Vodíková Diskuze

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Uživatelský avatar
krakonos
Starší člen
Příspěvky: 185
Registrován: sob 31 led 2009 22:36
Bydliště: CZ

Re: Hydroren a NASA

Příspěvek od krakonos »

sano píše:http://articles.directorym.com/NASA_Rep ... 34649.html

narýchlo neviem, kde to dať. U Paľa sa to nestratí.
překlad


http://translate.google.com/translate?h ... 26hs%3DL1j


Nenchnete se okmalat sývm mokezm , ve zkunočtesti to mžůe být teřba jniak . Toto si přteči jšetě jendou vemli pomlau a nalhas ! Rozmuíme si ?
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Hydroren a NASA

Příspěvek od Merlin »

překlad???

:roll: :bye: :bhead: :help: :bad: .........


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

škoda námahy

Příspěvek od chiq »

...Karbanovi to ak tak nebude stačiť:
http://articles.directorym.com/NASA_Rep ... 34649.html
cit (orig.):
But, what many people don’t know is that back in May 1977, NASA also came out with a document stating that hydrogen helps gasoline-powered internal combustion engines increase mileage and lower emissions.
preklad:
Ale to, co mnozí lidé nevědí, že je zpátky v květnu 1977, NASA také vyšel s dokladem, že vodík pomáhá benzinové-poháněná spalovací motory zvyšují kilometrový výkon a nižší emise.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Něco nakonec

Příspěvek od Aquarius1 »

Než z toho zase udělám hromadu součástek tak ukázka jak je to vlastně strašně jednoduché.(Třeba si to Karban spáchá do auta,i když asi ne)1L vody + necelá plastová lžička louhu + trocha proudu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Příspěvek od Dvell »

Hmmm zajimave ale spatny format obrazku neotevru pls iny format:-)

Dvell


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

AVI.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

... tak nebuď línej ...

Příspěvek od A(&F) »

Dvell píše:Hmmm zajimave ale spatny format obrazku neotevru pls iny format:-) Dvell
.. a nauč se používat nějaký vyhledávač ... bude se ti to hodit ...
http://www.google.cz/search?q=p%C5%99eh ... tartPage=1


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
wolf234
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: sob 18 říj 2008 12:47
Bydliště: u pajkovačky
Dostal: 9 poděkování

Příspěvek od wolf234 »

adobemedia je tiez ok


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Otázka

Příspěvek od Aquarius1 »

Chtěl bych se optat zasvěcených z oblasti vyvíječů.Jakou funkci má nulová elektroda,mám na mysli plech mezi plusovou a mínusovou elektrodou.Díky Jindra


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
JOVA
Zasloužilý člen
Příspěvky: 257
Registrován: úte 21 lis 2006 11:01
Bydliště: Jižní čechy
Dostal: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Odpověď

Příspěvek od JOVA »

Pro rozklad vody jsou potřeba zhruba 2V a právě ty „ nulové“ elektrody ti rozdělují vyvíječ na jednotlivé články po cca 2voltech. Jinak by jsi těch 10voltů co ti zbude třeba z 12voltového napájení proměnil pouze na teplo.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Jova

Příspěvek od lajos »

Malí omyl ty nezapojené plechy nerozdělujou po 2V-tech, ty rozdělujou podle ohmova zákona. Když tak si přečti po sobě co píšeš.
Článek máš mezi každým plechem, zapojený nezapojený, jedno.Napájení děleno počtem článků a máš napětí na článek.


JOVA
Zasloužilý člen
Příspěvky: 257
Registrován: úte 21 lis 2006 11:01
Bydliště: Jižní čechy
Dostal: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Lajos

Příspěvek od JOVA »

Vycházel jsem z toho že pisatel v tématu Rozklad vody a vodík všeobecně se ptá proč se do klasického vyvíječ který se připojí na 12V nedají pouze 2 desky, ale vkládají se mezi ně ještě desky další (nulové - mezi plusovou a mínusovou elektrodou). Z mého pohledu je to proto, aby se celkové napětí (12V) podělilo na napětí potřebnému pro rozklad vody (cca 2V) a tím se co nejvíce zamezilo ztrátám. Pokud to vidíš jinak tak se rád nechám poučit.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Kluci stačí co jste napsali není třeba to rozvíjet,co jsem chtěl vědět jste zodpověděli.Díky Jindra


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilem »

Aquarius1 píše:Kluci stačí co jste napsali není třeba to rozvíjet,co jsem chtěl vědět jste zodpověděli.Díky Jindra
Jindro, je tam jedna komplikace, která se obecně dost podceňuje. Nefunguje tam pouze Ohmův zákon, ale taky Kirchhofovy zákony.
Když to napíšu pro neelektrikáře, proud jde cestou nejmenšího odporu. A ještě jinak - pokud nejsou čela buňky nevodivě uzavřena, větší část proudu jde přímo od jedné krajní elektrody ke druhé a jen malá část přeskakuje přez ty nulové, kde dělá napěťový dělič. Výsledek je ten, že z větší části se pak buňka chová, jako by byly desky pouze 2. Já vím, je to v přímém protikladu s požadavkem volného uložení elektrod, ale takový už je život.


"Dum spiro spero"
Ciceron
bedaa
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 16 říj 2008 19:26

prosím o info

Příspěvek od bedaa »

ahoj,mohl by někdo znalý shrnout princip tzv.suché buňky?Má te někdo funkční model?
Díky bedaa


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“