Věda mírného pokroku v rámci zákona proti bastlířům

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Malá vodní elektrárna

Příspěvek od poota »

Akord píše:Ale pánové, jak mužete vedet, že jsem si Schaubergeruv koncept neprečetl.
...
Vubec nic Schaubergerovi neupírám, ale nejspíš by ani sám nebyl spokojený, když by se dovedel, že z neho ponekterí delají masážní strojek.
Snad je to ještě k věci, nerad bych se aktivně účastnil "odbíhání" :?

Tak především - něco jiného je Schaubergera číst, něco jiného je jeho myšlenky pochopit a ještě něco úplně jiného je to pochopené "přijmout" - zvlášť u Schaubergera je to skutečně dlouhá cesta, ke které musí mít člověk zatraceně pádný důvod, což většina nemá.

Všechny věci, které se běžně dělají, má věda již dávno zmáknuté, spočítané a dovedené k jisté "maximální" účinnosti. Pokud někdo bude postupovat stejným způsobem, má celkem jisté, že se mu podaří dosáhnout nejspíš nějakou část té "maximální" účinnosti a v krajním případě se jí přiblížit. V žádném případě se ale dál než věda nedostane, protože "jejím" způsobem a podle "jejích" návodů to prostě možné není.

Viktor Schauberger byl v mnoha oborech schopen dostat se "dál" než současná věda, což platí jak o vědě současné pro něj, tak současné i pro nás. Chápu, že je poněkud trapné, když prostý lesník při svých toulkách lesem přijde na věci, o kterých týmy vědců nemají ponětí, ale jak vidno, i k takovým věcem může dojít. Tvůj názor na to může být celkem jakýkoli a zatím to vypadá, že ses zařadil mezi tu obrovskou masu lidí, kteří si o Schaubergerovi myslí, že to byl pouze zmatený podivín. Přitom by Ti mohlo být přece jenom trochu nápadné, že o naprostém opaku byl přesvědčen třeba Hitler a stejného názoru byli po válce i Američané.

Takže abych to shrnul - jsou dvě cesty:
- cesta vědy, tedy jejích návodů, podle kterých se dá dosáhnout nanejvýš jí definovaného "maxima"
- alternativní cesta, která se snaží najít chyby v postupech vědy, aby využila správnějších definic přírodních principů k překonání dosavadních limitů

Ta druhá cesta je mnohem obtížnější a bez jakékoli záruky úspěchu, ale rozhodně je daleko zajímavější než ta první, která je jenom více či méně dokonalým "vařením podle receptu".

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Malá vodní elektrárna

Příspěvek od Akord »

Tvůj názor na to může být celkem jakýkoli a zatím to vypadá, že ses zařadil mezi tu obrovskou masu lidí, kteří si o Schaubergerovi myslí, že to byl pouze zmatený podivín.
To zatím tak vypadá logicky pro tebe a podobne myslící. Já jsem na Schaubergerových teoriích nenašel nic, co by mohlo být duvodem pro účinnostne nadstandardní turbiny. Nebyl to také zdaleka jediný pán, co se seriozne zabýval turbinami.
Podobne jako Tesla nebyl jediný, co se seriozne zabýval prenosem energie vlnami, krome té pohádky s autem apod.
Zpátky na zem. Kde se nejblíže nachází meritelná Schaubergerova turbina? Ať to není zbytečne dále než okolní zeme, nebo samo Rakousko, bylo by dost divné, kdyby v tak velké zemi a kolem nezanechal aspoň droboučký príklad. Jinak to není turbina, ale UFO. Nebo začnu tvrdit, že muj pradeda byl lepší, ale ho zavreli a zakázali mu publikovat, protože takový Bánki už začal chodit do školy. :baby:


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Malá vodní elektrárna

Příspěvek od poota »

Akord píše:Já jsem na Schaubergerových teoriích nenašel nic, co by mohlo být duvodem pro účinnostne nadstandardní turbiny.
To ovšem nemusí být nutně jenom Schaubergerova chyba.
Ale nemusíš se rmoutit, takových je vás opravdu víc!
Akord píše:.. bylo by dost divné, kdyby v tak velké zemi a kolem nezanechal aspoň droboučký príklad. Jinak to není turbina, ale UFO.
Myšlenka, která nebyla realizována a nebo jenom o její realizaci nevíš, nemusí být nutně nesmyslem!
A už vůbec není nutné, abys proti ní brojil až na samé hranici korektnosti - nebo Tě snad nějak ohrožuje?
Svůj názor jsem vyslovil a Ty taky - myslím, že už není nutné k tomu cokoli dodávat! :bye:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Antonín Kratochvíl
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: úte 21 kvě 2013 11:18
Dostal: 14 poděkování

Re: Věda mírného pokroku v rámci zákona proti bastlířům

Příspěvek od Antonín Kratochvíl »

Zdravím chci se zeptat, jakým způsobem by bylo možné vyvolat oscilační pohyby kolečka EW elektrostatickým výbojem skrze plastovou nádobu . [youtube][/youtube]
Kolečko přede mnou roztáčel kamarád , já s ním nepohnu . Dnes jsem tedy třel ruku o umělé leskymo a pokoušel se kolečko v nádobě roztočit, bez efektu. Vyzkoušel jsem i gumovou ruku z figuríny a také jí třel o leskymo a opět bez efektu. Tepelný vliv z umělých zdrojů jsem zkoušel jak vně tak i skrze nádobu a nic se nedělo !


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Věda mírného pokroku v rámci zákona proti bastlířům

Příspěvek od milda »

Antonín Kratochvíl píše:Zdravím chci se zeptat, jakým způsobem by bylo možné vyvolat oscilační pohyby kolečka EW elektrostatickým výbojem skrze plastovou nádobu .
Tenhle přístroj je na měření osobní vitální síly, nebo-li bioenergie. Měl jsem ho ve starším provedení a taky se mi kolečko jen málo pootáčelo. Přišel zeťák a jemu se točilo obstojně.
Prostě byl víc "nabitej", ale ne elektricky, ale vitálně. :D


libcosenior
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: úte 13 bře 2012 12:18
Bydliště: Banská Bystrica
Dal: 165 poděkování
Dostal: 131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Věda mírného pokroku v rámci zákona proti bastlířům

Příspěvek od libcosenior »

Antonín Kratochvíl píše:Zdravím chci se zeptat, jakým způsobem by bylo možné vyvolat oscilační pohyby kolečka EW elektrostatickým výbojem skrze plastovou nádobu ....
Pred pokusom sa skús aspoň 10 minúť naplno usmievať!


Žiť, to je tá najvzácnejšia vec na svete, pretože väčšina ľudí len existuje.
Armstrong-Elixir_zivota.pdf
Partykova.pdf
Perfektné fórum pre každého kto sa chce naučiť programovať
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: Věda mírného pokroku v rámci zákona proti bastlířům

Příspěvek od la »

Pěkný Blog myslím že k věci
http://ncu9nc.blogspot.cz/2012/08/using ... itual.html
jde to i levně a doma.
:bye:

[youtube][/youtube]

výzkumníci to klidně můžou přiklopit zavařovací sklenicí
:roll:


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: Věda mírného pokroku v rámci zákona proti bastlířům

Příspěvek od la »

Ještě jeden film na doplnění o Chi .kolem 4minuty je to opravdu síla. :baby:
[youtube][/youtube]

PS: závěr filmu a měření má souvislost mimo jiné i s vláknem
https://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=3081
:smoke: :pivko: :bye:


Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“