Povodně - odstraňování následků

Společenské dění u nás i ve světě.

Víte o někom postiženém povodní, komu můžete předat rady z tohoto vlákna???

Ano
4
40%
Ne
6
60%
 
Celkem hlasů: 10

aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Počasí, záplavy a předpověď

Příspěvek od aNONym »

Na základě diskuze z https://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 5764#45764 to dávám i sem, jejikož to má přímou souvislost.
gewo píše:
Neskutečný blábol.

Sleduj tyto linky ............................. Pak uvidíš, že mraky nevznikají nijak spontánně a místa srážek odpovídají topografii terénu.
Pravidelně, již řadu let, sleduji mapu srážek i blesků na CHMI a následně je porovnávám se vzniklými událostmi. Můj závěr je:

- většina celoročních srážek přichází ze západního nebo SZ směru, z těch většinou žádné velké pohromy nevznikly (nad západní a střední částí republiky jsou v pohodě, občas se vybouří nad Moravou)

- jiná situace je v případě srážek přicházejících východu, jsou bouřlivé, vznikají při nich krátké, ale intenzivní spršky nad celým územím, jsou doprovázeny prudkými vichry

- nejhorší deště jsou z jižního popř. JJV nebo JJZ směru, z těch vznikají téměř vždy povodně, navíc mají snahu nad našim územím rotovat proti směru hodinových ručiček, čímž dochází ke zpomalení jejich posunu, kumulují se v okolí hřebenů kolem republiky, takřka pokaždé jsou při nich intenzivní bouřky (pozn.: tyto jsou velmi hodně nacucané vodou od jižních moří)

- ze severu k nám přicházejí přeháňky velmi málo, naprosto minimálně, nevznikají při nich žádné problémy

Není moc velkou výhodou mít na hranicích hory. Alespoň co se počasí týče, tak určitě ne. ;) Non


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Porovnání jednotlivých druhů vysoušení ...

Příspěvek od A(&F) »

... jelikož letos u nás místy napadlo nezvykle dosti sněhu (k tomu má zanedlouho přijít i poměrně prudké oteplení), dají se tudíž očekávat každoroční pravidelné povodně ... nikomu to nepřeji, ale možná se někomu bude hodit srovnání jednotlivých druhů vysoušečů ... aj s technickým zdůvodněním účinnosti a rentability ... http://www.prirodnileciva.cz/files/odvlhcovace.pdf ... a všem, kteří z důvodu zasažení povodněmi jsou zrovna teď nuceni číst toto vlákno, těm držím palce, přeji mnoho štěstí a také co nejrychlejší návrat zpátky do "normálního života" ... :good: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Využití elektroosmózy k dodatečnému vysušování zdiva ...

Příspěvek od A(&F) »

... Využití elektroosmózy k dodatečnému vysušování zdiva / disertační práce ... http://web.cvut.cz/ki/710/phd/balik.pdf ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“