Kavitační Topení - Diskuze

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
ťuťu
Starší člen
Příspěvky: 148
Registrován: pát 06 kvě 2011 8:48
Dal: 3 poděkování

Re: to se mi nezdá

Příspěvek od ťuťu »

poota píše:Napište už někdo ťuťu-ovi, že opravdu nechcete ohřívat vodu ponorákem - jinak tu bude pořád "mlít jak koza před smrtí" :evil:
Asi je nad jeho chápání, že vás zajímá nějaký jiný způsob ohřívání vody.

Zdravím - poota
Řeč je prezentovaných hodnotách 4,7 kW a 5,5 kW uvedených výrobcem.
Tomu odpovídá hodnota 0,85, cože je 85% účinnost.

Přímý ohřev jsem uvedl jako v tomto případě účinnější.

Ještě nějaká poznámka k věci?

...


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

rekavitace

Příspěvek od Aquarius1 »

Myslím si že dřevo asi nikdo nepoužije a silon začíná bobtnat až při vyšších teplotách,hliník bych asi vynechal je sice dobře obrobitelný ale na druhou stranu tady asi také jde o nějakou tu setrvačnost tedy hmotnost zařízení a můj dojem je i v nějaké rezonanci zařízení,jedná se o vodní ráz a ten přeci nechceme tlumit.Mezera mezi válci by měla být 3 mm ale někde se uvádí až 7 mm.Dále bude stěžejní boční mezera ta se uvání jedna čtvrtina palce,to je opět 7mm a ždibec,Jak všichni víme teplota roste úměrně tlaku v zařízení,to je vyšší tlak = potřeba kratšího času k dosažení zahřátí kapaliny.Jak zde již někdo vzpomenul některá zařízení mají propojen vstup výstup vody,nejspíš se jedná o vyrovnání tlaků v zařízení obdobně jako na vodní brzdě,tam ale teplota kapaliny je vedlejší produkt eliminován chlazením.Ostatně bude záležet na množství kapaliny protečené strojem,v původním zařízení které bylo vidět na netu včetně jeho výroby mělo na vstupu regulační ventil.To je jen názor amatéra bývalého bastlíře dnes už asi jen ,,rypáka"
Zdravím všechny Jindra


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: to se mi nezdá

Příspěvek od martin11 »

ťuťu píše:
poota píše:Napište už někdo ťuťu-ovi, že opravdu nechcete ohřívat vodu ponorákem - jinak tu bude pořád "mlít jak koza před smrtí" :evil:
Asi je nad jeho chápání, že vás zajímá nějaký jiný způsob ohřívání vody.

Zdravím - poota
Řeč je prezentovaných hodnotách 4,7 kW a 5,5 kW uvedených výrobcem.
Tomu odpovídá hodnota 0,85, cože je 85% účinnost.

Přímý ohřev jsem uvedl jako v tomto případě účinnější.

Ještě nějaká poznámka k věci?

...
...hm....si myslím, že když má motor na štítku třeba 5kw, tak když není zatížen, tak 5 kw neodebírá....odebírá tolik, na kolik je zatížen při dané účinnosti....takže ten motor odebíral "jen" 4,7 kw, takže asi nebyl využit celý max výkon,který by byl "asi" schopen vydat....
...další poznámku nťuťu ignoruju / tu o tom vařiči/ :idea:


dále
aqarius napsal
Mezera mezi válci by měla být 3 mm ale někde se uvádí až 7 mm.Dále bude stěžejní boční mezera ta se uvání jedna čtvrtina palce,to je opět 7mm a ždibec,,,,

...na to jsem se také majitele ptal....odpověď by zhodnotil psycholog.....chvíli váhal co mě má odpovědět, pak řekl..."mezera je asi :shock: ...15-30 mm!!!!! :shock: ...buď nevěděl, nebo umyslně lhal, nebo maj "něco svýho ...novýho"...ale z jiného zdroje tuším, že maj asi těch 3-7...ale je to neověřené :idea: ...tak , to je co k tomu ještě doplňuji...když si ještě na něco vzpomenu, při něhjaké příležitosti...tak napíšu...
...ještě k materialu rotoru....proč ne hliník...na hmotnosti tady "snad" nezáleží, spíše jde o to , aby kavitace rotor nežrala....zdraví m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

to se mi nezdá

Příspěvek od Aquarius1 »

Ahoj martine.
Píšeš proč ne hliník,no proč ne to je fakt ale mě se tedy moc nezdá.Víš je to přeci jen dost měkký materiál,spíš bych šel do mosaz nebo bronz.Však také spoustu hlavně starších oběhových čerpadel včetně toho ze kterého chceš vytvořit svou kavitačku má vrtule právě z mosazi.To spíš teflon,než hliník však už to tu bylo napsáno že některé lodní šrouby jsou jím povlečeny.
To jen tak na kraj věci,jsem zvědav na výsledky vašeí exkurze na výstavu.Pořád ještě mám zašitej ten svůj nerez bastl co jsem kdysi spáchal a motor už mám též jiný.Už jsem to chtěl vyhodit ale to člověku prostě nedá,jen ať se na něj třeba ještě několik let práší,chleba nežere.
Měj se moc fajn Jindra.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
ťuťu
Starší člen
Příspěvky: 148
Registrován: pát 06 kvě 2011 8:48
Dal: 3 poděkování

Re: to se mi nezdá

Příspěvek od ťuťu »

martin11 píše:Řeč je prezentovaných hodnotách 4,7 kW a 5,5 kW uvedených výrobcem.
Tomu odpovídá hodnota 0,85, cože je 85% účinnost.

Přímý ohřev jsem uvedl jako v tomto případě účinnější.
...hm....si myslím, že když má motor na štítku třeba 5kw, tak když není zatížen, tak 5 kw neodebírá....odebírá tolik, na kolik je zatížen při dané účinnosti....takže ten motor odebíral "jen" 4,7 kw, takže asi nebyl využit celý max výkon,který by byl "asi" schopen vydat....
...další poznámku nťuťu ignoruju / tu o tom vařiči/ :idea: .[/quote]
A měřil někdo wattmetrem vstup do motoru?
Zřejmě nikoliv.

Pokud motor odebíral "jen" 4,7 kW, jak tu tvrdíš, a současně měla soustava topný výkon 4,7 kW, pak by byla účinnost 100%. Motor se ovšem zahřívá a jeho tepelnou ztrátu, předpokládám, také nikdo neměřil.

Co mělo znamenat COP 2?

.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: to se mi nezdá

Příspěvek od martin11 »

ťuťu píše:
martin11 píše:Řeč je prezentovaných hodnotách 4,7 kW a 5,5 kW uvedených výrobcem.
Tomu odpovídá hodnota 0,85, cože je 85% účinnost. toto nepřipojil martin11 :lol: ale ťuťu :?

Přímý ohřev jsem uvedl jako v tomto případě účinnější.
...hm....si myslím, že když má motor na štítku třeba 5kw, tak když není zatížen, tak 5 kw neodebírá....odebírá tolik, na kolik je zatížen při dané účinnosti....takže ten motor odebíral "jen" 4,7 kw, takže asi nebyl využit celý max výkon,který by byl "asi" schopen vydat....
...další poznámku nťuťu ignoruju / tu o tom vařiči/ :idea: .
A měřil někdo wattmetrem vstup do motoru?
Zřejmě nikoliv.

Pokud motor odebíral "jen" 4,7 kW, jak tu tvrdíš, a současně měla soustava topný výkon 4,7 kW, pak by byla účinnost 100%. Motor se ovšem zahřívá a jeho tepelnou ztrátu, předpokládám, také nikdo neměřil.

Co mělo znamenat COP 2?

.[/quote]


....hele Ťuťu....první odkaz jsem nenapsal, to jsi napsal ty :evil:

...na zařízení je na té exkursi / Top-topení/....je namontován elektroměr :idea: ....ten za nějaký časový úsek změřil spotřebu v kw :idea: na počátku byla nějaká vstupní teplota vody, a výstupní teplota vody.....množství protečené a ohřáté vody měřil vodoměr :!: ....za ten samý časový úsek.....
za tuto dobu se ohřálo z X °C na Y°C určité množství vody. special věta prp ŤUŤU :idea: ....kdyby se stejné množství ohřívalo spotřebovanou energií,/ třeba ponorným ohříváčkem, jak tu furt meleš :evil: / t.j naměřenými kw na elektroměru, tak by se voda ohřále jen na polovinu toho, co jsme naměřili....ale ve skutečnosti se voda ohřála na dvojnásobek....což je COP 2 :idea: :idea: :idea:

...heje jeď se tam podívat, nebo přijď na Pragoterm, a tam můžeš dělat chytrýho...tady mě už sereš :idea: s neodnimatelnou úctou ke všem tvým dalším znalostem m11 :lol:

...našel jsem zajímavou diskusi.... http://diskuse.elektrika.cz/index.php?topic=20756.0 s diskutujícími zde souhlASÍM....
A STÁLE SI MYSLÍM, ŽE U TOHO top topení JE JEŠTĚ NĚJAKÁ KLIČKA ...nedá mě spát funkce směšovacího ventilu v systemu.... :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Mikop
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: stř 31 led 2007 20:40
Bydliště: Na severu

Re: Kavitace...novaček

Příspěvek od Mikop »

Ahoj.
Přečetl jsem si zmíněný certifikát a bylo to jak jsem předpokládal.
Je vystaven konkrétně na EMC (rušení v radiovém pásmu), nějaká směrnice o nízkém napětí (zřejmě NN) a směrnice o bezpečnosti zařízení. O funkci nebo dokonce účinnosti není nikde ani zmínka, protože to nikdo nepožadoval !!!!
Mikop


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“