Searl Efect Generator SEG

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

proxim.x
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: úte 11 říj 2011 18:59

Re: Searl Efect Generator SEG

Příspěvek od proxim.x »

Ahoj. ...

Aha. Zřejmě jsem to psal špatně.

Co se cívek týká, tak jsou připojené na trafo od "vláčků" HO (střídavina pro výhybky). Usměrněné to je pomocí usměrňovače (grecův můstek). Představu o proudu a napětí tedy asi máš. Pokud jde o válečky, tak na nic asi záleží nejvíc. Všemožně kmitají mimo jedotnou osu. Jsou o 1 cm meší a tím nejsou přímo v ose. nezávisle na sobě kmitají. Jeden prstenec nic neudělá, k tomu jsou nezbytné další dva, takže nic mi to nevyrábí. Nezapomeň, že první je něco jako báze, druhý je zesílení a třetí již má potenciál zdroje. Nemám zdroje na nic dalšího. Jen jsem vypozoroval, že klesá teplota v okolí prstece a ještě něco co nemám přímo potvrzené, tak bych to neměl psát, ale ve výsledku je to asi důležité....
Alé co, možná mě za nepotvrzenou informaci kdyžtak od tud vyhodí. Nechal jsem to běžet celý měsíc v zalepeném akvárku (mimo přívod 24V po 0,7mm2Cu) a krom snížení teploty to celé zalepené akvárko mělo nižší hmotnost. Vím kulový jak co funguje, ale jako by to bralo teplo (vlnění) a zároveň to "žralo" hmotu(rozkládalo na ovlnění). Ale spíš to ber jen jako kec. Kuchyňská váha není neomylná. Znova zdůrazním, že to nemohu nijak dokázat a seg jako celek může fungovat jen jako 3 prstencový, takže energii jsem stále dodával přes ono roztomilé dětské trafo. Jen se to točí a otáčky přímo závisí na napětí cívek. Proud ze začátku 100mA po rozběhu neměřitelný (mám větnamský měřáček za 150Kč).
Kdyby jsi chtěl jakoukoliv další informaci jsem tu. Jen... Jsem elektromechanik, ale faradajův disk neznám.
S jednou cívkou nejspíš nepochodíš. Vycházel jsem z Searlovo návodu "čtverců" (ač jsem pochopil jen základ), takže dvanáct válečku, dvanáct cívek simulující magnetické pole dalšího prstence.
Výkon? Se mě neptej, nebo mi řekni jak to s měřákem a čítačem impulzů (IR optická závora) zjistím. Jakmile odpojím zdroj napětí cívek, tak během chvilky to stojí.
Ačkoliv znám Bediniho oběv a další, SEG se mi líbí... Má to potenciál..


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Searl Efect Generator SEG

Příspěvek od poota »

proxim.x píše:....
Alé co, ...
+1 :good:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
j.balaz
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: úte 30 lis 2010 22:13

Re: Searl Efect Generator SEG

Příspěvek od j.balaz »

hm a neda sa ovplyvnovat rychlost zmenou frekvencie v cievkach?
ta teoria stvorcov je podla mna blbost, jedine o co tam ide je, aby mala kazda cast rovnaku hmotnost, takze aby stredovy vodic mal rovnaku hmotnost ako vodice rotorov, aby magnety boli rovnake atd. tam ide o to, aby sa vo vodici vytvorilo vlnenie, teda simetricke vlnenie, aj horna aj spodna cast amplitudy aby bola rovnaka, aby vlnova dlzka sedela atd. osobne si myslim ze cely princip SEGu spociva v tom, ze ten medeny prstenec, aj stredovy a aj na rotoroch su vlastne uzavrete anteny ktore zachytavaju vlnenie, tym sa tvori v nich vacsi prud a napatie, zvysuje sa EM pole a tym naberaju rotory energiu a otacky, cize je to len akasi antena!
v tom ze jeden rad nedokaze generovat energiu sa mylis, rusi mali len jeden rad a dostali z neho 7kW!
faradajov disk si najdi na wiki, toto je jeho obdoba akurat nie je plosny ale priestorovy, a preto aj leti, lebo sa vodic pohybuje v magnetickom poli


proxim.x
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: úte 11 říj 2011 18:59

Re: Searl Efect Generator SEG

Příspěvek od proxim.x »

No.. Nejsem expert a nikdy jím nebudu. Jen jsem chtěl v původním nápadu získat free energy :) ... Teplo je také vlnění. na kvantovou mechaniku se mě neptej, stále tápu v mionech, leptonech spinech atd.. Ale není pohyb molekul a tím i elektronů přeci jen něco málo elektromagnecikého vnění??
Vím kulový. Možná máš pravdu s amplitudou i uzavřeným systemem zachytáváním energie. Já jsem udělal jen to, že jsem si vzal návod na stavbu a postavil to. Nic z toho jsem nevytřískal ani jediný wat navíc. Možná odpory vzduchu, valivý, indukční, setrvačný (vektory odstředivé síly) aj.. Pokud jde o čtverce, tak blbost to asi bude, ale lichý počet válečků mi nefungoval (11 a 13).
Pokud jde o vlnění, tak jási představuju magnetické pole jako spomalené světlo, protože když jsem stavěl svůj první teslův transformátor, tak primární cívku jsem nahradil měkým kovem lechce zmagnetizovaným ve směru průtoku proudu a fungovalo to stejně (tedy bez napětí na primáru).
Jen.. neumím si představit, že někdo někdy z toho získal víc než vložil.. né u prvního prstence. Nikdy mi to bez napětí nejede.

Faktem je, že co jsem psal dřív pro stavbu platí a je tu riziko že použitý materiály jsou chybný. Jestli ti to dá víc než vložíš uznám svůj reparát.

P.S.: Faradajův disk na wikipedii není. Nenašel jsem to.


j.balaz
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: úte 30 lis 2010 22:13

Re: Searl Efect Generator SEG

Příspěvek od j.balaz »

ako ja zaryto netvrdim ze su to blbosti, len neverim ze je v tom nieco viac, kazdy vynalezca je namysleny na svoj vynalez, a tvrdi ze len jeho cesta a jeho nazory su spravne.
ked sa zamyslis nad tymi stvorcami, vzdy davaju rovnaky sucet, takze v jednoduchosti ked zoberies 3x3 tabulku, a urobis 3 hranoly a na kazdy pouzijes 3 rozmery napriklad zo stlpcov, dostanes 3 hranoly o rovnakom objeme, teda aj hmotnosti...
to ze med sa da nahradit hlinikom si len myslim, ja som to tak zatial urobil koli financiam, SEG este rozbehnuty nemam, taktiez som nahradil stredovy magnet cievkou, tiez neviem ci to bude fungovat...
ozaj teraz ma napadlo, ako si magnetizoval? tak ako Searl popisuje? bifilarnou cievkou, jedno vinutie striedavy, jedno vinutie jednosmerny prud???

http://www.rexresearch.com/roschin/roschin.htm tu mas rusov, je tam aj na konci analogia k faradajovmu disku, na wiki ho asi skor najdes ako homopolar dynamo, odporucam precitat aj teslove texty a patenty "notes on unipolar dynamo", mam este asi dva clanky v pdf, poslem mailom


proxim.x
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: úte 11 říj 2011 18:59

Re: Searl Efect Generator SEG

Příspěvek od proxim.x »

Rozhled máš, to musím uznat.

Pokud jde o zmagnetizování, autobaterie a nabíječka + 250C v troubě = zmagnetizovaný (měký) kov. autobaterie pro max proudy 350A a podle Flemingova pravidla levé ruky namotaná cívka ve směru severu a jihu na krajích železa. Tzn. spirála uvnitř a z venku železa (jde o kruh) s severem v "troubě" nahoře. Nikoliv obmotaný na disku!!

válečky jsou ale důležité. podle mě je to asi nejdůležitější. to jediné kmitá a rotuje.
Ten homopolární motor znám, protože učitel fyziky nám stejnosměrný motor vysvětloval právě na něm. U klasického stejnosměrného motoru je pouze zesílené magnetické pole onoho monopolárního čímž má tedy větší účinost. Není to tak že by nějak rezonoval, ale prostě se svým natočením dostává do točitého magnetického pole způsobené oním vodičem. Má to ale proud, takže dlouho to nejede... Ze školy jsem skoro 15 let, tak jsem to možná i trochu poplet. Tak nějak to ale fachá.


Dnes nemám nějak co psát. Po práci jsem utahanej. Ptej se na cokoliv k stavbě. I já jsem s tím zápasil než to začalo běhat.


j.balaz
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: úte 30 lis 2010 22:13

Re: Searl Efect Generator SEG

Příspěvek od j.balaz »

ospravedlnujem sa, ale v roznych textoch sa to nazyva rozne, faradajov disk som nasiel ako homopolar, monopolar, unipolar dynamo, tak fakt neviem ako to ma byt spravne :?

Searl a aj rusi popisovali ze cievku v ktorej magnetizovali magnety navili s dvomi vinutiami valcovity tvar, do jedneho vinutia isiel jednosmerny prud, do druheho striedavy prud zaroven co sposobilo "specialne" zmagnetizovanie. ja som pouzil obycajne neodymove magnety. s rozmermi sa drzim rusov, priemer velkeho magnetu ma mat 12 nasobok (alebo viac) priemeru maleho magnetu. uvidim co povie moje prevedenie s cievkou, aj ked urcite vyskusam aj prevedenie kedy vsetky magnety nahradim cievkami


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Searl Efect Generator SEG

Příspěvek od poota »

j.balaz píše:.. do jedneho vinutia isiel jednosmerny prud, do druheho striedavy prud zaroven ..
Zdá se, že tím docilují "magnet-nemagnet-magnet-nemagnet-atd.".
Ten stejnosměrný proud jde nahradit permanentním magnetem, ale intenzitu toho střídavého proudu bude asi nutné mít možnost nastavovat, aby se nedocílilo jenom "silnější-slabší".

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
j.balaz
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: úte 30 lis 2010 22:13

Re: Searl Efect Generator SEG

Příspěvek od j.balaz »

teraz ma napadla jedna velmi podobna vec, o ktorej som cital. na valce motoriek sa nanasa nikasil (nikel-karbid-silikon tusim), standardne sa nanasa klasickou elektrolyzou, ale v BA na FCHPT robia uz dlhsie experimenty s nanasanim pomocou striedaveho pulzneho prudu, vysledna vrstva je mnohonasobne tvrdsia, odolnejsia pri rovnakej hrubke. tak isto ma napada nanasanie tvrdochromu. moze to mat obdobny mechanizmus ale v "rovine magnetizacie"


j.balaz
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: úte 30 lis 2010 22:13

Re: Searl Efect Generator SEG

Příspěvek od j.balaz »

proxim prosim ta, na akych otackach ti to bezalo? myslim otacky valcekov okolo stredoveho prstenca


proxim.x
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: úte 11 říj 2011 18:59

Re: Searl Efect Generator SEG

Příspěvek od proxim.x »

j.balaz píše:proxim prosim ta, na akych otackach ti to bezalo? myslim otacky valcekov okolo stredoveho prstenca
2630 - 2750 Znějakého mě neznámého důvodu to kolísalo při 24V (dle dřív popisovaného usměrněného zdroje). Použil jsem jednoduchou přerušovanou IR optickou závoru pro čítání impulzů (pužívá se to při seřizování předstihu zážehových motorů - rok výroby IR čidla 1986). 12 válečků, tak naměřené číslo jsem vydělil 12. Tedy otáčky jednoho válečku 2630 až 2750 ot/min. při 24V a 3300 až 3460 ot./min. při 36V.

Snad to pohlo.


j.balaz
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: úte 30 lis 2010 22:13

Re: Searl Efect Generator SEG

Příspěvek od j.balaz »

a este jednu vec som celkom nepochopil, pisal si o poklese hmotnosti...
hmotnost poklesla pri spustenom segu, alebo po mesiaci ked si ho vypol bol lahsi ako na zaciatku???
inak dik


proxim.x
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: úte 11 říj 2011 18:59

Re: Searl Efect Generator SEG

Příspěvek od proxim.x »

Jj. Za ten měsíc byl úbytek hmotnosti 21g Z 26Kg materiálu. Ale ber to s rezervou. Kdo ví jak dobře váží čínská váha....


LubosV
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 03 čer 2010 20:43
Bydliště: Slavkov u Brna
Dostal: 2 poděkování

Re: Searl Efect Generator SEG

Příspěvek od LubosV »

to proxim.x
Máš ode mne bod za tvůrčí přístup. Nenašlo by se pro nás pár fotek?

Díky předem


Vlastní zkušenost je nesdělitelná ...
proxim.x
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: úte 11 říj 2011 18:59

Re: Searl Efect Generator SEG

Příspěvek od proxim.x »

S fotkama bude asi problém. Neříkám, že nebudou, ale v současné době a čase vánoc se stěhuju, pracuju a každodenní starosti... musíte vydržet do léta...

Dotaz. Je všeobecně platný že rušení gyroskopického jevu docílíme rotací stejně hmotného druhého tělesa proti smyslu otáčení prvního. Nějak mi to nefungovalo.
2 hliníkové disky každý o hmotnosti 2Kg a průměrem 30 cm jsem roztočil na jedné ose s pomocí "diferenciálu". Pro pohon jsem využil prastarý HDD s 11 000ot/min. .. Trvalo, než se to roztočilo, ale nakonec to běželo. Podle teorie by na tento model gyroskopický jev neměl učinkovat, ale s osou rotace bylo opět obtížné hnout. Píšu to sem, kvůli možnosti seriového řazení segu a tůdíž možnosti využití v autě. Není nějaká stránka, kde se o tom píše víc? nebo nějaké vysvětlení?


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“