Möbiova smyčka

Praktické poznatky a projekty uživatelů tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: stvrzuji

Příspěvek od poota »

1220 píše: Co by ... ?
Co by ... ??
Anebo ... ????
Záátracenej pokušiteli :devil:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Vychyluji

Příspěvek od 1220 »

Ze získané rovnováhy, abychom se mohli sejít zpět ve světle :lol: :lol:

K. ;)


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Cylindroid

Příspěvek od poota »

Takže tu máme další vývojový patvar Möbiovy smyčky, tentokrát už snad i využitelný nějak "praktičtěji" než na sice zajímavé, leč "jenom" esoterické zářiče. Konkrétní fyzikální vlastnosti tohoto artefaktu si netroufám předem odhadovat, protože v sobě slučuje několik principů.
Především vytváří válec, takže může být použit jako polep kondenzátoru. V tom případě půjde o kondezátor s koncentrickými polepy, kterých může být současně větší množství, takže se může jadnat o jakousi vícenásobnou Leydenskou láhev. Za zmínku jistě stojí i fakt, že každý z těch "válců" má pouze jedinou plochu, i když fakticky může sousedit s dvěma jinými polepy.
Dalším aspektem se mi jeví to, že každý cylindroid, použitý "indukčně" tvoří vlastně závit nakrátko, přičemž zároveň je vlastně zkratovanou křížově vinutou dvouvrstvou cívkou.
Lehkou tvarovou modifikací lze snadno cylindroid přetvořit v UFko.
Při možnosti vytvoření více koncentrických válců se pochopitelně nabízí i možnost použití cylindroidů pro Joe Cell.

Zatím vytvářím variace Möbiovy smyčky z mědi, ale mám pocit, že pokud by byly ze železa, mohl by se zapojovat do hry i magnetizmus. Možná by bylo zajímavé porovnat vlastnosti dvou běžných cívek protékaných stejným proudem a o stejném počtu závitů, ovšem jednou z mědi a podruhé ze železa.

Zdravím - poota
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

pentagonity

Příspěvek od jeff »

Ahoj Petře, několik zkušebních vzorků jsem měl možnost vidět již dříve, jak jste nás s Karlem navštívili. To víš, já na tu esoteriku zrovna moc nejsem, ale nějaká energie z toho skutečně vyzařuje. Ty jsi odborník přes tvarové zářiče, já zase rád věci kombinuju. Asi jsi na to možná už taky myslel, ale nedal by se pentagonit využít jako zářič ve spodku orgonitového kužele? Krystal by asi byl jen jeden ve špici a zářič, aby nebyl rušen, by byl na spodku jen v čisté pryskyřici. Takového něco, jako hořák pod orgonitovým hrncem. Nevím proč, ale tahle představa mě teď provází.

Jeff


sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

Re: pentagonity

Příspěvek od sao »

jeff píše:Krystal by asi byl jen jeden ve špici a zářič, aby nebyl rušen, by byl na spodku jen v čisté pryskyřici.
Jeff
Vosku Jeffe -- vosku . Pryskyřice, ať už čistá (tedy přímo ze stromu) a nebo umělá = pnutí jak sviňa a rušení :smoke:


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: pentagonity

Příspěvek od poota »

jeff píše:.. Krystal by asi byl jen jeden ve špici a zářič, aby nebyl rušen, by byl na spodku jen v čisté pryskyřici. Takového něco, jako hořák pod orgonitovým hrncem. Nevím proč, ale tahle představa mě teď provází.
Jeff
To není vůbec špatný nápad, jenom ten krystal bych dal taky až na "dno", aby to, co vyzáří, bylo směrováno tím pentagonitem. Můj pocit je ten, že září ten krystal a pentagonit že "pole", ve kterém se nachází, svými hroty někam směruje.
Nejlíp se té představy zbavíš, když to uděláš - ať už jakkoli. :D

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: pentagonity

Příspěvek od poota »

sao píše:Vosku Jeffe -- vosku . Pryskyřice, ať už čistá (tedy přímo ze stromu) a nebo umělá = pnutí jak sviňa a rušení (a nekuř mi tu :P)
Taky jsem zkusil udělat orgonit v geopolymeru - dvojitá spirála na dně kamenného disku.
Tudíž otázka - a jak je na tom kameň?

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Úvaha

Příspěvek od Merlin »

Hmm.... Co je pak ve smyslu M.-smyčky prostý drát? Kolik má povrchů?


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Úvaha

Příspěvek od poota »

U Möbiovy smyčky je důležitý právě její průřez, který musí být plochý. K vyzařování dochází hranami. Tedy přesněji řečeno jedinou hranou, která je u jediné plochy. Moji citlivci tvrdí, že optimální poměr mezi tloušťkou a šířkou se pohybuje kolem 1:10 - proto používám šířku 5 mm. Obvod smyčky mi vychází k šířce 1:100, ale je možné, že by měl být větší.

Smyčku z kulatého drátu nelze pro spojení "přetočit", navíc je to zbytečné, protože i při přímém spojení má také jen jediný povrch, ovšem hrana schází. Snad by mělo smysl použít drát čtvercového průřezu, který přetočit lze. Dokonce je u něj možné navíc i přetočení v mezipolohách, tedy po 90ti stupních. Ovšem u něj jsou "hrany" stejně široké jako "plochy", takže není jisté, že bude nějak vyzařovat.

U Möbiovy smyčky předpokládám, že k nějakým efektům dochází hlavně proto, že jak jediná plocha, tak i jediná hrana se projeví až po druhém oběhu, který je v jistém smyslu protisměrný.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Úvaha

Příspěvek od A(&F) »

... a což trojúhelníkový průřez s pootočením 120° ??? ... hranu by to mělo mnohem ostřejší než u teho čtverca ... A. ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Úvaha

Příspěvek od NAVAR »

Asi telepatie, taky mne to včera napadlo:-)


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Asi telepatie, taky mne to včera napadlo:-)

Příspěvek od A(&F) »

... jo, kolektivní vědomí dokáže věci ... ;) ... anebo to bude tím stejným uvažováním ... :D ... A. ...

PeS: ... pak mě ještě taky napadlo to stejný trojúhelníkový, ale s pootočením o 240 stupňů ... :evil::evil::evil: ... :lol: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Asi telepatie, taky mne to včera napadlo:-)

Příspěvek od poota »

Mnohé úspěchy "trojúhelníkářům"!
Mně dokážou zamotat šišku i ty plocháče :shock:

Skromnost budiž nadále mojí pýchou. :lol:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Když extrém ... tak extrém ...

Příspěvek od A(&F) »

... jak by se asi chovala překroucená pyramida ??? ... :ethink: ... :D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Když extrém ... tak extrém ...

Příspěvek od poota »

A(&F) píše:... jak by se asi chovala překroucená pyramida ??? ... :ethink: ... :D ...
Myslíš pyramidu "jednoplošník" nebo "šroub" z pračky?

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Lidé sobě“