Ring volný-boxovárna

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět

Jste pro?

Anketa končí za stř 01 lis 2006 18:33

Ano,
11
85%
Ne
2
15%
 
Celkem hlasů: 13

Zatial XXX

Příspěvek od Zatial XXX »

:) S tým len súhlasím. Ak si to rozoberieme po krokoch, tak:
1. krok - voda
2. krok - Kanarevova teplovodná bunka. Páni, toto zvládnuť, tak máme vyhrané čo sa týka oblasti vykurovania a TUV! Jeho bunky totiž majú COP až 35.
3. krok - rozklad vody a využitie BP
4. krok - výroba a využitie H. Túto oblasť milerád prenechám "vedeckým spolkom a inštitúciám", veď aj oni za slušné dotácie musia čosi vyprodukovať. A potom ten problém s uskladnením vodíka...


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Palo »

Zatial XXX píše:Tak prrrrrrrr chlapci! Čo sa týka tej blbosti od MilMAXa ohľadne dane za PHM - JE TO ČISTÉ !!!
Můžeš to nějak podložit? Nějaký link? Na české zákony? :-)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Názor.

Příspěvek od pepo.bn »

...
Naposledy upravil(a) pepo.bn dne ned 20 dub 2008 12:08, celkem upraveno 1 x.


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
Zatial XXX

Příspěvek od Zatial XXX »

Palo píše:
Zatial XXX píše:Tak prrrrrrrr chlapci! Čo sa týka tej blbosti od MilMAXa ohľadne dane za PHM - JE TO ČISTÉ !!!
Můžeš to nějak podložit? Nějaký link? Na české zákony? :-)
??? mám napísať všetky zákony, v ktorých sa NEPÍŠE o ďalšom zdanení vody ako paliva?


Zatial XXX

to pepo.bn

Příspěvek od Zatial XXX »

v bode 3. som nepísal využitie na kúrenie a TUV. Aj keď aj na tom pracujem. Čo sa týka čistého vodíka (4), zatiaľ ne e.


pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Názor.

Příspěvek od pepo.bn »

...
Naposledy upravil(a) pepo.bn dne ned 20 dub 2008 12:07, celkem upraveno 1 x.


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Palo »

Zatial XXX píše:
Palo píše:
Zatial XXX píše:Tak prrrrrrrr chlapci! Čo sa týka tej blbosti od MilMAXa ohľadne dane za PHM - JE TO ČISTÉ !!!
Můžeš to nějak podložit? Nějaký link? Na české zákony? :-)
??? mám napísať všetky zákony, v ktorých sa NEPÍŠE o ďalšom zdanení vody ako paliva?
Jde mi o to, jestli tady někdo tak čistě náhodou nenahodil téma, kterého se každý chytl jakože : "Jsou to svině, chtějí doplatit ztrátu".

Takže jde o to, jestli je opravdu v zákoně něco ve smyslu "Pokud někdo nejezdí na benzín nebo naftu", musí doplatit ušlou spotřební daň... kurňa jak se jmenuje... je to tak, nebo néééé?


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Palo píše:
Zatial XXX píše:
Palo píše: Můžeš to nějak podložit? Nějaký link? Na české zákony? :-)
??? mám napísať všetky zákony, v ktorých sa NEPÍŠE o ďalšom zdanení vody ako paliva?
Jde mi o to, jestli tady někdo tak čistě náhodou nenahodil téma, kterého se každý chytl jakože : "Jsou to svině, chtějí doplatit ztrátu".

Takže jde o to, jestli je opravdu v zákoně něco ve smyslu "Pokud někdo nejezdí na benzín nebo naftu", musí doplatit ušlou spotřební daň... kurňa jak se jmenuje... je to tak, nebo néééé?
Neviem, či má zmysel ďalej rozoberať túto tému. Princíp je v tom, že keď budem jazdiť v aute, ktoré bude poháňať trebárs 73 trpajzlíkov, tak si myslím, že pýtať odomňa čokoľvek obalené akýmkoľvek názvom (daň, poplatok...) je to isté, ako keď lekárnik stojaci vo dverách svojho krámu pýta od zdravých okoloidúcich daň za to, že si dovolili byť zdraví a nekupujú jeho mastičky. Mimochodom, v stredoveku bolo trestné študovať ľudské vnútro. Kde by sme dnes boli, keby sa takéto zákony dodržiavali? Tým chcem povedať, že myšlienku tzv. zdaňovania vody ako "uhľovodíkového" paliva považujem za totálne scestnú a od tohto bodu pre mňa uzavretú.


Y

lobbovanie

Příspěvek od Y »

Na Slovensku nás všetkých zdania podľa výsledného produkutu vodík majú na háku. Čítaje návrh zákona o spotrebnej dani zo zemného plynu, elektriny a uhlia. Každý z vás komu už beží koge bude platcom ďalších troch daní, alebo kým to porieši bude mať navyše riadne starosti. Česi netešte sa ! Je to implementácia smernice EU z roku 1992. Je ultimtívna. A keby niektorým machrom nestačilo, už teraz je v návrhu zvýšenie sadzieb o 100% od 1.1.2010. Z takej 500 kW koge je to 1 mil. Sk iba za výrobu elektriny, za jalovú spotrebu ďalší balík, za teplo Ďalší, dane zo zisku ďalší a t ď. Vyzerá to tak, že deň daňovej slobody za bežný rok bude až na budúci rok vo februári. Každý z vás kto postaví hociktoré tu prezentované zariadenie ho bude chcieť použiť vážne. Použitie v aute je detská hračka oproti ostatným možnostiam využitia. Takže hurá do parlamentov a lobbovať a kandidovať. Ináč je to mlátenie prázdnej slamy. MillMAx má žiaľ pravdu. Iba nás zdania z úplne inej strany.Vo WM už spomínali daň z CO2. V duchu tradícií to môže byť daň za spotrebu a tiež daň za produkciu. To bude druhá etapa.

Smútiaci Y.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

palo

Příspěvek od lajos »

Jo četl jsem to, bylo to něco jako vyhláška nebo doplněk, musíš minimálně uhradit DPH. Asi ti to nevyhrabu neboli jsem to zkoušel a nenašel jsem to.


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Dotaz

Příspěvek od Iv »

Smazáno
Naposledy upravil(a) Iv dne ned 14 říj 2007 22:22, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
Marteen
Stálý člen
Příspěvky: 86
Registrován: pát 14 zář 2007 19:42

Preco do predu?

Příspěvek od Marteen »

Moj osobny nazor je, ze treba postavit FUNKCNE zariadenie na rozklad vody s COP >> 1 a zacat to predavat. Ak si po Vas nepride S I S alebo iba T. sluzba ste bohati bez ohladu na to ci Vas zdania alebo nie. Vsetky doterajsie prevadzky na vyrobu energie platia dane a k tomu musia nakupovat PALIVO, co pri vode je zanedbatelna polozka. Netreba zabudnut na to, ze taketo zariadenie na SVETE nikto vo velkom zatial nevyraba. (PRECO?). Budete prvi a bude o Vas vyrobok VELKY zaujem.

Potom budu vsetci MOCNI co im utekaju zisky riesit tento problem. A ze maju dost prostriedkov na to aby vyriesili problem k ich spokojnosti je kazdemu jasne.

Je lepsie kupovat energiu a dychat vzduch. Ako byt meter pod zemou!
Zmieril som sa s tym, ze DANE budem platit do konca zivota. SME TU PRE STAT A NIE STAT PRE NAS...

Otazka skor je:
1. Da sa to postavit?(Zopar jedincov to uz ma postavene!)
2. Preco Dingel a ini nepredavaju svoje FUNCNE zariadenia?(1969)
3. Ak sa to podari, priznat, ze mame navod na FUNCNE zariadenie?.
4. Mame sa bat o svoj zivot?


ZACNITE riesit skutocne problemy a zabudnite na to co bude ked bude...


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: palo

Příspěvek od Merlin »

lajos píše:Jo četl jsem to, bylo to něco jako vyhláška nebo doplněk, musíš minimálně uhradit DPH. Asi ti to nevyhrabu neboli jsem to zkoušel a nenašel jsem to.
Průšvih je v tom, že v ceně za paliva je zahrnuta silniční daň. Jenže nikdo netuší jaké procento to z té téměř dvoutřetinové přirážky činí. Není to pevná, ale procentuální položka; rafinovaně se mění s cenou paliva. Je to zlodějna v gigantickém objemu.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Boty

Příspěvek od Iv »

habana napsal:
PeTr1 napsal:
Souhlasim s KUTILEM.MIME vyber si jednoho z fora trebas Lubu nebo kutila nebo lajose nebo petra a ukaz to.Pak nikdo z nas ti tady nebude nadavat ani nic jinyho.Nikdo nechce aby si to zverejnil na setkani treba u jeffa,ale aspon jeden duveryhodnej clovek by to mel videt na vlastni oci.



Ano, souhlasím a ztotožňuju se.
A dodávám, že jestli posel přinese zprávu o tom, že to mimovi funguje, tak mu budu jezdit do Plzně každej den leštit boty. To po období jednoho roku.
Tak sem si jistej, že replika je mrtvá věc.



No zase budu leštit boty asi jenom sobě.

Leštili by jste boty i mně?Možná Vás vezmu za slovo,ale vybral bych si sám člověka,kterému to odkryji! :jump: :laugh:


Peter
Zasloužilý člen
Příspěvky: 432
Registrován: čtv 09 lis 2006 22:34

Re: Boty

Příspěvek od Peter »

...
Naposledy upravil(a) Peter dne sob 18 říj 2008 22:52, celkem upraveno 1 x.


Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“