Tibetská mísa, zednářský zvon

Praktické poznatky a projekty uživatelů tohoto fóra.
Odpovědět
alfka
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: sob 12 lis 2011 14:00
Dal: 25 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Re: Hudba a zdraví

Příspěvek od alfka »

Ahoj pó :)

nevím, ale když se celá rozezní a vibruje, opravdu se neco deje.
Napíšu to otevřeně, při toulkách sama v sobě a naladění se na 7 jemnohmotných těl jsem zjistila zajímavou věc.
Každé to tělo vydává určitý tón, vibruje a má jasný kmitavý zvuk.
Pořád jsem si říkala co mi to připomíná, pak jsem pochopila, že ten stejný zvuk - vibraci je možné zachytit poslechem tibetské mísy.
Takže to pro mě jasně souvisí :)

pa


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Hudba a zdraví

Příspěvek od poota »

Neříkám, že by snad tibetská mísa s čakrami nerezonovala!
Říkám jenom to, že je nesmysl tvrdit, že je nějaká tibetská mísa naladěná jenom na jeden tón nebo jedinou čakru. Na konkrétní tón je naladěný zvon.
Každá tibetská mísa vydává prakticky všechny tóny současně a teprve v doznívání některý z nich převládne. Který z nich to bude, záleží na tom, se kterým tónem momentálně souzní ten, kdo mísu rozeznívá - a většinou to bývá tón pokaždé jiný.
Znamená to, že tibetská mísa stačí pro všechny čakry jediná, a kterou čakru bude právě proznívat záleží na interakci mezi mísou a tělem.
Na ovlivňování čaker zvukem je založeno původní "náboženství" bon, založené na principech šamanizmu. Podle jeho učení ten, kdo dokonale ovládne tajemství tónů, ovládne i celý Vesmír a nic pro něj nebude nemožné.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
alfka
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: sob 12 lis 2011 14:00
Dal: 25 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Re: Hudba a zdraví

Příspěvek od alfka »

já ti rozumím, ale zkus se zaposlouchat, prece kazdá zní a vibruje jinak..

Taky jsem cetla to co ríkáš, že clovek by si mel podle vlastního pocitu -vibrace zvolit jednu mísu, protože ta rezonuje s ním,
tomu rozumím tak, že ta je stejná jako vibrace toho cloveka a ta je ta vhodná, otázka je- je to stav trvalý? nemení se vibrace postupem casu, tak jak se clovek utváří?

jednoznacne slysím ten souzvuk v tech 7 telech, ale nedokážu to logicky vysvetlit, coz me mrzí..


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Hudba a zdraví

Příspěvek od poota »

Člověk se nasloucháním míse vyvíjí a po čase reaguje více jinými čakrami, než na začátku. Což nijak nevadí, protože mísa rezonuje s kteroukoli jeho čakrou - a která to zrovna bude, vybírá člověk tím, na co je zrovna naladěn a nebo co potřebuje.
Takže si nevybírá mísu podle kmitočtu, kterým se mu zdá znít, ale jenom podle svých sympatií, podle toho, která se mu zdá být "ta pravá". Kmitočtově jsou "pravé" všechny.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
alfka
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: sob 12 lis 2011 14:00
Dal: 25 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Re: Hudba a zdraví

Příspěvek od alfka »

já vím jak to myslíš..

jenom mi to nedá, když slysím vibrace toho tela a dané mísy, nejak mi to do sebe zapadá, ale zároven to neumím vylustit, mozná časem..
a nemá to neco společného s mantrama, taky cílíš na určitou čakru ?
no a nebo proc teda prodávají sady tibetských mís, když stačí jedna..


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Hudba a zdraví

Příspěvek od poota »

alfka píše:.. proc teda prodávají sady tibetských mís, když stačí jedna..
Běžná cena je 2,- Kč za každý gram váhy misky.
Už velice zběžným odhadem Ti vyjde, a přesněji to počítat ani netřeba, že cena dvou misek bude vůči misce jediné zhruba dvojnásobná :lol:
A jak zní hlavní pravidlo obchodu, tak pouze prodané zboží přináší zisk!

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
alfka
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: sob 12 lis 2011 14:00
Dal: 25 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Re: Hudba a zdraví

Příspěvek od alfka »

:D
no, tak to jo, ale i tak se prece hraje na víc mís a nejaký smysl to mít musí a nejenom ten, ze kazdy si v tom najde to svoje.
Ted si vzpomínám, nekde jsem cetla, ze v Tibetu je ulozeno 7 posvátných mís
Necháme to lezet, já jdu na to asi moc pocitove.
Když si otevru ty stránky a nechám na sebe ty vibrace pusobit, tak to jednoznacne funguje na urcitou cakru, ale když si otevru jine stránky, kde si clovek vybírá mísu podle zvuku, to znamená sleduje vibrace na celém tele, tak si vyberu jen jednu a ta komunikuje s celým telem. :D no a babo raď

pa


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Hudba a zdraví

Příspěvek od poota »

Je docela snadno možné, že zvuk mísy, která má deklarovaný nějaký konkrétní kmitočet, je upraven nějakým filtrem, který ostatní kmitočty potlačí - potom by to takhle fungovalo. Taky se můžu hrubě mýlit a potom třeba skutečně existují i mísy "jednokmitočtové".
Pokud se hraje na více mís, jsou rozdílné velikosti, aby měly odlišné barvy zvuku a docilovalo se interakce mezi zvuky jednotlivých mís. Řekl bych, že je to hlavně efektní a vhodné ke "koncertu" pro více posluchačů, z nichž je každý "naladěn" jinak.
Osobně se domnívám, že tibetská mísa je primárně určena k dialogu mezi mísou a jediným posluchačem, který svým momentálním naladěním preferuje jeden z jejích kmitočtů a ten na něj nejvíc působí jak zvukem, tak i "úpravou" vody.
Teoretických pojednání o tibetské míse je opravdu poskrovnu a nikdo o nich nemluví - jejich pravý smysl a účel je maskován tím, že se vydávají za pouhé nádoby na jídlo. Nezbývá nic jiného, než praktické zkoušení.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
alfka
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: sob 12 lis 2011 14:00
Dal: 25 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Re: Hudba a zdraví

Příspěvek od alfka »

Ahoj :)

no, ono to není uplne jednoduché pochopit a je to docela makacka na bednu :D
Ten pravý důvod je skrytý a to určitě právem, protože odkrýt ho lze jedine srdcem a ne mozkem.
Jednoznačně s tebou souhlasím v tom, že uplne nejlepší je vybrat si svou vlastní mísu, která vibruje na všech úrovních všech těl.
To znamená, obsahuje vše v jednom, coz ale pri výberu takové mísy nemusí být u každého uplne jednoduché.
Nekdo treba neumí naslouchat a tím nedokáže uplne zvolit to pravé ořechové, zdají se mu skoro všechny super, nedokáže vnímat co to s ním dělá..
Na druhou stranu se domnívám, že když je v pravé tibetské míse 7 kovů, v každé v jiném poměru, každá je originál, vytvoří se u každé mísy vibrace nejen všeobsahující, ale i výsledná , jakási konecná.
Touto konečnou vibrací, rekla bych lze komunikovat s konkrétní čakrou pro toho, kdo nedokáže rozpoznat svoji vlastní jedinou všeobsahující mísu.

Ono v tom bude mnohem víc informací...
7 základních čaker
7 jemnohmotných těl
7 kovů v míse podle 7 planetárních těles

nejak moc tech sedmicek :D

:idea: Přesunul jsem naše odbočení do vhodnějšího vlákna, abychom tu neplevelili - poo.


alfka
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: sob 12 lis 2011 14:00
Dal: 25 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Re: Tibetská mísa, zednářský zvon

Příspěvek od alfka »

Pó, nechci aby to vyznelo, že mám svou jakousi pravdu pravdoucí, to vubec ne, jsem hlava otevrená a nechám si vysvetlit a nechám se ráda poučit, ale vidím v tom opravdu souvilost.
A mozná jsem vedle jak ta jedle, no ono to totiž nejde moc uchopit a hlavne popsat.

Když se podívám na autopatii ctu toto :
Podáme-li rezonující lék v jemnohmotné, vysoko zředěné potenci, dojde k „opravě" chyby ve vysoké jemnohmotné sféře, kam dosáhne právě a jen potencovaná substance. Ta, protože je podobně naladěná jako onen jedinec, znovu rozezní prostřednictvím rezonance tuto jemnohmotnou sféru v její původní melodii - frekvenční struktuře.

Toto je o tom jakobychom našli každý svou tibetskou mísu, která každému rozeznívá v melodii jemnohmotnou sféru.
Říká mi to dvě věci a to je melodie jemnohmotné sféry, kdy melodie je soubor tónu a nadřazená frekvence ,která určuje její dokonalý souzvuk.
K tomu abych mohla nalézt dokonalou tibetskou mísu, která vytvoří dokonalý souzvuk, musím vědět co hledám, jak se taková tibetská mísa pozná. Podle mě je to ta, která zharmonizuje , tedy otevre všechny čakry a následně se otevře čakra sedmá. Sedmá čakra se otevře v momentě, kdy jsou otevřeny všechny čakry ostatní.
Je otázka, kolik lidí, kteří jsou nemocní vnímají to co je potřeba vnímat...
Taky si myslím, že je potřeba poznat jednotlivé, aby mohlo nastat poznání celkové.

To je jako s ovocným koláčem ze 7 druhu ovoce.
Mozná ti bude celkove chutnat, ale stačí to?
A až v momente, kdy poznáme samostane jednotlivé chutě kazdého ovoce, víme, že tamta chut patří borůvce.

A to si myslím že lze u tibetských mís.
Proto jsem nabídla jednotlivé , aby bylo mozné ochutnat borůvku ...

Já vím, ty mi řekneš, že jednotlivé u tibetské mísy nelze, že tibetská mísa je nadřazenou frekvencí rozeznívající melodii jemnohmotné sféry. Nevím, přijde mi, že je to možné, že i tón v melodii má vibraci, tak jako konečný souzvuk určité mísy, která dává rozpoznávat jedno ze sedmi, abychom pochopili co je sedm a co je dál.

pa


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Tibetská mísa, zednářský zvon

Příspěvek od poota »

alfka píše: nechci aby to vyznelo, že mám svou jakousi pravdu pravdoucí, to vubec ne, jsem hlava otevrená a nechám si vysvetlit a nechám se ráda poučit...
Vůbec to tak nevyznívá, protože jenom společně hledáme a snažíme se najít. Na nějaké poučování si vůbec netroufnu, hlavně proto, že na to nemám.
alfka píše:Toto je o tom jakobychom našli každý svou tibetskou mísu, která každému rozeznívá v melodii jemnohmotnou sféru.
Tady je problém hlavně v tom, že třeba u autopatie mluvíme o frekvencích či vibracích, což je jenom prosté přirovnání/připodobnění, které nemusí být vůbec přesné. Další problém je v tom, že zvuk vnímáme fyzickými smysly, takže v hrubohmotné sféře - není mi moc jasné, jak by se to dalo naředit/potencovat, aby to odpovídalo úrovni některé jemnohmotné sféry.
A ještě další aspekt je šamanizmus, který sám o sobě není vrcholem duchovního vzestupu, ale pouze harmonizací čaker může usnadnit cestu k němu.
alfka píše:.. abychom pochopili co je sedm a co je dál.
Dál bude nejspíš dalších sedm - předpokládám, že je to sedmkrát sedm, protože i člověk se od narození vyvíjí v sedmi vzestupných cyklech po sedmi rocích. Pak nastává zlom a následuje sedm sedmiletých cyklů sestupných, které končí kritickým bodem, ve kterém se opět sejdou všechny jeho biorytmy na nulových hodnotách, tedy stejně jako tomu bylo při jeho narození.
Tajemství čísla sedm je uchováváno v sedmidenním týdnu a zároveň i v menoře, tedy vystavením sedmičky tak, aby bylo všem kdykoli na očích, aby tak nikoho ani nenapadlo, že něco tak všedního může mít nějaký zvláštní význam.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
alfka
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: sob 12 lis 2011 14:00
Dal: 25 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Re: Tibetská mísa, zednářský zvon

Příspěvek od alfka »

nejak se v tom začínám ztrácet :D
zvuk vnímáme fyzickým telem, ale vibrace jdou k tomu zásadnímu a to frekvencní struktuře, jelikož rozeznívají melodii jemnohmotné sféry, což platí v případě nalezení jedné nejpresnejsí tibetské mísy pro daného cloveka.
Takže u tech vibrací bych zustala.
Já bych nic neředila, protože pokud rozeznívá melodii, znamená že léčí. Teda alepon podle me :D
No a pak jsou případy, kdy lidi neví, co vlastne hledají, dejme tomu, že nekdo bude mít ženské problémy, takže rozezvučí mísu k 1. čakře a bude sledovat co se deje, jak to na telo pusobí..
Když pozná pusobení, je schopen nalézt jeho jedinou univerzální mísu.

Já bych to s tím šamanstvím nevidela tak tragicky i když je fakt, že šišinku to dráždit určitě bude :)
No a harmonizace čaker znamená harmonizace všech 7 jemnohmotných těl, ale abychom dosáhli duchovního vzestupu musíme tomu rozumět srdcem, v dualitě to prožít a přitom mít mysl tak čistou a srdce otevřené, že v daný moment nepřichází jediná myslenka nebo malickost, která by ten okamžik spojení rozdělila.

pa :)


alfka
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: sob 12 lis 2011 14:00
Dal: 25 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Re: Tibetská mísa, zednářský zvon

Příspěvek od alfka »

cauvec :)

tak bych rekla, s tema sedmickama, ze to bude spíš sedm v sedmi , kdy v dualite dalsích sedm v sedmi nalezne tvou podstatu a ta je pak schopna povýšit na vyšší stupen existence. Protoze by melo být smeřováno k jednomu všemu.
Ted když tak nad tím přemýšlím a ty svoje myslenky prevedu do tvaru / 7 v 7 a nad tím v dualite dalsích 7 v 7/, tak mi to připomíná šroubovici DNA.
hehe :D já vím, mám ale bujnou fantazii, že?, :D :D

pa


Odpovědět

Zpět na „Lidé sobě“