Aktuálně: Probíhá přechod na novou verzi fóra. Postupně bude upravován vzhled a funkčnost fóra. Nahlaste prosím nalezené chyby...

HYDRINO

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

HYDRINO

Příspěvek od E_man »

Zdravím všechny přítomné.
Po roce a 4 měsících se odvažuju, nemají-li štamgasti výhrady, založit nové vlákno s názvem Hydrino, které pro mne objevil Maroš. Pokud se prokáže že na tom něco je (já doufám že ano), bude to brzo jedno z nejčastěji diskutovaných témat nejen tady, ale na celém světě.
Sám jsem na úplném začátku jeho poznání a mám tam tolik nejasnosti, že mi jde hlava kolem. Vím, že na tomto fóru jsou daleko chytřejší a fundovanější lidé jako já a že spoustu nejasnosti a dotazů, které napadnou mne napadne i mnoho dalších. Ti, kteří se dostanou dále a budou-li ochotní, by nám to pak tady mohli pomoci objasnit.
Myslím, že ikdyž se bude hydrino diskutovat v jiných vláknech např. v souvislosti s E-catem, Mayerovým rozkladem vody i v jiných souvislostech, neuškodí, jestli se diskuse kolem fyziky samotného hydrina zkoncentruje hlavně do tohoto vlákna.
Bude to mít výhodu, že v tématu, používající hydrino, se nebudou vysvětlovat fyzikální děje samotného hydrina, ale uvede se odkaz do tohoto vlákna a fyzikální děje hydrina se uvedou zde.

Základní informace o hydrinu jsem již sice uvadl jinde, ale neuškodí je tady znovu skoncentrovat.
Začátky Black Light Power, viz dokument z roku 1993 http://www.lenr-canr.org/acrobat/GernertNnascenthyd.pdf , byly evokovány (jak jinák) výzkumem Martina Flaischmanna a Stanleyho Ponse z roku 1989, v důsledku čehož v roce 1991 Dr.Randell Mills na základě vlastní teorie a vlastních pokusů prezentoval elektrolytický článek, jehož předpověditelný výkon byl větší než příkon. Podle ním presentované teorie je atom vodíku schopen dosáhnout daleko nižšího energetického stavu, než bylo dosud všeobecně známo.
Nebudu těď uvádět bla, bla, bla jakou spoustu pokusu provedli, až všechno vyústilo v ucelenou teorii presentovanou třemi mozek vymývajícími publikacemi, které lze najít na http://www.blacklightpower.com/theory-2/theory/ , tedy Atomovou Fyzikou, Molekulovou Fyzikou a Kosmologii.
Podstatné ale je, jak už uvedl lajos, a jak je i následně uvedeno v „Technické presentaci“ z ledna letošního roku viz http://www.blacklightpower.com/wp-conte ... tation.pdf , tato teorie předpovídá, že atom vodíku je schopen Rydbergových energetických stavů, kde původně celočíselné n je nahrazeno zlomkem 1/p (kde 1<p<=137). Atom vodíku zaujímajíci tento(zlomkový) stav pak nazývá „Hydrino“ a energetické stavy počítá podle vztahu V = 1/n^2 x 27.2 eV, kde n=1/p.
Neumím teď říct, nebo vysvětlit proč za základ výpočtu berou 27,2eV, když ionizační energie elektronu pro n=1 je 13,6eV, tedy poloviční a jak bych to i předpokládal. Nejsa atomový fyzik, tak se tím teď netrápím. Však, pokud na té teorii opravdu něco je, tak ono se to časem vysvětlí.
K tomu, aby atom vodíku do tohoto (zlomkového) stavu dostal potřebuje spolupracující „katalyzátor“ schopným tuto uvolněnou energii přijmout, což může být zase atom vodíku, vody, OH iont a spoustu dalších látek..
Teorie by zůstala teorii, kdyby ji nepodpořil návrhem vlastních fungujících článků, pracujících na tomto principu i spoustu měření provedených ve spolupráci mnoha univerzit a vývojových laboratoři včetně údajně ověřeného „Hydrina“ jak je uvedeno v několika povrzujících zprávách viz http://www.blacklightpower.com/technolo ... n-reports/ .
Nejsem dostatečně fundovaný, abych k tomu mohl zaujmout jiný postoj než „postoj věřícího pozorovatele“, ale i při vších svých občasných antipatiích k některým fyzikům myslím, že se se bez jejich fundovaných (nezaujatých) názorů neobejdeme.

A zde ještě pár patenů R.Millese:
Zde je řada patentů, které R.Mills potažmo Black Light Power podali někdy od druhé poloviny 90-tych let do letošního roku.
Je to počtení, které by mohlo objasnit řadu neobvyklých jevů v oblasti Volné energie.
- Molecular Hydrogen Laser - http://www.google.com/patents/US7773656
- Lower-energy hydrogen methods and structures - http://www.google.com/patents/US6024935
- Synthesis and characterization of a highly stable amorphous silicon hydride - http://www.google.com/patents/US20030129117
- Method and system of computing and rendering the nature of the excited electronic states of atoms... - http://www.google.com/patents/US7689367
- Inorganic hydrogen and hydrogen polymer compounds and applications thereof - http://www.google.com/patents/WO2000007932A2?cl=en
- Ion cyclotron and converter and radio power microwave generator - http://www.google.com/patents/WO2001021300A2?cl=en
- Hydrogen catalysis - http://www.google.com/patents/US20090146083?hl=cs&cl=en
- Photocleavable prodrugs for selective drug delivery - http://www.google.com/patents/WO2001095944A2?cl=en
- Plasma reactor and process for producing lower-energy hydrogen species - http://www.google.com/patents/WO2004092058A2?cl=en
- Microwave power cell, chemical reactor, and power converter - http://www.google.com/patents/WO2002088020A2?cl=en
- Hydrogen power, plasma, and reactor for lasing, and power conversion - http://www.google.com/patents/WO2003066516A2?cl=en
- Diamond synthesis - http://www.google.com/patents/WO2003093173A2?cl=en
- Heterogeneous hydrogen-catalyst reactor - http://www.google.com/patents/WO2010014684A2?cl=en
- HETEROGENEOUS HYDROGEN-CATALYST POWER SYSTEM - http://www.google.com/patents/US20120122017

Tolik pro začátek.
Mnoho úspěchů nám všem přeje E_man.


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: HYDRINO

Příspěvek od E_man »

merlog píše:Můžu se zeptat, co jsou stavy vodíku p=1 a p=137?
Děkuji.
I když byl dotaz ve vlákně "efektivní elektrolýza", jde o všeobecný dotaz k fyzice hydrina a odpovídám tady.
Když se elektron blíží k protonu z nekonečná, tak než se dostane na t zv. základní úrověň=1, odevzdá (vyzáří) celkem 13.6eV energie a vznikne atom vodíku tak jak jej známe. Mezi nekonečnem a základním stavem=1 je spoustu stavů, (hladin, orbitů), které nějaký pán Rydberg popisuje výpočtem pomocí celočíselných konstant n= 1, 2, 3, 4, .....nekonečno. Pokud pak tomu elektronu dodáme vhodnou energii (třeba fotonem, srážkou..), může se naopak dostat zase dále od jádra, ale jen na určité hladiny popisované rovnici pana Rydberga. Tá energie musí mít určitou velikost odpovídající rozdílným hladinám. Protože ty vyšší stavy nejsou stabilní, dostane se dříve nebo pozdějí elektron zase zpátky na stabilní nejnižší dráhu=1 (samozřejmě s vyzářením toho dříve přijatého fotonu).
No a pán Milles tvrdí a dokazuje pokusy i svými zařízeními, že mezi tou nejnižší (základní) nám doposud známou hladinou a protonem (atomovým jádrem) je ještě spousta dalších hladín až do čísla 137. Tak, jdeme-li na n=1/2 vzdálenosti mezi základní úrovni=1 a jádrem, zmenší se dále vzdálenost mezi elektronem a jádrem. Tím se zvětší elektrické pole mezi elektronem a jádrem a elektron odevzdá energii odpovídající přibližením nábojů elektronu a protonu k sobě.
Na rozdíl od mechanismu, kdy se elektron dostane na základní úroveň z nekonečna na první stabilní (základní) úroveň=1 a vyzáří fotón, nedojde při přechodu ze základní úrovně 1 na nižší hladinu (třeba tu 1/2) samovolně k vyzáření fotonu, ale ta energie se musí odebrat jinými mechanismy kvantové fyziky, jinák se na tu nižší hladinu ten elektron vůbec nedostane.
Je-li při základní nám dosud známé úrovni vodíku při n=1 vzdálenost elektronu od jádra "A" pak, jak tvrdí pan R.Milles ve své GUTCP, v atomu vodíku, existuji další stabilní hladiny elektronu ve vzdálenostech A/2, A/3, A/4, A/5 ....A/137 . No a protože ty další hladiny jsou stále blíže a blíže k jádru, odevzdává elektron přeskem na ty nižší hladiny stále více a více energie.
Jak ale ten elektron na ty niží hladiny dostat a tím získát novou energii, to je právě jeho Know-how a snad i Know-how mnoha jiných.
Číslo p=1, 2, 3 ...137 nám tedy definuje v jaké části té původní vzdálenosti A(základní úrovně) od jádra se elektron nově zformovaného vodíku (hydrina) nachází.


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: HYDRINO

Příspěvek od E_man »

A je to tady!!!
Podle tohoto článku http://www.financialpost.com/markets/ne ... story.html oznamuje BlackLight Power, Inc. Announces the Game Changing Achievement of the Generation of Millions of Watts of Power from the Conversion of Water Fuel to a New Form of Hydrogen tedy volně přeloženo "Generování miliónů watů konverzi vodního paliva do nové formy vodíku (předpokládám hydrina).
Ve svých laboratořích údajně produkuje megawaty pomocí svých patentovaných vodních článků SF-CIHT (Solid Fuel-Catalyst-Induced-Hydrino-Transition).
BlackLight has produced millions of watts of power in a volume that is one ten thousandths of a liter corresponding to a power density of over an astonishing 10 billion watts per liter. As a comparison, a liter of BlackLight power source can output as much power as a central power generation plant exceeding the entire power of the four former reactors of the Fukushima Daiichi nuclear plant, the site of one of the worst nuclear disasters in history.
Black Light produkuje miliony watů v objemu tisícín litru odpovídající energetické hustotě 10 bilionu(v američtině by 1 bilion měl odpovídat naši miliardě) tedy 10 gigawatů na litr. Pro porovnání, jejich zdroj by údajně měl generovat tolik energie, jako 4 nechválně zničené reaktory ve Fukušimě.
Tady bych chtěl jen upzornit, že i přes uvedenou obrovskou energetickou hustotu na litr objemu to neznamená, že jednu elektrárnu nahradí zdroj, který se vejde do nákupní brašny!!!!!

This breakthrough transformational power technology can be witnessed in a live demonstration hosted by BlackLight of on January 28th at 11 AM. Details and updates will be posted at the company website (http://www.blacklightpower.com/). Those interested in attending can contact BlackLight to preregister for this limited availability event.
Svoji převratnou technologii by měl demonstrovat 28. ledna 11:00hod, předpokládám EST ale to se určitě upřesní na jejich stránkách http://www.blacklightpower.com/ .

Rok převratných zpráv začal !!

P.S. Tuto zprávu zatím nemám ověřenou ze stránek BLP, ale na fóru "SocietyforClassicalPhysics" na Yahoo je od R.Millese zpráva:
This AM, we issued a press release on an extraordinary breakthrough
even by BLP's standards. We will be updating our webpage over the
next few days with content regarding our remarkable SF-CIHT power
technology.

tedy něco v tom smyslu, že co se týče převratné technologie článků SF-CIHT, budou jejich webové stránky updatovány v nejbližších dnech.

P.P.S. Tady je pak ještě video z roku 2012 zveřejněné Rowan Universitou při validaci Millesového článku.


P.P.P.S. Móóc pěkný dokument na téma aplikací technologií BLP s názvem "POWER GENERATION SYSTEMS AND METHODS REGARDING SAME" je zde: http://www.blacklightpower.com/wp-conte ... ions/Power Generation Systems and Methods Patent Application.pdf .
Není v mých silách to překládát, je toho moc!!


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: HYDRINO

Příspěvek od E_man »

Včera se na v diskusním fóru "SocietyforClassicalPhysics" po předchozích nejrůznějších doporučeních jak využívat plasmu objevila zpráva:
SF-CIHT produces repetitive, high energy, fully ionized plasma pulses. What is needed is electrical output at 60 Hz with high efficiency. The weakness of all *thermal* energy converters is that they are inefficient. MHD converters for recovering waste heat is marginal for a strong magnetic field in a large space is required. Such is used in MRI scanners using cryogenically cooled magnets. Optimally the magnets can be superconductors requiring minimal power. The BLP device is compact and the reaction chambers small, so provision of an intense magnetic field is well within available art, although special deign is required. Conversion of the electrical pulses to 60 Hz AC power is well within existing electric power technology. Any assumptions derived from Wikipedia data are simply not applicable to the SF-CIHT generator.
Mike Carrell


Tedy něco v tom smyslu, že jejejich (rozuměj BLP) SF-CIHT článek produkuje vysokoenergetické plně ionizované plasmové pulsy. Vše co je zapotřebí je účinně to dostat na výstup s 60Hz (Amerika má na rozdíl od Evropy 60Hz rozvod !). ..... Jejich BLP zařízení jsou kompaktní s malou reakční komorou takže se současnou technikou už je pro to možno použit silné magnetické pole, ikdyž to vyžaduje specifický design. Cokoliv vyčteného z Wikipedie je v současnosti pro jejich SF-CHIT články nepoužitelné.

Pan Randell Mills to pak doplnil:
This is an article with efficiency projections to 80% with fire. BLP plasma has a power density that is more than ten million times fire. It is 35 times hotter, and conversion efficiency goes as the velocity squared; so, we should be able to achieve 90% or better conversion efficiency with very low cost systems with an orders-of-magnitude smaller converter due to the high power density.
The Future Power Generation with MHD Generators
Magneto Hydro Dynamic generation…

Je to záležitost s projektovanou účinnosti 80%. Jejich BLP plasma má více než deset miliónů krát větší výkonovou hustotu než oheň. Je 35 krát teplejší a účinnost konverze stoupá s kvadrátem rychlosti, takže my bychom měli být schopni dosáhnout 90% účinnosti, nebo i lepší při velmi nízké ceně systémů a díky vysoké výkonové hustotě s řádově menšími konvertory.
Budoucnost je v MHD generátorech a doporučuje publikaci "The Future Power Generation with MHD Generators Magneto Hydro Dynamic generation..." viz http://www.irdindia.in/Journal_IJAEEE/P ... ss6/16.pdf .

Nevím přesně kdo je Mike Carrell, ale na vortex-l@eskimo.com viz http://www.mail-archive.com/vortex-l@es ... 88986.html pak jednomu hojně diskutujícímu (Axil Axilovi) odpovídá zprávou "Re: [Vo]:Understanding BLP",
Kterou tady sice nebudu překládat, ale stojí zato si jí projit !! Mimo jiné tady take říká např. (volně přeloženo s E_manovými chybama):
Do Millse během dvaceti let privátní investoři vrazili mnoho miliónů dolarů (mluví se o 60 až 100 poznámka E.). Přestože tím pádem nemá povinnost své výsledky zveřejňovat, jeho publikační činnost je příkladná. Přes 90 dokumentů a 3 knihy volně dostupné na stránkách BLP. Jeho povinnosti přitom je chránit své investory pro udržení silné patentové pozice. Ironii ovšem je, že jeho nejpřevrátnější objevy jsou přírodní povahy a jako takové jsou nepatentovatelné. ......
.....
8.ledna sice budou předvádět svůj CIHT článek, ale bez výstupního magnetohydrodynamického kryogenního modulu.....

Mills chooses his words carefully, and even apparently radical statements
> have an observational base. He must present a positive outlook to keep his
> investors happy without compromising the growing patent position. The
> current device is a compact machine to feed a series of fuel pills to a
> reaction chamber and to recharge the pills with ordinary water and reuse
> them. The reaction chamber zaps the pills with a arc discharge which
> excites them into a reaction state which includes transition of H to
> H[1/4]. The time scale of this reaction is extremely short. Expressed in
> watts, the pulse is easily in the megawatt range as stated in the press
> release. Capturing this energy with a MHD module and converting it to 60 Hz
> AC will be another remarkable exercise, but such is within the state of the
> art of electric power technology.


...Mills musí presentovat positivní pohled na věc aby své investory držel v optimismu ale neohrozil sílící patentovou pozici. ...
Zatím se to neodvažuju všechno překládat, abych neudělal hrubé technické chyby, ale určitě se k tomu vrátím, pokud to neudělá někdo daleko povolanější.
Věřte, že tím, co tady říkám si nepotřebuju udělat žádnou populistickou pozici, jen bych byl rád, kdybyste jen zčásti cítili tu velikost chvíle, jako to cítím já a doufejte se mnou, že to nejsou jen nějaké internetové vtipy a desinformace.

P.S. V minulém příspěvku je chybně uvedený odkaz na dokument ze stránek BLP. To je tak, když člověk zkopíruje část svého příspěvku z jedné webové stránky na jinou a nevšimne si, že software příslušné stránky zkrátí zobrazovanou web adresu. Správný odkaz na dokumnt "POWER GENERATION SYSTEMS AND METHODS REGARDING SAME" měl znít http://www.blacklightpower.com/wp-conte ... cation.pdf .

P.P.S. BLP updatoval své stránky s literaturou http://www.blacklightpower.com/publications/ !!!
Zejména doporučují sekci "Power & Hydrino Characterization" , ve které jsou dokumenty soustřeďující se na produkování domácí energie a energie pro auta, tedy články s "PDC conversion" (Direct Plasmadynamic Conversion of Plasma Thermal Power to Electricity) !!!!!


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: HYDRINO

Příspěvek od E_man »

Nadcházející předvaděčka Randyho Millse 28.1.2014 vyvolává řadu protichudných názorů a emocí. Nejčastěji diskutovaný je výkon řádově 10MW ze zařízení velkého okolo 1 kubické stopy (cca 30 dm3). I při 90% účinnosti stále je zde 1MW odpadního tepla, které je nutno odvést a jakou asi fintou to udělá.
Domnívám se, že se tady provádějí obvyklé „hratky“ mezi výkonem a energii. Něco, jako když v elektronice máme třeba spínací transistor na 900V schopný spínat 100A, tedy výkon 900V x 100A = 90kW. Vůbec to však neznamená, že tímto transistorem můžeme řídit spotřebič od 0 do 90kW kontinuálního výkonu ! Můžeme řídit jen takový spotřebič, abychom nepřekročili povolené ztráty toho transistoru. Pro řízení výkonu 90kW pak musíme použit třeba deset nebo dvacet takových spínačů.
Domnívám se, že stejné to bude i s Millsovým výkonovým článkem 10MW, který se chystá předvést (ovšem zatím bez příslušného magnetohydrodynamického konvertoru). Článek údajně veliký cca 1 čtvereční stopu (domnívám se že půdorys) sice bude schopen generovat v pulsu výkon 10MW ale se střídou třeba 1 : 1000 a tedy schopným 10kW kontinuálního výkonu.
Stále to však dává naději generovat z objemu 30litrů výkon třeba 100kW pro takový běžný osobní automobil, pro který by uchladit 10kW odpadního výkonu neměl být žádný problém.
Každopádně uvidíme jak je to myšleno.

Dneska se Randy Mills trošku neobvykle rozkecál na Yahoo ve vlákně „SocietyforClassicalPhysics/conversations/topics/1644“, když připomenul prosincovou oslavu horké fůze na U.S. Department of Energy’s (DOE) Princeton Plasma Physics Laboratory (PPPL) s bombastickým názvem „Celebrating the 20th anniversary of the tritium shot heard around the world“ (Oslava 20. výroči výstřelu tritia slyšitelná po celém světě) viz http://www.pppl.gov/news/2013/12/celebr ... nd-world-2 .
Tento výstřel slyšitelný po celém světě (lehce nepřesně cituji R.Millse) udělá méně energie než náš SF-CIHT článek (přibližně 10 milionkrát méně). Navíc se PPPL nijak nepřiblížila k přelomovému výkonu a podle mnohých byla předvedená energie získána napumpováním injektovaných částic (neutronů).
Jejich projektovaná výkonová hustota je 100W/litr, zatímco my jsme na 10GW/litr. Jejich plánovaná cena je cca 1000USD/na kWh zatimco my jsme prakticky na 0 USD. Nijak zatím neřeší, jak dostat energi z plazmatu o teplotě 10miliónů °C ani problémy s erozi a stabilitou plasmy. A co teprve když jim vypoví obrovské supravodivé magnety, které rozmetají budovy a radioaktivní materiál na míle daleko....
Navzdory předpovědím a ve světě utracených cca 50miliard nejsou o nic blíže komečnímu použití .....

Je tam toho daleko více, ale to už nechám na dalších průzkumnících. Nemohu se zbavit dojmu, že stavba potěmkinových vesnic není jen doménou carského Ruska.
Normálně absolutně nesnáším vytahování ani bombastické a egoistické chování, ale může mi kruci někdo vysvětlit, proč právě u R.Millse mi to v tomto případě vůbec nevadí?


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: HYDRINO

Příspěvek od E_man »

Protože internetová atmosféra ve světě volných energií houstne, nebudu přilévat olej a budu se snažit jen o racionální zprávy.

Dnes R.Mills pokračoval v odpovědích na některé dotazy hlavně k plánované předváděcí akci 28.1.2014. Nebudu uvádět už jeji anglický originál, který si případní šťourové mohou najít na https://groups.yahoo.com/neo/groups/Soc ... opics/1652 . Nemohu vyloučit eventuální chybu překladu ale věřte, že určitě nepůjde o chybu záměrnou.

1. Je současný prototyp schopen souvislé reakce, nebo to je budoucí cíl?
> Tento zdroj energie je přerušovaný. Navrhli jsme i kontinuální vysokoproudový energetický zdroj produkující takřka kontinuální plasmu v závislosti na zvýšené frekvenci zapalování.

2. Pracuje zařízení podobně jako pístový motor, kdy fáze hoření (výbuchu) musí být správně načasována, či rozprašená, nebo na časové mezeře nezáleží?
> Časování není příliš kritické a mezera (prodleva) zapalování může být volena s ohledem na chladící výkon.

3. BLP produkuje milióny watů energie v objemu tisícín litru odpovídající neuvěřitelné hustotě 10GW na litr. Jak velký výkon může generovat současný prototyp za hodinu?
> Palivo je vstřiknuto (loaded?) do elektrod o objemu 10ulitru(mikrolitru) a zapáleno proudem cca 12000A ve zlomku milisekundy. Uvolněná energie je víc jak 1 kJ. Mírně řečeno výkonová hustota je 1 kJ / milisekundu (10E-3 s) / setinu mililitru (10E-5 liter) = 10E11 W/liter (řekl bych 10E11 Wsec/liter ? pozn. E_man).
> (With interdigitating gear electrodes and flowing fuel, the power is given by the product of the firing frequency and the energy per ignition of fuel compressed in the nth set of teeth through which current is flowed.)
> Výkon je dán krokováním zubů elektrod a tokem přivedeného paliva jako výsledek zapalovací frekvence a energie per paliva na zapalovací cykl (bez záruky) viz též video animace na stránkach BLP http://www.blacklightpower.com/10-mw-generator/ .


4. Energie vody obsažená ve vlhkosti vzduchu je stokrat větší, než energie vysoko-oktanového benzínu. Znamená to, že v současném nebo budoucím návrhu bude jednoduše použita vlhkost vzduchu jako palivo bez potřeby doplňování vodou (např. Pro napájení laptopu, který by fungoval na “vzduch”)?
> Je to možnost. Mám patentovou část pro použití hydroskopické sloučeniny nebo látky schopných přijímat vodu ze vzduchu.

Když H2O palivo má energii odpovídající 100 násobku ekvivalentního množství benzínu ....nějak tomu nerozumím v kontextu gigavatových výkonů obsažených v nepatrném množství (1 ccm) vodního paliva
> Výkon je energie/čas jak je uvedeno výše. Velikost výkonu závisí na uvolněné energii a rychlosti jakou je uvolněná.

5. > At first glance the 100x seems orders of magnitude low. Does this mean that a volume of gasoline equal to 100 x 1 cm^3 (i.e. 100 cubic cm) would generate an equivalent amount of energy (i.e. producing billions of watts of power)? (Smyslu otázky dobře nerozumím – nepřekládám!)
> Výkonová hustota reakce hydrina je 1 000 000 (milion) krát vyšší než spalování benzínu díky rychlosti přechodu na hydrino a je mnohem vyšší, než spalování benzínu. Další faktor je, že reakce hydrina je daleko energeticky vydatnější.

6. Energie má formu plazmy, suprsonického expandovaného plynného ionizovaného fyzikálního stavu skládajícího se v principu z kladných iontů a volných elektronů, což může být přímo převedeno na elektřinu s použitím vysoce účinného magnetohydrodynamického konvertoru. Jaký je vnitřní tlak při plném teoretickém výkonu?
> Dosažený tlak odpovídá silným třaskavinám, ale v MHD konvertoru expanduje do vákua.


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: HYDRINO

Příspěvek od E_man »

Dnes probíhá událost, jejímiž svědky můžete být přibližně jednou za 100tisíc až 1 milión let.
Randell Mills v Black Light Power bude před uzavřenou skupinou předvádět svůj přístroj, ve kterém bude generovat energii z vody (vodíku) přechodem vodíku na nižší energetický stav a tuto energii bude kalorimetricky měřit.
Podle včerejší zprávy od R.Millse cituji: "We will host at least one webcast demonstration so that it will be available for the entire world" tedy že přítomen bude přinejmenšim někdo, kdo o tom pro celý svět podá informace na webu.

Již dříve Randell Mills uvedl:
The energetic plasma will be demonstrated. The energy and power balances will be measured using a commercial calorimeter that will quantify megaWatt power at a density of billions of watts per liter.
Bude demonstrována energetická plazma. Energie a výkon bude měřen s použitím komerčního kalorimetru, který bude kvantifikovat megawatový výkon s hustotou miliard watů na litr.

Ze světa neomezené energie naších dětí a vnuků zdraví E_man.


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
mahatma

Re: HYDRINO

Příspěvek od mahatma »

E_man, ďakujem za cenné informácie, netrpezlivo čakám na výsledky testov


E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: HYDRINO

Příspěvek od E_man »

mahatma píše: .... netrpezlivo čakám na výsledky testov
Jo takových nás je na světě už pár tisíc, možná i desítek tisíc !?
Řekl bych, že dnes se moc nových zpráv nedočkáme. To co se dovíme, bude určitě méně, než co již je uveřejněno na stránkách BLP http://www.blacklightpower.com/.

Tady ještě uvádím pokusnou měřící sestavu, na které by to údajně mělo být demonstrováno http://imageshack.com/a/img38/1681/75h.JPG .
Moc z toho nejsem moudrý, snad jen že bych mohl poznávat prvky bodové svářečky, která by mohla být zdrojem definovaného proudu a definovaného vstupního výkonu. Vygenerovaný proud plazmatu by mohl být fouknutý do kalorimetru, a připojené snímače spolu s vhodným programem by mohly vyplivnout výsledky. Je to však jen můj komentář a tedy absolutně bez záruky.
Obrázek je sice z jiné webové stránky, ale odpovídá tomu, který R.Mills poslal před pár dny na http://groups.yahoo.com/neo/groups/Soci ... sages/1655 , kám ale musíte být zaregistrování a přihlášení.

Předváděčka má probíhat v 11hod EST, t.j. od 17hod našeho času. Nějaké publikované zprávy pak asi nelze očekávat dříve než zítra.


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2442
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 470 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: HYDRINO

Příspěvek od lajos »

Na podporu tvrzení že ve vlhkosti vzduchu je víc energie než v benzínu, uvádím zas již dříve mnou prováděný pokus, kde jsem měl 12V aku, měnič 12/230V 300W kterým jsem napájel zapalovač z řady TZ10-13 k výbojkám- na osc. dával impulzi asi 1100V a kolem 1kHz, s tím jsem napájel jiskřiště z Cu drátů (broušené do špičky) a po přiložení nad hladinu vody docházelo k občasným plazmatickým výbojům o průměru několik cm a příslušného zvukového doprovodu výbuchu. Držet toto funkční jiskřiště v prstech u hladiny spůsobovalo obstojné duševní zážitky při výbuchu. Tak že to funguje a není to ani nic moc složitého.


E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: HYDRINO

Příspěvek od E_man »

Právě se na webu ojevila (zřejmě předem připravená) presentace detailněji popisující busines aktivity i SF-CIHT cell viz http://www.blacklightpower.com/wp-conte ... on-web.pdf .
Byl tam takový nápor, že snad hodinu nebyla stránka BLP dostupná.
Ještě to nemohu komentovát, až se na to podívám. Kdyby to nešlo stáhnout, dejte vědě, snad se pro jedno porušení autorských práv nic nestane, když to tady uveřejním !?
lajos píše:Na podporu tvrzení že ve vlhkosti vzduchu je víc energie než v benzínu, uvádím zas již dříve mnou prováděný pokus, kde jsem měl 12V aku, měnič 12/230V 300W kterým jsem napájel zapalovač z řady TZ10-13 k výbojkám- na osc. dával impulzi asi 1100V a kolem 1kHz, s tím jsem napájel jiskřiště z Cu drátů (broušené do špičky) a po přiložení nad hladinu vody docházelo k občasným plazmatickým výbojům o průměru několik cm a příslušného zvukového doprovodu výbuchu. Držet toto funkční jiskřiště v prstech u hladiny spůsobovalo obstojné duševní zážitky při výbuchu. Tak že to funguje a není to ani nic moc složitého.
Lajoši, já jsem tě podezříval, že něco tajíš ! Jestli jsi o tom někde tady referoval, uveď odkaz prosím. Každý kousek do skládanky LENR dobrý !!!

P.S. 18:54. Ať se zbytečně nenatahuje vlákno novými komentářem, tak pokud se bude uvádět nová informace a nebude to bránit kontextu, tak by se mohly informace přidávat pouhou úpravou posledního příspěvku.
Já to tak teď budu dělát a pokud něco objevím nového k hydrinu, tak to přidám do tohoto příspěvku.

PPS 19:03 Jsem zvědav na dnešní zprávu Obamy o stavu únie...??

Ps 29.1 10:15 Zatím panuje rozčarování nad nedostatkem zpráv ze včerejší předváděčky v BLP. Podle některých zpráv se ji podle honosných aut (cca 35) účastnila zatím nespecifikovaná podnikatelská špička.
Nějakému optimismu nepomohla ani výše uvedená presentace, ikdyž její případný dopad na lidskou komunitu je nedozírný.
Zdá se, že Randell Milles potřebuje pro svoji další činnost Velké peníze, ke kterým se bez těchto investorů nedostane, jako by je nešlo získat odebráním financí na horké fůze a další neefektivní výzkumy. To by ale byli poplatní daňovým poplatníkům a museli by jím skládat účty, což se privátní sféře na zeměkouli hrubě nelíbí. Privátní sféra zájmu dokázala čtvrt století směrovat veřejné prostředky na neefektivní výzkumy, zatímco pečlivě skupuje vše, co je jakkoliv využitelné pro posílení její moci.
Přiblblá zkorumpovaná vědecká komunita jim v tom v nebetyčném egoismu a povýšenosti sekunduje, protože už z velké části není finncována daňovými poplatníky, ale právě těmito privátními nadnárodními organizacemi.
Ale abych nebyl příliš pesimistický, tak si myslím, že do dvou let bude tolik možnosti, jak to nějakým způsobem půjde prolomit systémem udělej-urob si sám.


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: HYDRINO

Příspěvek od E_man »

Ještě k tomu Lájošovému pokusu.
lajos píše:..... impulzi asi 1100V a kolem 1kHz, s tím jsem napájel jiskřiště z Cu drátů (broušené do špičky) a po přiložení nad hladinu vody docházelo k občasným plazmatickým výbojům o průměru několik cm a příslušného zvukového doprovodu výbuchu. .....
Dneska jeden dlouhodobý (už snad 20let) obdivovatel R.Millese Jeff Driscoll upozorňuje na pokus v dokumentaci, kterou už jsem tady uváděl s názvem "POWER GENERATION SYSTEMS AND METHODS REGARDING SAME" viz http://www.blacklightpower.com/wp-conte ... cation.pdf , kde na strance 225 je popisován výživný pokus s generováním energie právě pomocí mědí a bodové svářečky.
Má pěkné stránky na kterých uveřejňuje obrovské množství jím okomentované dokumentace k objevům R.Millse viz http://zhydrogen.com/?page_id=620 .

Dnes také R.Mills odpověděl na ovinění, že nehodlá uvolnit informace ze včerejší předváděčky. Doslova řekl:
The concept is that information should be freely available to all the
world, an egalitarian principle. BlackLight will change the world,
and Wiki's misinformation campaign has seriously impeded our
progress. Wiki has become controlled, control is power, and power
corrupts; Wiki's controllers are traitors to egalitarian principles.
It is time for new management.

Volně přeloženo:
Naše koncepce je zpřístupnit informace celému světu.
Black Light změní svět navzdory desinformační kampani Wikipedie která brání jejích rozvoji.

Nepřekládám úplně, abych neudělal chyby, zájemci ať si to vyloží po svém.
Řekl bych, že záznam předváděčky se brzo objeví na netu.

P.S. Teď se na E-cat Worldu objevila zpráva "Report From an Attendee of the Blacklight Power Demonstration" očitého účastníka včerejší předváděčky, jistého Steve Mentona viz http://www.e-catworld.com/2014/01/repor ... nstration/ .
Není to žádná mozek vymývající technická zpráva, jen zdá se poctivý popis včerejšího dne člověkem, který je investorem BLP a R.Millse už od roku 1999, a který tudíž včerejší předváděčku vlastně vůbec nepotřeboval.
Jen krátce.
Předváděčky se účastnilo 65 až 70 osob z podnikatelské a finanční sféry, které většinou ani neznal. Nebyla tam média, kamery, snad jen že někdo natáčel video. Randy uvedl, že SF-CIHT článek byl spolehlive ověřen čtyřmi jinými(outside) skupinami ale jen zástupce jedné se na předváděčce vyjadřoval (z Rowan University). Jednoznačně potvrdil funkčnost nově vyvinutho SF-CIHT článku, který zásadně mění situaci (je "game changer"?!). Zajímavé bylo, když se jej zeptali, zda věří na hydrino. Odpověděl, že to není otázka víry ale jistota "potvrzených naměřených výsledků".
Předváděly se výstřiky měřené na vstupu a sledované ve vodním kalorimetru. Nebyl předváděn kontinuální režím, takže je tady opět prostor pro skeptiky (řekl bych patoskeptiky - pozn. E_man).
Randy pak vysvětloval plány na dosažení kontinuálního režimu činnosti, ke kterému vede více cest.
Nezajímají jej "second hand" zprávy o Rossim, kterého nepovažuje za konkurenci vzhledem k jeho neprofesionálnímu přístupu a nevěří v jeho správné měření vstupu a výstupu.
"My sense is that yesterday was the first step in what will be an evolving, more visible presence for Blacklight as they continue to advance the technology."
Můj pocit (rozuměj Steve Mentona) je, že včera byl učiněn první krok k viditelné přítomnosti Blaclight v rozvoji této technologie.


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: HYDRINO

Příspěvek od E_man »

Dnes Randell Mills zveřejnil tajemství svého SF-CIHT článku. Na dotáz:
"Is there any reason that injecting droplets of LiOH/LiBr solution, rather than using a MgO substrate, can fuel the reaction?"
odpověděl:
LiOH-LiBr, with or without an MgO matrix, is the electrolyte of the electrochemical CIHT cell.
(elektrolytem CIHT elektrochemických článků je LiOH-LiBr s nebo bez MgO matrice)

The SF-CIHT cell uses a fuel comprising a conductor such as a metal powder, a hydroscopic material such as CuO or MgCl2, and H2O. It is detonated with high current and makes a super-sonically expanding plasma that can be directly converted to electricity.
(SF-CIHT článek používá palivo slkládající se z vodiče jako je kovový prášek a hydroskopického materiálu jako CuO nebo MgCl a H2O. Je vybuzený vysokým proudem a vytváří nadzvukovou expandující plasmu, která může být přímo konvertována na elektřinu.)

Ti, kteří "zažili" ránu přepálené 1000A pojistky někde v rozvodně si možna budou umět představit o co jde. Randy to používá ve vakuu, tedy bez příslušného zvukového doprovodu. Proto případné "zájemce" přísně nabádám k opatrnosti s spokusy a jen řádově v miligramovém množství!!!! Já tohle teď rozhodně nemám možnost vyzkoušet.

Současně teď Randell Mills vede boj s Wikipedii. Problém je, že podle Wiki je Millsův vývoj veden jak "fringe science" tedy něco na okraji vědy. Zařazení do takové kategorie provádí neznámá utajená skupina.
Možná že na počátku podobných vývojových aktivit je takové zařazení oprávněné. Jak ale ospravedlnit pokračování tohoto zařazení, když důkazy podávají univerzity i vědecké instituce a jsou u nich snadno ověřitelné!?
Teorie je na světě, každý může podát jakoukoliv vědeckou námitku. Zatím se o to pokusil v roce 2005 jen jistý Andreas Rathke a byl smeten protiargumenty, proti kterým se už nezmohl pokud je mi známo, na žádnou další námitku. Přesto Wiki stále argumentuje, že to ještě nemůže být přeřazeno do normální vědy, když to není uznáno. KÝM?
Nejbližší je mi analogie s argumentaci, kdy vás někdo vyválí v blátě a pak argumentuje, že vás nemůže vpustit do sálu, když jste zablacený!


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
orlus
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: stř 20 bře 2013 13:38
Dal: 4 poděkování

Re: HYDRINO

Příspěvek od orlus »

Ono to má jednu vadu na kráse. Hydrino nevytvoří nazpátek vodu. Takže se voda spotřebovává a zůstává kyslík a hydrino. Takže je to zas jen přechodné řešení, které časem bude mít vliv na životní prostředí. Světová sotřeba energie za jeden den je cca 4mld MWh. Na výrobu 1MWh se spotřebuje 28 litrů vody. Takže nám za jeden den, pokud jsem počítal správně, ubude na Zemi 112 mld litrů vody, pokud bychom všechnu energii získávali z hydrina.


E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: HYDRINO

Příspěvek od E_man »

orlus píše:Ono to má jednu vadu na kráse. Hydrino nevytvoří nazpátek vodu. Takže se voda spotřebovává a zůstává kyslík a hydrino. Takže je to zas jen přechodné řešení, které časem bude mít vliv na životní prostředí. Světová sotřeba energie za jeden den je cca 4mld MWh. Na výrobu 1MWh se spotřebuje 28 litrů vody. Takže nám za jeden den, pokud jsem počítal správně, ubude na Zemi 112 mld litrů vody, pokud bychom všechnu energii získávali z hydrina.
Ano časem, tak za miliardu let.
1. Té energie hydrina(vodíku) v 1l vody(111.9g) přechodem na nejnižší dráhu p=137 není 1MWh/28 ale cca 759GWh!!!
To jestli to nebudeme umět využít příští 1 milión roku neznamená, že to naší potomci nevyřeší za 2 milióny let.

2. Tahle energie nás odpichuje ke hvězdám, minimálně k vnějším planetám, které se pro nás stanou obyvatelnými.

3. Pokud bude zemi voda chybět, naší prapraprapra...vnuci si poradí, jak tu vodu dostat na zem planetárním inženýrstvím.

A kde je psáno že to je jediná technologie. Počkejme s čím příjdou další plemenní býci, Rossi, Defkalion, Brillioun.....

P.S. Jak je snadná argumentace, pokud jste přesvědčení že máte pravdu. Vždycky si v tom okamžiku říkám, jestli to opravdu pravda je. Věřte, že jakmile najdu záporný názor, že se snažím najít jeho racionální jádro. Zatím nic.

P.P.S. Ve čtvrtek 6.2. se očekává vystoupení R.Millse na Groundhog "Day Investment Forum" viz http://www.teamemerald.com/groundhog/ . Význam této akce mi ještě uníká, ale vrátím se k ní, pokud to někdo neudělá dříve.
V neděli 2.března vystoupí R.Milles v údajně prestižním klubu Harvard Club of Princeton viz http://www.theharvardclubofprinceton.or ... ml?aid=178 , kde by měl hovořít na téma "about a remarkable new energy source from fractional hydrogen which could allow a gallon of ordinary water to provide the energy equivalent of 89 gallons of gasoline"
tedy "o významném novém zdroji energie, který umožní galonem obyčejné vody nahradit 89 galonů banzínu"


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“