Welgorův magnetmotor

Sem jsou přesouvána "spící" a uzamčená témata. Spící témata je možné opětovně probudit k životu...
Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

Příspěvek od Welgor »

DrJarda píše: Ahoj Welgore,
zajímavé a jednoduché řešení, které by fungovalo i ve stavu beztíže, jelikož nevyužívá např. gravitační sílu jako navržený způsob viz.
https://www.upramene.cz/forum/files/grav ... or_124.jpg
ale obávám se, že (pokud jsem to z nákresu dobře pochopil) jsi dosáhl rovnovážného stavu a tvé PM se točí díky počátečnímu impulsu, který mu udělíš při spuštění, čímž překonává místo, kdy jsou přitažlivé a odpudivé síly v rovnováze. A jistě se vydrží otáčet velmi dlouho. Ale využitelné PM by mělo dokázat pohánět i jiná zařízení (třeba alternátor). Zkusil jsi tvé PM trochu zatížit? Myslím si, že i při mírné zátěži se zastaví. A díky tření se dříve či později zastaví i samo od sebe. Některé setrvačníky se díky roztočení zastavují i po dvou a více letech po uvedení do pohybu. V ideálním případě (ve stavu beztíže a bez tření), by se tvé PM točilo stále, ale pak to není využitelné PM.
I když věřím, že PM je možné za pomoci magnetů sestavit (i génius Tesla tomu věřil), k tomuto schématu jsem skeptický :(
Doufám, že jsem tě moc nezklamal. Neztrácej nadšení, tvé nápady jistě přispějí k nějakému řešení.
Pokud zařízená roztočím a nechám běžet volně, tak se točí 2 minuty (a to včetně působení tření), pokud použiju silné magnety, tak nejen, že se točí déle, ono to zrychluje(!), protože do odpudivého pole magnetu "vlítává" stále větší rychlostí. na využití energie pracuju, ale určitě to nebude složité vymyslet. např. mohu od středu tak 5cm vyrobit další kruh, přes který by "běžel" provaz a roztáčel jiný kruh, čímž by mi vznikl motor, z něhož se již dá získat elektrická energie. Záleží jen na použití velmi silných magnetů.


PeTr1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 341
Registrován: úte 03 črc 2007 23:20
Dostal: 3 poděkování

Příspěvek od PeTr1 »

Zdravim te.Bylo by mozne udelat fot hotoveho zarizeni?A jake pouzivas magnety? Vypada to zajimave i kdyz magnetum moc nerozumim.A mohl by si to vic upresnit jak to funguje?Dik


Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

Příspěvek od Welgor »

PeTr1 píše:Zdravim te.Bylo by mozne udelat fot hotoveho zarizeni?A jake pouzivas magnety? Vypada to zajimave i kdyz magnetum moc nerozumim.A mohl by si to vic upresnit jak to funguje?Dik
Zatím nemám prostředky k tomu abych to vyrobil. pokud by měl někdo zájem na tom spolupracovat...


magnety bych použil pernamentní neodymové. Funguje to asi takhle: jakmile se magnet v kolu (po prvním roztočení) dostane pod připevněný magnet stejného pólu, vymrští odpudivá energie kolo směrem dolů (resp. nahoru při druhém magnetu) jakmile jde kolo směrem dolů, "vezme" sebou druhé kolo (všechny 4 kola jsou uprostřed spojená) a další kolo se opět dostane pod pevný magnet a takhle furt do kolečka. zkusim vytvořit nějakou jednoduchou animaci.


conny
Starší člen
Příspěvky: 126
Registrován: ned 25 čer 2006 20:20
Bydliště: Zlin
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

tak nevim...

Příspěvek od conny »

Pises:
Pokud zařízená roztočím a nechám běžet volně, tak se točí 2 minuty (a to včetně působení tření), pokud použiju silné magnety, tak nejen, že se točí déle, ono to zrychluje(!), protože do odpudivého pole magnetu "vlítává" stále větší rychlostí. na využití energie pracuju, ale určitě to nebude složité vymyslet. např. mohu od středu tak 5cm vyrobit další kruh, přes který by "běžel" provaz a roztáčel jiný kruh, čímž by mi vznikl motor, z něhož se již dá získat elektrická energie. Záleží jen na použití velmi silných magnetů.

a dale:
Zatim nemam prostredky abych to vyrobil...

Tak fakt nevim...

:D


Tak kdyz uz H2 je mezi nami,ted je to o urazech.. :)
DrJarda

Příspěvek od DrJarda »

Magnety jsou super věc, ale taky pěkná kurva :D Nedají nic zadarmo. A myslím, že tvé schéma je nepřesvědčí. Můžu se samozřejmě mýlit, ale pochybuji o tom.
Připojuji obrázek ze kterého je zřejmé, proč pochybuji. Je tam rotor ve dvou pozicích. Na jedné straně ti magnety požadovanou sílu dají a na druhé berou. Tyhle dvě síly působí proti sobě a v ideálním případě se dostanou maximálně do rovnováhy. Myslím, že dojdeš k názoru, že než se rameno rotoru dostane pod upevněný magnet tak budeš muset tok magnetické energie "odstínit" a pak ho zase uvolnit. O odstínění se zrovna nedávno hovořilo v tématu "Magnetické motory".
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

Příspěvek od Welgor »

To conny: To zrychlování je dost pravděpodobné (pokud by to zrychlovalo) a přístroj jsem vyrobil, ale bez magnetů a ten se točil téměř 2 minuty. pokud bych měl lepší materiál, dosáhl bych lepšího výsledku.

To DrJarda: Ty magnety budou stále ve vodorovné pozici!! takže tvůj obrázek je něco uplně jinýho. Magnet nebude připevněný k hlavní tyči co "běhá" okolo středu


DrJarda

Příspěvek od DrJarda »

Pokud magnety budou stále ve vodorovné pozici, pak je ten výřez schématu správný?
Já stále vidím problém - dostat ten kulatý magnet pod ten hranatý. Pokud použiješ silnější magnet - rychleji se to "odstrčí", ale o to hůře se to dostane pod ten hranatý magnet. To je můj názor.
Chce to jen jedno - sestavit to. Experiment buď tvoji tezi potvrdí nebo vyvrátí. Rozhodně dej vědět.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

Příspěvek od Welgor »

Ano, tento výřez je správný. Ten tvůj problém už mám taky vymyšlený. Dávám sem nový obrázek. Ta zelená znamená silnou vrstvu nějakého vhodného materiálu, což znamená, že magnetické odpudivé pole začne na magnet působit teprve v tom okamžiku, kdy se magnet v kolu dostane pod pevný magnet. ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

Příspěvek od Welgor »

Omlouvám se za zalání víc příspěvků. trochu mi to zlobilo
Naposledy upravil(a) Welgor dne stř 22 srp 2007 15:52, celkem upraveno 1 x.


DrJarda

Příspěvek od DrJarda »

Welgor píše:Ta zelená znamená silnou vrstvu nějakého vhodného materiálu, což znamená, že magnetické odpudivé pole začne na magnet působit teprve v tom okamžiku, kdy se magnet v kolu dostane pod pevný magnet. ;)
Ano, tvá úvaha je správná. Pak by to zcela jistě fungovalo.
Problém je v následujícím "nějakého vhodného materiálu". Magnetické pole ti pronikne téměř vším (nebo se "odrazí"). A když už magnet dále nepůsobí - jsi mimo jeho dosah.
Já také kdysi řešil podobné rébusy :)
Jak jsem již zmínil. Udělej si experiment, nebo zkus kontaktovat uživatele a přeborníka přes magnety A(&F) ať ti sdělí on své stanovisko.


Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

Příspěvek od Welgor »

Nicméně silná vrstva vhodného materiálu magnetické pole oslabí natolik, aby se kolo dostalo pod magnet ;)


Uživatelský avatar
DrJarda
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: stř 22 srp 2007 19:13
Bydliště: blízko Rakovníka

Příspěvek od DrJarda »

Rozhodně to zkus. Ze života i z laboratoře vím, že občas se stane i to, co jsem nikdy nepředpokládal a to i tehdy, když jsem byl přesvědčen, že je to nemožné. O tom bych mohl sepsat celý článek :)


Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

Příspěvek od Welgor »

Tady dávám dodatečný obrázek (pohled ze strany) je tam vysvětleno, jak udělám, abych měl magnety stále ve stejný pozici, a zároveň to drží setrvačník. kdybyste měli nějaký otázky jak to funguje, tak to sem napište


Ještě tam chyběla jedna čára, teď už je to aktualizovaný.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

Příspěvek od Welgor »

Mám novej nápad. Mnohem lepší než ten předchozí. je to velmi lehké na sestrojení a vydá to mnohonásobně víc energie. stačí to rukou roztočit a už tto jede! (než to patentuju, tak to sem nedám)


Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

Příspěvek od Welgor »

Tak, teď už to sem můžu dát:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Zamčeno

Zpět na „Archiv - Dílna“