Hydrostaticko-gravitační generátor

Sem jsou přesouvána "spící" a uzamčená témata. Spící témata je možné opětovně probudit k životu...
Zamčeno
conny
Starší člen
Příspěvky: 126
Registrován: ned 25 čer 2006 20:20
Bydliště: Zlin
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Hydrostaticko-gravitační generátor

Příspěvek od conny »

Zdravim vsechny.. Tohle tema neni ohledne rezonance,ale rano jsem videl 15sekund nejakeho poradu a tam duchodce z Karvinska ukazoval nejaky nesmysl co ma na stene za barakem a behem tech 15sekund jsem pochopil kam to zarizeni smerovalo..

Prosim o info pokud nekdo vi PROC TOHLE NEJDE prip. info ANO,tohle jsem videl a mylis se v techto vecech : ...

Jak to fungovalo:

Predstavte si 2 trubky pricemz jsou vysoke radove metry, dole jsou spojene.Takze se jedna o spojene nadoby.Dole v jedne z nich je uzaviraci-vpousteci mechanismus,kterym do ni lze (bez uniku kapaliny) zavest plovak.Tento je vytlacovan vztlakem k hladine - voda se preliva vrcholem do druhe trubky,te bez uzaviraciho-vpousteciho mechanismu.Az plovak vystoupa na hladinu,prepadne do treti trubky-bez kapaliny,kterou diky gravitaci spadne do uzaviraciho-vpousteciho mechanismu.


Nahoru plovak stoupa diky vztlaku,dolu klesa diky gravitaci.

Vyuzit sily vztlaku,ktera bude mnohem vyssi nez gravitace pro pohon generatoru (napada me plovak ktery bude mit permanentni magnet a kolem trubky bude vinuti).

Takze ocekavam nazory a pripominky

nechce se mi kreslit,tak aspon neco v ASCII

plovak<-- --->voda
| | | ~ | | ~ |
| | | | | |
|1| | 2| | 3 |

------ // ------ // ------- // ------

| |_____| |_____| |
|____| / |
\_*|__________|

* - vpousteci/uzaviraci mechanismus
1 - gravitacni trubka - plovak pada zpet
2 - hydrostaticka trubka - plovak stoupa
3 - prepad vody - udrzovani hladiny


Tak kdyz uz H2 je mezi nami,ted je to o urazech.. :)
conny
Starší člen
Příspěvky: 126
Registrován: ned 25 čer 2006 20:20
Bydliště: Zlin
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

ASCII nehrozi

Příspěvek od conny »

Takze diky zarovnavani ten obrazek nejde pochopil,coz se nedivim,ale snad je to polopatisticky vysvetleno...


Tak kdyz uz H2 je mezi nami,ted je to o urazech.. :)
Hyna...

Re: ASCII nehrozi

Příspěvek od Hyna... »

conny píše:Takze diky zarovnavani ten obrazek nejde pochopil,coz se nedivim,ale snad je to polopatisticky vysvetleno...
Dej ten obrazek do tagu Code, pak by to melo byt dobry.[/list][/code]


conny
Starší člen
Příspěvky: 126
Registrován: ned 25 čer 2006 20:20
Bydliště: Zlin
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Picture

Příspěvek od conny »

obrazek jako z prvni tridy.Malovani RULEZZ :)))
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Tak kdyz uz H2 je mezi nami,ted je to o urazech.. :)
Marek

Příspěvek od Marek »

já to viděl taky, byl to pořad "říkají si Perpeťáci" koukal jsem na to a byly tam s prominutím samý troubové kteří si myslí že oblafnou přírodu. všichni tvrdily jak to skvěle fungzje ale ani jeden z nich to neměl dotažené do konce. A ať se na mě nikdo nezlobí když řeknu že neměli všech pět pohromadě.
V rychlosti jsem zařízení popsal vzorcema základní školy a vyvrátil tak tvrzení o skvělém perpetu mobile. Moc jsem to graficky nestvárnil, ta asi nebude snadné se v tom vyznat, ale na druhou stranu se jedná o fyziku základní školy. Nemá cenu o tom moc přemýšlet. V tom pořádu nebylo nic co by stálo za nějakou diskuzi

zdravim Marek[/img]
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


conny
Starší člen
Příspěvky: 126
Registrován: ned 25 čer 2006 20:20
Bydliště: Zlin
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

RE

Příspěvek od conny »

Jeeee a ja se tak tesil :D


takze problem je v zasouvani plovaku do trubky jak vidim..

Jenomze pokud prace vykonana pri stoupani plovaku je 100J a prace nutna pro zasunuti plovaku je 102.7J tak to je OK. Ale jeste se nepocita prace vykonana plovakem pri jeho padu!

Takze pokud by se pricetla energie pri padu plovaku,tak urcite bude vyssi nez onech rozdilnych 2.7J Ep=m*g*h, coz je energie potencialni vy vysce tech 10ti metru...

A nejjednodussim s nejmensimi ztratami (treni) si myslim,ze bude premena energie pohybove a elektrickou pres civky kolem obou trubek - stoupaci a padaci.

Ek=m*v*v/2
Takovou bude mit silu plovak pri zajizdeni do zasouvaciho mechanismu.Takze skoro 10m skoro volnym padem..


Kdo bude pokracovat? :D


Tak kdyz uz H2 je mezi nami,ted je to o urazech.. :)
Marek

Příspěvek od Marek »

V tom výpočtu jsem to nezmínil ale počítal jsem s plovákem "ideálním" z materiálu s hustotou rovno 0. Tím dostanu maximální vztlakovou sílu. (u skutečného plováku bych musel počítat: Síla kterou bude plovák nadnášen směrem nahoru= vztlaková síla(tlačí plovák vzhůru) - gravitační síla(ta působí na plovák směrem dolů).

Při využití energie pádu bych u ideálního plováku neměl co dosadit za hmotnost, tzn. kinetická energie ale i polohová je rovna 0.
U skutečného plováku sice energie kinetická je nějaká bude (sice malá ale bude) ale je to ta samá energie(gravitační) která bude brzdit plovák při stoupání vzhůru.

Prostě tudy cesta nevede


conny
Starší člen
Příspěvky: 126
Registrován: ned 25 čer 2006 20:20
Bydliště: Zlin
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

OK

Příspěvek od conny »

Tak tim bych toto tema povazoval za uzavrene..
At ho tady Rival necha at to nekdo doma nezkousi :wink:

(PS: s tou gravitacni silou mas pravdu,cestou nahoru se neztraci ;) )


Tak kdyz uz H2 je mezi nami,ted je to o urazech.. :)
ElabsVracov
Stálý člen
Příspěvky: 57
Registrován: pát 30 pro 2005 13:42
Dostal: 2 poděkování

Hydrogenerátor.

Příspěvek od ElabsVracov »

Tohle téma je velmi zajímavé, toto jsem stavěl v 9. třídě základní školy. Je to absolutně nevyužitelné, neefektivní, ale velmi fascinující jako upoutávkový předmět. Pohybuje se to docela rychle a utáhne to tři 10mA ledky. Jen je potřeba pořád doplnovat vodu. Ale velmi zajímavé.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


xx

to elabs

Příspěvek od xx »

Jo a nemels pri tom ruku v nocniku,aby ti to fungovalo?


Abakuk
Starší člen
Příspěvky: 109
Registrován: čtv 22 kvě 2008 22:10
Bydliště: Náchodsko

Něco přidám

Příspěvek od Abakuk »

To s tím míčkem mě připomíná: když vemete trubu dole dáte přechod s těsnením a do ní dáte menší přes to těsnění, a velkou naplníte vodou, ta s menším průměrem bude řekněme delší aby do ní nenatekla voda a musí být vystrčená ven dnem té širší ligicky, člověk by si na první zamyšlení myslel že ta meší vztlakovou silou půjde nahoru, ale ona nepůjde nikam protože na ní nepůsobý žádná vztlaková síla, podle fyzikálních zákonů aby na ní působila vztlaková sila tak by musela mít dno ve vodě a to nemá. Čili takto perpetuum mobile nepostavíte, a já si myslel když mi bylo dvanáct že ano.


jiri

čtu a čtu

Příspěvek od jiri »

Je to vcelku pochopitelné,leč neumím si představit jakou silou je nadlehčováno/posouváno vzhůru/těleso - plovák proti hmotnosti vodního sloupce nad plovákem, tedy za předpokladu, že plovák v stoupací trubce těsní /jako píst/. Objasní mi to někdo ? Díky JI


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: čtu a čtu

Příspěvek od Akord »

jiri píše:Je to vcelku pochopitelné,leč neumím si představit jakou silou je nadlehčováno/posouváno vzhůru/těleso - plovák proti hmotnosti vodního sloupce nad plovákem, tedy za předpokladu, že plovák v stoupací trubce těsní /jako píst/. Objasní mi to někdo ? Díky JI
Souhlasím, já si to taky nejdrív myslel, že když píst tesní, tam nemuže vyplovat, protože by musel táhnout za sebou ten druhý sloupec, a když netesní, pak sice vyplove, ale nemá jak čerpat objemove, leda pár kapek nashromáždenou kinetikou jako vodní trkač. Samé protirečení, jako v politice.
Na vrch plováku však nepusobí stejný tlak, jako na spodek, když má plovák určitou konkrétní výšku. Rozdíl techto sil, který plovák táhne je úmerný výšce plováku.
Presneji - na vrch plováku (v levé trubce) pusobí tlak daný rozdílem výšky hladiny v levé trubce a polohy jeho horního čela, a na spodek plováku je tlak daný rozdílem aktuální hladiny v pravém sloupci a výšky pozice dna plováku (spodního čela). Ustálí se to tak, aby celkové hmotnosti kapalin včetne plováku byly v obou trubkách stejné. Jinak jsem se zmýlil.
Samozrejme, jak si dal Marek velkou práci, není možné zanedbat práci na vložení plováku, protože díky ní plovák i vyplove.


Zamčeno

Zpět na „Archiv - Dílna“