Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od milda »

...když náhodou přijde potopa.... :D
Archa Noemova.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

Příspěvek od jarda ovčák »

Mám husí kůži z toho, jak byli tehdá lidi šikovný a schopný. Jestli to byly lidi...


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
Uživatelský avatar
peroxid
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 04 čer 2009 11:04
Bydliště: JM
Dal: 6 poděkování
Dostal: 6 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od peroxid »

Ondřej píše:Konkrétněji? Nebo máme každý obcházet servisy a vyptávat se, zda opravovali motor s teflonem v oleji?
Favorit mých rodičů se přidřel na klice. Jedné vysvětlení, které k tomu mám byla aplikace přípravku Slick, původním majitelem, do nového motoru. Závada se projevila po letech provozu, když se najednou motorový olej proměnil v hustou břečku, která zabránila mazání. Stoprocentní jistotu nemám - analýzu chuchvalců jsme nedělali.


Uživatelský avatar
peroxid
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 04 čer 2009 11:04
Bydliště: JM
Dal: 6 poděkování
Dostal: 6 poděkování

Re:

Příspěvek od peroxid »

jarda ovčák píše:Mám husí kůži z toho, jak byli tehdá lidi šikovný a schopný. Jestli to byly lidi...
Wyattovy nálezy jsou velmi pozoruhodné, zatím jsem nenašel, že by to někdo vyvrátil. Nález kol faraonovy armády je také velmi zajímavý. Jenom si říkám, jestli je to tak snadno ověřitelné, jaktože se k tomu oficiální archeologie nevyjadřuje. Nebo jsem jenom špatně hledal.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od la »

peroxid píše:
Ondřej píše:Konkrétněji? Nebo máme každý obcházet servisy a vyptávat se, zda opravovali motor s teflonem v oleji?
Favorit mých rodičů se přidřel na klice. Jedné vysvětlení, které k tomu mám byla aplikace přípravku Slick, původním majitelem, do nového motoru. Závada se projevila po letech provozu, když se najednou motorový olej proměnil v hustou břečku, která zabránila mazání. Stoprocentní jistotu nemám - analýzu chuchvalců jsme nedělali.

No běžné motorové oleje se při použití benzinu natural sráží.Po 48 hodinách je to přímo tutovka.
:D


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od kutil »

Lidičky kouknite na tento web
http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f=10&t=947
Přežití v nových podmínkách bude opravdu kruté - grrr

krátké shrnutí první poloviny článku:
Selco popisuje život ve městě během rozpadu v Bosně (1992)
-nikdo nevyhrál, pouze přežil. Se spoustou nočních můr.
-nauč se něco, co můžeš nabídnout ostatním.
-věci se mohou pokazit velmi rychle.
-4 zbraně se zásobou nejméně 2000 nábojů na každou (pistoli TT33 tu má každý, já měl 2 ukryté)
Kalašnikova tu najdete skoro v každé třetí domácnosti. Čím více munice nashromáždíš, tím lépe.
Jestli vám můžu radit, tak na prvním místě jsou zbraně a munice.
-vytvořte si velké zásoby alkoholu - (jeho spotřeba stoupne desetinásobně).
Zásoby toaletních potřeb a lepící pásky (dá se použít na všechno)
-nauč se, jak ošetřit běžná poranění, důležitá je zásoba medikamentů, dezinfekce, antibiotik
-vlastnit zlato se nevyplatilo, vyměnil jsem ho za munici. Mnohem lepší je zásobit se léky.
-malá rodina nebo pouze jeden člověk není dobrá volba pro přežití SHTF
-nevyčnívat, za žádnou cenu na sebe neupozorňovat !
-pro většinu lidí se den proměnil v neustálé hledání - jídla, otopu, munice
-udělej si zásobu kávy, cigaret, svíček, baterií. To vše se bude hodit na výměnu s ostatními.
-důležité je získávat informace. (Nefungovalo rádio, televize, nebyly noviny.)
-fungovali uliční hlídky na obranu proti gangům
-nebylo možné jednoduše poznat kdo je přítel a kdo nepřítel. Každý, kdo nepatří do okruhu nejbližších je potencionální nepřítel.
-v první fázi zmizeli slabí. Ostatní bojovali.
-je dobrý nápad pořídit si generátor, lepší nápad je ale mít zásobu 1000 zapalovačů.
-po delší době od rozpadu nebylo těžké sehnat zbraně, ovšem pokud jste je měli za co vyměnit (např. automobilová baterie)
Ale v prvních dnech rozpadu MUSÍTE mít nějakou zbraň. To je otázka života a smrti.
nejdůležitější : už nikdy nevěřte státním institucím !Taky něco málo přidám:
Nikdy nechoďte venku sami, ale ani ve velkých skupinách. Příliš velká skupina vypadá jako gang, 2-3 ozbrojení lidé jsou ideál.
Snažte se být co nejvíce nenápadní.
Toaletní potřeby mohou být důležitější než jídlo – holuba si střelíte, dezinfekci na ruce ne.
Barter provádějte v dostatečné vzdálenosti od svého úkrytu, nikomu se nesvěřujte s tím, kolik máte zásob.
Nejlépe zabezpečené a tudíž nejlákavěji vypadající domy (s bytelnými zdmi, mřížemi, ostnatými dráty…) byly prvním cílem rabující lůzy.Abyjste přežili, nepotřebujete alarm, ale nenápadný dům, zbraně a spoustu munice.


Uživatelský avatar
Ondřej
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: pát 22 zář 2006 10:49
Bydliště: j.Mor.
Dostal: 7 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od Ondřej »

Tak Slick 50 je známý blivajz s nulovým mazacím přínosem. Ve Státech je dávno zakázaný a vyváží se pouze do přibržděných Banannen republik. Ty částice jsou velký a nabalují na sebe uhlík tak dlouho, až se usadí na filtru... Ale zhoustnutí oleje asi udělá těžko, spíš bych pátral po únicích vody s glykolem(?)


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od NAVAR »

Ondřej píše:Vlastně to se týká i zdejšího tématu - pokud chci aby mi při kolapsu mechanizace vydržela co nejdýl, je vhodný ji dobře mazat: (Interflon) https://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=3&t=2368
Dovolím si malou příhodu tak trochu k tématu. Kdysi kdesi v JZD cosi vrtali, nějaký díry do nějakého vehementu, lišta sekačky či co, nevím přesně.
No a dřív nebyly tak kvalitní kobaltové vrtáky atd. Vrták vždycky museli po vyvrtání jedné díry přebrousit a nebo zahodit. Přišel tam takovej starej dědek, chvíli na to koukal a říkal jim "Mažte to při vrtání lojem"
Chlapi si samozřejmě ťukali na čelo a pak to zkusili, no a ono to vyšlo. Na jeden vrták pak dělali 20-30děr.

Jinak skvělý je molybden sulfid alias molyka- nevím jak do motoru aby to neucpalo olejový. Ale co si pamatuji tak za II. světové letadlo když vychcal po průstřelu ojel tak ještě hodně uletělo, než se motor zapekl.
Někdy jsou dobré i přípravky na bázi lithiového mýdla atd.
Tihle mají dobré mazadla http://www.ulbrich.cz/


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
peroxid
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 04 čer 2009 11:04
Bydliště: JM
Dal: 6 poděkování
Dostal: 6 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od peroxid »

Ondřej píše:Tak Slick 50 je známý blivajz s nulovým mazacím přínosem.
No jo, ale pak věř reklamním chvalozpěvům výrobce. Tenkrát na to skočilo a doplatilo zřejmě dost lidí.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: vejce na skle auta grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr doc

Příspěvek od NAVAR »

kutil píše:
huhu píše:vezmi vejce, šlehni na sklo, ostříkni a omej stěračem
uvidíš sám :)
--------------------------------------------------
nevěřte všemu, co se k věření předkládá - J.A.K.
Kámo,
já už něco podobnýho zažil sice s blátem z vlečky ale v ten moment jednáš impulzivně a brzdíš i když na tu cestu ještě trochu vidíš...
No a vo to gou!
Využijí moment překvapení a jak zastavíš tak je máš za krkem.....
Tomuto věřím zase já
H.v.
Existuje něco čemu se říká neprůstřelná folie na sklo. Pokud je člověk v autě jen tak někdo nemá šanci se do auta dostat. Sklo sice praskne ale provalit to je už problém. Tuším že to odolává i "lehké ráži".
Jediné v čem je problém tak v tmavosti skel. Blbě se s tím v noci couvá.
Pokud řidič v kastlíku vozí to co správný chlap má vozit, tak naopak problém může mít ta strana co hodilla to vejce.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od huhu »

NAVAR píše:"Mažte to při vrtání lojem"
Tady ale nejde tolik o mazání, jako o chlazení. Když vrtám nerez, točím malé otáčky a chladím řepkovým olejem co mám na lištu motorové pily. Ale to nás učili už va školních dílnách .... :roll:


Uživatelský avatar
Ondřej
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: pát 22 zář 2006 10:49
Bydliště: j.Mor.
Dostal: 7 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od Ondřej »

peroxid: Slick zakazuje svůj maglajs používat s filtry s dírkama pod 5 um. Interflon používá 0,01 um, což už vypadá na dost jinou mechaniku. Samozřejmě jsem hledal něco neseriozního, ale kloudnýho nic... Pokud mazání ložisek vydrží 8x dýl, řetěz motorek se maže jednou za 5000km, tak nevím, proč by to nemělo fungovat i v motoře. Ale pro mě je to zatím teorie, počkám si na praxi.


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

jsme ve chlívku o konci civilizace a nějakej lubrikant.... no, snad bude poženháním pro bukvice.... budu reagovat ve správném chlévku.....


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: vejce na skle auta grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr doc

Příspěvek od la »

NAVAR píše:.................................................................................................................................................................
Pokud řidič v kastlíku vozí to co správný chlap má vozit, tak naopak problém může mít ta strana co hodilla to vejce.
No zbraň to být nemůže, to je nepřiměřený že jo .....ale.... může to být vhodné mírně vadné nářadí 8) třeba
http://www.nakupni-dum.cz/HITACHI-NR90G ... 90GC2.aspx
8)


Uživatelský avatar
Ondřej
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: pát 22 zář 2006 10:49
Bydliště: j.Mor.
Dostal: 7 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od Ondřej »

Jardo, zrovna ty chceš používat strojový park ještě hafo járů po konci zvěta, takže od tebe mě to trochu překvapuje. Jinak je myslim zbytečný mazat pašíkům bukvice, zblajznou je i tak. :mrgreen:


Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“