Vývojový TEAM - co myslíte?

Praktické poznatky a projekty uživatelů tohoto fóra.

Byli by jste pro sdružení ve Vývojovém TEAMu?

Ano, je to skvělý nápad !
27
69%
Spíše ano.
9
23%
Nevím...
2
5%
Spíše ně.
0
Žádná hlasování
Ne, v žádném případě!
1
3%
 
Celkem hlasů: 39

Uživatelský avatar
mister
Stálý člen
Příspěvky: 64
Registrován: úte 02 kvě 2006 9:23
Bydliště: The Big Moravia

Vývojový TEAM - co myslíte?

Příspěvek od mister »

Jen mě tak napadlo.. :idea:
A co takhle sestavit vývojový tým?
Obč. sdružení, nebo jen klub chcete-li.
Ten umí to a ten zas tohle :)
A všichni dohromady jezdí zadarmo :D

Teď vážně. Někdo umí lépe s osciloskopem, nekdo pájet. Někdo se vyzná v chemii, a někdo v autech..
Víc hlav a rukou si myslím že by něco "spáchalo" a třeba by to i fungovalo..
Co myslíte?

Jen takový nápad 8)


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

výv. tým

Příspěvek od lajos »

To je málo, jak to představuješ prakticky?


Uživatelský avatar
mister
Stálý člen
Příspěvky: 64
Registrován: úte 02 kvě 2006 9:23
Bydliště: The Big Moravia

Re: výv. tým

Příspěvek od mister »

lajos píše:To je málo, jak to představuješ prakticky?
No to je právě to co nevím..
Nemám s tím žádné zkušenosti (budování teamu).
Ale myslím si že by se dala udělat spolupráce (pro začátek)
Někdo bude leptat tištáky(cuprextit, destičky pro součástky)
Další ostatním členům nakoupí (třeba v místě bydliště) nerez na elektrody.
Další člen upraví el. schéma ala. Mayer a Xogen, Hydrostar, ZP20 atd.
Někdo další něco jiného (podle svých možností)

Sám nevím byl to nápad.
Jde mi o to že každý má svou specializaci a pokud někdo umí chemii, tak uz moc nerozumi elektrice.. atd..

Příspěvky a názory (i kritiku) vždy uvítám :D
Pokud má někdo něco k tématu, nebojte se a napište!
Já sám vím o tomto fóru cca 3 dny.
Je tu malá aktivita, ale kdo má zájem tak přispívá.
Něco takového nám tu právě chybělo! Pochvala autorovi! GOOD!

Jinak jsem pročítal vždy:
fóra:
http://stanleymeyer.com/phpBB2/
http://www.icubenetwork.com/forum/
stránky:
http://www.opensourceenergy.org/C19/H2% ... fault.aspx

CZ:
http://volnaenergie.xf.cz/navody/xogen_patent.html
(moc nechápu ten ortho a para hydrogen) nejsu chemik..

A právě spolupráce týmu by mohla přinést očekávané výsledky..(podle mě)
Jednotlivec má vždy více omezené prostředky..
Naposledy upravil(a) mister dne úte 02 kvě 2006 17:34, celkem upraveno 1 x.


Když to funguje jinde, tak proč by nemělo tady?
***************************************
Research complete level indicator:
[|-------------------] 1% Complete | Status: [Research]
Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Vše je v lidech...

Příspěvek od rival »

Mne se ta myšlenka líbí. Již delší dobu uvažuji o něčem podobném. Otázka zní, zda doba již natolik uzrála, že se najde tak početná skupina lidí, která by dokázala něco takového zrealizovat. A ještě početnější skupina lidí, kteří ji budou podporovat a všemožně pomáhat. Přiznám se, že jeden z mých velkých snů je vytvořit nějakou právně podloženou organizaci lidí, která by se zabývala rozvojem a podporou zlepšovacích návrhů ( nemusí se jednat jen o různé vynálezy a objevy...) ve všech oblastech lidského života. Takové nejen "kutilství" na profesionální bázi. Vlastně by se jednalo o protiváhu nadnárodním společnostem a dalším firmám, kde se vše točí jen a jen kolem zisku. Samozřejmě i zde by zisk byl důležitým měřítkem, ale ne jediným. Je zde spousta lidí, kteří mají různé nápady, ale nemohou sehnat firmu, která by jim pomohla s vlastní realizací a následným prodejem hotových výrobků. Kapitál na další rozvoj organizace by se mohl tvořit např. z určité smluvně dané procentní částky z celkového zisku z prodeje daného výrobku. Nutnou podmínkou pro takovou organizaci je, mít v čele lidi, kteří jsou na určité duchovní úrovni... A to je v dnešní době velmi těžké. Ale i myšlenka postavení Národního divadla, se ve své době jevila spoustě lidí jeko absurdní...


rival - živý člověk
Uživatelský avatar
mister
Stálý člen
Příspěvky: 64
Registrován: úte 02 kvě 2006 9:23
Bydliště: The Big Moravia

Re: Vše je v lidech...

Příspěvek od mister »

Já s Rivalem souhlasím!
Myslím že máme tak trochu podobný sen.
Holt setkalo se tu pár nadšenců ze všech oborů..
Třeba něco dáme dohromady :D
Jsem zvědav co na to ostatní.. :?:


Když to funguje jinde, tak proč by nemělo tady?
***************************************
Research complete level indicator:
[|-------------------] 1% Complete | Status: [Research]
Uživatelský avatar
Kazalin
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: úte 04 dub 2006 8:51
Bydliště: Na Hané
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kazalin »

Dobrý nápad. Ale chce to dobrý nápad a vnuknutí z Nevyšších míst. NAPŘÍKLAD:
V Bibli jsem četl o Arše úmluvy a Šalamounově chrámu. ( tzv. Dům Hospodinův ). Archa úmluvy byl dle mě mikrovlnný zářič a chrám byla obrovká "elektrárna" získávající energii z prostoru. Uvnitř 2 duté bronzové sloupy - jeden se jmenoval Boas a druhý Jachin ( že by kyslík a vodík???)..... ale ta spotřeba zlata!! Jen na Svatyni Svatých padlo bezmála 40.000 kg zlata!! Pokud bude zájem, napíšu o tom nový toppic. Je to velmi zajímavé. Tedy závěrem - ničemu se nebráním :))


Hledám, zkoumám,poznávám.
Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Re spoločný riešiteľský tím

Příspěvek od sano »

Za sociku som sa venoval tréningom tvorivého myslenia. Dobré výsledky sme mali so zlepšovateľmi z jednotlivých podnikov. V jedfnom závode nám dali riešiť dcaťročné úlohy z hutníckeho priemyslu. Skupina mladých racionalizátorov ich hravo vyriešila. Asi 30% riešení bolo na podanie vynálezu. Vtedy to zakapalo na malej spoločenskej objednávke. O riešenia nebol záujem.
Občas diskutujem s pánom z výskumno vývojového ústavu, ktorý je výborný v elektronike. Doteraz neverí že Milan sa dopracoval ku úspešnému riešeniu. Presadzovať nové myšlienky je veľmi ťažké. A postaviť na tomto stratégiu vývojového tímu je síce predstaviteľné, ale v praxi to narazí na kopu prekážok, napr. aj reakciu doterajších monopolných výrobcov v danej oblasti. ( budeme mať lacnú energiu? lacný vodík? Viem si predstaviť, že niekto dobre platený vyrukuje s hodnovernými lekársky podloženými výsledkami, že spalovaním vodíku vzniká niečo smrteľne nebezpečné).
Sám pracujem roky v oblasti vynálezectva roky. Na konte mám dva vynálezy v oblasti zdravotnej prevencie,a vidím, že stále je výhodnejšie keď ľudia majú horšie zdravie, na tom sa dá lepšie zarobiť, ako keď ponúkate riešenia triafajúce do čierneho. Bojovať s monopolmi sa dá. Ale sám neviem ako. Stojí to veľa času a energie. O peniazoch ani nehovorím.

Mimochodom potrebujeme pre deti choré na AIDS v Zaire vyrobiť zdroj pravouhlých impulzov s asi 4-5 voltami. Prúd ako z plochej batérie. Frekvencia je presne 365 Khz. Táto presne hubí vírus HIV. Denne v nemocnici, ktorú vedú naši misionári zomiera niekoľko detí. *Mesačná liečba chémiou stojí niekoľko desiatok tisíc až stotisíc korún. Toto by bolo za babku.Vie s tým niekto pomôcť?

Vrátim sa ku myšlienke tímu. Je to pekná myšlienka a podľa svojich možností ju podporím. Aj vtedy keď z toho nebudem mať obchodne nič. Rád si zakúpim prístroj na voľnú, lacnú energiu, pokiaľ tu bude vyvinutý. Myšlienka tímu sa mi páči.
Bude ešte treba veľa o nej diskutovať aby sa aj zrealizovala.
P.s. často také kolektívy zlyhávajú na nevyjasnenosti očakávaní jednotlivých členov. Treba jasne povedať či ide i opensource tím, ako to prezentoval Rival na začiatku, alebo biznis tím. Sám by som sa radšej zapojil do toho prvého.Nebudem mať nič proti tomu, pokiaľ niekto ako .... sa zapojí do otvorených riešení a potom si z toho urobí biznis. Už sme tu jeden taký prípad mali. Nebudem mať nič proti tomu. To už je osud opensource tímov.

sano


Uživatelský avatar
mister
Stálý člen
Příspěvky: 64
Registrován: úte 02 kvě 2006 9:23
Bydliště: The Big Moravia

Re: Re spoločný riešiteľský tím

Příspěvek od mister »

sano píše: Výňatek:Mimochodom potrebujeme pre deti choré na AIDS v Zaire vyrobiť zdroj pravouhlých impulzov s asi 4-5 voltami. Prúd ako z plochej batérie. Frekvencia je presne 365 Khz. Táto presne hubí vírus HIV. Denne v nemocnici, ktorú vedú naši misionári zomiera niekoľko detí. *Mesačná liečba chémiou stojí niekoľko desiatok tisíc až stotisíc korún. Toto by bolo za babku.Vie s tým niekto pomôcť?
Na toto bych založil vlastní vlákno, ale myslím si že by to zvládl někdo kdo umí návrhy obvodů. Kdo má na to vybavení a dokázal něco "zbastlit" :?:
Vždyť český (a slovenský) národ je přece plný kutilů..

Jinak, taky bych byl pro open source team, vždyť volná energie má sloužit přece všem..
A když si z toho někdo udělá byznys? To podstatu vynálezu nemění, taky si můžem vyrábět doma třeba destilovanou vodu, a nebo si ji koupit..Na podstatě věci to nic nemění. Někdo si to (vyvíječ ) postaví "na koleně" a někdo dá pár kaček a má to bez práce. Rozhodnutí je na každém z nás :D


Když to funguje jinde, tak proč by nemělo tady?
***************************************
Research complete level indicator:
[|-------------------] 1% Complete | Status: [Research]
Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Návrh přístroje na léčení AIDS

Příspěvek od rival »

I mne se zdá žádost, kterou Sano napsal ve svém příspěvku natolik důležitá, že jsem pro ni založil nové téma: https://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=37


rival - živý člověk
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Team

Příspěvek od Palo »

Vývojový tým by stál za to, ale bylo by dobré vědět, co kdo může nabídnout. Já osobně mohu nabídnout:

1. pracuji na předtiskové přípravě, tzn. pokud uvažujete o zhotovení jakýchkoliv tištěných materiálů ať už pro potřebu členů nebo pro prodej (zisk), jsem ochoten vypomoct. Svoji práci nabízím zdarma za předpokladu, že se ke mě dostane jeden vytištěný kus (pokud bych dostal něco navíc, určitě neodmítnu :) ).
Co se týče tisku, tak pro brožury A5 (složená A4) bez drátěných skopek (s drátěnými skopkami jde o vazbu V1 - shodnou s časopisy) jsem schopen zajistit 2 Kč za list na černobílé laserové tiskárně (ne za stránku), tzn. 20 stránková brožura A5 vyjde na cca 10 Kč. Pokud budete chtít drátěné skopky, dá se zařídit někde v knihárně, ovšem to může vyjít třeba o 5 Kč na kus víc...
Možná by bylo možné se dohodnout s WM Magazínem, že bychom mohli zkusit vytvořit nějakou přílohu do tohoto časopisu.

2. znám dobrého chemika – mohu předat požadavky na vysvětlení, atd.

3. osobně pro pulzy využívám zvukový PC editor a zesilovač. Má to výhodu v tom, nemusím ztrácet čas na tišťák, u kterého pak mohu zjistit, že je k ničemu. Další výhoudou je, že si mohu udělat jakékoliv pulzy. Nevýhoda je v omezení výstupu zesilovače - síla (W) a kmitočet (Hz).
Mohu vypomoct k úspěšnému zprovoznění u Vás (pomoc s potřebným softwarem a způsob vygenerování zvuku).


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Návštěvník

Team

Příspěvek od Návštěvník »

Zdravím, taky bych se připojil k nějakému teamu.Kdysi jsem taky experimentoval s vodíkem, ale toto je na dlouhou trať a výsledek je nejistý.Teď se zabývam dodatečnou montáži el.motoru do aut jedná se o el. motory s prmanentními neodýmovými magnety(magnety mám levné k dispozici) takovýto motor je na svůj výkon lehký a prostorově nenáročny. Jedná se o hybrid. Mám několik různych variant kde motor zabudovat, ale potřeboval bych od někoho občas poradit co se týče elektrozapojeni, elektronikou se zabývam jen okrajově, podle schématu udělam téměř cokoli ale spočítat např. magnetickou indukci je už na mě trochu moc. Pokud by tady byl někdo kdo by měl zájem podílet se na tomto systému tak se ozvěte jsem ze severní moravy. Jinak mohu nabídnout mé možnosti.Dokáži navrhnout a taky i vlastnoručně vyrobit téměř jakoukoli strojní součást mám kontakty s oblasti strojírenstvi a potřebné díly by byly velice levné. Cena jen za materiál. email: hybridnipohon@seznam.cz


Uživatelský avatar
mister
Stálý člen
Příspěvky: 64
Registrován: úte 02 kvě 2006 9:23
Bydliště: The Big Moravia

Občanské sdružení

Příspěvek od mister »

Všechny zdravím,

jen mě tak napadlo.

Stát umožňuje občanům aby se združovali v tzv. Občanském sdružení neboli takových zájmových klubech.
Kdyby to někoho zaímalo, tak tady je popis
jak založit občanské sdružení

Nebylo by to dobré pro naši věc?
Já si myslím že rozhodně lepší než komerční řešení.. (akciovka apod.)

Co si myslíte vy?

mister


Když to funguje jinde, tak proč by nemělo tady?
***************************************
Research complete level indicator:
[|-------------------] 1% Complete | Status: [Research]
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

vývojový team

Příspěvek od 1220 »

pokud byla možnost pro ostatní číst auto cad mohu něco jednoduchého
občas vyřešit ale času je málo a voda stoupá. :)


id77777
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: pon 26 pro 2011 16:23
Dostal: 1 poděkování

Re: Vývojový TEAM - co myslíte?

Příspěvek od id77777 »

Zdravím tě Rivale, vývojový tým si myslím, je kvalitní nápad, jelikož logicky potenciál lidí se množstvím zvětšuje a pro mě už jen společnost lidí na nějaké duševní a odborné úrovni je přínosem. A jaká je dnes situace? píše a ptá se Honza.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Vývojový TEAM - co myslíte?

Příspěvek od martin11 »

Jojojo...vývojový tým....myšlenka sice hezká, uskutečnitelná ale v jiných podmínkách. na diskus fotru tohoto typu "asi" nerealisovatelné. Tady si každý hraje na "svém". není to asi proto, žebychom k sobě nebyli zdílní, ale máme každý svoji představu , a hlavně svoje prostředky/ výrobní/ a co nejvíce chybí je čas. za dobu, co jsem zde , jsem prožil několik setkání a velmi plodných diskusí, potřeboval-li někdo něco. tak to dle sil dostal, i mě se již několikrát dostalo dost velké pomoci :good: ...
myslím, že ve svém důsledku jsme zde jako vývojový tým všichni. názorným příkladem byl svého času můj Magnetický pístový motor. řešilo se několik problémů a do konstrukce jsem zakomponoval několik dobrých nápadů členů zdejšího fora a ve finále byla i pomoc s vlastním provedením...
takže.....sečteno a podtrženo.....my všichni zde jsme vývojový tým.....letní pohodu a :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Odpovědět

Zpět na „Lidé sobě“