magnetický motor

Rôzne informácie o kluboch, ich aktivitách, aktuálne správy z domova i zo sveta ako i rôzne návody, inzeráty a podobne. Ale viac ako v minulosti sa budeme zameriavať na voľnú energiu.

Moderátor: Waldes

Odpovědět
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Příspěvek od martin11 »

spaceball píše:Původně bylo děláno náhodně (masivnější) a točilo se to pouze setrvačností. Hledal jsem "kde soudruzi udělali chybu" a zjistil jsem, že buď musím mít silnější magnet jako podložku, nebo odebrat materiál. Rozhodl jsem se odebrat ze železa až jsem to přešvihl. Z legrace nebo spíše ze zoufalství jsem přilepil magnetky - souhlasným pólem k sobě a asi to mělo tu správnou hmotnost a při troše trpělivosti s hraním si s ostatníma magnetkama jsem dosáhl jakéhosi poměru mezi rotací a frekvencí kmitání. Momentálně nechávám zkracovat (naladit) nové vřeténko a to bych chtěl zkusit bez magnetek na jeho koncích podle videa co našel pan tbest. Pár vteřin by se to mohlo taky točit (stejně mám dojem, že se to točí v tomto případě podle jiných a složitějších pravidel - ocel se zmagnetovává tak, jak je to zrovna vhodné vůči magnetům). S těmi cvrčky - to je dobrý nápad a pokud jsou předmagnetizovány..., ale nejdříve dotáhnu do konce to své a ke cvrčkům snad později.
mám pocit... :idea: ....a já dělám magnetickej motor jen na základě pocitů.....nejsem ani v nejmenším technik....mám pocit, že ten soudek je a rezonance nějak bude souviset s velikostí magnetů na koncích....něco jako u mého motoru rotační clona....nevím jak to vyjádřit ....prostě....mohutnost soudku vybalancovat k síle magnetů, tak aby magnety na sebe navzájem nepůsobily, ale aby zároveň ignorovaly přitažlivou sílu k Fe materialu soudku....nevím , jestli jsem to napsal k pochopení.....když tak se zeptej........co chtěl básník říci.....zdravim martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Příspěvek od spaceball »

Chápu. Je tam toho v souhře hodně. Když si vezmu ten svůj model s magnety na koncích, fixkou udělám rysky, roztočím to na těch pár sekund a svítím na to stroboskopem, rysky se hýbou do stran (špatně se to pozoruje protože to mění otáčky). Další - příčné rysky - ty se zase kolébají podélně. V případě bez krajních magnetů - železo se zmagnetovává a může to mít při té rychlosti toček taky nějaký vliv - třebas ta clona nebo posílení pole a vlivem pomalejšího přepólování jsou už konce někde jinde a navzájem se to ovlivňuje už na jiném místě, takže odpadají různá mechanická hejblata (clony atd.). No prostě faktorů je více a jedno s druhým v kombinací všeho souvisí, ale každopádně to není perpetuum mobile ani nic podobného.


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Příspěvek od spaceball »

Úprava - 10mm ubráno z každého konce. Malé otáčky, nestabilní (2.5s +
hodně trpělivosti) a přiliš hmotné vzhledem k použitým školním
magnetkům. Další úprava se bude týkat odebráním materiálu z obou konců
do tvaru zakulacené špičky. Pěkný večer. Spaceball
Obrázek


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Příspěvek od spaceball »

Poslední úprava. Tato varianta bez koncových magnetů (z YouTube)
nemá snahu se točit déle jak tři vteřiny i při vertikální poloze
(překonávání mrtvého bodu dochází pouze při kmitání do stran a při
vyšších otáčkach je tento pohyb utlumen odstředivou silou. Je třeba najít
správné otáčky vůči síle magnetků. Každopádně to jde a i když se
nejedná o prakticky využitelný model (maximálně jako hračka, těžítko či
zajímavý setrvačník), chtěl jsem poukázat na problém všech
magnetických motorů - točí se to pouze v případě další působící síly
(třeba i setrvačné ve formě kmitání ) a je jedno, zda tak číní rotující
element nebo podložka na pružinkách. Funkční model z mého videa jsem
zaslal jednomu členovi tohoto váženého fóra ke studiu a doufám, že
svou anabázi zveřejní. Příjemné bádání všem. Spaceball

Obrázek


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Reidar Finsrud a jeho perpetuum

Příspěvek od Waldes »

Už viac ako desať rokov mi "leží v žalúdku" jeho perpetum a dávno by som sa pustil do replikácie len nikde neviem zohnať guľu porovnateľných rozmerov. Neviete niekto pomôcť alebo aspoň poradiť ?
Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Příspěvek od spaceball »

Sportovní potřeby - atletická koule od 3kg a výŠe. Pozor, neželezné stojí kolem 200Kč, železné nad 1000Kč.

http://www.nakupni-dum.cz/sport-a-outdo ... ika/koule/


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Waldes »

spaceball píše:Sportovní potřeby - atletická koule od 3kg a výŠe. Pozor, neželezné stojí kolem 200Kč, železné nad 1000Kč.

http://www.nakupni-dum.cz/sport-a-outdo ... ika/koule/
Dík, to veru ma vôbec nenapadlo. Pôjdem sa pozrieť.
Waldes


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
jerry-fx

zachovani energie

Příspěvek od jerry-fx »

hapalainen píše:
No veď to mal byť magneticky motor, teda poháňaný len magnetizmom, nie elektricky ani nijako inak
Tak to jsem úplně vedle.
Elektromotor běží na elektriku, benzínový motor běží na benzín, naftový .........magnetický na magnetizmus. To ještě chápu.
Do elektromotoru teče proud drátama a v elektrárně ubývá a musí být doplňován, do benzínového teče benzín hadičkou z nádrže s benzínem a v nádrži ubývá, když se nedoplní, tak to přestane jet.......... do magnetického teče magnetiazmus jak a odkud? Jestli jsem to dobře pochopil, tak tam teče z těch magnetů ale tam neubývá. Magnety pořád stejně magnetují. Tak co se tam mění v mechanickou práci, aby nepřestal platit zákon o zachování energie?
Kdyz se clovek zamysli nad zakonem zachovani energie, tak kde se rozhodlo, kolik energie bude na cely vesmir? Ale je pravda, ze i permanentni magnet po urcite dobe ztraci svoji silu. To by ovsem znamenalo, pokud tyto motory opravdu funguji, ze bud neplati zakon o zachovani energie, nebo magnety v sobe skryvaji obrovske mnostvi energie oproti jinak znamym zdrojum. Vzdyt i kolem zeme je magneticke pole. Treba to jednou nekdo zacne vyuzivat a mame tu scifi napriklad o technologii umoznujici cestovat mnohem vetsimi rychlostmi... :)


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: zachovani energie

Příspěvek od poota »

jerry-fx píše:... nebo magnety v sobe skryvaji obrovske mnostvi energie oproti jinak znamym zdrojum...
Magnet v tomto případě není "nádrží" na postupně spotřebovávanou energii, ale jenom "pumpou". Obyčejná pumpa na studni také čerpá celá desetiletí vodu, aniž by jejího materiálu nějak výrazně ubylo, dokonce ta čerpaná voda není ani součástí té pumpy. Ani nejoficiálnější fyzika nepopírá, že pouhým pohybem magnetu vůči cívce vzniká elektrický proud, tedy něco, co v magnetu vůbec není. Dokonce se tím chlubí a předvádí příslušné pokusy, kterými to dokazuje. A zcela surově na tomto principu vyrábí neuvěřitelné množství GigaWattHodin v elektrárnách. Točit těmi magnety ovšem může jenom nějaká mechanická energie, která se tím spotřebovává, takže se to vydává za pouhou přeměnu energie mechanické v elektrickou.
A vůbec, dál už se musíš rozhodnout sám, jestli snaha o MM má smysl, nebo ne. Pokud ano, tak přemýšlej, zkoušej a diskutuj. Pokud ne, tak tu nejsi žádným přínosem a věnuj svůj čas raději stránkám ve stylu Sysifa nebo Aldebaranu, tam se zabývají věcmi seriozními.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: zachovani energie

Příspěvek od martin11 »

poota píše:
jerry-fx píše:... nebo magnety v sobe skryvaji obrovske mnostvi energie oproti jinak znamym zdrojum...
Magnet v tomto případě není "nádrží" na postupně spotřebovávanou energii, ale jenom "pumpou". Obyčejná pumpa na studni také čerpá celá desetiletí vodu, aniž by jejího materiálu nějak výrazně ubylo, dokonce ta čerpaná voda není ani součástí té pumpy. Ani nejoficiálnější fyzika nepopírá, že pouhým pohybem magnetu vůči cívce vzniká elektrický proud, tedy něco, co v magnetu vůbec není. Dokonce se tím chlubí a předvádí příslušné pokusy, kterými to dokazuje. A zcela surově na tomto principu vyrábí neuvěřitelné množství GigaWattHodin v elektrárnách. Točit těmi magnety ovšem může jenom nějaká mechanická energie, která se tím spotřebovává, takže se to vydává za pouhou přeměnu energie mechanické v elektrickou.
A vůbec, dál už se musíš rozhodnout sám, jestli snaha o MM má smysl, nebo ne. Pokud ano, tak přemýšlej, zkoušej a diskutuj. Pokud ne, tak tu nejsi žádným přínosem a věnuj svůj čas raději stránkám ve stylu Sysifa nebo Aldebaranu, tam se zabývají věcmi seriozními.
Zdravím - poota
....zdravím POOTA....mám radost jak jsi to hezky ..a lidsky vysvětlil...
:idea:
...a pro bastlíře Magmotorů...abych mohll dělat "ČISTĚ MAGNETICKÝ MOTOR".....COŽ ČINÍM.... tak ...za 1....musím být absolutní cvok
za 2...nesmím mít žádné...podotýkám žádné vzdělání ve fyzice matematice a příbuzných vědách...za 3....musím mít víru sám v sebe...a ve svoje přesvědčení." že se to musí podařit"...za 4 musím odolávat VŠEM posměváčkům typu Karban. za 5 musím mít "někoho."., kdo za mnou stojí a koriguje nesmyslné nápady...zdravím Gromit-a....a za 6 .musím mít nesmírné znalosti o magnetech, ale ne ty z učebnic.. :idea: ....a tohoto všeho se mi dostává...takže........ :idea: :idea: :idea: ....hezký den všem...martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

martine, dávej pozor

Příspěvek od gromit »

co píše poota - nestavíš magnetický motor, ale magnetickou pumpu nebo magnetické čerpadlo!
poota :good:


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: martine, dávej pozor

Příspěvek od martin11 »

gromit píše:co píše poota - nestavíš magnetický motor, ale magnetickou pumpu nebo magnetické čerpadlo!
poota :good:
....hm...já nevím... :roll: ....jaký je rozdíl mezi pumpou a čerpadlem....a motorem....
....když z vodní nádrže přes turbínu vyrobím elektřinu...a tou popoženu motor s pumpou nebo čerpadlem a načerpám vodu do nádrže..nahoru....tak jsem postavil co...??...no já vím , že ne magnetický motor....
....dost dobrá otázka.....co já vlastně dělám....
...odpovím si.....fyzikální nesmysl....ale Galileo také řekl...a přeci se točí.....
....aha....teď jsem se zamyslel.....pumpa = čerpadlo....ta se musí něčím pohánět....motor se točí , protože se mu dodává energie....
....magnet=pružina=akumulátor=setrvačník....a jen magnet je nevyčerpatelnej...a já ho chci donutit, aby tu energii sám od sebe...!!!....odevzdal...jen se neví, kolik té energie zde je....a jak na ní...
...ono se vlastně ani neví , jestli to energie je...tedy ENERGIE...ve smyslu použitelná pro práci....
...tak nevím....jdu přemýšlet jak překonám jeden mrtvý bod v tom mém MČ....MČ je nové označení MM...magnetické čerpadlo....
Gromitovi :good: ....je tu vubec ještě někdo , kdo se snaží o podobný nesmysl /MČ/...nebo jsem tu jediný čmelák, co nemůže létat a létá :idea: ....tak hezký den všem....a děkuji vám za trpělivost se mnou....martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: martine, dávej pozor

Příspěvek od poota »

martin11 píše:....jaký je rozdíl mezi pumpou a čerpadlem....a motorem....
....když z vodní nádrže přes turbínu vyrobím elektřinu...a tou popoženu motor s pumpou nebo čerpadlem a načerpám vodu do nádrže..nahoru....tak jsem postavil co...??
Obecně zažitý omyl je představa, že generátor v elektrárně vyrábí energii v podobě elektrického proudu. Ve skutečnosti nevyrábí nic, pouze tu elektřinu uvede do pohybu, rozproudí ji a tím z ní vytvoří proud. Čili tu energii, kterou je uváděn generátor do pohybu, převede na elektřinu. Ta pouze slouží pro snadnější přenos té energie jinam, kde se zase převede elektřina na nějakou energii - třeba pohybovou nebo tepelnou. Spotřebováním té energie přestane elektřina proudit.
Úplně stejný příklad je kompresor, který stlačuje vzduch. Vzduch nevyrábí, ale ukládá do něj energii v podobě tlaku. Tlakový vzduch se trubkami a hadicemi odvede jinam, kde se dá využít pro pohon pneumatických strojů, na jejichž výstupu bude vzduch bez tlaku.
V obou příkladech je elektřina i vzduch pouze přenosovým médiem, do kterého se ukládá energie zvyšováním tlaku/napětí. Pro přenos energie jinam musí v drátech/trubkách to médium proudit, aby se dostalo na místo spotřeby. Bez spotřeby nebude médium proudit a nemůže se dodané energie zbavovat.
Takže odpověď na Tvoji otázku: přečerpávací elektrárnu
Elektrický proud nejde skladovat, takže když je menší odběr, než dodaná energie, tak se čerpá voda do výše položené nádrže. Když potom spotřeba stoupne, tak se z té vody "vyrábí" proud. Mechanické ztráty jsou menší, než rozdíl v ceně denního a nočního proudu, jinak by to nemělo smysl. Dneska se to řeší raději převodem proudu "k protinožcům".
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: martine, dávej pozor

Příspěvek od martin11 »

poota píše:
martin11 píše:....jaký je rozdíl mezi pumpou a čerpadlem....a motorem....
....když z vodní nádrže přes turbínu vyrobím elektřinu...a tou popoženu motor s pumpou nebo čerpadlem a načerpám vodu do nádrže..nahoru....tak jsem postavil co...??
Obecně zažitý omyl je představa, že generátor v elektrárně vyrábí energii v podobě elektrického proudu. Ve skutečnosti nevyrábí nic, pouze tu elektřinu uvede do pohybu, rozproudí ji a tím z ní vytvoří proud. Čili tu energii, kterou je uváděn generátor do pohybu, převede na elektřinu. Ta pouze slouží pro snadnější přenos té energie jinam, kde se zase převede elektřina na nějakou energii - třeba pohybovou nebo tepelnou. Spotřebováním té energie přestane elektřina proudit.
Úplně stejný příklad je kompresor, který stlačuje vzduch. Vzduch nevyrábí, ale ukládá do něj energii v podobě tlaku. Tlakový vzduch se trubkami a hadicemi odvede jinam, kde se dá využít pro pohon pneumatických strojů, na jejichž výstupu bude vzduch bez tlaku.
V obou příkladech je elektřina i vzduch pouze přenosovým médiem, do kterého se ukládá energie zvyšováním tlaku/napětí. Pro přenos energie jinam musí v drátech/trubkách to médium proudit, aby se dostalo na místo spotřeby. Bez spotřeby nebude médium proudit a nemůže se dodané energie zbavovat.
Takže odpověď na Tvoji otázku: přečerpávací elektrárnu
Elektrický proud nejde skladovat, takže když je menší odběr, než dodaná energie, tak se čerpá voda do výše položené nádrže. Když potom spotřeba stoupne, tak se z té vody "vyrábí" proud. Mechanické ztráty jsou menší, než rozdíl v ceně denního a nočního proudu, jinak by to nemělo smysl. Dneska se to řeší raději převodem proudu "k protinožcům".
Zdravím - poota
Spotřebováním té energie přestane elektřina proudit....napsal POOTA

....jo....tak jsem pozorně pročetl....to je jasné....
...a jak proudí ten magnetismus.....to mi není jasné...až mě to jasné bude....udělám na něj pumpu....já ji tedy dělám....ehm...snažim se....ale kdyby někdo jako poradil..... :idea: ....dík martin11 :lol:p.s. všem...nelamte si s tím hlavu....a nechte to na mě....mám "planoucí zrak" a jak Poota napsal, je to příznak :bhead:


... věřím, že se " TO " povede ......
Návštěvník

Re: zachovani energie

Příspěvek od Návštěvník »

martin11 píše:...za 4 musím odolávat VŠEM posměváčkům typu Karban. za 5 musím mít "někoho."., kdo za mnou stojí a koriguje nesmyslné nápady...zdravím Gromit-a....
Jenže ten "posměváček" se tě snaží korigovat skutečně, nikoliv zatahovat do dalších omylů a bludů, jako kantůrek...

Do magnetu je vložena energie stejně, jako třeba do výroby pružiny nebio předepjatého nosníku.
Je tam někde pnutí, které můžeš využívat - stiskneš, vložíš energii, Uvolníš - a ona se vrátí (se ztrátou).

Magnetem zatočíš - a můžeš odebírat proud, nabít třeba kondenzátor či akumulátor, nebo mít na konci vedení točivý stroj, žárovku nebo topnou spirálu.

Ovšem nelze ze samotného magnetu něco jen tak trvale čerpat - vždyť ty siločáry samy o sobě stojí, a jejich vychýlení můžeš způsobit jen dodanou energií...


---


Odpovědět

Zpět na „Asociacie UFO Badatelov - http://www.aufob.org“