Mimův vyvíječ vodíku - pokus o repliku

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

to snad né?

Příspěvek od kutil »

Akord píše:Akorát, že magnetické pole má každý vyvíječ nebo elektrolyzér prakticky stejné, a o jeho síle lze pochybovat. Kompas udelá kdykoliv cokoliv, nebudu ho prece topit v elektrolyzéru. Prednostne bude reagovat na dráty kolem. Rozdíly musí zpusobovat jiné mechanismy.
Kordíku, známe se ale tady si vedle jak ta jedle-grr
Zkoušel si vůbec objet elektrolyzér magnetem co to kdy dělá a nedělá?
Já to u Luby viděl na vlastní oči i tu 1/3 nefunkčních desek.
Snaž se prosím najít řešení a né to enem šmahem zhazovat ze stolu.
S takovým přístupem se nikdy k ničemu nedopracuješ :!:
Škoda, seš chytré chlap, proč to nedokážeš využít :?:
H.v.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: to snad né?

Příspěvek od Akord »

kutil píše:S takovým přístupem se nikdy k ničemu nedopracuješ...
Nemej obavy, zdravím Te. Já psal pouze o tom, jak vzniká magnetické pole pruchodem proudu čímkoliv. Nepochybuj príliš o tom, že jsem v této veci málo konstruktivní a presný.


Novák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 407
Registrován: ned 20 srp 2006 15:33
Bydliště: Praha
Dostal: 2 poděkování

Dodatek

Příspěvek od Novák »

U děrovaných desek se magnetické pole skutečně rozdrobí.U neděrovaného vyvíječe kompas reaguje na vzdálenost několika desítek cm a pole se dá velice pěkně popsat.U děrovaného kompas neví co má dělat.Musím ho doslova nalepit na bednu a i tak rotuje stále dokola.Před časem sem Wojnar umístil takový nenápadný článek.Popisuje v něm jeden člověk,jak permanentní magnet a magnetické pole škodí lidskému organismu.Píše tam o tom,jak magnet "saje" náboj ze svého okolí.Mě to nedalo a vyzkoušel jsem si to.Při přiblížení antény elektroskopu k jedné straně per.magnetu detekuji poměrně velikou výchylku.Druhá strana je imunní.Nebudu vám říkat o který se jedná pól,ale těch magnetů jsem vyzkoušel několik se stejným výsledkem.Můžete si udělat i jednoduchý pokus se dvěma magnety.Když je dáte stejnými póly proti sobě a zvolíte tu správnou mezeru a polaritu,budou vám ve vodě samovolně vyrábět vodík a kyslík.Naprosto směšné množství,ale budou.Podobně se chová i uranová ruda.
Na podzim jsem u Jeffa předváděl několika desítkám lidí jak hoří flegmatizovaný náboj s BP jímaný skrze spořič.Kdyby ty desky nebyly rozvrtané a mag.pole zminimalizované,tak bych se chlubil akorát ubohým butanovým vařičem a to by mě asi vypískali.
I u toho Iv vyvíječe je pěkně popsáno,jak m.pole škodí rozkladu.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Dodatek

Příspěvek od Akord »

Novák píše:Můžete si udělat i jednoduchý pokus se dvěma magnety.Když je dáte stejnými póly proti sobě a zvolíte tu správnou mezeru a polaritu,budou vám ve vodě samovolně vyrábět vodík a kyslík.Naprosto směšné množství,ale budou
To si tedy nemužeme. Protože nevíme ani správnou mezeru, ani polaritu, ani podmínky. Dobrá rada nad zlato.
Kompas jen ukazuje to, že se mení smer proudu v dusledku chaosu od nepravidelne vznikajících izolujících bublin v ruzných smerech. Pouze indikuje situaci, ale to automaticky neznamená, že práve toto pole je príčinou. Stačilo by udelat elektrodu jako žaluzie, nebo soustavu tyčí a porovnat. Dovolím si ríct, že výsledky by byly lepší, než soustava pracne derovaných desek.


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

mg pole JC

Příspěvek od kutil »

ahojky,
loni jsem zkoušel obtáhnout nezapojený JC- nemagnetická ocel enem napuštěný vodou buzolou.
Nestačil jsem se divit, mg.střelka byla vychylována ke středu JC zleva i zprava. Za JC přesně na protější straně polohy před JC vykazovala odchylku z původního směru na sever min. o 30 st.
Nepochopil jsem proč?
H.v.


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Iv »

Akord píše:Akorát, že magnetické pole má každý vyvíječ nebo elektrolyzér prakticky stejné, a o jeho síle lze pochybovat. Kompas udelá kdykoliv cokoliv, nebudu ho prece topit v elektrolyzéru. Prednostne bude reagovat na dráty kolem. Rozdíly musí zpusobovat jiné mechanismy.
Odpovím za Luboše,
Magnetismus je u vyvíječe spíše sekundární jev a když jsme to měřili nezávisle na sobě,aby jsme porovnaly výsledky elekroskopem,tak jsme zaznamenali obrovské nabité pole kulového tvaru,to je primární jev.


Novák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 407
Registrován: ned 20 srp 2006 15:33
Bydliště: Praha
Dostal: 2 poděkování

Dar

Příspěvek od Novák »

Dostali jste ode mne informace,na kterých jsem pracoval spoustu měsíců a investoval do nich nemalé prostředky.Nebýt mima,který celou situaci vyprovokoval,tak to tu nebylo.Nemůžu a ani nechci nikoho vodit za ručičku a vysvětlovat mu každý jeho neúspěch.Začínám toho i trochu litovat,protože taková blbina jako probublávat benzín je do nebe volající šílenost.To,co jsem tady popsal není návod,ale cesta kudy jít.Sami se musíte rozhodnout,jestli unesete tu zodpovědnost za vlastní skutky a činy.Nebo to prostě smažu a je po ptákách.
-
Z poznání sice bolí hlava,ale hazardéři plní nemocnice a hřbitovy.


habana

Re: Ahoj Mime

Příspěvek od habana »

Novák píše:Pěkně si se rozjel,já myslel že jsi v klidu.Těch deset tisíc je dost malá nabídka za tolik práce.Musím se zeptat Habany,jestli ti ho prodá???? ;)
Klidně prodej, budeme mít na hospodu :P


Uživatelský avatar
Eter
Starší člen
Příspěvky: 149
Registrován: čtv 20 lis 2008 11:59

Hlinik

Příspěvek od Eter »

http://www.osel.cz/index.php?clanek=2656

Tak to robi Mim a na co asi pouziva VN na hliniku ?
Rozmyslajte :)


Uživatelský avatar
Marteen
Stálý člen
Příspěvky: 86
Registrován: pát 14 zář 2007 19:42

palivovy clanok

Příspěvek od Marteen »

Ale podľa Mima a Petra 610 sa v ich systéme menia hlinikové elektródy cca. raz za pol roka....


http://www.osel.cz/index.php?clanek=2656 :
Na palivový článek o hmotnosti sto šedesát kilogramů by osobní auto ujelo okolo 560 km. Náklady na jeden kilometr by za stávajících cen činily 2,25 Kč!



Polročný servis zariadenia, čistenie – výmena elektród


Uživatelský avatar
Eter
Starší člen
Příspěvky: 149
Registrován: čtv 20 lis 2008 11:59

Hlinik

Příspěvek od Eter »

Ten clanok vyraba plynny vodik H2, preto to zerie vela hlinika. Mim to ma ucinnejsie pretoze reakciu nemusi mat taku prudku, iba z vody za pomoci hliniku odstrani iony OH- tym ma prebitok H3O+ (H+) a podtakovym prebublavanim to nasava do motoru.


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: Dar

Příspěvek od Mim »

Novák píše:Dostali jste ode mne informace,na kterých jsem pracoval spoustu měsíců a investoval do nich nemalé prostředky.Nebýt mima,který celou situaci vyprovokoval,tak to tu nebylo.Nemůžu a ani nechci nikoho vodit za ručičku a vysvětlovat mu každý jeho neúspěch.Začínám toho i trochu litovat,protože taková blbina jako probublávat benzín je do nebe volající šílenost.To,co jsem tady popsal není návod,ale cesta kudy jít.Sami se musíte rozhodnout,jestli unesete tu zodpovědnost za vlastní skutky a činy.Nebo to prostě smažu a je po ptákách.
Z poznání sice bolí hlava,ale hazardéři plní nemocnice a hřbitovy.
Zabijte Mima do hlavy...provokatér jeden...Luboši, tohle je o pečlivých studentech a záškolácích....mrzí mne, že jsem asi trochu jízlivý, nevrdlý a protivný, ale v zásadě pomáhám...protože chci poznat ty dobré studenty...jinak ti mohu oponovat ve spoustě věcech, na které si sice narazil, ale opustils je, možná rychle...Já jsem modelář 30 let a vím, co je to trpělivost...( ale s lidmi ji nemám, bohužel...) Bylo toho napsáno neskutečné množství, o elektrodách, dvojvrstvě, horizontálním uspořádání, separaci kyslíku, probublávání vzduchu, jiskřišti, atd. Tys volil svojí cestu a to je správně. Každý má mít svojí cestu....


Však ono to půjde!!!
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

martin11

Příspěvek od martin11 »

...ačkoli mě nepřísluší sem zasahovat.....moc hezký....podobný pokus jsem uskutečnil s normální trafosvářečkou a uhlíky do promítačky z kina....silné cca10 mm, měly Cu obal tenonkej...na trafu 80A střídavých oblouk cca 2 cm...a voda ...tedy rozprašovač ...také hořela....toto se událo v roce 1970...bylo mě 20...ani nevím , proč jsem to tenkrát zkoušel....mladej blbej....od pokusu jse odešel, protože došly elektrody....
...proč píšu....ten oblouk dát do mlhovače...myslím to co prodávaj nádobka s vodou a v tom to co dělá mlhu......zdraví martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Novák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 407
Registrován: ned 20 srp 2006 15:33
Bydliště: Praha
Dostal: 2 poděkování

klucka

Příspěvek od Novák »

Ten pulz musí být přerušen a dodat trochu vazebních elektronů.Pořád je to o té "náběžné" hraně a o jejím tvaru.Jinak dobrý,doháníš nás mílovými kroky.


Novák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 407
Registrován: ned 20 srp 2006 15:33
Bydliště: Praha
Dostal: 2 poděkování

hliník

Příspěvek od Novák »

http://scienceworld.cz/aktuality/Hlinik ... -vody-4651

Tenhle článek podporuje hliníkovou verzi vyvíječů,akorát chlapci neřeší co s tím sajrajtem!Teorie je jedna věc a praxe ta druhá.


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“