Vývojový TEAM - co myslíte?

Praktické poznatky a projekty uživatelů tohoto fóra.

Byli by jste pro sdružení ve Vývojovém TEAMu?

Ano, je to skvělý nápad !
27
69%
Spíše ano.
9
23%
Nevím...
2
5%
Spíše ně.
0
Žádná hlasování
Ne, v žádném případě!
1
3%
 
Celkem hlasů: 39

id77777
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: pon 26 pro 2011 16:23
Dostal: 1 poděkování

Re: Vývojový TEAM - co myslíte?

Příspěvek od id77777 »

Ahoj Martine, děkuji za přiblížení situace...a dotáhl jsi ten magnetický pístový motor do nějaké přínosné formy?jestli to tedy není tajné...?píše Honza.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývojový TEAM - co myslíte?

Příspěvek od jeff »

Tak, co já si myslím, to radší zveřejňovat nebudu :lol: , ale co se týká vývoje něčeho zajímavého, do toho bych šel. Jen bych rád věděl, zda tady na fóru se někdo o něco snaží. V podstatě se hlavně strašně moc teoretizuje a vlastně nevím o ničem, co by se taky zkoušelo v praxi. Pokud vůbec, tak se věc zhodnotí, že by to stejně nefungovalo a že na ověřování ptákovin není čas a zajímavých témat přitom je dost.
Takže asi tak. Zkrátka sem někdo něco taky napište, nemusíte se stydět, ani bát, jistě se k tomu někdo vyjádří. Pokud by šlo o nějakou konstrukci, tak tím lépe.

Jeff


buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Vývojový TEAM - co myslíte?

Příspěvek od buky »

jeff píše: Jen bych rád věděl, zda tady na fóru se někdo o něco snaží. V podstatě se hlavně strašně moc teoretizuje a vlastně nevím o ničem, co by se taky zkoušelo v praxi.
Jeff
Ale jo, snaží. Už těch možností u svého MM modelu moc nemám, když budu v koncích tak to sem dám.
Získat s permanentních magnetů práci navíc je pro mne vlhkej sen :(


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývojový TEAM - co myslíte?

Příspěvek od jeff »

Vzpomínám si, už jsi dříve o tom MM něco podobného psal. S magnetama jsem si už taky docela užil a i když se s nimi pořád setkávám, tak se nad nějakým větším projektem prozatím nezamýšlím, ale to neznamená, že to nemůže ještě přijít :D

Jeff


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Vývojový TEAM - co myslíte?

Příspěvek od martin11 »

id77777 píše:Ahoj Martine, děkuji za přiblížení situace...a dotáhl jsi ten magnetický pístový motor do nějaké přínosné formy?jestli to tedy není tajné...?píše Honza.
pouze info...motor jako takový zatím nefunkční...a pravděpodobně NIKDY funkční nebude. přínosem je moje myšlenka jak z rotačního středu udělat vlastně hlavu motoru, t.zn. písty pracují proti rotující hlavě / přitahování i odpuzování/ zatím vše stojí na problému vodítek pístů, použil jsem i lineární vodítka / lineární kuličkové ložisko/ ale magnety jsou moc silné a konstrukce se celá kroutí. řešení vidím v použití obyč. feritů, ale momentálně nemám čas zkoumat. takže zase někdy za dlouhých zimních večerů. zdraví martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

náhodou jsem našel toto...

Příspěvek od martin11 »

http://www.enemygadgets.com/magnetic_pu ... motor.html

...náhodou jsem narazil na toto , viz výše....může to někdo znalý okomentovat....článek lze přeložit ale raději ho posílám v orig. formě...prosím pár slov, o co jde....dííík martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Marshallin
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 04 dub 2013 11:27

Re: Vývojový TEAM - co myslíte?

Příspěvek od Marshallin »

Dobry den, mam zajem spolupracovat.

Muzu nabidnut svoje znalosti elektrotechniky, casti me prace ohledne rozkladu vody indukcnima pulzama.


tracker
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pon 07 říj 2013 7:28

Triboelectric.

Příspěvek od tracker »

Rád by som tu s niekym kto má seriozný (nie len teoretik ale i praktik) zaujíma o VE spolupracoval na tomto ( http://en.wikipedia.org/wiki/Triboelectric_effect ) zatial ani komerčne nevyužívanom fenoméne všadeprítomnéj ,,elektriky" okolo nás. Tracker


Nevysvetľuj, tvoji priatelia to nepotrebujú a nepriatelia by ti aj tak neverili. Elbert Hubbard
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Triboelectric.

Příspěvek od Slavek Krepelka »

tracker píše: ... Triboelectric_effect ...
A co jako Ti říká klasický Van de Graf generátor a jakým způsobem by sis představoval, že tento efekt by mohl být komerčně využíván, do jaké míry a jak efektivně?

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
tracker
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pon 07 říj 2013 7:28

Re: Triboelectric.

Příspěvek od tracker »

Slavek Krepelka píše:A co jako Ti říká klasický Van de Graf generátor
Tento generátor ( http://en.wikipedia.org/wiki/Van_de_Graaff_generator ) docela dobre poznám, jeden som donedávna vlastnil. Keďže som mal možnosť na ňom urobiť ,,pár" experimentov, dovolím si tvrdiť že tadialto pravdepodobne cesta k nezávislosti na cudzích energetických zdrojoch nevedie. Ide my o niečo na tento https://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=10&t=986 sposob v súvislosti s týmto http://www.miroslavprovod.com/diagrams-2003-cz.html i týmto
Merlin píše:Pokud neexistuje propojení – v cestě není spotřebič – vytvoří se rovnováha. Ale v okamžiku kdy je připojena např. žárovka nebo jiná odporová zátěž, zprvu proskočí jen výboj statické elektřiny, ale pak začnou proudit "elektrony", dochází k jejich slučování s druhou složkou a tepelným ztrátám. Hladina v jedné z pomyslných spojených nádob klesá a vyžaduje doplňování původní hladiny ve snaze o znovudosažení stavu rovnováhy, přičemž jako reference slouží hladina ve druhém válci (definující optimální velikost "pracovní obálky", tedy v našem případě daná rozměry a otáčkami mechanického oscilátoru) – a systém začne nasávat statickou elektřinu z okolí, která je nezbytně potřebná k doplnění plazmy.
. Tracker


Nevysvetľuj, tvoji priatelia to nepotrebujú a nepriatelia by ti aj tak neverili. Elbert Hubbard
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Vývojový TEAM - co myslíte?

Příspěvek od E_man »

Normálně si většinou ničeho okolo sebe nevšímám a jen občas náhodou zahlídnu něco, co mne zaujme. A toto mne zaujalo.
Nevím jak to autor tohoto vlákna zamýšlel, ale já bych na obecně postaveny tým, komunitu, společnost moc nesázel, pokud tam nebude nějaká "tmelící myšlenka", která přinutí ten tým držet pohromadě alespoň na nějaký čas, po který "tmelící myšlenka" bude fungovat.
Zdaleka jsem neprošel vše, co už tady na tomto fóru bylo presentováno, ale řeknu vám, že ať už nápady tady presentované, popisované a zkoušené byly a jsou jakkoliv fantasmagorické, snad nikdy v životě jsem se nepoučil více, než tady a že mne to přinutilo za poslední rok a půl, co jsem toto fórum objevil, se zase vrátit do "školní lavice" a učit se za pomocí nové informační dálnice i od Vás všech.
Abych se vrátil k tématu.
Být synkem třeba Bábiše, nepotřeboval bych žádnou spolupráci a jen bych přikazoval, objednával a zadával jak co má vypadat a frčelo by to "jak když ocasem mrská". Pochybuju však, že jako synek Bábiše, bych se do této situace, kdy se pokouším něco smysluplného zrealizovat vůbec dostal, když by mi život poskytoval tolik "jiných možnosti" vyžití.
Tmelící myšlenka (nevím momementálně jak jinák to nazvat).
Na začátku je nejasná vidina, že by to snad mohlo fungovat a člověk musí hledat všechna pro a proti, která tu myšlenku vyvrátí, nebo potvrdí.
Za posledních 200 let už toho bylo tolik vynalezeno a zkonstruováno, že by se mohlo zdát že nás už nic nemůže nového zaskočit.
A podívejme se!
Navzdory neochvějným tvrzením fyziků se zdá, že existují úplně nové zdroje energie (energií) které by nám mohly pomoci.
Vytvořit všeobjímající tým, který by se tím zabýval je úkol pro ty největší státy a i tam je to zatím úspěšně blokováno.
Proč se ale nepokusit o ověření alespoň kousíčku z těchto nově se rodících myšlenek?
Já už některým těmto novým myšlenkám věřím, že jsou reálné. Proto
1. Nejdříve hledám, zda tu je někdo kdo těmto myšlankám také věří.
2. Zda je pro to ochoten něco obětovat (v prvním momentě jen svůj čas a svoji technickou dovednost).
3. Jako "tmelící myšlenku (ideu)" sestrojení funkčního prototypu malého stroje běžícího v samoudržitelném režimu na principu posledních presentovaných myšlenek Randyho Millse a jeho Hydrina.
4. Požadované znalosti, dovednosti a možnosti realizace:
a) Jemná mechanika a možnosti kovoobrábění ať už manuální nebo na CNC stojích, Lasserové řezání nebo obrábění vodním paprskem
b) Programování mikroprocesorů příp. logických polí, návrh plošných spojů příp. možnost osazení desky, ikdyž podstatné věci půjde nakoupit již hotové. Ty silové a vysokonapěťové se však musejí konstruovat na míru.
c) Nevylučuje se možnost účastníka s finančním zabezpečením.
Maximální počet lidí ve skupině 5!
A jak to zorganizovat?
Nejdříve zájemci, kteří věří myšlence.
Pak jaké znalosti a dovednosti nabízejí!
Pak výběr max 5 zainteresovaných. (Asi nebude nejdiskutovanější bod!?) Pět je podle mne maximům, kdy se paličatí samorosti budou schopni domlouvat, ale možná i 3 by stačili !

Schůzka na přijatelném místě.
Další pak už jen na uzavřených diskusích, kde všichni zainteresování budou vědět o tom co se dělá a společně rovnocennými hlasy budou rozhodovat o dalším postupu.
Vůbec nic nebrání, aby se takových skupin vytořily 2,3 .....n ! (nikoliv n!)

Podle veřejné nebo soukromé odezvy uvidíme, jestli něco takového půjde realizovát.


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Vývojový TEAM - co myslíte?

Příspěvek od martin11 »

zdravím :pivko: a malinko poopravím E-mana, resp. doplním. vycházím ze situace kolem mého MM. Sice jsem nevypisoval konkurz na členy realizačního týmu, ale jel jsem po vlastní linii...hlavně finanční. přesto mě několik členů tady velmi pomohlo zhotevením některých mechanických částí/ hlavně JOVA :good: / nebylo to zadarmo, alebylo to velmi přiměřené, jinde bych zaplatil x krát více...takže rozhodit sítě....mám možnost soustruh + materiál, pošli výkres udělám ti "přátelskou" kalkulaci na ten onen díl. jinak to asi nejde, u někoho to musí být na stole montováno...vedoucí projektu...když bude plán viditelný, každý si může pořídit repliku...myslím,že si ji nikdo nepořídí :idea: La../Laďa z Brna :bye: / by se asi musel zbláznit co by měl práce, páč je šikovnej :smoke: umí a má vybavení....jenže asi nestíhá....takovejch je tady asi nás více...diskutovat se dnes po internetu na jakékoliv tema není problém a osobní setkání jsou u Jeffa :pivko: 2x ročně...a mimořádná setkání tamtéž jistě nejsou vyloučena. už nevím na jaké tema tady kdosi chtěl založit skupinu, ale ten zakladatel - čehokoliv musí mít opravdu reálnou představu o svém "vynálezu",mít alespoň základní zručnost v daném oboru a také "nějaké" peníze, ty jsou myslím základ všeho, o sponzorech pochybuju. Tak tedy - nelze jen říci....představoval bych si...to a to :idea:
Pak je zde ještě jedna možnost, movitý sponzor, který "utopí" své peníze v nějakém projektu...viz babiš výše. I takový byse mohl najít. zdraví :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
zpatky3
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 12 kvě 2016 17:29

Re: Vývojový TEAM - co myslíte?

Příspěvek od zpatky3 »

Zdravím.... :) ....nehledáte někdo konstruktéra (jsem samostatný OSVČ) ?
ideálně práce-činnost na Olomoucku


Odpovědět

Zpět na „Lidé sobě“