Relax u kávičky

Společenské dění u nás i ve světě.
Zamčeno
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Chytré ... už jenom podat stížnost kvůli rasové diskriminaci

Příspěvek od A(&F) »

... http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/chci ... 57256.html ... no pokud by tohle procházelo, tak minimálně půlka českého národa určitě změní národnost ... :lol: :lol: :lol:


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: vlastní studna

Příspěvek od martin11 »

Jim68 píše:
A co když budu brát vodu z potoka za domem :?: :)
Co když si vykopu studnu, dám na ní kýčovitý rumpál, slepé dno a prohlásím jí za dekoraci :)
Ne... Asi to udělám jinak, každýho úředníka co by mi chtěl kecat do mého panství pošlu více či méně rázněji do prd... Pokud budu mít mezi ouřady pověst výbušného nervního majitele o to lépe, jen je nechme ať se bojí a oni se bojí, to vím dobře.
Chce je to strašit, kývat se jak starý Brůna se sekerou, kalným pohledem, pérující slinu v koutku úst a hučet moje studna, moje studna.... :)[/quote]

To by byla voda na mlýn úředníka: přitvrdit, exekuci na tvůj barák, že neplatíš. Dozvíš se to v okamžiku, kdy je prodaný - abys ho nemohl schovat... A úředník má vymožený poplatek, prémie a ještě může vykázat, že je potřebný - kdyby neplatili všichni...!!?
Není lepší založit vlastní stranu? Ale kdo Tě bude volit, když řekneš třetině voličů (ano, to jsou ti úředníci), že jsou zbyteční a přijdou o flek... Jen pro Tvoji informaci, a pro Ty, co nechápou, kam mizí prachy ze státního rozpočtu a proč se u nás zavádějí nové a další daně a poplatky:
- máme 248,000 státních úředníků, kteří berou na mzdách 9,440,000,000 měsíčně (včetně odvodů, které dotují kasu sociálního systému)
- obsadili budovy a kanceláře v hodnotě 159,000,000,000
- provoz těch pracovních prostor stojí ročně cca 25,000,000,000
- dynamika růstu počtu úředníků v ČR + 18% roční nárůst (95,000 míst přibylo od r.2004)
- tento počet nezahrnuje ostatní státní zaměstnance - učitele, hasiče, policii, vojsko, zdravotnictví - dalších 558,000 lidí, na jejichž platy nezbývá...
Máme 2x víc úředníků na obyvatele než USA, jsme bohatá země. Každý pracující u nás živí jednoho státního zaměstnance nebo důchodce.
Takže samé dobré zprávy....

Volební program?- poslat 100,000 úředníků na pracák ( ušetříme 3,200,000,000 /měs. na mzdách a vyplatíme 800,000,000 na podporách)
- pronajmeme nemovitosti o rozloze už.plochy 2,000,000 m2 á 100,-/m2 = 200,000,000 výnos na měsíc
- nájemníci si topení a elektriku zaplatí sami - 1,000,000,000/ měsíční úspora
- ti úředníci začnou používat mozek, začnou tvořit hodnoty (alespoň někteří) a posunou společnost dál
- firmy ušetří na snížení administrativy desítky procent výdajů a budou investovat
- pracující si oddechnou, že neživí takové stádo...
Nebijte mě - je to jen vize...[/quote]


...na jakým , že to jsme vláknu....jo v relaxu....no začal jsem si ...s tou vodou...tohle vlákno by mělo být...RELAXAČNÍ...jako oddychové...něco pro zasmání....ne pro pláč.... :cry:
....obdivuji Tvoje "VIZE"....hele Jim-e....tvoje vize je víc utopistická, než muj magnetickej motor,,,, :shock: ....že úředníků přibývá.....hm...a co by asi dělali jejich děti...a děti těch dětí...???...se podivej jyrka má potomka, topol také....myslíš , že tyhle budou vytvářet hodnoty...??....no ono je sice jedno , co dnes dělají...v minulé práci se také moc nenadřeli......jinak ...co chceš.....poslanci si snížili výplatu.....o 4%..... :shock:
umíš si představit, jak se jim snížila životní úroveň.....dyť jsou chudáci skoro na okraji společnosti.....kč :oops:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

chce to relax

Příspěvek od Jim68 »

Máš pravdu, ale přece nejsme ovce. Abys koupil rohlík v hodnotě dvacetník, musíš zaplatit dvě koruny, ale vydělat osm.... A to by Tě mělo štvát...
Ovšm moje heslo je štěstí. Takže taky tak.


Jim68
Be happy!
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vlastní studna

Příspěvek od Palo »

pepo.bn píše:Poota diky za ,,medicínu". Možeš mi prosím ťa prezradiť kam chodievaš na takéto ,,facoviny" ? Pri vode sa neplatí za vodu ale za služby s ňou spojené . PePo
No Pepo, nějak se mi nezdá, že bys někde platil něco jinýho než služby... Všechno jsou služby. I když kupuješ auto, rohlíky, tak platíš služby... Prostě podle toho, kolik si kdo kde dal práce (celkem za všechny makače), tak to platíš. Nezáleží vůbec na hodnotách věci, ale každý produkt vznikl za určitou "člověkohodinu"... Nebo snad ne? Jestli si někdo něco přirazí, to je už věc jiná... Zas tady víříš vodu a jako obvykle je to úplně o ničem...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Re: vlastní studna

Příspěvek od pepo.bn »

martin 11 píše:...tohle vlákno by mělo být...RELAXAČNÍ...jako oddychové...něco pro zasmání....ne pro pláč...
Tak tak , len úprimný smiech lieči . Martin nemaj boja , je tu toho ,,hafo"(nielen v ,,Relaxe") na čom sa dá jak z chuti tak i úprimne zasmiať to mi ver . PePo
Naposledy upravil(a) pepo.bn dne úte 02 úno 2010 16:08, celkem upraveno 1 x.


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vlastní studna

Příspěvek od Palo »

pepo.bn píše:Martin nemaj boja , je tu toho ,,hafo"(nielen v ,,Relaxe") na čom sa dá z chuti zasmiať to mi ver . PePo
Já moc dobře vím, čemu se směješ a směju se s Tebou :lol:


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Re: vlastní studna

Příspěvek od pepo.bn »

Palo píše:... Zas tady víříš vodu a jako obvykle je to úplně o ničem...
Palino mám ťa svojím sposobom rád no prespovšetko ak by si naozaj vedel čomu sa pri návšteve aj tohto fora smejem , nenapísal by si túto vetu . PePo


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vlastní studna

Příspěvek od Palo »

pepo.bn píše:
Palo píše:... Zas tady víříš vodu a jako obvykle je to úplně o ničem...
Palino mám ťa svojím sposobom rád no prespovšetko ak by si naozaj vedel čomu sa pri návšteve aj tohto fora smejem , nenapísal by si túto vetu . PePo
Tak teď se směju opravdu dobře, dík pepe, tak to je mazec, ještě že tě tu máme :lol:


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: vlastní studna

Příspěvek od chiq »

pepo.bn píše:Registrácija studní je o ,,stočnom". - tie ho... čo sa s takto získanou vodou spláchujú musí niekto potom aj ,,upratať" a to nieje zadarmo . PePo
To je absolútne pomýlené. Mám viacstupňovú biočističku odpadových vôd. Výstupná voda je (aj podľa pravidelných rozborov) vhodná na zálievku pod ovocné a okrasné dreviny, tak ju aj používam. Hustý kal mi "dekontaminujú" na to určené baktérie, ktoré kupujem za vlastné a hotové. Po vyvezení a dvojročnom kompostovaní sa ďalej používa na zúrodňovanie súdruhmi devastovanej pôdy. Tak za čo to mám vlastne platiť??


Gusto
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: stř 29 srp 2007 6:11
Bydliště: VS

Re: vlastní studna

Příspěvek od Gusto »

Tak za čo to mám vlastne platiť??
práver za tú vypustenú vodu. Severské krajiny už prijali zákony o maxi ochrane prírody. EU na základe toho masívne podporuje v rámci programov (asi EU LIVE) prechod na domové mokrade a likvidáciu všetkých doterajších systémov, vrátane domových čov. Lenže odpadovú vodu z mokrade je nutné zapojiť de ekosystému, monitorujúcom všetko čo vás napadne s koncovkou v obrovskej čov. Jednotlivé vetvy sú dlhé dokonca až 70 km. Pri takej dlžke sú do vetvy zaústené všetko čo tečie a dažďová voda, ktorá doteraz odtekala iba tak skončí v čov. Náklady sa rozpočítajú na všetkých. A tie mokrade sú bet. opachy s rákosom,alebo foliované jazierka ako naše skládky kom, odpadu s rákosom. Je to o províziách, percentách a percentyle.

Takže, radšej nevedieť.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: vlastní studna

Příspěvek od chiq »

Gusto píše:... Lenže odpadovú vodu z mokrade je nutné zapojiť de ekosystému, monitorujúcom všetko čo vás napadne s koncovkou v obrovskej čov. Jednotlivé vetvy sú dlhé dokonca až 70 km. Pri takej dlžke sú do vetvy zaústené všetko čo tečie a dažďová voda, ktorá doteraz odtekala iba tak skončí v čov. Náklady sa rozpočítajú na všetkých. A tie mokrade sú bet. opachy s rákosom,alebo foliované jazierka ako naše skládky kom, odpadu s rákosom. Je to o províziách, percentách a percentyle.

Takže, radšej nevedieť.
Práve - dobré je vedieť. Takže idem skúšať nový systém likvidácie tej "odpadovej vody z mokrade" - solárne odparovanie. Tým by sa odpad zahustil na skutočné minimum - niekoľko gramov za deň, čo by bolo max. 2 kg za rok zo 4-člennej domácnosti. A to by sa dalo zaslať na dobierku najbližšej ČOV :D :D :D


pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Re: vlastní studna

Příspěvek od pepo.bn »

Palo píše:...Tak teď se směju opravdu dobře, dík pepe, tak to je mazec, ještě že tě tu máme...
Palino nepoteším ťa . V tomto prípade je to už len o ,,Pozde milî drozde", ponevadž tento príspevok pod týmto nickom (po druhý krát a důfam že už naposledy) je v karbaníckom slengu ,,královský" (,,777") . Ak mi nejaká ,,trubka" (túto možnosť má buď admin alebo len moderátori) toto ,,oko" nerozbije , nevidím najmenší dôvod prispievať do fora v ktorom ,,suchý rožok" hrá prím . PePo


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: vlastní studna

Příspěvek od poota »

chiq píše:.. Takže idem skúšať nový systém likvidácie tej "odpadovej vody z mokrade" - solárne odparovanie...
Docela vymakaný systém likvidace jsou tzv. Kořenové Čističky Odpadních Vod. Jedná se "záhony" o velikosti cca 4 m čtvereční na hlavu (či výstižněji spíše "výpusti" :D ), které jsou v hloubce asi 40ti cm odizolovány fólií od podlkadu. Nad fólií je lehká propustná zemina osetá vhodnými rostlinami, které dokáží domácí odpad spolehlivě likvidovat, lépe řečeno spotřebovat. "Záhony" mají pouze přítok, odtok nepotřebují. Čištění funguje v zimě i v létě, při nepřetržitých i občasných "dodávkách". Názvy vhodných rostlin mi v hlavě jaksi neutkvěly, ale asi se dají někde zjistit, pamatuji si jen, že porost je 50 až 80 cm vysoký, stálezený, a "záhonky" nejsou nijak cítit.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Re: vlastní studna

Příspěvek od spaceball »

poota píše:
chiq píše:.. Takže idem skúšať nový systém likvidácie tej "odpadovej vody z mokrade" - solárne odparovanie...
Docela vymakaný systém likvidace jsou tzv. Kořenové Čističky Odpadních Vod. Jedná se "záhony" o velikosti cca 4 m čtvereční na hlavu (či výstižněji spíše "výpusti" :D ), které jsou v hloubce asi 40ti cm odizolovány fólií od podlkadu. Nad fólií je lehká propustná zemina osetá vhodnými rostlinami, které dokáží domácí odpad spolehlivě likvidovat, lépe řečeno spotřebovat. "Záhony" mají pouze přítok, odtok nepotřebují. Čištění funguje v zimě i v létě, při nepřetržitých i občasných "dodávkách". Názvy vhodných rostlin mi v hlavě jaksi neutkvěly, ale asi se dají někde zjistit, pamatuji si jen, že porost je 50 až 80 cm vysoký, stálezený, a "záhonky" nejsou nijak cítit.
Zdravím - poota
jj. Velikost plochy se určuje podle osob jak zmínil Poota, a pro rodinný domek s velkým pozemkem je to šance jak se
ekologicky zbavit šedé vody. Co na internetu neni (v případě rodinného domku s větším počtem osob) , je to, že pro
stavbu kořenové čističky musíte míti povolení - jedná se totiž o malé vodní dílo.


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: vlastní studna

Příspěvek od chiq »

spaceball píše:jj. Velikost plochy se určuje podle osob jak zmínil Poota, a pro rodinný domek s velkým pozemkem je to šance jak se
ekologicky zbavit šedé vody. Co na internetu neni (v případě rodinného domku s větším počtem osob) , je to, že pro
stavbu kořenové čističky musíte míti povolení - jedná se totiž o malé vodní dílo.
Mám taký dojem, že na plastové jazierko z baumaxu povolenie netreba... no, tak som kúpil väčšie, a čo?!? :D
...lenže, spaceball, aj z koreňovej čističky vypúšťaš vodu do trativodu, a teda musíš platiť...


Zamčeno

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“