Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od abul »

Trocha zamyšlení na téma "Vzít kramle?". http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2013122301


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od MIRKO »

Jako by to napsal Český ,,deza vy,,...,ještě ted mi po přečtení tohoto ,,článku,, ...ze snahy zjistit, co ,,básník chtěl říci,,...třeští hlava. :laugh: :bhead: :help: .M.
Naposledy upravil(a) MIRKO dne pon 19 říj 2015 15:58, celkem upraveno 1 x.


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od abul »

MIRKO píše:Jako by to napsal Český ,,deza vy,,...,ještě ted mi po přečtení tohoto ,,článku,, ...ze snahy co ,,básník chtěl říci,,...třeští hlava.M.
No právě! Není to až taková lahůdka zvednout kotvy a začínat od píky někde jinde. Čím je člověk starší, tím hlubší kořeny má "doma" a taková změna je pro něj těžší. Sám to vidím jako až to nejkrajnější řešení. Asi nejlíp to lze shrnout dvěma příslovími: Všude chleba o dvou kůrkách. a Všude dobře, doma nejlíp.


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od deʒa vy »

Mimo téma (offtopic)
MIRKO píše:...,ještě ted mi po přečtení tohoto ,,článku,, ...ze snahy co ,,básník chtěl říci,,...třeští hlava. :laugh: :bhead: :help: .M.
MIRKO človek ani nemusí byť velkym pozorovatelom aby mu neušli tvoje výkriky zúfalstva z tvojho komentára, stačia mu k tomu len tie tvoje emotiky (smailiky). Krásne je na tom vidieť kam až to dokážeš dotiahnuť svojím myslením v porovnani s tým kam mňa privádza moje pozorovanie, viď -
deʒa vy píše:Tak jednoduché to je... :laugh: :laugh: :laugh:
Bolo ti to naozaj zapotreby v tak nezmyselnéj veci brať si ma do huby...?
:laugh: :laugh: :laugh:


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od MIRKO »

:?: Ale,ale...já nepíšu o obsahu, ale o formě. :smoke:


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od deʒa vy »

Mimo téma (offtopic)
MIRKO píše::?: Ale,ale...já nepíšu o obsahu, ale o formě. :smoke:
Dobrééé, pobavil si...
:laugh: :laugh: :laugh:


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od deʒa vy »

abul píše:Není to až taková lahůdka zvednout kotvy a začínat od píky někde jinde.
Abule skrzeva vypozorovaného zo života mám za to že neexistuje problém ktorý sa nedá vyriešiť no existujú ludia ktorý problémi riešiť nechcú tak pred nimi utekajú - pohodlný zbabelci. Tak jednoduché to je...


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
Uživatelský avatar
Ondřej
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: pát 22 zář 2006 10:49
Bydliště: j.Mor.
Dostal: 7 poděkování

Re: Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Příspěvek od Ondřej »

Šalom alejkum!

Tak máme konec světa, od posledního příspěvku zde, zase o rok blíž, jupí! :laugh:

Dřív tu byla řeč o čerpadle Ruche 2T - maluch. Tahle hliníková mrdka vydržela dva roky. Pak přestala čerpat. Vytáhli jsme to a najednou zas jelo. Tak zas vrátili a po dvou dnech zas nejelo. Rozjelo se až po plesknutí hasákem = vys*ala se slavná, zřejmě bimetalová, tepelná pojistka Texas Instrument, z onoho slavného banánistánu. Fajn, vole. Mimo toho ještě bylo totálně ožraný korozí. V hliníku vyžraný díry, šroub co nahoře trčí měl skoro úplně vyžranou hlavičku a byl pár měsíců před rozpadením.
Narychlo a naivně jsme koupili podobnou mrdku, ale jen za 1000. Ta vydržela rok. Krom toho, že se ještě povolily šrouby a foukalo bokem, takže zase vytáhnout. Nakonec se taky vy*ralo, protože to prostě dělaly čínský prasata. Nebudu ani vysvětlovat jak, to nemá cenu.

Takže nakonec jsme koupili vřetenový z Aukra, nějak kolem 2t, což mi přišlo neuvěřitelný. (Když jsem kupoval Ruche 2T, byly nejlevnější vřetenový k dostaní za 7,5t...) Asi přesně tohlenc: http://aukro.cz/500w-hlubinne-ponorne-c ... 72945.html No a tohle čerpá rychle jak sviň, i s tím nízkým příkonem, má soft-start, takže ho rozjede i malý měnič. Všechno je integrovaný v něm. Nechápu, jak je možný to vůbec vyrobit a prodávat za ty prachy. Takže maluchy hoďte zavčas po praseti.


Mimo jiné jsem objevil tzv. miniautogen, nad čímž jsem si dobře uslintl. Ještě ho nemám.


Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“