TOPENÍ ..vodou?

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

nářez

Příspěvek od martinq »

Se tady pachtíme za vodíkem a podobně levnou energií a přitom je již 80 let vymyšleno "kaskádové" využité tepla, tj. nad sebe dáš nádrže (neohřívají se od sebe, ale horkými splodinami) s ohřívaným médiem, první se ohřeje na max 85°C, druhá asi na 60°C třetí na 45°C čtvrtá na 27°C, efektivita oproti "klasickým" kotlum (plyn, nafta, uhlí, dřevo) je 230%, jen se nad tím chvíly zamyslet.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

pára

Příspěvek od lajos »

Tak že dáme nad sebe teplejší a teplejší hrníčky s kafem až se o to horní (nebo obráceně?)se pořádně popálíme. Zapomněl jsi Martine uvést kde co jsi četl. Pokud jde o páru tady máte něco kolem 100% nebo i víc?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


MartinFALCON
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: stř 01 úno 2006 10:19

Re: topení

Příspěvek od MartinFALCON »

lajos píše:Těžko reagovat na dotaz nového zájemce o topení a říct mu aby přečetl zpětně stránky fóra, když Milan umazal své příspěvky a připravuje výrobu asi přesně takového kotle jakou máš na mysli, přislíbil že ke konci roku ho budete moct koupit.
Tak jsem zjistil, že kotle nebudou, Milan psal, že jim to neschválila státní zkušebna. Takže jsme zase ostrouhali :(


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

topení

Příspěvek od jeff »

Myslel jsem si, že to tak dopadne, bylo by to moc levné topení. Před časem přece odstavili i parovod ze Chvaletické elektrárny do Kolína, aby tam mohli postavit teplárnu, tak jaké šetření.

Jeff


MartinFALCON
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: stř 01 úno 2006 10:19

Příspěvek od MartinFALCON »

Jo, je to fakt škoda, ale taky mě něco říkalo, že to tak dopadne.
Ještě jsem Milanovi napsal, že je určitě spousta zasvěcených lidí, kterým by bylo fuk jestli je něco schváleno nebo ne a že by to brali i tak, ale už(nebo ještě) se neozval...Škoda...


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Příspěvek od kutil »

Lidičky,
já nevím jak moc jste znalí v oblasti patentové ochrany, ale patent na rezonanci vody byl po smrti p.Mayera udělenen v roce 2000 Státu Amerika a bez souhlasu majitele patentu - tj. zakoupení licence, nesmí-opakuji n e s m í podstatu patentu nikdo k o m e r č n ě využívat. V tomto měl Milan smůlu a divím se že s tím šel na trh a dokonce přes zkušebnu. Tudy cesta nevede!!!
Pokud se zde na tomto fóru bavíme o rezonanci vody na vodík, tak je to naše soukromá iniciativa kterou můžeme využívat jen sami pro sebe a nikoho jiného. Jakékoliv jiné šíření mezi lidmi je protizákonné. Proto se mě líbí ta partyzánština v tom, že čím více lidí si to doma dokáže vyrobit, tím lépe. Nesmíme hledět na své zájmy, že nám to dalo více či méně moc práce a móc úsilí. Musíme dát nezištně do placu vše co jde, protože nikdo z nás na tom zbohatnout nemůže.
Honza


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

zkušebna

Příspěvek od lajos »

Myslím že našim zkušebnám je patent (ještě k tomu cizí) putna, většinou koumají bezpečnostní stránky výrobku, nakolik odpovídá našim normám a předpisům. Kotel na plyn ( a asi jakýkoliv plyn) je vyhrazené technické zařízení, tím pádem veškeré normy a předpisy jsou závazné a je jich dost. Možná to byl jen začátek a bude stačit upravit technické provedení.
Prosil bych ten patent (název nebo spíš číslo) obecně platný pro rezonanční rozklad vody. Myslím že Milanův způsob není v žádném patentu, proto že až to budeš chtít zreprodukovat podle patentového popisu, zjistíš že to nefunguje a takové tunelpatenty si celá amerika může strčit někam.


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: zkušebna

Příspěvek od kutil »

Ahojky, já jsem revizák plynových zařízení a proto vím o čem mluvím. Protože zkušebna nemá normy na spalování vodíkové směsi, tak mu nemůže udělit osvědčení na kotel i kdyby chtěla.
PS- reagoval jsem ještě do fóra o efektivní elektrolýze a tam se mi podařilo přilepit i ten patent USA.
Honza


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

rezonance

Příspěvek od lajos »

Je hezké jak se mi vrátí dokument který jsem poskytl asi před 3/4 rokem v rámci fóra auto poraďte (poznám podle tyrkysového zvýraznění důležitých údajů). V tom patentu není jediný rezonanční obvod, kecy si můžou nechat na koledu. Jejich sestava s tím zapojením v životě nebude rezonovat, jedině nádoba na stole při 10-20Hz. Stačí tam přidat jakkoliv indukčnost a jsou mimo.
Nedá se iniciovat stanovení těch limitů? Měl by existovat na to postup, když vymyslejí třeba novou plynovou směs a nic protože není limit?(jsem revizním technikem jen rok)


Honza

Re: rezonance

Příspěvek od Honza »

No vidíš jak je svět malej, byť rád že se ti to vrací, aspoň víš že to nikde nezaniklo a lidi se o tuto problematiku zajímají.
Já jsem s revizáctvím skončil před dvěma léty a byl jsem zaměřen spíš na plynovody a regulačky.
Mám jediný dotaz: Už to máš za toho 3/4roku v chodu?


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

patent USA

Příspěvek od kutil »

Tak jsem ještě přemýšlel nad tím patentem.
Pokud je platný a já věřím že je, tak si přečtěte co vše je chráněno. Není důležité jak je dosaženo rezonance a čím (sami zjišťujeme že to asi jde více způsoby, akorát nám chybí ten závěr) ale důležité je že patent zní na jiný způsob rozkladu vody než je známá elektrolýza a já nevím kdo by dokázal toto u mezinárodního soudu zpochybnit. Je tam rozpis mnoha detailů a ty jsou shodné právě pro rezonanční rozklad vody.
Kdyby se Milanovi podařilo rozjet výrobu kotlů na vodu u nás a dověděli se o tom v USA (jako že by to až tak dlouho netrvalo), nevím nevím jak by to své řešení Milan obhájil?
Amíci již rozjeli výrobu levného vodíku a Busch uvolnil dost miliard do výroby palivových článků. Oni potřebují mít šoféry na špagátku s daněmi a ne aby si každý jezdil na vodu bez odvádění daní! a to jim ještě nedošlo vytápění objektů nebo soběstačnost v elektrice. Proto ty tlaky na ututlání. USA jsou mocné, pochopte že nemáme šanci!!!


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Honza

Příspěvek od lajos »

Bohužel nemám to v chodu, pořád si s něčím hraju a nic nedělám pořádně, no ale myslím že v brzké době se to změní. Momentálně pořád mučím měniče z 12/230V řádově stovky W.


Návštěvník

Re: Honza

Příspěvek od Návštěvník »

Tak s tím koncovým stupněm jsme na tom stejně. Kousíček od konečného výsledku a zase nic! Já uvažoval o měniči do auta kdyby se poved keg, ale zase nic. V cívkách se mi sice samovolně indukuje proud ale neumím se k němu dostat a když to odpojím od sítě tak mg.pole odpadne. Dal jsem to do regálu a vrátím se k tomu až vyřešíme ten vodík. Cesta výroby elektřiny pomocí vodíku se mi jeví schůdnější.
Ať se daří Honza


Uživatelský avatar
Kazalin
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: úte 04 dub 2006 8:51
Bydliště: Na Hané
Kontaktovat uživatele:

Re: zkušebna

Příspěvek od Kazalin »

kutil píše: Ahojky, já jsem revizák plynových zařízení a proto vím o čem mluvím. Protože zkušebna nemá normy na spalování vodíkové směsi, tak mu nemůže udělit osvědčení na kotel i kdyby chtěla.
PS- reagoval jsem ještě do fóra o efektivní elektrolýze a tam se mi podařilo přilepit i ten patent USA.
Honza
Honzo, chování plynu tedy znáš. Pokud se podaří zařízení na kyslíkovodík vyvynout, o co tady všeci usilujeme, jak potom tento pálit? Je potřebná jiná tryska, nebo speciální hořák, nebo to napojit rovnou na stávající přívod plynu? (zemního)


Hledám, zkoumám,poznávám.
Honza

spalování vody

Příspěvek od Honza »

Kazalin ahojky,
spalování kyslíkovodíkové směsi znám ze svářečky dle Urob si sám.
Tam se píše že min. tlak do hořáku musí být 0,6 atm (60 kPa), Elabs doporučuje 300 kPa a já se s ním po zkušenostech ztotožňuji. Zkoušel jsem sintrovanou bronz přes balónek, nebyl tam tlak tak mi to tak krásně řachlo že jsem 1/2 hodiny neslyšel.
Ale to se bavíme o "B" a stále nám chybí to "A", tj. dostatek plynu za zadkem o tlaku 3 atm.
Ať se daří Honza


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“