TOPENÍ ..vodou?

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kazalin
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: úte 04 dub 2006 8:51
Bydliště: Na Hané
Kontaktovat uživatele:

TOPENÍ ..vodou?

Příspěvek od Kazalin »

vlákno čisté - poo.

Přátelé, napadla mě, v souvislosti s pátráním po volných energiích, myšlenka, využít kyslíkovodíkovou směs ( rozloženou např. Aquasprintem ) k topení v domě. Jsem elektrotechnik, tedy chemiku znám jen povrchně. Uvažoval jsem o upraveném plynovém kotli. Podle informací má vodík větší výhřevnost. Ale jak prakticky na to? Aby nenastal výbuch. V motoru se hydrogen chová přece jen jinak, než při volném hoření.
Uvítám každý názor, i ty negativní, ale seriozně podložené. ( např. zkoušel jsem to a už píši je levou rukou :lol: ).
Jinak jsem rád, že jsem na toto forum doklikal. Začínal jsem u MWM magazínu.
Příjemný den všem!


Hledám, zkoumám,poznávám.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

topení

Příspěvek od lajos »

Těžko reagovat na dotaz nového zájemce o topení a říct mu aby přečetl zpětně stránky fóra, když Milan umazal své příspěvky a připravuje výrobu asi přesně takového kotle jakou máš na mysli, přislíbil že ke konci roku ho budete moct koupit.


Uživatelský avatar
Kazalin
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: úte 04 dub 2006 8:51
Bydliště: Na Hané
Kontaktovat uživatele:

Re: topení

Příspěvek od Kazalin »

Díky, to se tedy těším. Můj předpoklad tedy nebyl mylný. Škoda, že to kolega smazal. :cry:
Současně topím dřevem v dřevoplyňáku do nádrží. Ale proč pálit dřevo, když se nabízí možnost pálit voda. Nebo alespoň přitápět.


Hledám, zkoumám,poznávám.
vladikcz

Příspěvek od vladikcz »

zní to sice lákavě, ale vodík(resp směs H2 O2) je silně třaskavá věc v normálních podminkách nehoří, ale exploduje, sama, dokonce bez zahřivani...BUM! :twisted: :oops:


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

samovznícení

Příspěvek od lajos »

Moc se mi to nezdá s tím samo výbuchem. Zemní plyn má stejné meze samovýbušnosti 4-19%, revizák na plyn(starý zkušený pán) říkal, že k tomu je třeba vždy nějaký podnět: jiskra, zvýšení teploty od tření a pod.
Prověřte to kdo můžete.


roman
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: sob 04 bře 2006 21:29
Dostal: 1 poděkování

Vodik

Příspěvek od roman »

Samotny Vodik zhori na vodu. Zmes Vodik vzduch vybuchuje ale az po iniciovani (iskra, plamen...). Vlastna skusenost podlozena teoriou.
Roman


Uživatelský avatar
Kazalin
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: úte 04 dub 2006 8:51
Bydliště: Na Hané
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodik

Příspěvek od Kazalin »



Hledám, zkoumám,poznávám.
Uživatelský avatar
Kazalin
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: úte 04 dub 2006 8:51
Bydliště: Na Hané
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodik

Příspěvek od Kazalin »

roman píše:Samotny Vodik zhori na vodu. Zmes Vodik vzduch vybuchuje ale az po iniciovani (iskra, plamen...). Vlastna skusenost podlozena teoriou.
Roman
Zapoměl jsem se zeptat, máš nějaké zkušenosti?


Hledám, zkoumám,poznávám.
vladikcz

Příspěvek od vladikcz »

no v menších množstvích (asi do těch 50ml) vam sama o sobě nebouchne, ale ve větších množstvích (asi 100ml jako u mě)- bouchne, a to tak že malem vysklí okna... :shock: :oops:


roman
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: sob 04 bře 2006 21:29
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od roman »

Skusenosti mam s malym mnozstvom. Presne neviem kolko, ale v skole sme robili take pokusy s vodikom. Vo velkych monozstvach by som ale kysliko-vodikovu zmes neskladoval. :wink:
Pri zapaleni zmesi vznikajucej PWM elektrolyzou (nieco ako ZP10) to po zapaleni buchlo statocne ale nadobe a oknam sa nic nestalo.
Roman.


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

vodik

Příspěvek od martinq »

Topit vodíkem jde bez problémů, trysku (podobná jako na acetylen) namířit na antikoro trubku a na čerpadle nastavit větší průtok, vodík je výbušný se vzduchem od 4% do 75% objemu s kyslíkem od 4% do 95%, NIKDY se po kontaktu s kyslíkem nevznítí ani NEEXPLODUJE, pozor na anomálii vodíku, plyny se při snižování tlaku (rozpínání) prudce ochlazují, vodík se prudce OHŘÍVÁ, teploty zážehu nad 400 C. S kyslíkem je barva plamene namodralá a vzniká voda, s atmosferickym vzduchem je plamen nažloutlý (Elabs mi psal u jedne fotky, že takhle nehoří vodík ale PB, opak je pravdou, na fotce opravdu hoří vodík se vzduchem) a s vodou vzniká i oxid dusný (rajský plyn :D ), výhřevnost 1 kubíku je 3 kWh (tj. 10,8 MJ) a 1litru (kapalný h2) je 2,395 kWh (tj.8,495 Mj). Teplota plamene je 2800C s O2 a 2000C se vzduchem, teplotu lze zvýšit vyším průtokem plynu. Rychlost hoření cca 3 m/s (benzin, PB, methan cca 0,4 m/s). Objem uvolněných plynů jsem nenašel, ale teoreticky by při výbuchu mělo dojít jen ke sloučení na vodu a smrštění objemu, takže by to nemělo ani zaklepat oknama, bohužel kolem nás není jen kyslík a vodík reaguje úplně se všim co je v chemické tabulce, s plyny jako chlor, síra, dusík a uhlík tvoří těkavé sloučeniny HCI, H2 S, NH3 a CH4. S kovy jako sodík, vápník, lantan a thorium tvoří solné sloučeniny (hybridy) NaH, CaH2 , LaH3 a ThH4. Howgh


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
vladikcz

Příspěvek od vladikcz »

jedna věc je teorie, druhá je praxe, nemluvím tady o čistém vodíku, ale o směsi H2 O2, která je silně nestabilní a výbušná, pro praktické učely bude třeba nejprve plyn, získaný z vody rozdělit na H2 a O2(třeba pomocí desek s vysokymi potrencialy, nad tim právě pracuji...)


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

exploze

Příspěvek od jeff »

Nevím, do jaké míry je reálná samoexploze směsi H2 O2, ale vodíkové svařovací soupravy se vyráběly a snad vyrábí dodnes a co vím,je nebezpečí srovnatelné s autogenem.

Jeff


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

kondom

Příspěvek od martinq »

kondom je zajímavé měření plynu, určitě provádějte venku, prý se testuje na 3m3 a měl by tedy pojmout 3000 l než praskne (to je vzletová hmotnost 45 kg, pozor abyste neodletěli)

Nápad: nafoukáme si balon a budeme si lýtat jako létavci 8)


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Návštěvník

Re: kondom

Příspěvek od Návštěvník »

konečně někdo přišel se seriozním nápadem
:lol: :lol: :lol:


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“