Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
SoumrakBohů
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: sob 04 pro 2010 22:19

Re: pro Soumrakbohů...

Příspěvek od SoumrakBohů »

martin11 píše:...a těším se na odpověď...karkulka červená :oops:
Ta 11 ve tvém jméně zřejmě určuje výšku tvého IQ, dobrá, člověk by měl být tolerantní.
Jen tě upozorním, že počtem teček vtipnost nenahradíš.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: hh

Příspěvek od NAVAR »

poota píše: Koho ta představa přece jen děsí, tak ať si přečte knížku "Poselství od protinožců" od Marlo Morganové - třeba ho to dokáže trošku nahlodat.
Paradox který mne zaráží, je ten že před cca 50-100 lety byli lidi schopní žít v relativně v poklidu (i když to bylo o každodenní dřině a skromnosti) a to nebyla elektřina a jiné výdobytky. Dnes se stavíme jako společnost na "úrovni" a přitom kdyby něco kikslo tak se budeme chovat hůř než opice.
Jo, jo "pády" z "velkých výšek" jsou nebezpečné.
Osobně sázím na ty protinožce protože ti nemají kam padat, stojí nohama na pevné zemi.
Díky za typ na knihu Poota :good:


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

byl zde

Příspěvek od 1220 »

Somrák jakýsi vážený člověk, nebo kdo ???? :lol: :lol:
V knize Poselství je důležité, že se dokázali propojit s info polem.
Je tam i jak, a ne že ne :shock:
Nic se nemusí kategorizovat, přijde , odejde .........
Mějte se hezky.
:bye:
K.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: pro Soumrakbohů...

Příspěvek od martin11 »

SoumrakBohů píše:Ta 11 ve tvém jméně zřejmě určuje výšku tvého IQ, dobrá, člověk by měl být tolerantní.
Jen tě upozorním, že počtem teček vtipnost nenahradíš.

....na tu 11 se vykašli...páč ji nemůžeš pochopit... :idea: co to je IQ...???... :shock: ...každý podle svýho. Pravděpodobně jsi nechal v Menze otestovat...tak o tom hovoříš...
...tečkama nenahrazuju vtipnost...

...neodpověděl jsi na otázku, kam se přiřazuješ, do které tebou vymezené skupiny. Jen jsem se Tě chtěl zeptat, co nám, zde čtoucím, Tvoje vize budoucnosti chtějí zdělit.
Rozumím tomu tak, že nejlépe by bylo, podle tebe se stát vojákem, či se v předstihu vyzbrojit, nebo ještě lépe vybudovat si vlastní vojenské komando. Jak píšeš, viz skupina 1 ti mají největší šanci. Podle mě jsi fakt Iqáč posedlý černou budoucností. Nemám rád vizionáře Tvýho typu. Nemáš něco veselejšího....Soumrak Bohů...o tom psal Dëniken...ale ta přezdívka ti sedí...vybral jsis dobře....jestli jsem tě dostatečně nasral svými úvahami, tak to je dobře, protože to jsem chtěl....m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Hellraiser17
Stálý člen
Příspěvky: 60
Registrován: sob 18 zář 2010 13:11
Bydliště: kousek od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: názor.

Příspěvek od Hellraiser17 »

chiq píše:Skús sa zamyslieť, prečo v poslednej dobe absolútnu väčšinu produkovaných i premietaných filmov tvoria filmy práve na túto tému..?
Je jich poslední dobou dost, nicméně bych v tom nehledal ani vizi budoucnosti, ani přípravu na ni... Je to velice vhodné téma pro filmový průmysl. Pokud budu hledat za každou hovadinou nějaké spiknutí, nebo manipulaci, tak nebudu chodit ani z baráku ven... Chemikálie ve vodě, ve vzduchu, v jídle, mimozemšťani, asteroid... Spíše hledám už to pozitivní, než-li se zaobírat myšlenkama - co kdyby... Ve všem se dá něco najít, raději na to myslet jen občas, než tím žít...


Svoboda začíná tam, kde končí civilizace řízená penězi...
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: pro Soumrakbohů...

Příspěvek od poota »

SoumrakBohů píše:.. dobrá, člověk by měl být tolerantní. ..
Měl, ale zase na druhou stranu - nic se nemá přehánět!

Nejdůležitější pravidlo Shangri-La: Ničeho příliš!

Jinak ta Tvoje vize mi připomněla jeden film, z kterého si pamatuji, že se jednalo o člověka, který se dokonale opevnil na střeše věžáku a úspěšně tam vzdoroval všem útokům policie i vojska. Krom toho, že bych v jeho postavení rozhodně být nechtěl, si už o moc víc nepamatuji - dokonce ani nevím, jak to dopadlo, takže jsem to asi ani nedokoukal.
A taky byl relativně nedávno v televizi chlap, který si obrnil buldozer jenom proto, aby mohl co nejvíc zdevastovat nějaké americké městečko, které mu nějak ublížilo. Taky si s ním nikdo nedokázal silou mocí poradit a skončilo to tím, že se zastřelil, když mu buldozer uvíznul pod troskami posledního z jím bouraných domů. Jenže tohle nebylo podle scénáře, ale přímo ze života.
Přiznám se, že ani jeho role by mě nijak nenadchla, dokonce ani kdyby to skončilo jinak.

Každej je holt jinej a vyžívá se v něčem jiném, to se nedá nic dělat.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Poselství od protinožců.....

Příspěvek od laik »

Zdravím
taky dík poota za typ na knihu.....
jen tak pro zajímavost sem se na ni koukl....... a tak mě zaujala ,že sem neodolal a musel si ji stahnout vytisklout a už su na 20 straně.....
:good:

kdyby fakt došlo k něčemu , tak ti australští a jiní domorodci to ani nepoznají ,stejně jako další kočovníci a pod. skupinky který žijí bez výdobytků civilizace....a myslím že spousta z nás tady by taky tím nebyla moc zaskočena ,jen by se život trochu uklidnil.......
max. by bylo lepší se odstěhovat trochu víc na jih ,aby člověk nemusel mít starost o teplo..... i když pěkná podzemní místnost to vyřeší ,já mám ve sklepě pořád nad deset stupnů takže i zima by šla v pohodě zvládat z malinkýma kamínkama ,případně oskvotujem znova jeskyně u Macochy.....tam se kdysi taky hodně žilo.......


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Štípání dřeva.

Příspěvek od aNONym »

Tohle by asi taky mělo patřit do základní "kolapsový výbavy". ;) Non

http://www.zreklamy.cz/zahrada/ctyrrame ... -sada-2-ks . Ušetří to hodně moc práce. Teda, pokud máte dobrou trefu a pořádnej švih. :D


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: Štípání dřeva.

Příspěvek od la »

Tohle asi spáchám je to takový víceůčelový.
Tohle je originál má lepší úhel

:D


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: pro Soumrakbohů...

Příspěvek od martin11 »

...pondělí 6.12 2010.
Zdravím čtoucí, Tak jsem se nějak vyspal z toho katastrofického čtení, co poslal Soumrakbohů. všem, co mě znají se omlouvám za hrubá slova na adresu výše jmenovaného pisatele. Soumrakovi se neomlouvám, protože nemám za co. Svým příspěvkem mě zkazil náladu druhé Adventní neděle. Nějak jsem nemohl usnout, tak jsem přemýšlel, proč jsou mezi námi tací, kteří svým pesimismem rezsévají tyto chmury dále, Jakoby nestačila současná realita, která není nic moc, ale žijeme celkem v klidu a míru a spokojeně. Potravin je dostatek, léčiva zatím dostupná. Moje dnešní ranní úvaha je o tomto. Má smysl se zaobírat takovými vizemi, které Soumrakbohů naznačuje??? :idea: Již vícekrát jsme zde na toto tema hovořili. jak se zachovat, co enentuelne pěstovat, vybavení dílny atd, prostě jako život na pustém ostrově. Můj dojem z těch katastrofických vizí je ten, že Někdo / napsal sem velké N / má zájem odpoutat pozornost od současnosti, od problémů dneška, páč bude daleko hůře. Pak si slabší povahy začnou uvědomovat hrůzu budoucnosti a již dnes se z nich stávají "Ovčani"....tak....tento příspěvek patří spíš do Boxovárny, ale Soumrak bohů mě opravdu naštval.
Hezký, lehce zasnížkovaný den Vám přeje martin11 :lol: p.s. všimli jste si....jde to psát i bez teček....to se mi podaří , když píšu jedním dechem.... :shock: .... :lol: :lol: :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Katastrofou

Příspěvek od 1220 »

Se přece nemůže stát z člověka ovčan Martine ;) pokud jím už nebyl ve svém srdci :shock:
To už spíš z člověka pták nelétavý :lol: :lol:
Možná i létavý :idea:
:ethink:
krásně nám tady sněží ale moc
:bye:
K.


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Je zde příliš osobního ega... Neberte názor druhého osobně. Je to jen jeho úhel pohledu. Není to útok na naše osoby.
Je to jen názor. Každej máme nějakej. Představte si svět bez elektřiny a ropy, bez plynu, bez dopravy. Co vám z toho může vylézt???
Ano, zvykli jsme si na ten svůj klídeček, pohodičku, bezpečí a dostatek..... Nějakej troubelín nám to chce vzít, kašpar jeden.....
Je zde vidět, jak jsme slabí, křehcí, zranitelní, závislí. Jen se někdo zmíní, že bychom o ten klídeček mohli přijít a.... vyrazíme mu dech. nebo zlámem hnátu....
Máme jakousi svobodu.... Máme prdlajs. Svobody si člověk může vážit, pokud si ji vybojuje. Pokud na ní má nějakou zásluhu.
Naše svoboda nemá rozměr. Nemáme si čeho vážit a už vůbec netušíme, kde se vzala??? Přišla vůbec?? Není to jen jakási laciná náhražka???
Jasně že je. Je to darebnej xindl koupenej u vietnamců a stádo ovčanů hýká blahem u prostřených stolů ... Nové a lepčí televize, prášky na praní, do myčky, na bolení hlavy i na erekci jsou nové a lepčí. Iluze, že je stále vše lepčí, novější a dokonalejší je otřesná. Nová auta žerou jako mlejn, jsou poruchová, zastaralá, již 20 let se nic nevymyslelo. Televize je stejnej xindl s obrazovkou a dálkovým ovládáním , i když jináč natřená....
Dokonalé zdravotnictví nás nechává umírat ve čtyřiceti i padesáti letech, jako za prví republiky.
Máme nové politiky, co tráví mnoho času u psychologů, a učí se rétorice, morálním smyčkám i přesmyčkám, s jedinou snahou.... Udržet si koryta, vládu, moc.
O tenhle svět my se třepeme jako sulc a máme hrůzu z toho, že přijde změna. Zkuste odvést prase z chlívka, kde trávilo celej život. U koryta, natláno čistou slámou, mohlo se válet, říhat, prdět a ..... Stačilo mu to, bylo zvyklé.
Bude kvičet jako prase, až ho odvedete z místa, na které bylo zvyklé. Nebylo to nic moc, ale bylo zvyklé.
Všichni víme, že tyhle časy jsou na hranici. Všichni to podvědomě cítíme, že ten augijášův chlív je třeba vymést.
Nejde tady o nás, my už to nějak doklepem, ale naše děcka a praděcka by mohly žít jináč.
Jestli někdo cítí, že mu pomůže modlitba či meditace, proč ne.... Pokud někdo má nutkání tvořit zásoby a alter zdroje, proč ne. Pokud někdo cítí obavu o svoji bezpečnost, tak proč ne.Může se po zuby ozbrojit, může se vycvičit, zdokonalit. Je to boj každého z nás po svém.
Jen proboha na sebe neceňte zuby skrze odlišný názor. To by mi bylo FAKT líto.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Katastrofou

Příspěvek od martin11 »

1220 píše:Se přece nemůže stát z člověka ovčan Martine ;) pokud jím už nebyl ve svém srdci :shock:
To už spíš z člověka pták nelétavý :lol: :lol:
Možná i létavý :idea:
:ethink:
krásně nám tady sněží ale moc
:bye:
K.
...zdravím Karla :pivko: ...je to o diskusi....a do té se nebudu pouštět...to je spíše pro sociology....např, z lidí, jejichž jediná kultura je televize a blesk se to stane velmi snadno. Ovčanem se člověk nerodí...ovčanem se člověk stává....to je můj názor.A je škoda, výchovou .../ temnými vizemi.../ lidi k tomuto vychovávat.
Názor Soumrakabohů je možná z jistého hlediska dobrý, ale nekonstruktivní a nic neřešící./ zvláště tady na Foru... :idea: /...tak jsem se zachoval k takovýmu elementu po svým. Nenechám se přeci strašit....já karkulka červená :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Meleme to tady

Příspěvek od 1220 »

Pořád dokola.
Občan strach nikdy nemá, to nemůže " výchova" zvrátit.Možná světoobčan - kosmopolita je lepší pojmenování.
Ledaže by už bylo všechno zvráceno???
Konec konců Martine právě ty různorůzné duchovní nauky , před kterými se nakonec neschováš, vedou k jedinému podstatnému:
Zbavit se strachu a lpění na čemkoliv zaužívaném, a nakonec přijmout v pokoji i smrt :shock: ,
která přijde i přirozenou nebo jakoukoliv jinou příčinou.
Už to toho dál nebudu mluvit.
K.
:hip:
BUĎ POZDRAVEN


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od NAVAR »

Byl jsi brácha rychlejší, musím souhlasit. Za názor se dříve upalovalo na hranici dnes Tě sesadí v binární formě kdesi na netu.
Každý má právo na svůj názor a svobodnou vůli je dobré nepotlačovat. Je dobré diskutovat a ale nehádat se. Není dobré se přít ohledně teorií, je to jenom teorie realita může být jakákoliv, to za rozepři nestojí. Je dobré se poučit z historie a počítat i s horší variantou jak napsal SoumrakBohů ale nebát se. A nebo být optimista jako Matrin 11. Svět nebí unipolární, bez toho by to nešlo, bipolarita je nutná, hádky a třenici již však nikoliv.Je to všechno o lidech a pokud se k sobě budou chovat slušně a poctivě hodně to ovlivní a třeba i do budoucna.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“