Exekutoři - Ochrana, práva, povinnosti....

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Exekutoři - Ochrana, práva, povinnosti....

Příspěvek od rival »

Myslím, že toto téma si zaslouží vlastní vlákno. Myslím si, že exekutoři se zcela jistě stali nebo začínají stávat noční můrou mnoha a mnoha rodin i mnoha jednotlivců. Tak trošku tuto záležitost řadím do podobné kauzy jako např.: LTO (Lehké Topné Oleje). Zase nechat někoho pěkně vydělat na úkor druhých, díky mezerám v zákoně. Nechci zde řešit míru vlastního zavinění jednotlivých postižených. Samozřejmě, že dluhy se mají splácet. Ale jsem toho názoru, že i ten kdo půjčuje musí nést jisté podnikatelské riziko, že jednoduše prodělá...To už k podnikání prostě patří. V tomto vlákně bych chtěl hlavně soustředit rady jak se účinně proti exekuci bránit a také se poučit na základě zkušeností ostatních. Myslím, že některé informace mohou mít v určitém okamžiku pro každého z nás cenu zlata...


rival - živý člověk
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

zkušenosti

Příspěvek od laik »

Zdravím
Musím říct že z mladických nerozvážností sem taky měl tu čest potkat se z exekutorem ,ale jen telefonicky a písemně...
a musím říct že pokud to člověk nenechá zajít hodně daleko ,tak domluvit se s nimi myslím dá....
ono je určitě pro exekutora lepší varianta ,když jim člověk určitou částku postupně splatí, než když pak sami exekutoři musí pracně a pod cenou rozprodávat majetek.....
(nedávno jsem byl na jedné exekutorské aukci v Přerově a vyděl jsem co všechno a za jako cenu se tam prodává...)
ale toto je asi jinej případ ,tady je asi řeč o větších prachách ne?..( u mě šlo jen o pár desítek tisíc dluhu na VZP)
hlavní věc nevyhejbat se tomu a hned jednat...ono těch pocivejch exekutorů bude určitě většina...(doufám)....


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Co nemohou.

Příspěvek od aNONym »

Exekutoři nesmějí zabavit počítač (včetně nutného příslušenství = klávesnice, myš, monitor, std. tiskárna, externí disk/jiné zálohovací zařízení), pokud je na něm vedeno účetnictví firmy. ;) Non

A další tipy jsou zde. http://tn.nova.cz/zpravy/ekonomika/exek ... bavit.html


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
jarda ovčák svitavy

marná snaha

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Je to zbytečný snažit se. Já, všechno mám přes trvalý příkaz již mnoho let, měsíční aktualizace a svědomitá mamina vše řídí poctivě a promptně, okamžitě hradí i nesmysly, jen aby nedej bože něměla korunku dluhu.
V létě mi vlezl do dvora exekutor, jako že dlužíme za popelnice. Moje paní okamžitě donesla doklady , že je vše zaplaceno a ten o tom nechtěl ani slyšet. Až když jsem si donesl čtverky vidle, a vysvětlil jsem mu, že sice napadnu veřejného činitele, ale hned zítra si o něm jako o kreténovi počte v blesku celá republika. Ä jestli je tak pitomej, aby nepochopil, že je někde chyba, tak ať se nechá vyšetřit. Policajt se zbalil a šel si sednout do auta a exekutor ještě chvíli omluvně blekotal o svých povinnostech.......Pak odtáhnul.
Sebepoctivější člověk nemá šanci. Netvrdím, že jsem poctiváček, ale exekutor by na mne dosáhnout neměl. A vida, systém byrokracie ve své složitosti plodí fůru nedorazů, proti nimž se těžko brání. Já osobně si žádné doklady nikdy neschovával, jenže mamina ,jako šíleně poctivá úřednice vše uchovává v šanonech.Chce se mi zvracet, když chci napsat, že tenhle systém je jedinej funkční. Je to proti mému nejhlubšímu přesvědčení,a myslím si, že se s exekutorem musí bojovat tělo na tělo.... pravda je taková, že důkazní břemeno nese dlužník. Musíte dokázat, že jste zaplatili. To je jediná obrana.... krom mých vidlí....S psychopatem se jedná opatrně, z povyku má každej lufta.... kor když jde o čtyři stovky.....
Vnik exekutora na soukromý pozemek je dle mého proti základní listině práv a svobod, ovšem české podání zákonů staví proti i obecně závaznou vyhlášku, takže se v tomto braiglu dokáže orientovat málokdo. Navíc jsou zákony stavěny výhradně proti občanovi, ve prospěch státu, takže
JÁ osobně začal budovat systém mříží, nástražných systémů a zuřivých psů volně puštěných na oplocené pozemky. Ať si pomůžou, fešáčci....je mi upřímě líto těch mnoha bezbranných lidí, co by pomletých obětí tohoto systému.
ne každej má za dveřma vidle.....


Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: marná snaha

Příspěvek od Jim68 »

jarda ovčák svitavy píše:Je to zbytečný snažit se. Já, všechno mám přes trvalý příkaz již mnoho let, měsíční aktualizace a svědomitá mamina vše řídí poctivě a promptně, okamžitě hradí i nesmysly, jen aby nedej bože něměla korunku dluhu.
V létě mi vlezl do dvora exekutor, jako že dlužíme za popelnice. Moje paní okamžitě donesla doklady , že je vše zaplaceno a ten o tom nechtěl ani slyšet. Až když jsem si donesl čtverky vidle, a vysvětlil jsem mu, že sice napadnu veřejného činitele, ale hned zítra si o něm jako o kreténovi počte v blesku celá republika. Ä jestli je tak pitomej, aby nepochopil, že je někde chyba, tak ať se nechá vyšetřit. Policajt se zbalil a šel si sednout do auta a exekutor ještě chvíli omluvně blekotal o svých povinnostech.......Pak odtáhnul.
Sebepoctivější člověk nemá šanci. Netvrdím, že jsem poctiváček, ale exekutor by na mne dosáhnout neměl. A vida, systém byrokracie ve své složitosti plodí fůru nedorazů, proti nimž se těžko brání. Já osobně si žádné doklady nikdy neschovával, jenže mamina ,jako šíleně poctivá úřednice vše uchovává v šanonech.Chce se mi zvracet, když chci napsat, že tenhle systém je jedinej funkční. Je to proti mému nejhlubšímu přesvědčení,a myslím si, že se s exekutorem musí bojovat tělo na tělo.... pravda je taková, že důkazní břemeno nese dlužník. Musíte dokázat, že jste zaplatili. To je jediná obrana.... krom mých vidlí....S psychopatem se jedná opatrně, z povyku má každej lufta.... kor když jde o čtyři stovky.....
Vnik exekutora na soukromý pozemek je dle mého proti základní listině práv a svobod, ovšem české podání zákonů staví proti i obecně závaznou vyhlášku, takže se v tomto braiglu dokáže orientovat málokdo. Navíc jsou zákony stavěny výhradně proti občanovi, ve prospěch státu, takže
JÁ osobně začal budovat systém mříží, nástražných systémů a zuřivých psů volně puštěných na oplocené pozemky. Ať si pomůžou, fešáčci....je mi upřímě líto těch mnoha bezbranných lidí, co by pomletých obětí tohoto systému.
ne každej má za dveřma vidle.....
Ahoj ovčáku, s exekutorem je to těžké, pokud má policajta a ten Ti řekne, "Vyzývám Vás, abyste otevřel!", nebo zavřel psa, a neposlechneš, je to t.č. neuposlechnutí výzvy v.č., takže skoro, jako bys ho napadl. S popelnicí jsem zažil to stejný, ale šel jsem přímo do popelářský firmy a řekl jsem jim, že založím konkurenční firmu, jestli si tu exekuci nestáhnou (117,- + 9,800 náklady exekuce). Naštěstí stáhli. Jinak bych to musel uhradit, páč nám jedna platba fakt chyběla. Upomínky se dnes posílat nemusí.... :oops: Super byznys. Teda pro exekutory. :shock:

Chystá se zavedení daně z majetku, takže to vidím tak, že se zdekuju. Protože když nezaplatíš, tak tě vystěhujou v exekuci. A když zaplatíš, tak jsi za vola, protože kdo nic nemá, je od daně osvobozen. :shock: Kromě toho si budeš muset zaplatit odhad tržní ceny, kterej Ti udělaj financové.... Chudáci vlastníci pozemků....


Jim68
Be happy!
jarda ovčák svitavy

AŮŮ

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Policajt hulákat může. Mám tak velikej dvorek a barák a pozemky kolem, že slyšet prostě nebude.Leda že by tu trojici pitbulů s nabroušenejma zubama ukřičel k mdlobám...Ještě je nemám, páč nemám ten plot,.....
Ale jime, co to pro lásku boží přinášíš za jobovy zvěsti..... chudáci majitelé pozemků.... ty blázne, já platím letos daň z nemovitostí zvýšenou o 200%.....a nemluvíme o jednom či deseti hektarech.....
Ještě daň z majetku a vylítne mi z nosu sopel jak opratě.Nejlepčí je nic nedělat a nic nemít a řvát na stát, ......dej penýze ty dylyno.... ¨čeeeeho nabyl občan pilný, to mu érár sebere.......S exekutorem bych si asi poradil, ale ten zbytek je nad moje patrony.
Vůbec se nedivím, že většina národa to morálně zabalila....
Co takhle nechat v bytě zavřenýho pita, nějakýho magora.....to je jak časovanej granát, ten se neptá. Čekáte exekuci? Naše specializovaná firma vám pronajme specielně vycvičené pitbuly s neprůstelnou vestou a upraveným chrupem jako predátor, a odstraněnými hlasivkami pro lepčí překvapení...psi by zuřivě reagovali na uniformu.Joooo blbosti, to mi vždycky šlo. Pak by si dávali majzla vodevřít nějaký dveře. Exzekutoři.
Nebo vosí hnízdo za dvéře.nebo magnetron.Svoloč jedna..... že mě tak roščilujou.....


Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: AŮŮ

Příspěvek od Jim68 »

jarda ovčák svitavy píše:Policajt hulákat může. Mám tak velikej dvorek a barák a pozemky kolem, že slyšet prostě nebude.Leda že by tu trojici pitbulů s nabroušenejma zubama ukřičel k mdlobám...Ještě je nemám, páč nemám ten plot,.....
Ale jime, co to pro lásku boží přinášíš za jobovy zvěsti..... chudáci majitelé pozemků.... ty blázne, já platím letos daň z nemovitostí zvýšenou o 200%.....a nemluvíme o jednom či deseti hektarech.....
Ještě daň z majetku a vylítne mi z nosu sopel jak opratě.Nejlepčí je nic nedělat a nic nemít a řvát na stát, ......dej penýze ty dylyno.... ¨čeeeeho nabyl občan pilný, to mu érár sebere.......S exekutorem bych si asi poradil, ale ten zbytek je nad moje patrony.
Vůbec se nedivím, že většina národa to morálně zabalila....
Co takhle nechat v bytě zavřenýho pita, nějakýho magora.....to je jak časovanej granát, ten se neptá. Čekáte exekuci? Naše specializovaná firma vám pronajme specielně vycvičené pitbuly s neprůstelnou vestou a upraveným chrupem jako predátor, a odstraněnými hlasivkami pro lepčí překvapení...psi by zuřivě reagovali na uniformu.Joooo blbosti, to mi vždycky šlo. Pak by si dávali majzla vodevřít nějaký dveře. Exzekutoři.
Nebo vosí hnízdo za dvéře.nebo magnetron.Svoloč jedna..... že mě tak roščilujou.....
Ovčáku ovčáku, na to oni čekají, budou prémie. Neviděls v TV, jak minulé pondělí odmítli manželé kdesi v chrudimi otevřít exekutorovi? Policajt zavolal URNU, a ti tam vlítli se slzákem, manžele svázaný vynesli a dostanou 2 až 6 let...Dlužili na doměrku daně..... :shock: Chalupu jim teď prodají, z krimu těžko něco zaplatíš, nepošleš odvolání aaaa nic.... Za šest let se něčeho dovolej - než soud rozhodne, všechno je promlčený.... :oops:


Jim68
Be happy!
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Taktika policejního vyšetřování potencionálně nebezpečných

Příspěvek od NAVAR »

Může se hodit, je dobré být připraven, ještě lepší je to znát jak otčenáš.
http://www.specnaz.cz/index.php?id=35&a ... v%ECzen%ED

Cituji autora:
Přál bych vám, abyste uvedené informace nikdy nepotřebovali. Ale člověk by stále měl vědět, jaká situace může nastat. Život se s nikým nemazlí a prohrát svůj malý boj s “orgány činnými v trestním řízení” může mít závažné následky pro celý váš život. Žijte čestně, ale nedovolte nikomu, aby s vámi ve jménu zákonnosti sehrál špinavou hru, mající za cíl udělat z bezúhonného občana nebezpečné individuum!!!


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
jarda ovčák svitavy

mno

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Tak jsem se na to koukal a mluvil se známým exekutorem...
Současné zákony jsou takové, že vás exekutor kdykoli může zbavit občanských práv.Jsou to natolik fašizující pravidla, že by z toho jeden plakal. Nejen že vám zablokuje účet, ale prodá vám během měsíce střechu nad hlavou, sebere mobil a na jakoukoli čásku, co vám chceč dát zaměstnavatel uvalí stop stav.
Je to v podstatě mafie s požehnáním státu.... taková zločinecká organizace něco mezi kosou nostrou a čínskými triádami.
Svým způsobem porušují nejen lidká práva vč domovní svobody, ale i fůru jiných. Zkuste si však stěžovat bez peněz, mobilu, bydlení..... Bez víry v spravedlnost. Každá osmá exekuce je neoprávněná.
Čímsi mi to připomíná metody ss za války.Jen se lidi neposílají do koncentráků, ale pod mosty.
Připadá mi to veselé... Je jen otázkou času, kdy vám zabaví krev, ledvinu, kostní dřeň či kožní štěpy......oni můžou všechno.
Dobře nám tak. Naštěstí nic netrvá věčně.
http://www.mesec.cz/clanky/jak-zabranit-exekuci/


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

přišlo mejlem

Příspěvek od Ilem »

Tak zase trochu přiživím nasranost (omlouvám se za ten výraz, vhodnější nemám) obyvatelstva. Možná, kdy ž bude obyvatelstvo dostatečně nasrané, konečně se odhodlá k nějaké akci. Navrhuji defenestraci, která je podle mě jediným možným řešením. Protože ti noví panáci, co nastoupí po defenestraci se musí bát o svůj život, jinak se nic nezmění. Mimochodem, jsem ochoten zapůjčit bezplatně troje vidle, abychom si nešpinili ruce, až je poneseme k oknům. Vidle vybavím novými násadami, aby náhodou nedošlo ke zlomení vidlí a tím pádem k ušpinění účastníka defenestrace, který na vidlích ponese k oknu dotyčného poslance. I tak předpokládám, že bude muset být průměrně 2,5 vidlí na jednoho panáka, protože jsou tak vyžraní, že ani nové násady to nezachrání.

Ale k věci. Tohle mi přišlo mejlem: Tak se pobavte.

Novodobá inkvizice?
(legalizovaný zločin za bílého dne aneb exekuční mafie v praxi)
Tak sledujte:
Jednoho středečního odpoledne mi volá manželka, která je na mateřské dovolené, že mi přišel
dopis do vlastních rukou od exekutorského úřadu. Vzhledem k jisté mentální zaostalosti naší
doručovatelky jej mohla bez problémů převzít. A jestli to může otevřít. Říkám: „Rozhodně, od data
převzetí běží odvolací lhůta a další náležitosti, takže neztrácejme čas.“
V dopise stálo, že ….vzhledem k nezaplacené částce 208,– Kč Dopravnímu podniku hl. m. Prahy z r.
2000 se nařizuje exekuce, a to prodejem nemovitosti a příslušných pozemků. Celková dlužná částka činí
17 000,– Kč včetně odměny právního zástupce Dopravního podniku (JUDr. Tomáše Sokola) a
exekutora. Odvolací lhůta 14 dní a do 3 dnů jsem povinen sdělit, zda je na uvedenou nemovitost nějaké
předkupní právo. Samozřejmě nesmím s nemovitostí nijak nakládat. Uvedená pokuta však byla psána na
manželku. Ta zatím žádný dopis neobdržela…..
Kontaktoval jsem pojišťovnu právní ochrany D.A.S., u které jsem pojištěn, jak bych měl
postupovat a zda je nějaká šance uvedenou exekuci a hlavně důvody, které k ní vedly, rozporovat. Na
to mi bylo sděleno, že je potřeba jim co nejdříve doručit všechny podklady.
Potřeboval jsem tedy okopírovat soudní spis, který se vztahoval k uvedené exekuci. Bohužel,
i když je exekuce zaslána mě, nemám právo nahlížet do spisu, neboť nejsem účastníkem řízení! Super,
takže mám exekuci, a nemohu se hájit, protože mi chybí podklady. Potřebuji úředně ověřenou plnou
moc, nebo tam musí manželka osobně. S miminem bezva výlet. V uvedeném spise jsme našli
pravomocná rozhodnutí soudu, kterými byla manželka odsouzena k zaplacení požadavků DP +
soudních výloh, a oznámení o nezastižení adresáta vč. pokusů o doručení. Problém je, že se reálně
nikdo nepokoušel uvedené rozsudky doručit.
Okopírovaný spis jsem předal pobočce D.A.S. a považoval tuto část za vyřízenou. Druhý den
však přišly další dvě exekuce adresované manželce. Jedna byla konečně ta, kterou napřed doručili mě,
a druhá byla nová, opět za nezaplacených 208,– Kč z r. 2000. Pochopitelně s dalšími náklady celkem
za 15 000,– Kč a opět se týkala celé nemovitosti a pozemku.
Proto jsem se rozhodl zavolat do exekutorského úřadu, abych zjistil, jak dlouho se budou bavit
posíláním dalších exekucí. Dovolat se tam téměř nedá. Ve čtvrtek se mi to nepovedlo, v pátek
nepracují (už mají vyděláno) a až v pondělí odpoledne mi konečně někdo zvedl sluchátko. Paní mi
1 V tzv. Kubiceho zprávě se o některých lidech píše jako o možných Židech. Jedním z nich je advokát Tomáš
Sokol. Jeho jméno se objevilo i na seznamu Židů v politice, jenž na internetu šíří tuzemská ultrapravice.
JUDr.Sokol, obhájce jakéhokoliv práva Pokud by si někdo myslel, že inkvizice s
neomezenou mocí nemá v 21. století co pohledávat, bude nemile překvapen. Platí
totiž rovnice: Inkvizice = Exekutorský úřad a Inkvizitor = Exekutor. Nebo ještě jinak.
Možná jste v některém z televizních pořadů typu Bílá vrána, nebo Občanský jouda
zaznamenali kauzu, v níž byla kvůli nezaplacené pokutě dopravního podniku (je
jedno kterého) uvalena na dotřeného hříšníka exekuce veškerého jeho movitého
i nemovitého majetku. „Blbost, to přece není v demokratickém státě s fungujícím právním
řádem možné!“ řeknete si. Milým hlasem oznámila, že exekucí máme celkem 6 v celkové výši 90 000,– Kč a že nám v průběhu
týdne dorazí poštou. Myslím, že kdybych dostal baseballovou pálkou do hlavy, cítil bych se líp.
Jednalo se opět o Dopravní podnik a přestupky vzniklé v r. 2000–2001. Samozřejmě opět ve
spisech bylo oznámení o nezastižení adresáta a samozřejmě pošta nic nedoručila. Je pochopitelné, že
po téměř 10 letech si člověk těžko bude pamatovat, jestli ho jednou nebo dvakrát chytli někde bez
lístku, ale 6×?!
I tady je vysvětlení. V r. 2000 ukradli manželce v metru doklady. Zápis u PČR je. Nicméně
právně je nám to k ničemu, neboť zde platí presumpce viny. Na nás je dokázat, že to nebyla manželka,
kdo spáchal před 10 lety přestupek, ale někdo jiný. Takže už víme, jak a víme proč. Manželka ještě
navštívila DP, jestli tam náhodou nevisí nějaký milý pozdrav pro exekutora a naštěstí ještě jeden,
sedmý odchytila včas. Bylo to „jenom“ za 3 700,– Kč (pokuta 408,– Kč + Sokolovo spropitné).
S ukradeným OP se dají dělat věci
Dále jsme se zajímali, jestli někde existuje pravomocný rozsudek na manželku, abychom
zabránili dalším exekucím. S ukradeným OP se dají dělat věci! Obvolala tedy jednotlivé soudy, pod
které spadá nebo spadalo její trvalé bydliště.
Na obvodním soudu č. 1 manželce sdělili, že tam nic není. Prima, ale reálně jich tam bylo
všech 6! Na obvodním soudu č. 2 řekli, že i kdyby tam něco bylo, tak to říct nemůžou, protože by
mařili exekuční řízení a na obvodním soudu č. 3 prý nic nevidí. Výsledný efekt nula. Prostě se
nedozvíte, zda vás někdo odsoudil.
A prohlášení o bezdlužnosti? K smíchu, jedná se pouze o váš dluh vůči finančnímu úřadu nebo
sociálce. Výpis z Rejstříku trestů? Kdepak, po takové době je již záležitost zahlazená, pokud se tam
vůbec píše… Pro zajímavost, promlčecí lhůta zmiňovaného přestupku je 10 let.
Exekutorské úřady sledují katastr nemovitostí
Veřejným tajemstvím je, že exekutorské úřady sledují katastr nemovitostí v návaznosti na
pohledávky, které evidují. Jakmile zjistí, že něco vlastníte, postoupí nárok na vymáhání pohledávky
soudu, který samozřejmě vyhoví. Pokud nic nemáte, většinou je nezajímáte a uvedená pohledávka je
promlčena. Tvrzení Jany Tvrdkové, prezidentky Exekutorské komory ČR, o tom, že nemovitý majetek
se zabavuje jako poslední, se krásně vyjímá v tisku, ale realita je jiná. Že by další resource allocation
justiční mafie?
Mezitím se D.A.S. vyjádřil, že je mu líto, ale zastupovat nás nebude, neboť jsem u nich
pojištěn až od r. 2002, a pojistná událost vznikla v r. 2000. Na to jsem odepsal, že chápu uvedené
důvody, ale nesouhlasím, neboť jako pojistníkovi mi exekuce vznikla v době pojištění a v době vzniku
pojistné události jsem manželku ani neznal. Takže za vznik pojistné události mohu považovat datum
svatby, nebo nabytí nemovitého majetku, které obojí spadá do doby, kdy jsem pojištěn byl.
Zmíním ještě fakt, že záměrně poslali vyjádření až po termínu na odvolání. Jako záměr to
vidím proto, že tyto lhůty měli ve spise pojistné události, kterou jsem jim předal, a zajisté jako
právníci tuto skutečnost znají.
Jelikož na svém vyjádření trvají, rozhodl jsem se pojistnou smlouvu ukončit. Nehodlám platit
za něco, co v případě potřeby stejně nefunguje.
Nic jiného nám nezbylo
Po konzultaci s dalšími právníky a soudci jsme požadovanou částku zaplatili. Není totiž
jiná možnost. Můžete např. rozporovat fikci doručení se skutečným místem bydliště (prostě fyzicky
jste v té době bydleli jinde, než máte uvedené trvalé bydliště), ale soudit se budete 2–3 roky s nejistým
výsledkem. Pak zaplatíte jak původní částku, tak soudní výlohy + náklady na obhájce (ty v každém
případě). Tak či tak, systém svoje money dostane, je jen na vás, jestli na tu hru přistoupíte a kolik
chcete do banku vložit.
Takže pokud se vám povedlo někdy ztratit OP nebo vám byl ukraden, asi nebudete mít klidné
spaní. Doporučuji si zjistit na DP (nejlépe v celé republice – blbý, co?), zda tam nevisí nějaká
pohledávka. Dále zkontrolujte Obchodní rejstřík. To už je poněkud jiná liga. Tady na váš OP může
někdo založit firmu. V lepším případě „jenom“ neplatí sociální a zdravotní pojištění za zaměstnance.
Může být i hůř
Extraligu ale hrají ti, kteří sociální a zdravotní pojištění platí. Dokážete si jistě spočítat, jakou
činnost asi páchají, když se jim to vyplácí. Nebyl by to první a ani poslední případ hospodářské
kriminality. To už je pak nejen o penězích, ale i o posezení v chládku. Připomínám, že opět platí
presumpce viny – na vás je dokázat, že jste firmu nezaložili!
Ještě k novele exekučního řádu – od listopadu platí, že exekutor může vyhlásit exekuci pouze
na majetek, který je hodnotou adekvátní vymáhané pohledávce. Tedy že kvůli 208,– Kč (dobře, +
výpalné = 17 000,– Kč) vám nemůže dát exekuci na nemovitost. Ale pozor, to platí pouze pro nové
případy. Pokud už řízení začalo před touto novelou, máte opět smůlu. Že by to byl pro exekutorský
ksindl důvod, jak si ještě narychlo nahrabat, a proto hromadně nabírá nové členy?
Jako bonus přidám malou zajímavost – cca po 14 dnech od doručení exekuce nám dorazil
dopis od jedné hodné finanční instituce. V dopise nás informuje o novince, že na naši nemovitost je
hlášena exekuce a že nám rádi pomohou s financováním dluhu.
Zajímalo by mě, kolik zmetků na celém tom exekučním řízení parazituje. Evidentně je to dost
výnosný byznys.
Na závěr mi dovolte malé resumé. To, že řádně platíte daně a chováte se dle zákona,
ještě v této republice neznamená, že nemůžete přijít o veškerý majetek.
Jedná se o legalizovaný zločin za bílého dne. Nezastávám se skutečných hříšníků, kteří si
exekuci zaslouží, ale také se nedivím, když nějaký zoufalec, který už nemá co ztratit, vezme
spravedlnost do vlastních rukou.

Autor článku si ze zřejmých důvodů nepřál zveřejnit své jméno, použit je pseudonym.
Foto: Profimedia.cz


"Dum spiro spero"
Ciceron
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: přišlo mejlem

Příspěvek od chiq »

...môžem poslúžiť ponukou "čističov". Sú lacní a super-nas*atí na exekútorov. Takže stopercentne spoľahliví. Niektorí "čistia" i celú rodinu (detičky predsa prestížne študujú za "poctivé" ockove či maminkine prachy)


Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Exekutoři

Příspěvek od Jim68 »

Musím říct, že nejen v itálii (kam mám fakt blízko) klesají pozemky a nemovitosti.... Taky v USA se najednou začali na přistěhovalé firmy dívat jinak....Zvlášť na ty vývojářské....a to je ta moje... Myslím, že tady se ti mafiáni nakonec sežerou sami (už jsem zažil, jak si konkurenti začali posílat smyšlené exekuce a vymahače navzájem..) - ale já u toho už nebudu.... ;)

K tématu: jak jsem již řekl výše, jediná obrana proti exekutorovi, resp. nesmyslným poplatkům za nesmysly, je
- nemít majetek na sebe, jinak si ty exekuce jsou schopni vymyslet (na mě si jich vymysleli 6 za dva měsíce - obíhali moje dodavatele a odkupovali drobné závazky, třeba tu popelnici, aby bylo co nejvíc exekučních výměrů - rozuměj poplatků... :oops: ), informace čerpají z berňáku(policie to vyšetřila, exekuce zrušili... ;) ) - jdou jen po lidech, kteří mají majetek :(
- napsaný nemovitosti na nějakou právnickou osobu, která je každý druhý rok jiná
- případným exekutorům nabídnout uhrazení reálného dluhu + nějakou přiměřenou část za vlastní blbost

Kývnou na to všichni.


Jim68
Be happy!
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Slepá spravedlnost

Příspěvek od NAVAR »

Na Václavském náměstí mne zaujal jeden člověk. Stojí tam s tichým protestem vůči bezpráví. Stojí tam už dlouho a kvůli chybě úředníků kde se sekli o 103let a exekutoři mu sebrali dům. Stojí tam 260 den a spravedlnosti se nedovolal, ani u Motejla a jemu podobných. Jestli budeme mlčet, můžeme tak skončit všichni.
To je jen tak pro výstrahu kam až zlovůle může zajít.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Slepá spravedlnost

Příspěvek od chiq »

NAVAR píše:Na Václavském náměstí mne zaujal jeden člověk. Stojí tam s tichým protestem vůči bezpráví. Stojí tam už dlouho a kvůli chybě úředníků kde se sekli o 103let a exekutoři mu sebrali dům. Stojí tam 260 den a spravedlnosti se nedovolal, ani u Motejla a jemu podobných. Jestli budeme mlčet, můžeme tak skončit všichni.
To je jen tak pro výstrahu kam až zlovůle může zajít.
...čudujem sa, že ten exekútor ešte žije... od istej doby zastávam názor, že vred treba vyrezať, a nie ho ofukovať a pedinovať...


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Pozor, běžní vymahači dluhů se vydávají za exekutory !!!

Příspěvek od A(&F) »



Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“