Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

záleží na maličkostech...

Příspěvek od gromit »

zajímavá diskuze - jak čtu jednotlivý názory, tak mě napadá, že to už je materiál na pěkný model - a s modelem se dají dělat věci... jak si najdu chvilku, zkusím to hodit do nějaký použitelný podoby a kdyby měl někdo zájem na tom spolupracovat... uvítám každou připomínku, návrh, zkušenost.
Fuzzy kognitivní mapy, kdyby někdo náhodou znal.
:ethink:

laik nechť promine, ale myslet znamená ... vědět
:oops:
Zdravím všechny Marťany!


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Re: záleží na maličkostech...

Příspěvek od pepe »

gromit píše:Fuzzy...
Poznáme ,,fuzzy" poznáme . No kedže to nie je zaujímavé pre ,,kone s klapkami", dáme o tom reč cez SZ . Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Pro Jardu a Ondru

Příspěvek od NAVAR »

Pro Ondru a Jardu.
Člověk se vyvíjí nejlépe na základě svých negativních zkušeností a jak říkají ponaučený hříšník lepší nehřešícího. Zvláštní je že hodně lidí má tendence vše vidět z té ne zcela pozitivní stránky. Chápu že je Jarda naštvanej že mu kradou ovce takže má o 10% méně, je to mrzutý ale není tragédie. Pozitivum je že Tě nazastřelili. Pokud Ti to vadí řešil bych to podle Occamovy břitvy tudíž, stádo má hlídače ovčáka se psem, udělěj to tak jak to probíhalo po stovky let a budeš mít klid a to máš ještě ulehčené o to že nejsou vlci a medvědi.
Když to vezmu pozitivně, tak to Jardovi třeba našeptává „Jaroušku ovečky jsou fajn ale co ten ovocný sad ať máš více zdrojů příjmu. Je to styl že barovou stoličku lze převrátit snadno, verpánek už těžko. Proto říkám, sami si vytváříme možnosti, neexistuje budoucnost, existují varianty budoucnosti.
Pro člověka je důležitá jeho přirozenost na 98,5% jsme pravěcí lovci, 10000let vývoje změnilo člověka pouze o 1,5%, proto tedy správně Ondra píše že jsme uvnitř zvířátka. O tom návratu o 200let bych trochu polemizoval, to že se třeba lidé budou zabíjet kvůli 0,5kg čočky znamená návrat o tisíce let zpět. Používání moderních prostředků a i znalostí jako třeba motorovka to je součastnost.
Jinak motorovka je dočasné řešení, benzín se rozpadá a taktéž i olej který se přidává do benzínu. Komu leží mix s olejem v motorovce déle jak 1 měsíc případně 0,5roku může v létě po nakopnutí pily zadřít. Toť jenom poznámka.
Co se týče zemědělství nejsem kovaný agronom ale co mohu poradit. Vysereš se na pole, pole se vysere na tebe. To znamená na pole srá… ale jinak, tudíž hnojit. Plodiny střídat dle typu (hlubokoorné, středně orné a nízkoorné) 1/3 pole nechávat ležet rok ladem aby si půda odpočinula. Je potřeba si zvolit škálu plodit tak aby byla pokryta běžná spotřeba. Irové třebas přežili jenom díky bramborám a zelí, je v tom hodně minerálů i draslíku jak psal Gewo v MWM magazínu. Fazole jsou skvělé, mají vysoký výnos a nutriční hodnotuna plochu. Co se týč pěstování jsou blbuvzdorné, pozor však na mráz. Na otáčení sadby a uživení by jich však člověk musel do země nastrkat asi 10kg, nedokážu si představit kupovat sadbu po pytlíčkách za 10kč. Je potřeba mít vlastní rodiiná semena které už akceptují podmínky ve kterých rostly.
Úplně nejlépe se zemědělství naučí ten kdo na podzim vezme rýč a poryje si tak 100m2, trávníku, na jaře to ještě jednou otočí a může sázet, opravdový záhon vzniká až tak po roce. Třebas brambory dobře roztrhají drny, pokud se s tím nechce nikdo dělat ručně. Zkoušet sázet a set c co člověka napadne a tak získávat zkušenosti. Další rok přireje 200m2 a další 300m2 a pak zjistí že 600m2 člověka neuživí a ani to sám nestihne pokud chodí do práce a má jiné zájmy. Je potřeba více rukou, více rozumu, více zkušeností.
Proto říkám udělejte si zahrádku, záhon atd, neb vlstní zkušenosti jsou někdy nepřenositelné. Jinak konkrétní dotazy co a jak rád zodpovím.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Tak hrozný to nebude.......

Příspěvek od NAVAR »

laik píše:Zdravím.....
Si myslím ,že "TI NAHOŘE" by to nenechali dojít až tak daleko ,že by vládla naprostá anarchie.......
Když už by hypoteticky neplatili žádný peníze ,tak baretrový obchod bude stále.....sice je spousta lidí kteří nemají co nabídnout ,co nic neumí ,ale krompáč a rejč se v nouzi naučí držet každej.......
A vůbec co by bylo super.....v noci krááásná tma (těch hvězd.....)
A nejvíc super ,žádnej provoz na dálnici...to by tady byl konečně bóóóžskej klid......
:good:
Přesně tak. Barterový obchod, dobří společníci a přátelé. Má to velkou výhodu, nejde o peníze a stát na tom nemůže přikrádat ve formě daní.
Tma s hvězdami a ticho je krásná, to znám.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

zahrádky

Příspěvek od 1220 »

moc pěkný příspěvek od Navara ve mně vzbudil vzpomínku
na zahrádku, kterou jsem měl. Zahrádka člověka posadí přesně na zem ,a je možné si vyzkoušet svoje možnosti , sílu i dovednosti, positivní je , že se zapojí celá rodina. Moc záleží, jak se vše dělá, jestli s láskou a pokorou k přírodě, anebo s chutí co nejvíc získat. Možná je to celý vlastně jenom o tom .........
např hnutí Anastazia to pochopili mnohem líp než já a po odstranění něktrých až snad příliš fantastických prvků vypadají jako pokračovatelé této civilizace s mooc vylepšeními .........
K.


jarda ovčák svitavy

ANO

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Moc záleží, jak se vše dělá, jestli s láskou a pokorou k přírodě, anebo s chutí co nejvíc získat......
Myslím si, že to bude univerzální k veškerému lidskému chování i konání.Tedy alespoň pro lidi, pro něž ty slova něco znamenají.
Pokory není nikdy dost. Můžeš prosím přiblížit hnutí Anastazia??


Uživatelský avatar
Ondřej
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: pát 22 zář 2006 10:49
Bydliště: j.Mor.
Dostal: 7 poděkování

..

Příspěvek od Ondřej »

http://www.Anastasia.cz Doporučuju přečíst ukázky z knih. "Fantastické" prvky jsou holá realita... Navare, vypráví i o tom, jak pěstovat bez nechutné dřiny. A bez hnojení:)


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

hnutí

Příspěvek od la »

http://instinkt.tyden.cz/rubriky/fenome ... 24467.html
http://www.anastasia.cz/forum/portal.php
http://www.ranka.cz/knihy/megre.htm
Bohužel zase se z toho stává sekta.Je třeba dávat pozor.
http://www.sekty.sk/konferencie_rudaslaska.stm
výcuc:
Čo sa týka „domácich“, ruských siekt, naďalej sa rozvíjajú a často dávajú o sebe vedieť. Napríklad Kult Anastázie, Ruské ezoterické centrum a iné skupiny pôsobia v rámci širokého prúdu New Age. Vzniká i mnoho nových psychokultov a tzv. komerčných kultov (marketingových s pyramídovým charakterom).4 „Preto nám aj v tejto oblasti začína pribúdať mnoho práce,“ priznal v závere svojho vystúpenia prof. Dvorkin.5

:pivko:


Uživatelský avatar
Ondřej
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: pát 22 zář 2006 10:49
Bydliště: j.Mor.
Dostal: 7 poděkování

..

Příspěvek od Ondřej »

la: je samozřejmě nutný počítat s tím, že existují lidi krapet mimo realitu, ať už se zajímají o cokoliv. To je tak všude. A dál, snad každý už ví jak média umí manipulovat s věcma a překrucovat jen aby to vypadalo peckovitěji, zajistili si náklad a prodali reklamu. Třeba prosionistický vydavatelský dům Instinktu/Týdne:)


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: ..

Příspěvek od NAVAR »

Ondřej píše:www.Anastasia.cz Doporučuju přečíst ukázky z knih. "Fantastické" prvky jsou holá realita... Navare, vypráví i o tom, jak pěstovat bez nechutné dřiny. A bez hnojení:)
Díky za odkaz.
Samozřejmě že člověk má tendenci si věci usnadňovat. Dřina je ovšem taktéž někdy třeba, je to relaxace a tělo nezměkne.
Využívat přirozenosti přírody se taktéž dá. Třebas u potoka jsem si vysadil medvědí česnek, na jaře roste sám a tak se s ním láduji. Mokřisko jsem odvlhčil vrbičkama a mám proutí. Na stráň jsem vysadil koření a bylinky a mám co do čaje a polévky.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
jarda ovčák svitavy

ROZINKY

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Já mám rád lidi, co nejdou tím hlavním proudem...
Rád se s nimi setkávám. Bohužel, již od jiskřiček mám živočišný odpor ke všem spolkům a sektám.
Jakmile na mne někdo houkne salam alekom nebo hare krišna, zježí se mi chlupy v nose a v uších mi začne pískat internacionála.
Není to nic osobního, jen mi prostě vadí, že lidé už nejsou sami sebou.Bohužel, jako chlap špatná zdravím na úřadech pochválen pan ježíš kristus, ovšem výhradně skrze vykolejení personálu. Funguje to dobře.Pak nevědí, co si myslet. Nemyslím si, že usnadnění práce je něco špatného, jen s citem a rozumem.Navíc , sám se nebojím práce a vím, že pro chlapa není lepšího pocitu, když za sebou vidí kus práce. Nejlépe viditelné, hmatatelné, a když už , tak trvanlivé...... Ale není podmínkou. navíc si Myslím, že když začne člověk rozumět přírodě,třebas zahrádce, tak to určitě zašimrá na duši.
Přirozeně, že zahrádka pro zábavu a zahrádka na obživu bude mít jinou váhu i rozměr.
ještě k sektám a náboženským směrům. vydloubávám si z jednotlivých kousků to pro mne zajímavé , jako mlsné dítě rozinky z vánočky. dosti od toltéků, od křesťanů desatero, od muslimů sveřepost, od budhistů toleranci, zen budhisti mne nadchli smyslem pro krásu i kodexem bushido.
Nejsem však ochoten přijmout vše za své. Jen ty rozinky.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

...má cenu meditovat,,,??...

Příspěvek od martin11 »

http://www.novinky.cz/veda-skoly/183954 ... netka.html

....a potom se na něco připravujte...zdraví martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Ondřej
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: pát 22 zář 2006 10:49
Bydliště: j.Mor.
Dostal: 7 poděkování

oprava

Příspěvek od Ondřej »

Ech, teprve teď jsem se dostal k přečtení toho článku z Instinktu a zjistil jsem, že jsem si ho spletl s jiným. Omlouvám se za možná mystifikaci:) V tom co jsem měl na mysli byli lidi trochu mimo, nezajímalo je jak na jejich nápady bude reagovat okolí a pak se divili a ten kdo o tom psal vesele přibarvoval po svým.


Uživatelský avatar
Hellraiser17
Stálý člen
Příspěvky: 60
Registrován: sob 18 zář 2010 13:11
Bydliště: kousek od Prahy
Kontaktovat uživatele:

uvidíme

Příspěvek od Hellraiser17 »

Zdravím.
Již delší dobu procházím toto forum a nedá mi, než reagovat na toto "lost" vlákno.
Pokud bych měl uvažovat racionálně, tak kolaps civilizace nastat nemůže. Pakliže by se jednalo o kolaps ekonomický či energetický, tak současná civilizace, ač k tomu spěje, tak tomu snad nedovolí, buď obyčejní lidé, nebo vládnoucí "šedá eminence", která profituje finančně a materiálně na všech odvětvích lidské činnosti. Logicky, kdyby lidé neměli důvod pracovat, vydělávat peníze, či jinak otročit, bude tato vládnoucí elita odtržena od zdroje všeho...
Nebyly by peníze - tak nač vytvářet nějaké statky nebo služby za ně... Takže všechny blilióny peněz by byli nanejvýš na zátop. Takže si myslim a doufám, že ti, jenž vše řídí, budou lačni svých majetků a budou chtít ho k něčemu ještě užít.
Ale budu-li uvažovat jako pesimista a vystrašený "ovčan" a připustím si tu možnost, že se něco takového v průběhu mého života stane, začnu shromažďovatvše co se dá použít, jíst... bude zle. Jak již tu bylo řečeno, jednotlivec sebesilnější nepřežije, neobhospodaří, neuživí, neuhlídá... Prostě je to pro jednoho moc. Dalo by se uvažovat o např. lesním muži, žijícím jen z toho co vyplodí les, možná malinké políčko, nicméně vše je ovlivněno kvalitou života, na kterou si obyčejný člověk nedokáže zvyknout a nebude ji chtít přijmout. Mimochodem ono třeba 16 hodin denně dřít jak kůň není pro každého. A v tu dobu si lidi uvědomí, že se přece dá obstarat potrava pohodlněji a po vyrabování obchodů se tato zvířata vrhnou za dalším zdrojem...
Mimochodem, myslíte, že v takto nějak vypjaté situaci vám někdo dovolí si obhospodařovat nějaký kousek státní země?? Myslim, že kdyby bylo opravdu nejhůře, tak nás naše místní vládnoucí špička (nechtíc přijít o snadné zisky a profit z lidí) donutí, alespoň než se lidé třeba vzbouří? hospodařit pro ně a s vidinou snadné obživy jim pomůže policie i vojáci, je to v lidech, většina radši bude parazitovat na ostatních v zájmu vlastní lenosti a blahobytu. Pravděpodobně bude platit zákon typu oko za oko... což je celkem logické, neboť v jednoduchosti je síla...
Pokud na to kouknu z globálu, tak se bude dařit dobře jedině rozvojovým zemím, či státům, kterým se dnes posílají v rámci charity miliardy... Ty nás pak utlučou čepicema. Neb kdo nic nemé o nic nepřijde.

Takže kdyžbych si mohl vybrat jak zajistit svoji rodinu a nejbližší příbuzné a přátele, tak bych se snažil o největší izolaci od ostatních lidí, v nějaké teplejší krajině, možná, kde je teplo celoročně, aby se nemuselo topit. Ovšem, bylo by to za cenu nemožnosti sehnat led k uchování potravin, takže by asi bylo vhodné zůstat v našem pásmu, kde se ta období tak nějak poslední dobou i střídají (i když to vypadá že napřeskáčku). Chce to více lidí 10 - 20? spíš podle zkušeností a tomu kdo co může nabídnout. Základ je nějaký léčitel, protože nemocný dělat nemůže, kovář, který toho taky dosti dokáže, kuchař, zámečník, zkušený zemědělec, pekař, mlynář, truhlář, zedník (na řemesla jen kvalitní - starší zkušenější) a pak už asi jen lidé na ostatní práci. Dalším základem je soběstačnost, takže zdroj vody - studna, zdroj pohybu - pravděpodobně parní stroj, nějakej menší stacionár + nějaký starší dieslík - budou se hodit k výrobě světla, tepla - pomocí výměníku půjde ohřívat voda, bude-li třeba, pak také jako pohon pro buchar, vrtačku, výheň, brusku soustruh, svářečku... V neposlední řadě bude potřeba mít obrovskej kus půdy a lesa. Mimochodem se dřevem to bude také zajímavé, ač je tu lesů celkem dosti, tak to 10 000 lidí neuživí, dnes se les vysazuje jen proto aby byl, ne proto aby vyrostl, pořezal se a vysadil nový (zjednodušeně řečeno), takže nás určitě čeká nedostatek dřeva...
Málem bych zapoměl na pěstování dobytka (mléko, vejce, maso, tažná síla) - krávy, kozy, ovce, koně, slepice, husy, králíky, prasata + veterinář. Abych nezapoměl, tak nějaký solární systém výroby tepla se bude hodit.
Obávám se, že je toho ještě moc, co jsem nepoznamenal a co by tu chybět nemělo. Základ je prostě přesunout se myšlením na vesnici o 100 - 150 let zpátky a přijmout ten život tak jak je, pouze s tím rozdílem, že dříve si všeho více lidé vážili, vážili si života, věcí, a vůbec svého majetku - nechtěl bych být například chycený zloděj v dřívější době, dneska je to evidentně sranda.
Myslím, že hlavní je, se poučit a pochopit život z dob, kdy silnice byla jen pro koně. Mě upřímě mrzí, že jsem se narodil a žiju v tomhle hnoji, radši bych se někde lopotil na poli, na svym, bez peněz, bez toho všeho zla co tu je.

Mimochodem, tohle všechno by znamenalo "přirozený výběr" pro všechny zbytečný lidi co jich tu dnes máme mraky...

Ale ač nerad, tak musím říct, že pokud jako jednotlivec budete tvořit nějaké zásoby, nějaká "zadní vrátka" tak si minimálně rodina bude asi ťukat na čelo, co vás to zase napadlo... Alespoň u nás to tak povětšinou je :lol:

Ještě takovej muj pohled do budoucna.
Když by se vám tohle všechno povedlo a vytvořili by jste modelovou vesnici z poloviny 19. století, bylo by to fajn a myslim, že by to napadlo více lidí, protože to je takovej ten záchytnej bod historie, kdy to ještě zvládnem a z tý doby věci známe a cosi i lepšího máme. mno a vesnice se rozrostou zpátky v města a necháme vzniknout novému státnímu zřízení, jen jsem docela zvědav, jestli a kdo nám bude vládnout. Já myslim, že když nebude technika a peníze, nebudou nutné zákony, potažmo ani vláda, vystačili bychom si jen s okem za oko a zubem za zub, spoustu lidí by to odnaučilo páchat na ostatních TČ. Vládnout nikdo ani nemusí, pokud se vše bude dodržovat, tak na rozhodování stačí jen "stařešina" či jiný zasloužilý, pokud možno nestranný, zkušený, prostý člověk se selským rozumem. A když si budou všichni duševně rovni, nevidim důvod k vytváření nadlidí a bez platidel budem všichni stejně mocní.

Mám z toho kapku smíšené pocity, na jednu stranu bych rád zůstal tam kde sem a "užíval" si obyčejného a jak se nám snaží vnutit, tak bezstarostného života, na stranu druhou bych rád žil mezi lidmi, co by si dokázali vážit řemesla, předávat zkušenosti a žít tím nejsoběstačnějším životem, jaký lze.

PS: nikdo se stejnak nedokáže připravit na kolaps civilizace, protože nikdo neví, jak dalekosáhlé to bude - Lidé jsou jen zvířata, co si mohou vybrat...


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno, paráda...

Příspěvek od jarda ovčák »

Hoj pekelníku....
Jsem moc rád, že jsi to otevřel....
Takže, pád civilizace není nějaká nešťastná událost, je to vývoj a nutnost... Pro někoho veselá, pro někoho tragická.
Kdo by chtěl a mohl při nějaké globání katastrofě zachránit ty ovčánky??? Nikdo, páč na to nejsou ani prostředky, ani možnosti.
Ale konkrétně... půda... půda, tedy zem už někomu patří. Každej kousek světa někomu patří. Takže je naivní si myslet, že potáhnem do itálie a oni nás přijmou na svých privátních pozemcích s otevřenou náručí.... Ustřelí nám luparama kebuli u samé prdele. Znám je...Ostatně, je to půda, když ji mít nebudou, sami poscípou...
Budeme muset zůstat doma. půdy bude dost, páč je veliká většina, co by motyku nevzala do ruky, raději by scípla , nebo kradla. Pak by je samozřejmě umlátil motykou ten, co dřel jako dobytek, aby nasytil rodinu.... Půda je vymrskaná a pokud nepohnojíš, nic neporoste. Nebude čím, páč umělé hnojiva nebudou a hnůj.... Ten bys musel ukrást sedlákovi, ale nejdřív bys ho musel zabít, páč bude mít cenu života.... ten hnůj.
Ale odradí tě ti, co to zkoušeli před tebou. Budou napíchnutí na kůl pro výstrahu druhým.
Vymrskaná půda, totální nevědomost o starých postupech a odpor k práci rychle vytvoří životní prostor pro ty, kteří mají ruce k práci.
Jasně, vidím to z úhlu pohledu člověka, co umí podojit krávu, otelit ji, orat s koněm a dřínu bere jako životní styl.
Je najivní si myslet, že sám něco zmůžeš. Musíš mít dostatek prostředků na to, abys uživil komunitu... lékař, zubař,zámečník, ferdu mravence a pár hochů se zbraněma. Ti to budou hlídat. Jináč to sežerou ti, který neodradí ti napíchnutí včerejší......
Musíš si uvědomit, že nikdy v historii si lidé nežili snadněji. Strčíme klíček do zapalování, nastartujem a v prvním obchodě si zakoupíme za peníze cokoli bez nějakách potíží.... Škrtni obchody a....
Taky škrtni elektřinu a palivo.... Taky to dřevo musíš pořezat... čímpak, čím.....
Znáš kováře, co ti udělá pilový list do pily???Zakalí zuby, našraňkuje a nabrousí???
Takže vidíš, lesů je strašně moc....A přirozenou sukcesí jich přibude dvojnásobek za pár let na opuštěných polích
zkoušel jsi někdy prát prádlo v popelu z dřeva???
Z toho popela a loje uvařit mejdlo , do kterýho rozemneš mateřídoušku???
Lidi jsou nabubřelí z té podělané techniky, ale poscípou jako myši. Hlady, zimou, nemocemi a vlastní neschopností.
Sami, bezmocní, a ti výbojnější se na nás budou šklebit ze šibenice nebo napíchnutí na kůl....Možná přibití na vrata....Historie nás nepoučila, bude se opakovat....
Je to tvrdý, je to hnusný, ale když se vrátíme o 200 let curik, tak mnoho jiných možností nevidím.
Proč? Nu, protože v dobách snadného blahobytu se lidi k sobě chovají jako hovada.
Proč by se měli k sobě chovat lépe, až nic nebude???
Po čase se situace uklidní a z popela povstane nové zřízení.... Kdo ví...rozhodně to budou lidé, co si budou vážit každého stébla trávy, každého pupenu na stromech a každého nadechnutí a vydechnutí.
Jináč, týden naše civilizace ustojí, měsíc bez energií, zásobování, pohonných hmot a asistence státu ani omylem.
Pro nasycení jednotlivce potřebuješ 2000 metrů čtverečných dobré půdy. Na celý rok, počítej rezervu na neúrodu. Vem rejč a zkus to zrýt. Nejsi sám, máš rodinu a tak počítej.... Nezapomeň že do té hlíny, co je na polích rejč nedostaneš.....Není taky důvod. Nic v ní není.
Takže, opakujte po mně: nic se nemůže stát, nic se nemůže stát, nic se nestane......


Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“