Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: mno....

Příspěvek od NAVAR »

jarda ovčák píše:Ano, jak píše huhu.... Co oko nevidí, srdce nebolí. Zahrabat naolejovaný železo v igelitu balený, raději tuplovaně a je klid. Tam může odpočívat opravdu přesně tak dlouho.
Současné zákony psali lidé, kterým nevěřím a nevážím si jich, takže proč bych měl brát vážně paskvil, co zplodili v parlamentu....... Oni sami se tím neřídí, tak úproč bych měl já tahat dobrovolně černýho petra.Navíc tím nikomu neublížím , tak co.....A ten klid na duši...... to se muší vyzkoušet.enem je třeba malou bukvinu neb doubravu a plánek, páč fanda nezvostane u jednoho výkopu....
Tuším že zalití zbraně do vosku zajistí dokonalou konzervaci.
Jinak vidím skrz krk až do řiti těm hajzlům co nám vládnou když vyhlásili zbraňovou amnestii. Nešlo ani tak o ty zbraně co se vybraly ale spíš o jejich strach že by ty sviňárny co páchají na lidech nezůstali bez trestu.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Housle ...

Příspěvek od NAVAR »

A(&F) píše:
NAVAR píše:... nejsme v americe aby si člověk mohl koupit krochnu v každým železářství.
... v každém ne, ale v každém druhém ano (skoro) ... :D ... např. 585 Tactical (858) ... tahle stojí v základu něco kolem šesti kilopeněz ...
Jo tohle...... No tak to je paráda! Toho jsem si užil až až v provedení vzor 58. Tuším že to měl i ten Otík z Bratislavy, viz. níže. (jenom pro odlehčení tématu)
Pokud by se obrázek někoho dotknul tak jej samozřejmě smáznu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Ondřej
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: pát 22 zář 2006 10:49
Bydliště: j.Mor.
Dostal: 7 poděkování

..

Příspěvek od Ondřej »

Je zajímavý, jak humanisti NAVAR a Poota se najednou přidávají k řinčení zbraněma... Viz min. NAVAR na první straně, velký odpůrce zbrojení. Ale ale??


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: ..

Příspěvek od poota »

Ke zbraním jsem měl svým povoláním dost blízko. A s tím humanizmem? Když chceš vypěstovat třeba zeleninu, tak chca nechca musíš vytrhávat plevel - jinak budeš mít víc plevele, než zeleniny. :D

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: ..

Příspěvek od A(&F) »

Ondřej píše:Je zajímavý, jak humanisti NAVAR a Poota se najednou přidávají k řinčení zbraněma... Viz min. NAVAR na první straně, velký odpůrce zbrojení. Ale ale??
... asi to bude tím, že časy se mění ...... vždyť ono úplně stačí, aby ses rozhlédl kolem sebe (co se tu poslední dobou děje), na základě čehož Ti dojde, co se tu zanedlouho bude dít v ještě větší míře ...


PeS: ... i ta moje ženská, která před rokem odmítala vzít do ruky obyčejnou plynovku (natož z ní vystřelit ... :D), tak ta dnes již zvažuje pořídit si něco "malého ostrého do kabelky" ... zřejmě ji k té myšlence (mimo jiné) přivedla také nedávná série loupežných přepadení jedoucích aut (po předjetí a zablokování jiným vozem), co se odehrály ve vedlejším okrese ...... dosti podobné tomuto případu: ... http://www.vysocina-news.cz/clanek/loup ... ni-u-veze/ ... akorát že ty zdejší byly už podpořené zbraní v ruce snědých lupičů ...... anebo tohle: ... http://www.policie.cz/clanek/sprava-jih ... adeni.aspx ... nebo třeba tohle: http://havirovsky.denik.cz/zlociny-a-so ... vyzva.html ... atd. ...... bude to mít někdy konec nebo to bude čím dál tím horší ??? ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

ANO!!!!
Já, jako zástupce ultraradikální frakce pacifistů z řad českých sedláků odmítám násilí se zbraněma. Rozhodně s velkorážnými. vždyť nemusíte útočníka rozstřelit vedví....stačí použe překvapit, ochromit a následně útočníka zpacifikovat v poutech. pak může rada starších rozhodnout o jeho další roli.... Třebas jako štípačky dřeva,tažné síly do pluhu, motorové pily, nebo žrádla pro hlídací psy.
Jako tuhlecten humanista nesouhlasím s brutálním plýtváním lidskými zdroji.......Žijeme v otrokářském systému, který je vkusně maskován. Jednou bude demaskován a brán jako běžná součást života. Nu, přeci si nebudem v pluzích cuchat tak nádherná stvoření, jako je kůň?
Takže, žádnej taktikal, ale max ,22lr nebo větrovka.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: ..

Příspěvek od NAVAR »

Ondřej píše:Je zajímavý, jak humanisti NAVAR a Poota se najednou přidávají k řinčení zbraněma... Viz min. NAVAR na první straně, velký odpůrce zbrojení. Ale ale??
Ondřeji upřímně řečeno čekal jsem už tak dva měsíce že se kvůli tomu ozveš. :)
Ano změnil jsem názor. Samozřejmě po zkušenostech a zjištění co se v tomto státě dějě. Zhodnotil jsem situaci a řekl jsem si že bych byl asi idiot kdybych nebyl připravený jak na variantu humanistickou tak militaristickou. To z mojí strany znamená že vlídné slovo se zbraní v ruce má vždy vyšší účinek než jenom vlídné slovo.
Základem je vždy jako první použít vlídné slovo a být vstřícný, pokud to druhá strana nebude chtít pochopit, tak bohužel jako pilát pontský si umeji ruce nad osudem těchto lidí.
Měj se


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: ..

Příspěvek od NAVAR »

A(&F) píše:
Ondřej píše:Je zajímavý, jak humanisti NAVAR a Poota se najednou přidávají k řinčení zbraněma... Viz min. NAVAR na první straně, velký odpůrce zbrojení. Ale ale??
... asi to bude tím, že časy se mění ...... vždyť ono úplně stačí, aby ses rozhlédl kolem sebe (co se tu poslední dobou děje), na základě čehož Ti dojde, co se tu zanedlouho bude dít v ještě větší míře ...


PeS: ... i ta moje ženská, která před rokem odmítala vzít do ruky obyčejnou plynovku (natož z ní vystřelit ... :D), tak ta dnes již zvažuje pořídit si něco "malého ostrého do kabelky" ... zřejmě ji k té myšlence (mimo jiné) přivedla také nedávná série loupežných přepadení jedoucích aut (po předjetí a zablokování jiným vozem), co se odehrály ve vedlejším okrese ...... dosti podobné tomuto případu: ... http://www.vysocina-news.cz/clanek/loup ... ni-u-veze/ ... akorát že ty zdejší byly už podpořené zbraní v ruce snědých lupičů ...... anebo tohle: ... http://www.policie.cz/clanek/sprava-jih ... adeni.aspx ... nebo třeba tohle: http://havirovsky.denik.cz/zlociny-a-so ... vyzva.html ... atd. ...... bude to mít někdy konec nebo to bude čím dál tím horší ??? ...
Bude hůř. Tím samozřemě nechci být prorokem špatných zpráv. Ale rád v hlavě hraji takovou hru kdy si sám podávám otázky, a sám si je oponuji a potvrzuji:)
Co se stane když díky vládním škrtům stoupne chudoba obyvatelstva?
Co se stane, či stalo když policie přišla o část příjmů?
Co se stane když flákačům a kriminálníkům seberou dávky?
Co se stane když k tomu všemu bude parlament chrlit paskvily zákonů?

Mám pokračovat? Raději ne. Na to má každý hlavu sám


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno....

Příspěvek od jarda ovčák »

Bratře, nejhorší je, že to téměř všichni vidíme jako ty.
Jasně že z nás nikdo není násilník či vrahoun, že jsme vesměs pábitelé či budovatelé ,jsme každej praštěnej tím svým způsobem, raději kopneme do prdele sami sebe než druhého, jen jak píšeš, je třeba si dát dokupy jedna a jedna.Někomu to jde a někomu ne. Přitom se tyto věci periodicky v dějinách opakují s naprostou jistotou a my po pár letech blahobytu a jistoty zapoměli, že se pekl chleba z pilin a domácí koza byla bohyně......Naše nabubřelost a víra ve vlasní neomylnost nám zatemnuje zraky a zacpává uši.
Strašně se krade a kradou téměř všichni.Úředníci kradou čas flinkáním na netu a pekař krade housky, traktorista zrní, šoféři naftu, politici iluze....nikdo si není ochoten přiznat, že je kurva zlodějská. Morálka se ztrácí v hromadě výkalů a přesto se najdou jedinci ohánějící se kyticí květin či biblí.
Letos jsem přistihl při krádeži zatím 28 osob, z nichž žádný z niich nebyl ochoten připustit, že krade. Že je zloděj a že koná něco špatného. Člen policejní jednotky, člen zastupitelstva, kantoři, úředníci, opilci a dementi všeho druhu. Získal jsem totiž starý sad, kam lidé chodí krást již dlouho a myslí si, že kradou něco, co je ničí. Tedy co patří nikomu a všem. V tom bude ta potíž.Já se dívám lidem do očí a sleduju jejich reakce. Někteří blekotají, že zabloudili, jiní se snaží mlžit, vyhrožovat, bagatelizovat, blábolí nesmysly, o jejichž nesmyslnosti jsou sami přesvědčeni... Je to groteska. Mám z jejich fotek nádherné album.Jejich auta, děti, koše plné ovoce i výhružné gesta.
dokonce se na mne chtěli tři týpkové sápat, že mi fotoaparát seberou. Naštěstí moje oblíbená trubka pětičtvrtka je přesvědčila o mé hluboké asertivitě.V jedné ruce foťák, v druhé trubku....
VY MLUVÍTE O BUDOCNOSTI PLNÉ NÁSILÍ....J á ty časy prožívám. Vaše teorie je moje praxe.Nechtějte vědět, jak to bude vypadat, až přijde pravá bída.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: mno....

Příspěvek od NAVAR »

Ještě by mne zajímalo jestli tedy někdo kdo se zmýlil a myslel si že ten sad nepatří nikomu, či že je opuštěný atd. Tak jestli se Ti omluvil, či případně řekl že ty jablka zaplatí a nebo že se dohodnete co za to atd.? Stalo se to? Vcelku dost mne to zajímá z hlediska pohledu na lidi.
Jo a na lidi jde nouze, pozná se to i na těch jablkách. :) Dříve jich byly plný příkopy, dneska už není ani jablíčko.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: mno....

Příspěvek od huhu »

jarda ovčák píše: Letos jsem přistihl při krádeži zatím 28 osob, z nichž žádný z niich nebyl ochoten připustit, že krade. Že je zloděj a že koná něco špatného. Člen policejní jednotky, člen zastupitelstva, kantoři, úředníci, opilci a dementi všeho druhu. Získal jsem totiž starý sad, kam lidé chodí krást již dlouho a myslí si, že kradou něco, co je ničí.
hihi.
My jsme si letos našli volnou plochu pro modelářské letiště. No , zjistili jsme si konakt na majitele a domluvili se s ním , že si plochu upravíme. Borci byli vstřícní , plochy získali v restituci , mají to daleko a žádné plány. Za to , že jim posečem louku dvakrát za rok můžem užívat . Jipijajej. Tož jsme začli rekultivovat a přijel sedlák s pluhem , že co tam děláme , že si to pronajal od souseda a bude set kukuřici !!!!!

HE , že to bě chodili do sadu , co byl roky neudržovaný ze setrvačnosti..... ale tady borec pronajímal pole , ke kterému neměl žádná dispoziční práva ! :


Uživatelský avatar
Hellraiser17
Stálý člen
Příspěvky: 60
Registrován: sob 18 zář 2010 13:11
Bydliště: kousek od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Jardo

Příspěvek od Hellraiser17 »

Něco podobného se mi stalo s trochou dřeva na uzení... Majitel přiběhl a pro pár klacíků mi vypustil kola u auta... To bych ještě pochopil, sic neměl lesík nijak označený a pochybuji i o tom, že byl v právu, nicméně jsem se několikrát hluboce omluvil a dokonce jsem mu přislíbil, že donesu desátek z klobásek, nicméně pan údajný majitel byl velice hrubý, sprostý a přiožralý... Tak jsem těch pár (slovy pár) suchých dubových polínek pustil z ruky a šel jsem domu pro pumpičku... Někdy to hold prostě nejde...


Svoboda začíná tam, kde končí civilizace řízená penězi...
Uživatelský avatar
Ondřej
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: pát 22 zář 2006 10:49
Bydliště: j.Mor.
Dostal: 7 poděkování

..

Příspěvek od Ondřej »

Díky za odpovědi. :lol: Vypadá to, že taky začínáte lépe chápat, kam se tahle společnost ubírá. Můj názor na obranu je roky neměnný, viz první příspěvek... Ovšem pozor, z důveryhodnýho zdroje vím, že pokud v tuhle dobu zabijete nějakýho člověka, pěkně si z pohledu Universa naserete do krku. Možná i fatálně. Proto podle mě není na obranu nejlepší olovo, ale pistole střílející gumový projektily nebo gumový náboje do klasické pistole. S tou energií jakou to má, je to výborný paralyzér...


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Docela mi jsou jablka ukradená, jenže oni je sklízejí s motorovkou a jednu švestku skrze kadlátka pokáceli. Jsou to prastaré odrůdy a já tam chci zbudovat genofond starých odrůd.
Má to hektar.... lidi se mění v prasata. Já v cizím nezvedl halouzku, ani nevjel kolem na cizí. Vím dobře, jakou cenu má zem a mám cizí majetek v úctě.Vše patří někomu a i když to neužívá, nikdo nemá právo krást.Bezemci tomu nemůžou rozumět ,nemají úctu k zemi, k úrodě, nic nevybudovali, chtějí jen brát, plundrovat. Státní les je něco jiného,patří nenažranému státu,který to ukradl lidem.
Vlezte v itálii někomu do zahrady nebo na cizí polní cestu či rumiště. Ustřelí vám kebuili u samé prdele.Každá píd země někomu patří. Já taky nikomu nelezu do kuchyně, ložnice neb zahrádku.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: ..

Příspěvek od poota »

Ondřej píše:.. Proto podle mě není na obranu nejlepší olovo, ale pistole střílející gumový projektily nebo gumový náboje do klasické pistole. ..
Gumové projektily hovoří jasně pro větší ráže, čímž se opět dostáváme k perkuskám, pokud možno nabíjeným zezadu patronami nebo kartušemi - vložnými komorami. V minulosti se na pytláky osvědčilo nabíjet brokovnice nasolenými prasečími štětinami a střílet až na prchající postavu přibližně do středu její výšky. Kromě výchovného efektu to mělo ještě tu výhodu, že takto "označení" jedinci popíjeli pivo v hospodě zhruba měsíc pouze vestoje a nebo tam tutéž dobu absentovali.
Oni naši "dědci" nebyli vůbec blbí :D

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“