Vodíková Diskuze

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: prosím o info

Příspěvek od poota »

bedaa píše:ahoj,mohl by někdo znalý shrnout princip tzv.suché buňky?Má te někdo funkční model?
K první otázce: nejsem si jistý, že to, co nazývám "sucháčem", UF, UF2 a posléze i UF3 (https://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... &start=180), lze považovat za suchou buňku, a navíc nejsem znalý a o principu se můžu pouze domnívat, že snad tuším, o co by mohlo případně jít.
K druhé: je to funkční, ovšem nikoli model, ale zařízení v "ostrém" provozu. Vše, co je k výrobě a provozu nutné, jsem popsal v daném vlákně, včetně zkušeností z provozu.
Zdravím - poota
Naposledy upravil(a) poota dne stř 25 lis 2009 21:44, celkem upraveno 1 x.


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
fingal
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pát 08 čer 2007 19:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fingal »

Ako pozerám na tie ciele ktoré som si vtedy stanovil, smejem sa aký som bol naivný. Postaviť reaktor a spaľovať vodík je otázka technickej zručnosti a času. No dosiahnúť niečo ako COP>= 1 pri tom vývine plynov alebo čerpať nejakú "voľnú" energiu z neviem odkiaľ, dnes považujem za nič len za žvásty. Po roku a pol sa tu riešia úplne iné veci ako vodík, na ktorý som sa nechal zlákať preto, lebo to nevyzeralo nijak zložito.
Voľný čas radšej obetujem elektronike, prírode, simulátorom, škole...
Neviem či môžem povedať že končím, lebo nie som si istý či som vôbec intenzívnejšie začal.

Vytrvalím želám v experimentovaní zdar.


Hrdinovia sú obyčajní ľudia ktorí robia neobyčajné veci.
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Merlin »

"Hrdinovia sú obyčajní ľudia ktorí robia neobyčajné veci."

Ano. A Ty k nim nepatríš...


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
winco
Stálý člen
Příspěvky: 42
Registrován: pon 12 říj 2009 18:43
Kontaktovat uživatele:

ivanov vyvijač vodika3 par otazočiek

Příspěvek od winco »

zdravim.....tak ja by som mal taku otazku že asi aky prudovy odber mi bude brať tento vyvijač??? teraz by som nechcel vedieť aky prud pojde na elektrody ale aky prud mi bude brať z baterky.........a je lepšie to napojiť na aleternator alebo na baterku??? ako to treba spraviť ked chcem aby mi to pri zošliapnuti plynu teda pri vyžšich otačkach vyvijalo viacej vodiku a pri menšich menej??? a taky by ma zaujimalo že či mi ten vodik bude z vivnajača cez tu hadičku unikať sam alebo tam treba ten podtlak pretože to chcem totiž spraviť ako maturitnu pracu do školy ale tam by som to musel prezentovať ako horak alebo kahan na vodik nie ako šporič paliva...ale po maturite by som to chcel dať do auta...a nevadilo by keby ten vyvijač namontujem do kufra a hadičky mi pojdu až do motora alebo musi to byť v motore?? a taka otazočka ešte na okraj bude to mať neaky vyznam v benzinovom motere mám totiž peugeot 206 1,4i.....Ďakujem...PS:popripade mohli by ste mi prosím posalť neake fotky alebo videa ako to mate spravene na moj mail marek.duchovic@zmail.sk alebo ICQ 239-637-567
Velice pekne ĎAKUJEM za odpovede


Edvin
Stálý člen
Příspěvky: 47
Registrován: stř 16 led 2008 11:35

maturita

Příspěvek od Edvin »

jedna vec je celkom ista-vyber si inu maturitnu temu, lebo toto do maturity nestihnes spravit :-) stavim sa kludne o pivo.Nemyslim to vobec zle, taketo veci zaberu vela casu a vela studovania.Rozhodne sa vsak nevzdavaj, ziskas si laborovanim super konicek, lepsie ako vysedavat po baroch a hulit.Drzim palce !


sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

No 007

Příspěvek od sao »

No ---

a nechtěl bys taky náhodou , -- aby ti Iv koupil nové auto -- zaplatil za tebe povinné ručení -- kupoval ti benzín a nakonec aby za tebe i odmaturoval ?

Máš se ještě hochu moc co učit a hlavně bych začal s logickým myšlení a sice : -- přečetl bych si pořádně celé Fórum a potom odmaturuješ i sám .
Dobře vím , že chceš jenom poradit , ale tady je to na delší trať a nikdo ti hned z fleku nevystřihne odpověď na něco , co už se tady dávno probíralo a teď mě promiň , ale bez toho bys to asi nepochopil .
Na teoretizování jsou tady jiní -- a dost dobře jim to jde -- až někdy moc .
Takže ještě jednou ti radím : přečti si o tom všechno a pak ti dojde , že ses vlastně ani nemusel ptát .

A ještě taková drobnost .
Ty by jsi to chtěl prezentovat jako svoji práci ? Jestliže ano , tak jsi vedle jak ta jedle , protože toto se používá již hodně dlouho -- jak jako kahanu třebas ve zlatnictví , tak jako hořáku a dost dobře je to všude popsáno . Asi tak nějak .
Přesto ti držím palce , protože každej musí nějak začít – no né? :pivko:


winco
Stálý člen
Příspěvky: 42
Registrován: pon 12 říj 2009 18:43
Kontaktovat uživatele:

odpoved

Příspěvek od winco »

tak predstaviť to na mature ako svoj vlastny vyrobok predstavim ale nie že som to vymyslel ale že som to zkonštruoval sam a porobil neake merania a kraviny.....a ja soms a chcel halvne spýtať na ten prudovi odber aky to ma lebo chcem vedieť či mi na prezentaciu a na merania bude stačiť normálna autobaterka alebo budem musieť zohnať novy zdroj a aky prud by mal dodavať.....a potom ešte či mi to v benzine bude mať neaky vplil napriklad či sa mi zniži spotreba aaspoň o liter a či sa mi zviši vykon alebo točivy moment a spotreba ostane taka ako je čul alebo či všetko sa stane stačilo jednoducho par vetami odpovedať............ale aj tak dakujem za odpovede......inak prečo by som to nemal stihnuť ved stači spraviť plošak a osadiť ho a potom len spraviť nadobu elektrody a pospajať to a do amturi mam pol roka a stihnuť by som to mal tak do viac určite si myslim ........ale aj tak dakujem


fortna

hydrogen

Příspěvek od fortna »

sao zkus prostudovat tohle "hydrogen garage .com" :shock:


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Stránka o vodíkových videách

Příspěvek od sano »

na You Tube som našiel prehľad o najlepších videách o vodíku

http://hho.movieclipsfree.com/video_index.htm


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: Stránka o vodíkových videách

Příspěvek od la »

sano píše:na You Tube som našiel prehľad o najlepších videách o vodíku

http://hho.movieclipsfree.com/video_index.htm


Ten sporák na vaření co tam je musí být super .
http://hho.movieclipsfree.com/672d4b756 ... king_1.htm
http://hho.movieclipsfree.com/616766396 ... king_2.htm


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Stránka o vodíkových videách

Příspěvek od chiq »

la píše:
sano píše:na You Tube som našiel prehľad o najlepších videách o vodíku

http://hho.movieclipsfree.com/video_index.htm


Ten sporák na vaření co tam je musí být super .
http://hho.movieclipsfree.com/672d4b756 ... king_1.htm
http://hho.movieclipsfree.com/616766396 ... king_2.htm
bodík za skvelý postreh obom :D ...a inšpiráciu! :good:


bigRado

vyvijac vodiku

Příspěvek od bigRado »

chcel by som sa opytat co pridat do vody ked chcem aby mi to vyrabalo viacej vodika?????? :roll:


jvj56
Zasloužilý člen
Příspěvky: 276
Registrován: sob 09 kvě 2009 10:36
Dostal: 3 poděkování

Re: vyvijac vodiku

Příspěvek od jvj56 »

bigRado píše:chcel by som sa opytat co pridat do vody ked chcem aby mi to vyrabalo viacej vodika?????? :roll:
Eletrický proud, pomáhá zaručeně. :D :D :D


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

nehamounit

Příspěvek od lajos »

NaOH (nátriumhydroxid), KOH(káliumhydroxid) anebo pro fajnšmekry jedlá soda a doladit pH citrónem


bigRado

vyvijac vodika

Příspěvek od bigRado »

a akumulatorova kyselina nepomaha ?? videl som fotky tvojho vyvijaca a to auto v ktorom to je namontovane kolko papá na 100km? 8)


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“