Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

paranoia

Příspěvek od la »

Hm možná že to bude i jinak co třeba voda.
http://mimochodem.info/2008/valky-21-stoleti-o-vodu/
protože příroda si s námi může poradit,sice zelený moc v lásce nemám ,ale vím že když např. dáme omezené množství živné půdu pro bakterie do misky nejvíce přibývá poslední generace,tak nějak to asi v součastnosti funguje.
http://www.blisty.cz/art/24940.html
;)
ale jsou tu určité nesrovnalosti ,možná že už tu dávno všechno bylo
http://www.memento.junweb.cz/fakta/4jsme.htm
Naposledy upravil(a) la dne úte 10 lis 2009 20:12, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
Ondřej
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: pát 22 zář 2006 10:49
Bydliště: j.Mor.
Dostal: 7 poděkování

reakce

Příspěvek od Ondřej »

jarda: už přeháníš...
martin 11: Vrať se do reality. V případě kleknutí infrastruktury můžeš KPZ dát děckám na hraní. Lidi žijí v barácích a ne lesech.
kexík: centrála bude na prt. SA58 lze normálně sehnat? Mě teda nezajímá, ale můžeš říct jak se dostal ven? AK-47 mi přijde snadnější. Narazil jsem už na borca co je pašoval:)


jarda ovčák svitavy

a je to.

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Takže z důvodu obecného pohoršení rozpouštím tímto diskusi, páč není v souladu s obecně platnými mravy. Co je v souladu jsem se nedozvěděl, ale vím bezpečně, že to co jsme psali, tak ne.Sice nevím ani netuším proč, ale není.
Jsme mírumilovný národ, a proto má armáda ve výzbroji 5 milionů ručních zbraní. Civilních zbraní je stejný počet a nelegálních zbraní dvojnásobek co civilních. A my si budeme zacpávat uši a oči, jen abychom nebyli za násilníka....... :lol:
Příští diskuse o nanebevzetí panenky marie se účastnit nemohu, protože tomu nevím ani hlavu, ani patu.


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Dobré téma

Příspěvek od rival »

Myslím, že toto téma je stejně dobré téma jako řada jiných na tomto fóru. Dokonce bych řekl, že toto téma má svou velkou důležitost. Myslím, že zde můžeme vybudovat studnici dobrých praktických poznatků a názorů... Pokud neupadneme do idealismu... Takže pišme k věci a upřimně, tak jak to cítíme...


rival - živý člověk
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Paranoia

Příspěvek od chiq »

Aquarius1 píše:Přečtěte si co jste napsali,jediný NAVAR napsal správný úsudek,i když ani ten můj nemusí být správný.
...
Úplný súhlas :good: Ak si budeme pred tým zastierať oči, tak nás táto realita príde veľmi, veľmi draho. Inak, po starom - šťastie praje pripraveným ;) ...a nemusia to byť len "horúce" zbrane, aj taký dobre vyrobený CG (napr. PSKOV1100) vie spraviť svoje...
...ale v prvom rade je to o potravinách, a v našich zemepisných šírkach, ako správne poznamenal jarda, o energii, zvlášť o teple. Teda, kruh sa uzatvára - aj hľadanie VE je o tom ako prežiť a nebyť zožraný (ČEZom, SPP...)


Uživatelský avatar
KEXIK
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 23 lis 2006 17:59
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: reakce

Příspěvek od KEXIK »

Ondřej píše: kexík: centrála bude na prt. SA58 lze normálně sehnat? Mě teda nezajímá, ale můžeš říct jak se dostal ven? AK-47 mi přijde snadnější. Narazil jsem už na borca co je pašoval:)
Von dostanes jedine Semi ked je upravena na strielanie po jednom naboji. Ale tak isto ako sa da upravit na semi tak sa da upravit naspat na automat ale to je myslim ze uz jedno. Ak by si pri ochrane svojho majetku postrelil niekoho so semi tak sa nic nedeje mozno nejake opletacky so sudmi ale akonahle to bude automat tak ides do basy.


VE je buducnost ale malo ludi to chape
informacie,schemy,foto o vyvijacoch http://www.h2o-energia.wz.cz
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Paranoia

Příspěvek od NAVAR »

Aquarius1 píše:Přečtěte si co jste napsali,
...

Ano je to tak.
Darmožrouti.... Hmmmm. Tak mi něco říká že z politiků by buď byli otrokáři a nebo :bad:


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Paranoia

Příspěvek od NAVAR »

KEXIK píše:Ja si pamatam moju babku ktora mi stale hovorila ze pridu horsie casy a budu tak strasne zle, ze nebude dat co do ust.
...
Jenom abych nebyl „zlej“ a nehatil ostatním co jim je blízké a neházel jejich „hračky do kanálu“. Ona totiž představa a realita je většinou jinde, zde velice diametrálně. Mám takovou vlastní životní filozofii ale tu popíši níže. Hluboce se omlouvám, ale abych nenechal někoho v temnotách nevědomosti tak použiji reakci z pohledu vlastních reálných zkušeností a použiji body co napsal KEXIK i když se mi zdají velmi utopické. Reaguji jenom z důvodů že hodně níže uvedených věcí je „moje parketa“

Byvanie: jednoznacne dedina v meste neprezijes. (rabovanie, strielanie apod.)

Ono těžko přežít i na dědině viz níže….. Jak zvláštní že většina lidí myslí na rabování a střílení místo na přátelskou pomoc, no je to v lidech, jsme velmi, velmi nedokonalí a rozumu nemáme.

Teplo na zimu: kedze si na dedine nieje problem s drevom na kurenie v kotli.

Dřevo? Je to část mého chleba a je to dřina kdy chlapi z posiloven odpadávají jak mouchy když jim dám tahat klády, hlavě jak Ti šampóni mají vypasovaný trička aby jim byly vidět boule. Už jsi někdy řezal bukovou kládu ruční rámovou pilou a nebo kaprem? Víte jak se šraňkuje a brousí pila? Máme motorovky a cirgule ale přichystat ručně 20m3 dřeva na zimu je nad rámec jednoho jedince, který se ještě bude starat o hospodářství. Kolik váží syrový strom? Kolik člověk odtáhne klád a syrovým dřevem nezatopí. Dřevo se dělá na jaře aby minimálně rok schnulo, nejlépe 3 roky. Jenomže na jaře se musí mimo jiné dělat na poli….

Teplo na varenie: treba klasicke kachle do kuchyne. Zaroveň riešia aj problem s teplom.
Topím a vařím jedině na kamnech nic jiného mi nezbývá a nic jiného nemám. Sporák Rekreant za cca 9500kč je skvělý a má cca 2-3kw výkonu dle dřeva. Jídlo je lepší než z normálního sporáku.

Voda: nutnost mat vlastnú studnu. Bez vody nelze.
Opláchnout hrnek, umýt se vyprat si. Člověk si ani neuvědomuje jaký je rozdíl v otočení kohoutkem a nošení vody ze studny. Zažil jsem to a vím, všude samý kbelík a nemá Ti to kdo podržet když si chceš umýt ruce.

Energia: preferujem dieselovu centralu lebo ide aj na rastlinny olej a tuk. Alebo aspon jeden fotopanel na strechu a baterie.
Spíše bych spoléhal na vše co funguje bez elektřiny, tedy ruční nářadí atd. El. Energie je jenom třešeň na dortu.

Zahrada: Nutnost mat zahradu na dopestovanie obilia,zemiakov,zeleniny,ovocia na skladovanie
Zahrada ?..... Kolik metrů čtverečních aby se člověk uživil, to nikdo bez zvířat a mechanizace není schopen zvládout. Ručně dělám asi 500m2, zaprší? jsi v kelu leda že by jsi ryl v dešti. Nestihneš vysadit?, jsi v kelu, nebudou dozrálé semena na příští rok, to samé platí pro nepohnojíš, neošteříš, škůdci atd. Jinak abych nebyl pesimista jde zrýt pole 50x100m, ale to dělal chlapík co makal 15roků v dole a tohle pro něj byla procházka růžovým sadem oproti zbíječce v leže, ve vodě a 40C.

Maso: Pokial je zahrada velka je mozne mat ovce,sliepky,prasata,kacice ktore produkuju mlieko, maso, a vajicka
Zahrada pro ovce? Co prosím? Víte kolik vůbec ovce sežere, to vidím, tak na 4000m2 na 4 ovce aby to stihlo dorůstat a to budou na řetězu a nebo je bude někdo nahánět? A kdo připraví z dalších cca 10000m2 seno na zimu, kdo ho bude sekat a kdo sušit? Zaprší, nestihneš sklidit a můžeš to hodit do hnoje. Ty metráky sena se budou nosit v kapsách a nebo veretech. Víte vůbec kolik sežere prase, kačena, slepice. Kdo umí sekat kosou a kdo jí dneska má? Kdo jí umí naklepat?Víte kolik se dá posekat za den? Cca 5000m2 ale odnesou vás na marách pokud nejste zvyklí. To budete rýt ručně pole kvůli pšenici a bramborám,pro prasata?, asi ne…. A když vám ty prasata a slepice zdrhnou do pole tak adios úrodo. A prkna na chlívek si budete tesat z kmenů a nebo řezat ručně na podýl z klád? Kdo je šikovnej tak ručně se správnou sekerou vyteše za den tak 2 trámy (sekera, provázek a 2 hřebíky). Bez chlívku to nepůjde, budete potřebovat hnůj na pole…..

Ochrana: Treba mat normalnu zbran a zorganizovanu skupinu ludi ktori sa budu podielat na zaobstaravani potravy,prace a tepla a budu vedet ovladat zbran. VZ58 nieje problem zohnat aj dnes.
Je potřeba než normální zbraň mít skupinu normálních lidí. Ironicky poznamenám že tendence postřílet všechny kolem sebe končí tím že střelec si pak chcípne sám.
On je velký rozdíl mezi namířenou zbraní a prosbou o pomoc. Tedy zastřelím Tě versus pomož mi a nakrmím tě. Hamižní pitomci se vystřílí jako první.


Zdravie: Nutnost budu vsetky mozne lieky antibiotika a podobne pokial sa neminu vsetky zasoby. Potom nastava prirodne liecitelstvo metove a cibulove caje tak. MMS je jedno z moznych rieseni. Hlavne poznat zubarov a ludi ktory vedia osetrit rany zlomeniny.
Léčitelství je v pořádku. Kdo dnes zná bylinky, kde rostou, jak se používají? Kulový… 99% lidí zná Zentivu a pak dlouho nic. Mátový čaj a cibule je dobrá ale na rezervu možných nemocí je potřeba mít cca mnimálně 30druhů bylinek. Kdopak je bude sbírat a sušit. Ano je důležité poznat lidi kteří umí léčit ale co když člověk právě v afektu zastřelil kováře který chtěl jídlo a uměl trhat zuby?

Proto říkám co jednomu nemožno mnohým snadno, sám nejsi nic. Kdo chce volit zbraně ať je volí, skončí připíchlej vidlemi od hnoje na vratech od stodoly. Jenomže dnešní lidi jsou většinou degenerovaná společnost která nemá noblesu, na místo pomáhej Pánbůh a s čím Vám mohu pomoci vytáhnou zbraň tak jak to viděli v nějakém fantasmagorickém filmu stylem rambo. Jen si hrejte na vojáky jako malí kluci, když vás to baví.

Teď trocha filozofie k tomu přežití.
Kdo není smířen se smrtí stejně jako se životem tomu bude za těžko konat.
Léčil jsem jednoho co měl zánět žaludku a vyléčil jsem. Ovšem ten dotyčný má i rakovinu žaludku, když jsem mu řekl že ta se dá léčit, nechtěl… Ptal jsem se proč… A on mi řekl že s pocitem konce se naučil žít a díky tomu se cítí svobodný. Je to něco jak stať ze Záhir od Pabla Coelha (poznej utrpení a bude ti za lehko žít).
Dle pohledu z jiné strany vše co člověku stačí pro přežití není skoro vůbec nic a zbraň a diesel agregát mají milionkrát nižší cenu než jehla s nití. Kdo chce pochopit ať si přečte knihu J. Londona Tulák po hvězdách, zejména kapitolu o muži co přežil na skalisku v moři 8 let.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
jarda ovčák svitavy

ahoj NAVARE, teda nejen ty.

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Vec se má tak. Budeš potřebovat pár věcí. Jídlo, teplo, světlo, vodu a nějaký pantok, abys odehnal toulavé psy a lidi od svého příbytku a úrody.Taky něco na sebe....... Vezmou li ti to oni, pak nepřežiješ. Samozřejmě že vím, žes téměř matka tereza a hluboce si tě pro to vážím..... Stejně jsem smířen se smrtí a bez jakýchkoli protestů ji přijmu, až bude třeba. Nicméně za mnou stojí rodina a blízcí, jimž budu oporou. Patříš mezi ně i ty. Jednotlivec nebude mít mnoho šancí. Skrze cenové výkyvy nafty jsem si opatřil pětiletou zásobu této komodity, kterou pravidelně obmněnuju.Ve finále mi při šetření vydrží na 10 let. To jsem však já, se svojí povahou a svými možnostmi. Osobně jsem žil dva roky pouze z toho, co jsem si vypěstoval, sklidil a vychoval.Budeme muset zapomenout na to, že v jedné místnosti bydlí jeden člověk. Bude jich mnohem více. Lidé budou dřít jako koně a budou muset zjistit, jako já, kolik toho sežere kůň, kráva, ovce či koza.Jak dojit krávu s krátkými struky, které jsou genetickým výběrem zkráceny na užití strojního dojení. Naučí se jako já extrahovat z mléčného telete sýřidlo.Naučí se vyrábět máslo ze sbírané i odstředěné smetany...Naučí se dobře nabrousit sekyru či pilu, aby mohli dřít v lese. Naučí se přežívat. Naučí se spřádat vlnu a filcovat válenky, činit kůže i kožešiny.Ne všichni. Mnozí budou chtít se zmocnit plodů práce druhých silou a bude jich hodně. Mnohem víc, než kolik budeme chopni dobrovolně obdarovat.
Necítím se být násilníkem jen proto, že chápu zákony balistiky, zastavovacího účinku, hydrošoku, gyroskopické stability projektilů..... Je to koníček jako každý jiný. Pár lidiček mi psalo, že sami netuší, jak a čím se bránit. Pokud by šlo osobně o mne, tak já se do valhaly těším, ale co ti, kteří jsou na mne závislí??
Elektrocentrála je dobrá věc jako pomocníček. Občas budeš potřebovat něco svařit elektrodou, nebo načerpat vodu do zahrady, nebo.... Cukneš za šňůru a jedeš. Co ti zásoby dovolí. Pokud zvládneš esterifikaci tuků, tak to může být trvalejší záležitost. Ne však jako hlavní zdroj energie. Tou budou lidské paže a koňská síla. ohledně zvířat.... Kdyby lidé jen tušili, jak se starat o zvířata, bylo by to jiné. Že je třeba zvířata pravidelně odčervovat, kopyta zkracovat a ošetřovat..... nikdo Ani netuší, čím je odčervíte,když nemáte moderní chemii.....Vše je v přírodě nadosah.Kde vzít dehtovou mast na kopyta....
Bez patřičné péče to zvířata rychle vzdají. Na to vš bude třeba fištron. No jo, ale kolik lidí ve společnosti ví, chápe a je ochotno??? Mnohem jednoduší bude jít a násilím vzít. Na to nepotřebuješ ani rozum, ani nic jiného kromě náboje v komoře.
Bude to boj o přežití. Doufejme a modleme se, aby nic podobného nanastalo. Nikdy na to nemůžeme být připraveni. Všem, co to zajímá bych doporučil poslední číslo wm magazínu. Tam to je popsáno velice dobře v širších souvislostech.


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

bez jídla těžko s jídlem hůř

Příspěvek od 1220 »

Není to jenom tulák po hvězdách, ale i pan Dušek o tom ví docela dost.
http://www.cestydusi.cz/view.php?cisloclanku=2007060031
Dnes se hodně mluví o cestě srdce, dokonce i náčelník Hopiů byl minulý týden v Praze. Změnil plány a měl co říct, a měl to komu říct. Byl tam někdo z čtenářů tohoto fora přítomen ? Zajímalo by mne co říkal. Každý je jiný a má svoji cestu.
Proto se cykly opakují ........
Dřív jako i dnes je mnoho cest, ne každému je jasné , že kamna jdou nahradit
teplem psychickým, další věc je, že každý se to nenaučí .../.atak v materiálním foru mluvíme o kamnech/ .........
proto se cykly opakují
O tom psych teple je:

http://translate.google.cz/translate?hl ... _qdr%3Dall

jsou tam i další záležitosti...................
Tulák ten se mohl smát na rozdíl od nás, ..........Je ale pravda, že byl sám :|
Pro Jardu : historie se sice opakuje, ale ve spirále, nějak se nedokážu smířit s tím, že Tvoje alternativa vypadá hodně pravděpodobně, ale zároveň si myslím, že to je už teď o rezonanci, někdo ten vyšší tón určitě uslyší. Co my jen víme.
K.


pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Tak tak...

Příspěvek od pepe »

Tam kde je velký rozdiel medzi mojím a naším , tam zlodej bude vždy kričať chyťte zlodeja . Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: ahoj NAVARE, teda nejen ty.

Příspěvek od NAVAR »

jarda ovčák svitavy píše:Vec se má tak. Budeš potřebovat pár věcí.
...
Jaroušku,
velmi mne zaujala jedna Tvoje myšlenka. Viz. Mnohem jednoduší bude jít a násilím vzít. Na to nepotřebuješ ani rozum, ani nic jiného kromě náboje v komoře.

Pokud vím tak cizopasník na rozdíl od člověka nezabíjí svého hostitele a vůbec ne ihned. Tudíž vysvětlím... Jestli někdo někomu ve stavu nouze něco vezme a tím ho zničí, tak pak už nebude mít kde brát a i on a následně pojde. To je jak když si podřežeš nad sebou větev ale málo kdo si to uvědomí.
Dalajláma řekl: "chtějte oko za oko a zub za zub a nezbydou vám žádné oči a zuby".

Naprosto Tě chápu že zodpovědnost za rodinu padá na Tvoje bedra, to není pak vůbec jednoduché i když vlastně ve Valhale by Ti to mohlo být už jedno, spíše to trápí člověka za života i když se nic neděje.
Jo jo, ten WM magazín jsem si chtěl kupovat už od doby kdy začal vycházet ale nějak se na to nedostalo.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
jarda ovčák svitavy

VÍŠ KÁMO.

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Já vím, že co píšu, tak vypadá fakt uhozeně. Bohužel, i když sofistikovaně, já v tom žiju už nyní. Ztrácejí se mi jehnata i ovce, plot mi občas někdo ukradne celý a na střílení na mne už taky došlo, dokonce dvakrát. Jsem svojím živobytím závislý na počasí víc, než většina lidí a co si neudělám, to taky nemám.Takže, jsem z posledních, co můžou mít nějaké zcestné iluze. Ta šílená realita, co přijde u mne frčí již dávno.Záleží na úhlu pohledu. Já to vidím jinak než ostatní.
Nemyslím si, že šílené vstahy a morálka mezi lidmi by se nedostatkem prostředků k přežití nějak oslnivě zlepšila.Rád, opravdu rád bych se mýlil. Hergot a už taky někdo napište svůj názor.
Ne na mne...............


Uživatelský avatar
Ondřej
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: pát 22 zář 2006 10:49
Bydliště: j.Mor.
Dostal: 7 poděkování

moje stanovisko

Příspěvek od Ondřej »

Samozřejmě taky si přeji aby lidi spolupracovali a ne válčili. Ale při psaní jsem vycházel ze současné úrovně téhle společnosti. Pokud by fungovalo jídlo na příděl, nic moc se dít nebude. Budou fungovat policajti i vojáci. Ale běda pokud klekne i toto... Z lidí se stanou totální zvířata a zabijáci pro půl kila čočky. Je to jen teorie a napsal jsem to, aby si lidi uvědomili, jak je tahle civilizace křehoučká a aby si případně vzpoměli, kdyby na to došlo.

NAVAR: O návratu 200 let zpátky nemluvím a ani s tím nepočítám. Proto píšu o technickým vybavení jako motorovka, svícení apod. Od pořizování samopalů se distancuju, aby bylo jasno. O sebeobraně ale mluvit musím. O zemědělčení skoro nic nevím, tak můžeš psát ty:)

jarda: jo, to je přesně ta realita jakou se snažím nastínit. Některý lidi ale budou radši nosit růžový brejličky a dělat, že to neexistuje. Znám borca co při chůzi po chodníku "někdo" střelil do krku z baráku obydlenýho cikánama. Když mají zbraně i tihle retardi tak jak to bude vypadat v Brně?


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Tak hrozný to nebude.......

Příspěvek od laik »

Zdravím.....
Si myslím ,že "TI NAHOŘE" by to nenechali dojít až tak daleko ,že by vládla naprostá anarchie.......
Když už by hypoteticky neplatili žádný peníze ,tak baretrový obchod bude stále.....sice je spousta lidí kteří nemají co nabídnout ,co nic neumí ,ale krompáč a rejč se v nouzi naučí držet každej.......
A vůbec co by bylo super.....v noci krááásná tma (těch hvězd.....)
A nejvíc super ,žádnej provoz na dálnici...to by tady byl konečně bóóóžskej klid......


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“