Relax u kávičky

Společenské dění u nás i ve světě.
Zamčeno
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

v Praze ...pozor...na tramvaje...

Příspěvek od martin11 »

...jo a zkuste si udělat odpovědi na tes na konci článku.....to je síla.... :idea: ....asi pujdu dělat tramvajáka....to bych zvládla ...karkulka :oops:
http://www.novinky.cz/domaci/189382-pra ... pecni.html


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

řidič

Příspěvek od Jim68 »

S tímhle testem si klidně můžou půjčit moji novou káru - nemám o ni strach...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Jim68
Be happy!
Gusto
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: stř 29 srp 2007 6:11
Bydliště: VS

Re: vlastní studna

Příspěvek od Gusto »

[/quote]S majiteľom firmy mám stretnutie budúci týždeň, začínam sa totiž "odstrihávať" od IS ;) Potom dám vedieť presné údaje.[/quote]

Vývoj financovania ekolog. projektov a legislatívy v EU nasvedčujú tomu, že dôjde k spoplatneniu akýchkoľvek vypúšťaných vôd postupne celoplošne, aj na tom najlepšie stratenom laze. ...hovoria, že to môžete oplyvniť vo voľbách. Tak mi napadlo, kto by bol v parlamente, keby nikto nešiel voliť? Starostovia niektorých obcí sa už vyjadrovali k spoplatneniu studní a voľného vypúšťania odpadových vôd. Plošne. Počet členov domácností X merná spotreba. Takisto pri odpadových vodách. Pôjde v podstate o polpatok za pretečenú vodu. žumpy, recipienty, trativody budú povinnou súčasťou "čistenia" odpadových vôd naďalej. Do končného výpočtu sa isto dostane aj zrážkový koeficient.

Mám nepripojenú žumpu na novučičkú kanalizáciu. Kazím štatistiku a morálku, a takto mi bolo "argumentované": ...dočasu, dočasu, pán občan...

..kam sa hrabe elektrické komando?


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: vlastní studna

Příspěvek od chiq »

Gusto píše:... Tak mi napadlo, kto by bol v parlamente, keby nikto nešiel voliť?
...zabudol si na rodinných príslušníkov chcelobyťposlancov ;)


A.

Vypouštění odpadních vod

Příspěvek od A. »

... "K 1. 1. 2008 skončila platnost povolení k vypouštění odpadních vod do vod povrchových nebo podzemních, která byla vydána před rokem 2002. Až do konce června 2007 měli občané možnost prodloužit si tato povolení nebo zažádat o nová. Zejména používání septiků v malých obcích spojené s vypouštěním části odpadní vody je klasickým případem nelegálního vypouštění odpadní vody do vody povrchové v případě, že není prodloužena platnost tohoto povolení. Legislativa navíc zakazuje vypouštění odpadních vod do kanalizace přes septiky, pokud je kanalizace ukončena čistírnou odpadních vod." ... ( http://www.vakinfo.cz/kanalizace/za-nel ... ale-pokuty )

... + ještě vyjádření od ombudsmana: http://www.ochrance.cz/dokumenty/dokume ... hp&doc=639 ...


jarda ovčák svitavy

proč... irenko proč....

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »


Dělají mi to naschvál.Neřádi moc dobře vědí, že bych se upsal čertu...


Návštěvník

Re: proč... irenko proč....

Příspěvek od Návštěvník »

jarda ovčák svitavy píše:
Dělají mi to naschvál.Neřádi moc dobře vědí, že bych se upsal čertu...



P.


Návštěvník

Re: proč... irenko proč....

Příspěvek od Návštěvník »

jarda ovčák svitavy píše:
Dělají mi to naschvál.Neřádi moc dobře vědí, že bych se upsal čertu...
http://tecaeromex.com/ingles/RB-i.htm


jarda ovčák svitavy

tak to je úlet.

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »


neuvěřitelné.... neskutečně spolehlivé. kde nic není, ani čort nebére..... tak a už jen, jak vyrobím hektolitr toho péroxidu.??? kašlu na dálniční známky, budu lítat.........


Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Re: tak to je úlet.

Příspěvek od spaceball »

jarda ovčák svitavy píše:kašlu na dálniční známky, budu lítat.........
:good:


Jen přihodím na obdobné téma - gyrocopter lítá i bez pohonu rotoru - autorotací.
Dopředný pohyb obstarává tlačná vrtule (zkušení piloti si mohou dovolit letět bez
motoru - chová se to jako kluzák). Ke startu je třeba buď rozjezd, nebo "slabý" vítr - kolem 8 m*s-1.
Výroba takového stroje je realizovatelná i v garáži (na něčem podobném se utíkalo (ulétávalo)
přes hranice do Östereich.) Na autogyro je třeba pilotní průkaz ULW, ale kdo by vás ve vzduchu
kontroloval...

[youtube][/youtube]


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Tuco
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: stř 10 zář 2008 17:53
Dostal: 10 poděkování

Re: tak to je úlet.

Příspěvek od Tuco »

spaceball píše:Na autogyro je třeba pilotní průkaz ULW, ale kdo by vás ve vzduchu
kontroloval...
Ve vzduchu sice ne, ale na zemi se po tobě povozí celkem dost. Není sice v tomhle sportovním odvětví bohužel zcela pravda, že žádnej učenej z nebe nespad, ale bylo jich rozhodně míň než těch, co na to šli bez přípravy. Ono třeba když se s vírníkem dostaneš do silnějšího rotoru v závětří kopce, tak se třeba ani pokřižovat nestihneš...


Návštěvník

Re: tak to je úlet.

Příspěvek od Návštěvník »

Tuco píše:
spaceball píše: ....... že žádnej učenej z nebe nespad, ...
Nikdo ještě ve vzduchu nezůstal.
P.


Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Re: tak to je úlet.

Příspěvek od spaceball »

Tuco píše:
spaceball píše:Na autogyro je třeba pilotní průkaz ULW, ale kdo by vás ve vzduchu
kontroloval...
Ve vzduchu sice ne, ale na zemi se po tobě povozí celkem dost. Není sice v tomhle sportovním odvětví bohužel zcela pravda, že žádnej učenej z nebe nespad, ale bylo jich rozhodně míň než těch, co na to šli bez přípravy. Ono třeba když se s vírníkem dostaneš do silnějšího rotoru v závětří kopce, tak se třeba ani pokřižovat nestihneš...
:D Jednalo se o nadsázku samozřejmě - nebrat doslova, ale udělam si na tebe čas. Rotory jsou svině, žádná lahůdka pro
ultra - já lítám těžší stroje a a mé vzdělání z letecké meteorologie se neomezuje jen na rotory za kopcem ! Nevěřil jsem
vlastním očím, kolik lídí lítá na hadrech bez patřičného osvědčení (finanční důvody?). Jediné omezení mají v tom, že se
nemohou zůčastňovat soutěží nebo akcí - nevyhnuli by se důkladné kontrole, která nezahrnuje jen pilotní průkaz, ale i
pojištění, technické průkazy, povolení... Rozhodně by byl velký průšvih, pokud by "černý" pilot způsobil nehodu. Každá
taková nehoda spadá pod úřad leteckých nehod a pokud by musel být nasazen vrtulník, nedoplatíš se a křižovat se můžeš
kolikrát chceš. Menší průšvih by bylo nouzové přistání v zakázaném prostoru - najít tě někdo bez papírů, nevylžeš se z
toho... Co se týká kontrol - ve vzduchu jsi relativně v "bezpečí" (tokto byla myšlena nadsázka) a pokud lítáš na něčem bez
motoru, pochopitelně si tě otchytnou někde na přistávačce. Jestli máš motor, máš oči - policajtský auto poznáš ne?
.....jednoduše uletíš - viz autogyro, a přistaneš si za barákem na vlastním pozemku. Není to samozřejmě návod, jak si
zalétat bez papírů, ale setkal jsem se s lidma, kteří tak opravdu činí. K mému úžasu, mrtví piloti se rekrutují z řad řádně
proškolených s patřičným osvědčením - většinou se jedná o chytráky a budižničemy, co si myslí, že všechno umí a
podceňují situaci - takoví padaj z nebe - takže nemáš pravdu! (Ani anonym, který neví o čem je řeč!). Na ultra vrtulník či
gyrocopteru bych nikdy nevlezl - otázka bezpečnosti. Drtivá většina nehod na gyrocoptéře není z rotoru za kopcem (chtěl
bych videt toho debila, který by je vyhledával - dokonce ani černí), ale z technických příčin - únava materiálu - ulomení listu
rotoru. Nemožnost užití padáku tě odsuzuje k smrti. Nic méně, vírník se chová jako kluzák, nepotřebuje pohonou jednotku -
mimo tlačné vrtule a lze jej postavit i svépomocí - a o toto sdělení mi šlo.


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Tak zrovínka na vírníku jsem viděl padák.... Dutá hřídel.No jasně že byl černej jak bota....V předchozích videích byl vrtulník popsán jako autogyro.... Vírník neumí stát na místě.....Faktem zůstává, že létat se dá s ledasčím. je to jako se zbraněma... Kolikrát se stane průser s legální a kolikrát s nelegální zbraní. A né že by některých bylo víc.....
Znám pár temných letců a pro mne to jsou hrdinové.Bez požehnání systému se vrhají do výšin , ochotní položit život na oltář létání. Je to nezbytné protizávaží na miskách vah osudu. Musí to tak být.
Nemůžeme být všichni pořádní, korektní, posvěcení a vzdělaní.
Někteří musí být fandové samouci.Beztak už je všechno zakázané, takže bych to neřešil. At děláte cokoli, je to nelegální.Netřeba vše brát smrtelně vážně.
Mě se líbí ten vrtulník bez motoru na ten peroxid...... Kde nic není, ani čert nebere. Samozřejmě že závidím všem, co létají legálně..... už jsem chtěl taky, dokonce můžu mít za barákem vlastní ranvej, ale tolik času zase nemám vyměřeno. Musel bych se vyprdnout na ostatní úchylárny....


Návštěvník

Re: mno...

Příspěvek od Návštěvník »

jarda ovčák píše:.
Mě se líbí ten vrtulník bez motoru na ten peroxid......
Jde to i na propanbutanovou bombu.
P.


Zamčeno

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“