Matematické myšlení a duševní zdraví

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět

Ohrožuje matematické myšlení duševní zdraví

ano
2
22%
ne
7
78%
 
Celkem hlasů: 9

Uživatelský avatar
tomas
Stálý člen
Příspěvky: 28
Registrován: pon 29 bře 2010 12:54

Matematické myšlení a duševní zdraví

Příspěvek od tomas »

Tesla a schizofrénie

Mám na mysli ono řešení projektů v hlavě, počítání z hlavy, sestavování strojů...

Časté používání logiky a nedostatek spánku může vytvořit schizoidní stavy - jako by Bůh člověku zakazoval poznání...

Před několika lety se mi dostala do ruky kniha Silvova metoda ovládáni mysli, kde se na Teslu přímo odvolává, svá řešení si vizualizoval na "obrazovku" ve své mysli, přes toto řešil i osobní problémy.

Mnoho matematiků trpí paranoiu mají přízraky a vidiny.... j e d o b r é v ě d ě t i h o d n ě ? ? ?


jarda ovčák svitavy

Bohužel..

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Tahle otázka zaměstnává hodně hlav pomazaných. Obecně je vědění prokletím a drogou současně. Čím víc víš, tím víc chápeš, že víš prdlajs. To v lepším případě.bohužel, mnoho vzdělaných lidí je skrze nevědomost zcela nepoužitelných.
Myslím si, že mnoho vědění je k prdu. Je důležité vědět, jak milovat, jak neubližovat a jak být šťastný.
Žijeme v nedokonalém světě v dokonalé iluzi.
Navíc, když jeden žije pouze hledáním složitých řešení, pak zapomene, jak chutnají lesní jahody, nebo jak voní vlasy milované bytosti.Odstřižení od reality bude hodně aktuální téma.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Duševní zdraví

Příspěvek od NAVAR »

No, nikdo není 100% normální, takového člověka neznám a ani já sám jím nejsem. Co se týče vysoké inteligence trak je často spojováná s bláznovstvím, ono je ta ale spíš o úhlu pohledu kterým se díváme z té či oné strany "bílých mříží"
On Tesla moc nespal a z vlastní zkušenosti vím že těžký spánkový deficit způsobuje upadání do alfa stavu, který omezuje okolní vnímání (člověk je jak mátoha myšlenkami jinde), zato mozek frčí protože se nemusí zabývat tím co kolem lítá.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chemtrails

Příspěvek od huhu »

bagri píše:Takže v zájmu vyššího principu selekce, vyvezeme Hawkinga na pořádný kopec a šup s ním dolů. Když nic jiného, alespoň bychom zjistili, zda má jeho elektronický "tlumočník" dostatečnou slovní zásobu....LOL :-D
Takže Stývn byl v době, kdy mladíci prokazovali mužnost v pořádku, dystrofie se projevila později.
Jeho přínos pro civilizaci spočívá v tom, že dokázal , že paraplegik může umět počítat. Nevymyslel nic převratného, rozvinul teorie QM a astrofyziky a už dnes se některé jeho výpočty ukazují jako chybné.
Vysoké IQ mám taky, ale to je jen schopnost učit se a jakým směrem se vrhne určuje tvé okolí. Dobře to má Sam Křepelka v podpisu - obklopíš se debilama a vymyslíš nebo rozvineš debiloviny.


Někteří lidé mají pocit, že vědí lépe než já co a kam jsem chtěl napsat. Budiž blahoslaveni.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Chemtrails

Příspěvek od poota »

huhu píše:Vysoké IQ mám taky, ale to je jen schopnost učit se ...
Inteligence nemá s učením ani vzděláním nic společného - je to pouze míra schopnosti řešit neznámé situace!

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Chemtrails

Příspěvek od Slavek Krepelka »

poota píše: ... míra schopnosti řešit neznámé situace!
Mám pocit, že to není naprosto přesné a mělo by to znít takto:míra schopnosti optimálně řešit neznámé situace Jenže je to zase relativní, protože jde i o to, kdo posuzuje. Pokud bude mít komise IQ 50, člověk s IQ 200 bude nejspíše prohlášen za certifikovatelného blba, anžto se dopustí té chyby, že bude zadané problémy řešit nejen rychleji, ale hlavně jinak, než jak stanovuje optimum namyšlené komisí.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
bagri
Starší člen
Příspěvky: 137
Registrován: pon 07 led 2013 0:48
Bydliště: Na Ko 69
Dal: 87 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Chemtrails

Příspěvek od bagri »

huhu píše:
bagri píše:Takže v zájmu vyššího principu selekce, vyvezeme Hawkinga na pořádný kopec a šup s ním dolů. Když nic jiného, alespoň bychom zjistili, zda má jeho elektronický "tlumočník" dostatečnou slovní zásobu....LOL :-D
Takže Stývn byl v době, kdy mladíci prokazovali mužnost v pořádku, dystrofie se projevila později.
Jeho přínos pro civilizaci spočívá v tom, že dokázal , že paraplegik může umět počítat. Nevymyslel nic převratného, rozvinul teorie QM a astrofyziky a už dnes se některé jeho výpočty ukazují jako chybné.
Pane Huhu LOL:-))). Otrocký překlad je, samozřejmě v návaznosti na předchozí "moudra", protože vytržený kontext působí infantilně, takový, že pro zjištění jiné kvality, v tomto případě té menší (elektronický tlumočník), zabijeme "kvalitu" zdánlivě na ni závislou. Selekce konaná blbcem vždy pozitivně vyselektuje blbce. Byla li řeč o IQ, pak jeho výši určuje především stupeň abstraktního myšlení!


Tak tyhle hodiny se nám do kufru nevejdou - Maršál Koněv, Praha 1945, Staroměstské nám.
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chemtrails

Příspěvek od huhu »

Slavek Krepelka píše:... jde i o to, kdo posuzuje. Pokud bude mít komise IQ 50, člověk s IQ 200 bude nejspíše prohlášen za certifikovatelného blba, ......
Tam žádná komise není. Výsledek testu se posuzuje na základě správných odpovědí a potřebného času.


Někteří lidé mají pocit, že vědí lépe než já co a kam jsem chtěl napsat. Budiž blahoslaveni.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

IQ

Příspěvek od poota »

Ten test inteligence dává ve výsledku pouze průměr z dosažených bodů v jednotlivých typech úloh. Daleko zajímavější jsou výsledky testu struktury inteligence, kde je přímo v bodech vyjádřená míra úspěšnosti v konkrétních oborech, jako je třeba schopnost abstrakce, prostorová představivost, odhad, algoritmizace a podobně.
Ke stejnému celkovému (průměrnému) IQ tak můžou dojít jedinci s naprosto diametrálně odlišnými schopnostmi.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chemtrails

Příspěvek od huhu »

Šak řikám, že je to naprd. Teprve budoucnost ( u někoho už přítomnost ) ukáže, zda byl prospěšný pro civilizaci, zda byl brzdou, či zda se jen tak vezl. Bez ohledu na to, jestli je kvadruplegik, nebo atlet.


Někteří lidé mají pocit, že vědí lépe než já co a kam jsem chtěl napsat. Budiž blahoslaveni.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

IQ testy

Příspěvek od Slavek Krepelka »

huhu píše:Tam žádná komise není .. Výsledek testu se posuzuje . ...
Tenhleten Se neposuzuje nic. Se toho má moc na práci jinde. IQ testy jsou sestavované pracovními týmy, tedy komisemi, a výsledky jsou samozřejmě těmito týmy opět posuzované podle toho, co posoudily byť i předem, jako správné odpovědi na svá zadání. Nebo máš snad pocit, že ty testy přicházejí od boha?

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Matematické myšlení a duševní zdraví

Příspěvek od A(&F) »

... dovolím se vrátit k původní otázce vlákna ...

... je sice pravda, že mnozí lidé s "logickým / matematickým myšlením" jsou svým okolí vnímáni jako podivíni (až "poloblázni" :lol:), nicméně je prokázáno, že právě tito lidé se těší velmi dlouhému "duševnímu zdraví" ..... zkrátka, pokud je mozek pravidelně procvičován (a není pod přílišným vlivem "chemických látek", především drog a alkoholu), tak degeneruje mnohem pomaleji ... :) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Matematické myšlení a duševní zdraví

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše:... dovolím se vrátit k původní otázce vlákna ...
Souhlasím jenom částečně. Nejde zdaleka jenom o myšlení matematické. Spíše jde o to abstraktní. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“