Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: uvidíme

Příspěvek od aNONym »

Hellraiser17 píše:...že se přece dá obstarat potrava pohodlněji a po vyrabování obchodů se tato zvířata vrhnou za dalším zdrojem...
Ale vždyť ono se to podobně děje již dnes!! :? Non

Byť ne ještě v takové míře, ale pro některé skupiny obyvatel se podobný způsob "obživy" stal naprosto běžným už v dnešní době.

Něco málo z policejcejních statistik: V našem okrese, čítající přibližně 120 tis. obyvatel, je od počátku roku evidováno takřka 30.000 trestných činů krádeže, vloupání, apod. + víc jak 90.000 přestupků ze stejné kategorie (ale pod 5.000 korun). Pokud bychom se však chtěli dostat k reálným číslům, museli bychom (dle slov jednoho zasvěceného kriminalisty) vynásobit tato čísla minimálně třikrát pro prvou skupinu a pětkrát až desetkrát pro skupinu druhou. Spousta lidí totiž zjištěné škody ani nenahlásí, protože s tím mají jenom ztrátu času. Objasněnost případů se ve výsledku pohybuje na hranici jednoho procenta. :cry:

A bude hůř.
Hellraiser17 píše:...dříve si všeho více lidé vážili, vážili si života, věcí, a vůbec svého majetku - nechtěl bych být například chycený zloděj v dřívější době, dneska je to evidentně sranda...
To s tím přímo souvisí. Ale za pár let se situace nejspíše změní a policie to jenom uvítá. Bude naprosto běžné, že si lidé budou chránit majetek sami se zbraní v ruce, a dost možná, že budou zloděje rovnou také trestat, hned na místě. Soudím tak mimo jiné i dle příhody, staré necelý rok, kdy se kamarádovi během odchytávání podařilo zloděje pohmoždit až tak těžce, že ho následně musela odvézt záchranka (fakt nechtěně, skočil totiž z výšky na desku, pod kterou se před ním dotyčný zrovna schoval, což při jeho 120kg nemohlo zůstat zcela bez následků :lol: ). Lehký šok však zažil o něco později, když mu přivolaná hlídka mezi šesti očima řekla: "Příště, když už tomu hajzlovi takhle ublížíte, rovnou ho dodělejte, zahrabte do hnoje a nás k tomu pak vůbec nevolejte. Nikdo nikdy nedokáže, že jste to udělal zrovna Vy. Teď z toho budete mít jenom zbytečný problémy". A tvářili se přitom prý naprosto vážně. :|

Omlouvám se za malé odbočení do současnosti. :D Jinak oběma předchozím :good:.


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: mno, paráda...

Příspěvek od NAVAR »

jarda ovčák píše:Hoj pekelníku....
Jsem moc rád, že jsi to otevřel...
...
Takže, opakujte po mně: nic se nemůže stát, nic se nemůže stát, nic se nestane......
2000metrů čtverečných dobré orné půdy se dá obhospodařit ručně, akorát jak píšeš, nesmí to být vyšisovaný betonový pole.
Ono se dá ručně porýt i 5000m čtverečných, ale to už žádá zabejčilou náturu. 500m denně je na dvoupatrový puchejře na rukách pro toho kdo není zvyklej.
Kdo chce dělat pole z trávníku či louky ať počítá s 3-5 lety na zůrodnění.
Znám jednoho chlapíka co těch 5000m čtverečných poryl, dříve za komunistů se pole nesmělo obdělávat za pomoci techniky (aby člověk nebyl kulak, jinak by mu soudruzi šláply na paty) a tak vzal do ruky rejč a to brambořiště udělal ručně. Nátura jak hrom.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Hellraiser17
Stálý člen
Příspěvky: 60
Registrován: sob 18 zář 2010 13:11
Bydliště: kousek od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: mno, paráda...

Příspěvek od Hellraiser17 »

jarda ovčák píše:Hoj pekelníku....
Jsem moc rád, že jsi to otevřel....
...
Takže, opakujte po mně: nic se nemůže stát, nic se nemůže stát, nic se nestane......
Klobouk dolu, máš ve věcech jasno a víceméně s tebou souhlasím.
Jen doplním, že emigraci jsem zavrhl již v prvopočátku, nic výhodného na tom není a jak jsi psal, tak až bude nedostatek, tak se nikdo nepodělí o svoje s cizím... Spíše jsem měl na mysli co možná největší izolaci od okolní "vřavy"- třeba 50km okolo nebude civilizace...
Ohledně půdy, muselo by se zajet do starých kolejí a zemědělství by šlo ruku v ruce s pěstováním dobytka, popř. směnný obchod mezi komunitami... Pravda je, že kdo neveme tu motyku nebo rejč do ruky, tak je pro ostatní zbytečný a tudíž chcípne buď hlady, nebo s krumáčem v hlavě na pytlačce...
O samostatné existenci už ani neuvažuju, i když by to bylo pěkné, tak zásoby dojdou a tím to končí, sám nic neudělám a ani neuhlídám.

Dálepak už je to jen o znalosti řemesel, bude asi více než kdy jindy platit, že řemeslo má zlaté dno, neboť nářadí z nikoho fachmana neudělá, je to o zkušenostech, šikovnosti a udržování tradyčních řemesel, když mluvíš o pile, tak brusič, který bude umět brousit vše - od rybičky přes srp, kosu, nůžky, nože, pily a sekery bude nutnost. Mimochodem, jednoho u nás máme, naklepává nám kosu.
Tato doba nastane téměř určitě, nebude to asi ze dne na den, spíš to bude gradovat pár let, možná už to započalo, to nevím.
Tohle vše ale náramě prospěje nátuře lidské, lenost zmizí, ruku v ruce s povaleči, nemakačenky a nepřizpůsobyvými, přežijí jen ti nejsilnější, schopní soudržnosti a práce.

Ohledně nakrmení rodiny, to bude též zajímavé, pokud mi má stačit nějakých 2 000metrů, tak to není tak hrozné, pokud se zapojí třeba žena a spolu těch 5000 dáme, tak dítě toho tolik nesní, protože tolik dřiny neudělá... Chtělo by to vyzkoušet a tabulkové hodnoty si ověřit, hodí se to vědět...

Sám za sebe můžu říct, že se práce nebojím a pokud je vidět, tak z ní mam radost. Od mala jsem byl tak nějak vychováván k tomu práce se nebát a dělat! Je fakt, že v tak velikém měřítku ne, nicméně zrýt 200m je sranda, pokácet a rozřezat rámovkou 2m dubu ještě jde, nasekat seno pro 30 králíků je šichta, ale dá se. Je to jen o zvyku, vidím to i v práci. Jako soustružník se toliko nenadřu, ale když na zámečnické dílně je nedostatek, nemam problém, jedu vždy na max co to jde a i silnější odpadají dřív a jako kuřák a kardiak mam hendikep, oproti zdravým a silným. Chci tím říct, že si tělo dokáže zvyknout na jakoukoliv námahu, pokud je na to trochu připraveno. Každým dnem toho zvednu víc, pořežu víc, pomaleji se unavím... Když to takhle šlo odpradávna, proč by to nešlo i teď, je to jen v hlavě, co jde a co ne...

Ještě bych dodal něco ohledně obrany - bude zajímavé ohlídat třeba 8 hektarů :lol: to by chtělo nějaké velkorážní dělo, možná automat, reagující na pohyb. Mno ale musíme si taky uvědomit, že krom všech kravaťáků, vás taky budou chtít zbavit jídla ty asi tři stovky tisíc nepřizpůsobyvejch a ti to fakt umí chodit. Takže to bude ještě hlína něco pěstavat a následně sklidit.

Takže jak říkáš, budeme - doufali...

Ale stejnak by to byla paráda, dělat jen pro sebe a pár dalších, zadarmo.. oni zase budou dělat něco jiného. Žádna autorita, žádne peníze, žádnej shon, žádnej stres. Jen občas využít dnešní technologie k usnadnění práce. Vůně čerstvě posečené louky, či domácího chleba... njn, teorie a praxe je od sebe dosti daleko. A obávám se že to nebude tak lehké jen přesvědčit ostatní k této myšlence, natož co na to řekne tenhle zkorumpovanej, penězi prohnilej systém.

Mno jo, zejtra nakoupim pár pilovejch listů :lol:


Uživatelský avatar
Hellraiser17
Stálý člen
Příspěvky: 60
Registrován: sob 18 zář 2010 13:11
Bydliště: kousek od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: uvidíme

Příspěvek od Hellraiser17 »

aNONym píše: Ale vždyť ono se to podobně děje již dnes!! :? Non
Máš recht, již dnes se to děje a to fakt normálně přes den a kolikrát i ti, co nám mají jít přikladem. Situace nahrává tomu hnoji, jak jen může, ale řekni, kdo bude policii krmit? v prvopočátku to třeba půjde, jak jsem už dříve psal - policie + armáda = nástroj státu na udržení současných společenských rozdílů. Beztak to dlouho nevydrží...

Bude-li nějaký spravedlivý zákon, tak jedině zločin=trest, ať půjde o odcizenou bramboru nebo hromadnou vraždu...
Je tu přes 6mld. lidí, bude trvat dlouho, než se odnaučí lidi krást a zabíjet, ale šlo by to, stačí adekvátní tresty.
Nic z toho všeho nebude sranda na pár let, obávám se že další dvě generace minimálně...

Jo a ještě by mě k těm zbraním obecně zajímalo, jak to bude s legálně drženými, protože o nich se ví, kde jsou a kdo je má, tudíž se dají lehce odzbrojit...
Asi nejkrutější bude doba od nějakého toho úpadku společnosti po znovunalezení prapůvodních hodnot. Asi zauvažuju o nějakém betonovém krytu, vybaveném roční zásobou jídla a vody, k přežití v tomto výběrovém řízení...


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Odzbrojení bude probíhat, tedy je v plánu, ovšem všichni vědí, že nelegálních zbraní je mezi lidmi více, než kolik má armáda a všechny ozbrojené sbory dokupy.
Navíc, pokud vznikne problém a chaos, bude praktické odzbrojení nemyslitelné.... nebudou kapacity.
Rozklad systému bude totiž probíhat v exponenciální časové křivce.
Byla by to tedy velice kontraproduktivní rána do zad, sebrat lidem možnost bránit se.
Ale v tomhle blbákově bych se ničemu nedivil.
Ovšem v národě napomádovaných obarvených hermafroditů nečekám, že by někdo riskoval ustřelenou kebuli, zvláště, když běžný chlap trpí hrůzou z toho, že si zlomí nalakovanej nehet.
Ono na někoho namířit je riziko, že bude přesnější, rychlejší.
Nedej bože, že má kámoše a přávě nám svítí na hřbet jeho laserový zaměřovač.....
Žijeme půl století v míru a na otevřený konflikt má málokdo žaloudek... Takhle někoho sejmout zezadu, ve spánku, nebo ukopat k smrti důchodkyni, to by šlo.
Možná chce všemohoucí oddělit zrno od plev, kdo ví. a nebo to dopadne jako ve filmu idiokracie, a nás vystřídají cegáni a hochštapleři s mnohem většími reprodukčními schopnostmi....


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: uvidíme

Příspěvek od aNONym »

Hellraiser17 píše:Jo a ještě by mě k těm zbraním obecně zajímalo, jak to bude s legálně drženými, protože o nich se ví, kde jsou a kdo je má, tudíž se dají lehce odzbrojit...
Proti "legálnímu" odzbrojování se lze přece bránit i "legálně drženými zbraněmi". ;) Non

Byť to ta strana zbraně zabavující nebude považovat za dvakrát moc legální. A tady pak může vzniknout kámen úrazu. Kdo však bude chtít svobodu, bude si ji muset také obhájit. :|

Nicméně, ale existují přece i jiné zbraně. Mnohdy dokonce ještě účinnější, tišší a hlavně s podstatně "jednodušší" údržbou / sháněním potřebného střeliva. Alespoň v té době, na kterou se tu připravujeme. Kupříkladu taková kuše nebo prak se jeví optimálními (mám již obojí připraveno a pilně pravidelně trénuji :D). Vždyť budeme-li se vracet zpátky do historie, tož učme se od ní! 8)


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
Hellraiser17
Stálý člen
Příspěvky: 60
Registrován: sob 18 zář 2010 13:11
Bydliště: kousek od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: mno...

Příspěvek od Hellraiser17 »

jarda ovčák píše:Odzbrojení bude probíhat, ...

:lol:
S tou idiokracií nebudeš daleko od pravdy, ale spíše bych se klonil k hladomoru, než k reprodukčnímu boomu.
Obecně jsem myslel to odzbrojení spíše jako zastavení vydávání nových z.p. dále omezení, nebo zastavení obchodování se zbraněmi a následné pomalé odzbrojení všech držitelů registrovaných palných zbraní, samozřejmě po jednom ( prý asi 300 000 lidu) na to už kapacity budou a bude-li to celosvětové...
Je mi jasné že nelegálně je toho zde mnohem více, nicméně jak se říká lepší vrabec... tonoucí se stébla...
Obávám se, že mocenské "špičky" se nějakým způsobem sjednotí a pokusí se vládnout dohromady, resp. samostatně, s voj. podporou ostatních, když to nepujde naráz, ale zem po zemi, tak nás rozemelou...
Hlavní pro ně bude získat kontrolu nad nasraným lidem, každému totiž dříve či později dojde co se děje, pak už překonat jen strach, myslím že ani tak nepujde o to nějakým způsobem přežít, ale mít co zanechat potomkům a nestydět se za to, co jsme udělali, či naopak ne.

Problém bude včas reagovat, aby nás nezastihly nepřipravené, poddajné, tupé ovčany. Nebát se a bojovat proti omezování svých svobod.

Na stranu druhou je tu spousta "manekýnů" a spoustu z nich znám a mam z nich smýšené pocity, nedovedu si představit, jak chlap, pečujíc o sebe jak slečna před tancovačkou veme kudlu a pujde si to s aparátem vyříkat z očí do očí. Když se jeden poohlídne po historkách z války - tajdle zařvalo 100 lidu, tajdle 5 000... spousta z nich dobrovolně věděla do čeho jdou a spousta z nich zařvala. Jenže ten člověk tam byl a pokud nemohl jinak, tak budoucnost k lepšímu mohl změnit jen v první linii výsadku... Je to v lidech...
To asi moc těhlech panáčků v šatičkách nepochopí.

To jak říkáš - zezadu, ve spánku, důchodkyni - to je skupina lidí, co tu brutalitu, slabost a srabáctví mají v sobě, ti půjdou do nějaké vřavy jen kvůli tomu, někomu naflákat držku - zrno od plev... třeba se dočkáme...


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od aNONym »

jarda ovčák píše:Možná chce všemohoucí oddělit zrno od plev, kdo ví. a nebo to dopadne jako ve filmu idiokracie, a nás vystřídají cegáni a hochštapleři s mnohem většími reprodukčními schopnostmi....
"Joe zanedlouho zjistil, že v budoucnosti je spravedlnost nejen slepá, ale hlavně retardovaná". ;) Non

Koukám, Jarine, že máme podobný filmový vkus. :lol: Ne promiň, to byl jen vtip, neb ten film je naprosto (ú)děsnej, byť ale v mnohém je i velmi pravdivej. :?

A byť je to vcelku nepodstatné, přesto se Tě zeptám, jelikož mne to zajímá. "Viděls ho už před tím nebo až potom, co jsem ho zde několikráte v průběhu minulého roku zmínil?" ( např. v https://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 4296#44296 ). :)


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
Hellraiser17
Stálý člen
Příspěvky: 60
Registrován: sob 18 zář 2010 13:11
Bydliště: kousek od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: uvidíme

Příspěvek od Hellraiser17 »

aNONym píše: Proti "legálnímu" odzbrojování se lze přece bránit i "legálně drženými zbraněmi". ;) Non

Obávám se, že si spousta lidí rozmyslí jít třeba proti 100 lidem s auto s šestirankou...

řešením by bylo míti zbraň nepodléhající zákonu a nebo bouchačku načerno. Musím s tebou souhlasit, tyto tiché zbraně budou asi nejlepší a hlavně nezjistitelné s celkem dobrým účinkem, osobně kuš i prak mám, nicméně do interiéru bude asi lepší srp, nebo kladivo...?


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

těžko uvěřit, ale mělo by se o tom vědět

Příspěvek od 1220 »

Vypadá to totiž velice pravděpodobně :
http://aktax.mypage.cz/menu/domovska-st ... asi-zeme-a
Autor článku Melchizedek

Pokud by se to fakt stalo , pozor :
Dostaneš se pak každý na chvíli do světa, kde co si pomyslíš , že se stane,se stane.
Něco jako film Koule.
Většina doslova umře na svoje pochybné myšlenky. A s tím se do té doby než se to stane dá trochu pracovat.
To je také důvod existence různých duchovních škol. V poslední době svojí aktivitu zdesetaronásobili......
proč asi ?
Každému co jemu patří.
AHA
K.
Kuše je jinak krásná zbraň a pokud se trefíte kam chcete ............... :oops:


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: uvidíme

Příspěvek od aNONym »

Hellraiser17 píše:nicméně do interiéru bude asi lepší srp, nebo kladivo...?
Zvíře!! :D:D:D:D:D:D Non


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: těžko uvěřit, ale mělo by se o tom vědět

Příspěvek od laik »

1220 píše:Vypadá to totiž velice pravděpodobně :
http://aktax.mypage.cz/menu/domovska-st ... asi-zeme-a
Autor článku Melchizedek

Pokud by se to fakt stalo , pozor :
Dostaneš se pak každý na chvíli do světa, kde co si pomyslíš , že se stane,se stane.
Něco jako film Koule.
Většina doslova umře na svoje pochybné myšlenky..............................
.....

Taky sem četl knihy od Melchizedeka.......
a myslím si ......ne že "až se svět dostane do toho krátkýho období kdy se ti vše splní....."
já myslím že v tom období už ted sme.....už z tím že sme si vědomi skutečnosti že si tvoříme sami realitu.......
tedy spousta lidí si toho není vědoma a těch se to varování týká.......
My co si pomalu dáváme bacha na to co vypustíme z huby a jak myslíme ,už víme že je to už ted možný.....
každý strůjcem svého štěstí.....a neštěstí.......
ono se ty proroctví nedají brát doslovně.....když někdo někdy řekl ,že to bude krátký období třeba tří dnů tak v dusledku to jsou třeba tří pět dvacet let........soudím podle toho ,co dřív trvalo převést myšlenku v záměr třeba celou generaci ,se dá dnes z vědomím si toho "že to dovedem " udělat třeba za rok.........proto se to dřívějšímu pozorovateli co nahlédl do budoucnosti zdá jako strašně krátká doba.....

Každopádně nebudu si tvořit apokaliptickou realitu konce světa ,kde hordy hladových cigánů a pod. příživníků touží po mojem domově a tom co sem si sám vypěstoval......
proto sem nepřived na svět dvě dcery.......já mám jinou představu o budoucnosti a té se budu z dovolením držet.....Tak vás prosím aby jste to taktéž učinili a nejlíp by bylo toto a podobná vlákna smazat.......aby ta negativní energie co je do nich vložena nám zbytečně nezastírala pozitivnější tvořivé myšlenky........


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: těžko uvěřit, ale mělo by se o tom vědět

Příspěvek od 1220 »

Jsme na podobný vlně
díky, líp to snad říct nešlo,
Já se pořád bojím to říct kvůli těm srpům a kladivům od plic,
a ono je to táááák snadný :
Zbavte se strachu a svět bude lepší ;)

:eclap: :hip: :ewhistle:

K. :good:


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Já mám taky malý kloučky.... Teda i dospělé děti. I dědek už jsem...Snad právě proto mi nečiní problém zaobírat se možnou realitou bez negativní energie a bez hříšných myšlenek.
Rozhodně to neberu osobně....Kdyby se toto vlákno jmenovalo MILOSRDENSTVÍ MATKY TEREZY, pak bych se kál a mlčel. Toto vlákno může mnohým naznačit, kterak se o sebe postarat a věřte, že těch , kteří o tom nemají ani potuchy je většina....
zavírat oči před problémem je lidské, stejně jako pocit bezmoci, ktewrý se nutně dostaví při konfrontaci s možnou realitou. Může se dostavit pocit frustrace va depka nebude daleko.
Proč?? Jsme lidi a uvědomujeme si, na jak chatrných základech spočívá naše existence. Jsme závislí na zdrojích a energiích jako dítě na matčině prsu.
Nejsme ato, nýbrž defo. to je to zásadní , co zde musí zaznít....
Nemyslím si, že tabuizování tohoto tématu pomůže řešit otázky lidí, co nikdy nedrželi zbraň v ruce a nebyli konfrontováni s násilím.....
Pokud však bude stačit k rozšíření obzorů a vyřešení situace meditace, jsem zásadně pro. je to levnější, člověk se tak nenadře a odbyde se to v klidu a teplíčku.
tak hare krišna


Uživatelský avatar
Hellraiser17
Stálý člen
Příspěvky: 60
Registrován: sob 18 zář 2010 13:11
Bydliště: kousek od Prahy
Kontaktovat uživatele:

vysílám energii do celého světa:-)

Příspěvek od Hellraiser17 »

to 1220: klidně to od plic řekni... Jinak to už ke konci bylo myšleno krapet s nadsázkou většina z nás je silná jen za klávesnicí a problémy se dají řešit i lidsky, pusou...

to laik: A už jsme zase u toho, nikomu nic nenutím, budete-li věřit třeba v létající modrý banán, je to vaše víra, brát vám ji nebudu, nicméně se nebudu ani namáhat ji poznat a pochopit, to bych celý život nic jiného nedělal.
Apokaliptická realita nemusí být, je dobré pár věcí si ujasnit, myslím, že to nikomu neublíží a pokud by mohlo, stačí oči zavřít...

to jarda ovčák: plně souhlasím, neuškodí si o tom promluvit, zvážit možnosti, dospět k řešení? Budu velice rád, když se za čas tomuto zasmějem, jak jsme přemýšleli o zbytečnostech, třeba u šálku živé vody.

ohledně odkazu výše se nebudu nikterak hluboce vyjadřovat, prostě možná alternativa budoucího života, ovlivněná tím, co se dnes děje, jak se k sobě chováme a kolik té energie negativní kolem sebe všude rozdáváme...
Takže až poletím zpátky na zem, neobdařen novým bytím, budu doufat, že padnu bradou napřed, snad to bolet nebude.


Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“