Tibetská mísa, zednářský zvon

Praktické poznatky a projekty uživatelů tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Měl

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Merlin píše:jsem na mysli excerpt z dostupného, ne konkrétní článek.
Nazdar Jiří,
Asi tak 4 hodiny jsem to prolézal a vypadá to, že výchozí článek je ta první stránka, která se ukazuje, i když má sesterskou od stejných lidí se stejným textem atd. Trochu jsem nesvůj, jako vždy, když se jedná o komerční webpages, nemám jejich informace moc v oblibě. Nicméně jsem se do toho už pustil z toho prostého důvodu, že si ctím cembala nad jakékoliv piáno a zde je pro to možná dobrý důvod. Asi na to byla stavěná a laděná.

Je to poněkud delší a moc se mi toho vynechávat zatím nedaří a nechce. Na Osudu je nějaký článek na toto téma, ale jenom pro členy, takže jsem se tam nedostal.

Rocky Ridge "Alchemical Oktaves" mají ten zvuk a stupnice s frekvencemi více do detailu, pro pozdější porovnání. Už jsem sem dával odkaz, ale dám ho samozřejmě znovu s tím překladem.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: 6

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nazdar, tady je to jako příloha, moc jsem to neočesal. Vše, co jsem na netu okoukl, z tohoto článku vychází. Mezi námi, komorní C je přesně v geometrické řadě 2,4,8..... Těch 528 Hz není. Dál jsem to nestudoval.

Ahoj, Slávek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Slávkovi

Příspěvek od 1220 »

Díky za pěkný překlad, :good:
u nás se touto problematikou zabýval Vlastimil Marek v Tajných dějinách hudby
zde je on line :
http://web.dkm.cz/tradicni_karate/books ... hudby.html
K.


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

kmitočet TM

Příspěvek od kutil »

Kucí ahój,
tak si už tédeň hraju s TM a kulím oči :roll:
Dnes sem byl za tím kámošem muzikantem který má několikero ladiček a taky se divil......
Ta má mísa má kmitočet mezi E a F a nejzajímavější je, že jej drží stejný ať je v míse voda nebo ne :idea:
Já myslel dle estrád jak hráli na ty sklenice, že výšku tónů určovali množstvím vody ve sklenici.
U TM to neplatí :!:
Rezonuje naprosto stejně ať je voda u dna, v půlce nebo je plná :roll:
Prostě mele si svou bez ohledu co do ní naleješ ;)
Jinak sem viděl prvně (abych nekecal tak u la TM) jak se kutálí kapičky vody po hladině jako olejové. Musí tam vznikat nějaké povrchové napětí či co?
V každém případě mně ty vibrace uklidňují, relax jak blázen :lol: :lol: :lol:
Díky za morální podporu a někdy zase ahóóój
H.v.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: 6

Příspěvek od poota »

Slavek Krepelka píše:... tady je to jako příloha, moc jsem to neočesal. Vše, co jsem na netu okoukl, z tohoto článku vychází. Mezi námi, komorní C je přesně v geometrické řadě 2,4,8..... Těch 528 Hz není. Dál jsem to nestudoval.
Slávku,
jenom malé upřesnění. Muzikanti se vyjadřují v tom smyslu, že základem ladění je "komorní A", které má kmitočet 440 Hz. "C" v této oktávě nazývají nikoliv komorní, ale C2 a má kmitočet 550 Hz.

Citát z "přílohy":
"Zjistil jsem, že komorní C, které všichni známe, není 528 Hz C používané k opravě DNA, ale že patří do modernější verze hudební stupnice a má knitočet 512 Hz."

Udávanému kmitočtu odpovídá H2 s 513ti Hz. Odchylky v řádu jednotek Hz jsou běžné a vznikají rozdílným laděním a temperováním.
Není to samozřejmě chyba ve Tvém překladu, ale chyba autora originálu.

Zdravím - poota

P.S. Ta Solfeggio stupnice je zřejmě posloupností pouze těchto šesti tónů, to znamená, že nepokračuje ani dolů ani nahoru další "oktávou", v které by se tóny opakovaly s dvojnásobným nebo polovičním kmitočtem. Například dvojnásobek UT leží mezi SOL a LA, stejně jako dvojnásobek RE.


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: 6

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nazdar Petře, :oops: S tím komorním "A" jsem si to měl pamatovat. :roll:

Jinak jsem to neštudoval, akorát jsem si dávno všimnul, že harmonie nejdou podle geometrichých řad frekvencí. Jak jsem viděl těch 512 Hz, začlo mi to být podivné. Každopádně děkuji za nápravu mých nevědomostí, i když tohle asi zase rychle zapomenu. Kytaru, když se k ní tedy někdy dostanu, ladím podle citu, a funguje to, at' začnu kde chci.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Novák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 407
Registrován: ned 20 srp 2006 15:33
Bydliště: Praha
Dostal: 2 poděkování

T.M. a Chladni

Příspěvek od Novák »

Tak jsem ten kýbl připevnil na Chladni desku a nějak nevím!!Zvuk je samozřejmě silnější a je ho tam víc.Tedy ta deska také zní,ale svým tónem.Ta překližka je nevyhovující asi to bude chtít plech,ale nějak se začít musí a možná s tím plechem to taky nebude košér.A voda je také jiná i ten průběh přeměny se změnil.Jiný vlnky na hladině a i to kafe chutná jinak.Budu to chvíli provozovat a pak se uvidí.Moc brzo na nějaké závěry.
-
Karle,můžeš to vidět na vlastní bulvy,tedy všichni pražáci a ještě ti trochu nabiju .....V.D.G.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Taková

Příspěvek od 1220 »

nerezová deska tl cca 8 mm
přibližně podobných rozměrů, hodila li by se, tak ji pak vezmu s s sebou ;) Asi v pátek dopoledne ?
Jinak čtu Nauku o substancích Haustcha moc věcí souvisících je tam podáno, byl to v jistém smyslu Steinerův pokračovatel, ukážu.
;)
K.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Taková

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nazdar hoši,

Z kovových materiálů, se kterými jsem se setkal, jsou pro ressonance asi nejlepší tvrzené ocele a možná dural a titanium. Ono je to trochu matoucí, protože tady možná nejde o co největší pružnost, ale nerezi, med', měkká ocel, hliník atp pracují pro vibrace jako tlumiče pro auto. Resonance se v ních moc dobře nepřenáší.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Máš pravdu Slávo

Příspěvek od 1220 »

čím tvrdší, tím lepší, je tam potom minimální útlum, ale tato deska tak šla kolem mně ..........
Sao používal takový super tvrdý materiál a výsledky byly skvělé.
K.
Podle Haustchy má Nikl blízko k vodě, časem to doufám rozvedu, až to lepší pochopím. Čiže tlumit by to mělo. :(
:bye:


sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

Brněnská Sakára

Příspěvek od sao »

Tak jsme se s Laděm zase jednou trochu rozšoupli a šli se nadopovat .
Tamní krajina je na Adamovsku překrásná a u Pramenů , které tu byly postaveny ve třicátých letech , za doby krize , jsme to pěkně roztočili . :ewhistle:

Naladěná voda stříkala na všechny strany a náhodní kolemjdoucí padali z kol , když se po nás otáčeli , -- cože to tam jakože provádíme za alchymistické výzkumy . :smoke:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

B S 2

Příspěvek od sao »

No a protože to tam všechno nevlezlo , tak to ještě doplním -- no a je to fakt pokoukáníčko :smoke:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

testík

Příspěvek od la »

Voda pramenitá se chová při aktivaci vibracemi podobně jako voda kohoutí z vodovodu,potřebuje minimálně asi minutu.
Rozdíl vidím v tom že pramenitá nemění Ph .Tato měla Ph před i po zhruba 7,5 spíš po aktivaci nepatrně míň ,tak 7,3 a objevila se velmi slabě příchuť kovu a zdála se ještě chladnější. Tolik k degustaci Ptačího pramene.
Kohoutí voda mění Ph až o 1 do zásady.
Jo a je to nebezpečný pro cyklisty co jedou kolem čumí na mísu a futr šlapou a nekoukaj na cestu. :lol:


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: testík

Příspěvek od kutil »

Páni sou gurmáni :lol: :lol: :lol:

Musíme si více vážit přírody, jen tak dál
H.v.


Odpovědět

Zpět na „Lidé sobě“