všetko by muselo byť tienené aby žiarenie nepreniklo a vonkajší plášť by musel byť chladený. zapnutie by sa začalo vložením alfažiariča, resp. odtienením alfa žiarena a vypnutie zatienením alfa žiarenia. bol by som zvedavý aké by bolo gamažiarenie a či by som vôbec dostal nejaké teplo. mal by sa vytvoriť nejaký izotop niklu. 141Am sa pôužíva preto lebo emituje alfažiarenia, 9Be preto lebo odstreľovaním alfažiarenia vytvára neutrón + 12C. 58Ni preto lebo v práškovej forme absorbuje a rozkladá vodík na atomárny a medzi pórami môže viesť neutróny. vodík môže moderovať neutróny tak aby mohli vznikať neutrónové záchyty.


maroš
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: stř 06 bře 2013 16:18
Dostal: 3 poděkování

Re: Studena fuzia

Příspěvek od maroš »

Mám otázky ktoré zdánlivo nesúvisia s témou. 1) Nikel dobre emituje elektróny preto sa používa na katódach nepriamo žeravených elektrónkach. Môže vzniknúť H- keď bude vodík medzi pórami niklu? Môže pritiahnúť ion Ni+ ion vodíka H- tak aby vznikol elektrónový záchyt a vznikol by neutrón a jeden elektrón by sa dostal do elektrónového obalu niklu, neviem čo by ale urobil protón. Pri takej reakcii by bola gama rádove 10^21 Hz. Predpokladajme že prostredie je žeravé takže sú tam voľné elektróny a nikel s vodíkom sú spojné v póroch a správajú sa ako jedna elektróda v kondenzátore. Medzi druhou by bolo dielektrikum napr. nejaká keramika. niečo podobné som čítal na webe. Bolo by tam striedavé elektrické pole.


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“