Věda mírného pokroku v rámci zákona proti bastlířům

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Opačný tok

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Akord píše: Tak to se ješte máš co o trafu učit, než dojdeš na to, že to červeným platí stejne dobre pro trafo. Tvá dedukce o tom, že primár pustí nejvíce proudu pri otevreném sekundáru je chybná. Respektuješ, že proud sekundáru budí magnetický tok opačného smeru, než proud primáru? Tedy že zatížení trafa na sekundáru zmenšuje celkový magnetický tok v jádru? Já ano, pokud ty ne, mel bys napsat proč. Pokud i ty ano, tak nechápu chybu v tvé dedukci, piš místo omáčky více k veci.
Akorde, nauč se číst a rozumět čtenému jak je napsané, ne jak si ho přepasíruješ pro své představy. Unavuješ mne svou věčnou nepozorností.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Opačný tok

Příspěvek od Akord »

adam.benda píše:Zkratováním je v cívce vyvolán opačný mag. tok, nikoliv pouze oslaben původní tok. Je to i podstatou té skutečnosti, že když je transformátor zatížen, magnetické pole je vytlačováno mimo jádro a to se děje kvůli tomu, že proti sobě působí dvě navzájem opačná pole. To původní a to, které vyplývá ze zátěže. Toto je samozřejmě jen úhel pohledu, mohli bychom to brát jako pole jedno celkové, ale tam už by nešlo vysvětlit do vytlačování pole mimo jádro.
V první vete vubec nemáte pravdu. Ve druhé jste objevil rozptylový tok, nebo činitel vazby(k tomu vytlačování mimo jádro). Dále musím ríct, že primární a sekundární siločáry neexistují.
Pokud by nekde byl opačný tok, tak popíráte príčinu, která vyvolala indukované napetí na sekundáru, tou by musel pak být samotný sekundár.

No a k té četnosti mých doporučení. Vlastním malý patent z oblasti autotransformátoru. Není to plagiát, vyrobený pseudokonkurencí. Pokud by jste se drželi terminologie v oblasti traf a nevymýšleli si vlastní a navíc nedopečenou, tak bychom se nemuseli težkopádne dohadovat.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Opačný tok

Příspěvek od Akord »

Slavek Krepelka píše: Akorde, nauč se číst a rozumět čtenému jak je napsané, ne jak si ho přepasíruješ pro své představy. Unavuješ mne svou věčnou nepozorností.

Ahoj, Slávek.
Ty me zase unavuješ svou nicneríkající omáčkou a uhýbáním od vecné podstaty. Chováš se jak manažer, který nerozumí tomu, co manažuje.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Opačný tok

Příspěvek od Slavek Krepelka »

adam.benda píše: No a opačný vs. oslabovaný magnetický tok v cívce při jejím zatížení, tak to, co tvrdíte, je situace podmíněná specifickými podmínkami, které však se zde řešeným motorem nemají nic společného. Po "nabití" cívky je tam časový odstup do sepnutí magnetického spínače, který obvod zkratuje. Zkratováním je v cívce vyvolán opačný mag. tok, nikoliv pouze oslaben původní tok. Je to i podstatou té skutečnosti, že když je transformátor zatížen, magnetické pole je vytlačováno mimo jádro a to se děje kvůli tomu, že proti sobě působí dvě navzájem opačná pole. To původní a to, které vyplývá ze zátěže. Toto je samozřejmě jen úhel pohledu, mohli bychom to brát jako pole jedno celkové, ale tam už by nešlo vysvětlit do vytlačování pole mimo jádro.
Nazdar Adame,

Z mé zkušenosti to vypadá tak, že to vystupování je u standartních traf dané až saturací jádra. Vidličkový ampérmetr kolem standartního trafa pod saturací magnetické pole ve formě "ampér" ted ampérmetr přiložená k cívkám, nikoliv vidličkou na drát, nic nečte. Po saturaci nevím, nezkoušel jsem, ale nejspíše ano. Nicméně, tohle pravidlo jaksi pokálily mé transformátory navržené intuitivně, definitivně nestandartní. Ačkoliv ve své toleranci fungují se skoro 100% účinností, vidliočková ampérmetr čte až 7x víc ampér přilozěn k cívce, než standartně přiložen vidličkou kolem drátu primáru, nebo sekundáru. Pole čte ještě přes půl metru od od trafa a je to při tom dost necitlivý standartní Fluke, který jde jen do desetin Ampéry. Jeto tedy ještě poněkud tajemný hrad v Karpatech.

Dále, měřění proudu pod zátěží (žárovky, tedy odpor) i několik metrů od trafa na sekundáru je taky poněkud srandovní. Ampérmetr ať už vidličkový, nebéo onjímkový (klešťový?) měří jiné hodnoty v každé ze dvou možných orientací. Pro názornost, vezmeme-li ukazovák a prostředník jako vidličky, je-li ukazovák nalevé straně svilého drátu, měří Ampmeter jinou hodnotu než když je ukazovák napravo drátu. Největší rozdíl jsem zaznamenal kolem jedné Ampéry a šlo o 0.4 A mezi orientacemi. Darmo mluvit, že osciloskop může, ale nemusí ukazovat silně zkreslenou sinusoidu. Tímto chci jenom naznačit, že teorie elektrického proudu je podivná a pracuje tak nějak matematicky, ale se skutečností má mílo společného.

Další brouk je, a to navazuje na valenční strukturu, že cca 15km napájecí kolej Pražského metra (v mých časech) se musela po vypnutí nechat alespoň 20 minut vybíjet a i poté se musela použít zkratovací tyč mezi napájecí kolejí a uzemněnou kolejí vlaku a i tehdy se dost často stalo, že se jí občas kus utavilo. To má od tehdejšího el. údržbáře. Takže, zde se nám představuje oscilace ve vodiči, která by normálně byla svedena na kapacitanci, ale co je vlastně kapacitance kdyý jsou konce vodiče patnáct kiláků od sebe, že?

Takže bych to uzavřel tím, že si lidstvo dost povyskočí radostí, až mu dojde, že elektrický proud neproudí od mínusu k plusu, nebo opačně, ale oběma směry zároveň, což zcela jasně dokládá právě trafo a jeho chování. Stejně jako jádrem trafa jdou v podstatě 4 směry dvou magnetických okruhů, rozdělují dvě cívky trafa 4 směry dvou elektrických obvodů, (které by odborníci snadno nazvali vířivé proudy, což z praktického důvodu ve skutečnosti dělají u sekundáru, na dva obvody po dvou orientacích. To v podstatě znamená, že takzvané vířivé proudy v jádru, které sledují povrch každé laminace kolem příčného řezu laminace, sestávají ze dvou protichůdných obvodů elektrického proudu (a orientací napětí) a nejspíše čtyřech orientcích, ale s tím si nejsem jist, nenapadlo mne zatím, jak to otestovat.

U stejnosměrného proudu to zase znamená, že stejně jako zakřivenost magnetické pole musí nutně mít za příčinu dvě protichůdné polarity magnetického okruhu (pane Akord, akce a reakce, bez ní se nic zakřivovat nebude) i elektrický proud sestáva (jaksi mechanicky) ze dvou protichůdných pohybů něčeho. Zge bych také přihlédl k Akordově zmínce o autotransformátoru a popřemýšlel si o polaritách napětí a proudu právě v tomto vynálezu s ohledem na dualitu, vlastně kvadruptualitu magnetického pole v jádře, bez které by autotrafo nemohlo fungovat.

Ještě taky Akordovi.
slávek píše: To co jsem ti začervenil by znamenalo, že primární cívka trafa by musela propouštět nejvíc proudu s otevřeným sekundárním obvodem a naopak,
Nakonec bych snad ještě podotkl na adresu Akorda, že je jistá jazyková forma, které se oficiálně říká podmiňovací způsob, kteréhožto přehlédnutí, či pominutí, udělá z "by se bývalo stalo" "stalo se", čímž dojde k naprostému významovému znehodnocení odpovědi, kterážto však může v nezasvědceném vyvolat dojem, že původní text odpovídá textu odpovědi, ačkoliv odpověď se stala překrouceným paskvilem na původní text. Na paskvily se mi tobě moc odpovídat nechce, protože s tebou je to Akorde do nekonečna, i když s tím nemám problémy u těch, kterým se to povede jen tak občas, jako většině z nás.

Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Opačný tok

Příspěvek od adam.benda »

Akord píše:
adam.benda píše:Zkratováním je v cívce vyvolán opačný mag. tok, nikoliv pouze oslaben původní tok. Je to i podstatou té skutečnosti, že když je transformátor zatížen, magnetické pole je vytlačováno mimo jádro a to se děje kvůli tomu, že proti sobě působí dvě navzájem opačná pole. To původní a to, které vyplývá ze zátěže. Toto je samozřejmě jen úhel pohledu, mohli bychom to brát jako pole jedno celkové, ale tam už by nešlo vysvětlit do vytlačování pole mimo jádro.
V první vete vubec nemáte pravdu. Ve druhé jste objevil rozptylový tok, nebo činitel vazby(k tomu vytlačování mimo jádro). Dále musím ríct, že primární a sekundární siločáry neexistují.
Pokud by nekde byl opačný tok, tak popíráte príčinu, která vyvolala indukované napetí na sekundáru, tou by musel pak být samotný sekundár. ...
To, že nejsou siločáry zvlášť primáru a sekundáru, je jen úhel pohledu. Můžete tomu říkat rozptylový tok, ale ve své podstatě to má co dělat se vznikem opačně orientovaného pole nebo tedy toku, chcete-li. Na zbytek příspěvku nevím jak reagovat, jednoduše mi to nedává smysl.
Slavek Krepelka píše:Nazdar Adame,
Z mé zkušenosti to vypadá tak, že to vystupování je u standartních traf dané až saturací jádra.
Ahoj Slávku,
Tvé postřehy jsou zajímavé a věřím tomu, že v té saturaci trafa bude spousta zakopaných psů... Kolik životů je zhruba potřeba, aby člověk všechno tohle "stihnul"..? :)


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

prímý a opačný tok spolu neexistují

Příspěvek od Akord »

PeTr1 píše:tohle sem našel na jedne diskuzi.on tam o tom piše.je to přeloženo do češtiny přez google.
Ach ano! Ke NEPRACUJE asi 10 roků, CMQ, Anke to běží perfektně včas; Jak můžete vidět, je velmi jednoduchý a funkční. Potřebujete 2 cívky řez od starého relé, 2 ciecolari magnety, z reproduktorů používaných ve staré TV, magnetický kontakt a dva hliníkové plechy, provoz myslím, že to může být představil si, F.em z první cívky na průchod magnetů, zapnutých impulzivně druhé cívky fáze,,,,,, jsem byl vyčerpávající? : D
Pane, neodkazujte na neoverené a neznámé anonymy. Jinak to budu muset považovat za lži.

Adame, váš výrok o rom, že sekundár produkuje opačný tok je jen opakováním skostnatelé fyziky, kterou tak zatracujete. Je to namírené proti príčinnosti, a v principu nejde ani o rozptylový tok. Rozptylový tok není žádný jiný tok, než ostatní toky, pouze je tak pojmenovaný podle typické oblasti ve které se vyskytuje.
Nezkoumáte prípad odražené vlny na vedení (ani ta nepredbíhá príčinu, navíc by jste museli jít do mikrosekund), ale cívku. Ve vámi uvažovaných nanejvýše milisekundových časech se nic takové jako zpetný tok nevyskytuje.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: ?

Příspěvek od Akord »

adam.benda píše:
PeTr1 píše:Tak to čtu všude na forech.A s tou baterkou to řeší taky.No asi bude dobré to přestat řešit.Bude to podvod.
On celej svět třeba taky bude podvod.
Pokud i celej svet je podvod, pak jsou stále na svete lidi, co mluví pravdu. Pokud by zde každý mluvil co nejblíže pravde, tak bychom se podstaty veci dopátrali mnohem dríve.

PeTr1 : Mužete dát link na nejaké další fóra, kde se to rozebírá?


Majkl1
Stálý člen
Příspěvky: 83
Registrován: úte 31 kvě 2011 5:47
Dal: 1 poděkování
Dostal: 7 poděkování

RE

Příspěvek od Majkl1 »

Přečetl jsem zatím jen prvních 10 stran a na poslední dvě jsem se ještě nedostal, proto pokud následující úvaha tu zazněla, přejděte to mlčením. Píšu, abych to mezi čtením posledních dvou stran nezapoměl.
Z toho co tu zaznělo mi vyplynulo asi toto. Magnetické pole není energie, ale je to jakýsi prostředník (katalyzátor chcete-li) k tomu, co se kolem magnetuů děje. A to "děje" je už energie - viz přitažení předmětu apod.

Další vaše úvahy o tom, že vložená energie na natočení nějakých malých kuliček (říkáte jim atomy, nebo molekuly, nebo co já vím) a že to nemá vliv na získání energie. Jenže já to vidím jako třeba např. s větrným mlýnem. Vynaložíte dá se říci stejnou energii na to, abyste lopatky mlýnu dali buď chaoticky, nebo je uspořádali správným způsobem. Padne na to stejně hřebíků, stejně potu a u méně šikovných stejně krve. Ale bude-li tento mlýn ve vhodném prostředí (voda, vítr, obrazně i světlo), tak dokáže energii z daného prostředí využít v náš prospěch.

Shrnuto, magnetismus či jeho pole není energie sama o sobě, ale je to katalyzátor (nikoliv akumulátor) energie. Jaké to bohužel nevím, ale já na to příjdu.
Tento postoj by myslím neodporoval ani jedné z tady rozhádaných stran. Obě mají ve své podstatě pravdu, ale ne celou.

Toto mě napadlo jen díky vám všem. Bez opozice by to nebylo. Tím ale netvrdím, že mám pravdu. Jen mi to z toho logicky vyplynulo. Jak toho využít je předmětem pátrání nás všech.
Michal


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: ověřeno

Příspěvek od Akord »

adam.benda píše:Rád bych v této souvislosti připomenul jeden funkční motor - moc pěkný zacyklený v-gate. Nejen na videu, ale i po teoretické stránce je zcela v pořádku. Jak už jsem určitě někde psal, energetické bilance jsou ziskové a žádné fyzikální zákony to nepopírá.
http://www.youtube.com/watch?v=FLek_3Hpwus
Odkud tu jistotu bereš. Stačí jedna hallova sonda a cívka pod stul, klidne i 10cm pod, nebo víc. Roztočit takový krám tak, jak je nafilmovaný není žádný velký kumšt. Fyzikální zákony a energetické bilance do toho netahej, když je stejne nerespektuješ. Není tam duvod na žádnou ziskovou fyzikální bilanci, nanejvýš tak ekonomická na oblbování méne zdatných.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: ověřeno

Příspěvek od poota »

Akord píše:
adam.benda píše:... Jak už jsem určitě někde psal, energetické bilance jsou ziskové a žádné fyzikální zákony to nepopírá.
Odkud tu jistotu bereš.
Jak Adama znám, tak nejspíš z dost důkladného rozboru, podepřeného sáhodlouhými a zatraceně pečlivými výpočty.
Akord píše:Stačí jedna hallova sonda a cívka pod stul, klidne i 10cm pod, nebo víc.
Jasně - pokud se někdo rozhodne podvádět, tak se to dá dělat nejrůznějšími a různě rafinovanými způsoby.
Adam ale formuluje velice přesně - říká totiž, že zmíněné video může sice být eventuálně i podvodem, ale to nic nemění na tom, že v něm naznačený princip může být v jistém provedení úspěšný i bez podvádění.
Akord píše:.. Není tam duvod na žádnou ziskovou fyzikální bilanci, nanejvýš tak ekonomická na oblbování méne zdatných.
Teď bych se zase rád zeptal já: "Odkud tu jistotu bereš."
A ještě drobnost - chceš snad naznačit, že patříš k těm "více zdatným", které se oblbnout tak snadno nepodaří?
A v čem "více zdatným" - ve fyzice a nebo v podvádění?

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: ověřeno

Příspěvek od Slavek Krepelka »

poota píše: Teď bych se zase rád zeptal já: "Odkud tu jistotu bereš."
A ještě drobnost - chceš snad naznačit, že patříš k těm "více zdatným", které se oblbnout tak snadno nepodaří?
A v čem "více zdatným" - ve fyzice a nebo v podvádění?

Zdravím - poota
1+ Zdravím, Slávek. :good:


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: ověřeno

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Akord píše: Odkud tu jistotu bereš. Stačí jedna hallova sonda a cívka pod stul, klidne i 10cm pod, nebo víc. Roztočit takový krám tak, jak je nafilmovaný není žádný velký kumšt. Fyzikální zákony a energetické bilance do toho netahej, když je stejne nerespektuješ. Není tam duvod na žádnou ziskovou fyzikální bilanci, nanejvýš tak ekonomická na oblbování méne zdatných.
Hele Akorde, s tvýma dírama i ve středoškolské fyzice, nemluvě o totálních nevědomostech v oboru neortodoxní experimentální fyziky, bych si tak moc netroufal. V prvé řadě bys totiž musel prokázat, že to udělátko je jakýsi uzavřený systém. Dokaž to! A nechoď sem s deklaracemi, předpoklady, definicemi a podomnými výmysly. Pokud ne, tak si tu svoji podvodnickou vynalézavost snad nech pro sebe. Víš co, ani mi (nám) nemusíš dokazovat, že tenhle systém je uzavřený. Mě osobně bude stačit odkaz na jedinný prokázaný uzavřený systém, tedy reálný, ne teoretický, jakéhokoliv druhu. Já si ho pak pořídím, odletím v něm ke hvězdám a nebudu ti tu nadále ztrpčovat život. Co ty na to?

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Nervy

Příspěvek od adam.benda »

poota a Slávek - děkuju vám za reakci ohledně Akorda, šetříte mi nervy, ale hlavně mi přijde, že jste odpověděli tak 10x líp, než by se to povedlo mě, máte to u mě. :good:

P.S.: Ty výpočty energetických bilancí mám někde zabordelený, neznámo kde, takže i tohle je jedním z mnoha panáčků ve frontě. Až se k tomu dostanu, udělám to znova v nějaké lepší formě a uveřejním.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: ověřeno

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Akord píše: Fotbalista se také nestydí za to že kope góly, a je snad jasné, že méne trénovaný má malou šanci, i když ne nulovou.
No jo, ale nesměj to bejt vlastňáky. Taky je dobré si uvědomit, že netrénovaný nehraje podle pravidel a mázne to do brány i rukou. Trénovaný i sudí to samozřejmě vidí jako faul, ale to nic nezmění na faktu, že šla rána do brány.
Akord píše: Slávek: Píšeš úplne off topic. Víš dobre, že video není prukazný materiál, tak nemám co na tom prokazovat. Nevím, zda sis to po sobe prečetl, zdá se mi to nelogické, co napsals o uzavreném systému v jedné vete jsi pak poprel v poslední, proto nevím, cos pod tím myslel.
Akorde, pokud píšu jakoukoliv poznámku k magnetickému motoru, tak ta poznámka není off topic. Udělej si v tom prosím tě jasno.
Že to video není průkazným materiálem je naprostá pravda a taky je pravda, že na tom nemáš co prokazovat, pokud to nevyhlásíš za podvod. Pokud to vyhlásíš za podvod, je na Tobě prokázat, proč to podvod je, jaký je jeho princip a doložit průkazné důkazy, nikoliv spekulace, jak by se to dalo ožulit. Na ožulení by stačila v bubnu veverka. Co jsem napsal o uzavřeném systému je naprosto logické, ale ne tobě, protože máš nabiflované a zakořeněné, že spousta "vědeckých" dohadů jsou pravdou. Jedním z nich je statická, konzervativní povaha gravitačního (a magnetického a statického) pole. Já už jsem si prakticky ověřil, že gravitační pole je dynamické, dá se podojit, a proto taky vím, že pokud nějaký systém toto pole nevyloučí, nejde o energeticky uzavřený systém. Pokud ho vyloučí, dá se s tím letět ke hvězdám. Zatímco ve fyzice je zákon o zachování energie formulován ve vztahu k uzavřenému systému, kteréhožto teoretického fenoménu se docílí ignorací, v praxi takový systém pokud vím neexistuje, no tedy, ve veřejně dostupné fyzice a v alternativní jenom částečně. Nicméně, lidé jako ty strašně rádi tuto podmínku ignorují také. Navíc je naprostou pravdou, že zatímco vzájemná kinetická energie dvou vagónů rozjetého rychlíku je mizivá a omezená na nějaké to kývání, jejich kinetická energie ve vztahu třeba k nádraží je dost podstatná. Z toho by sis mohl Akorde odvodit, že energie je relativní záležitostí bez jakékoliv absolutní hodnoty. Formulace zachování energie musí být úplná aby měla vůbec nějakou platnost, i když pouze teoretickou, je velice specificky definitivně limitovaná a její všeobecná platnost je naprosto nulová.

Pokud tedy mluvíš o podvodu, protože dotyčný magnetický aparátus popírá právě zákon zachování energie, nevíš o čem mluvíš. Je sice pravdou, že v tomto případě jsi se takto specificky nevyjádřil, nicméně zde už taky chvíli jsem a vím, co je tvým jedinným argumentem v těchto případech.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

AXIOM

Příspěvek od Jim68 »

Formulace zachování energie musí být úplná aby měla vůbec nějakou platnost, i když pouze teoretickou+ je velice specificky definitivně limitovaná a její všeobecná platnost je naprosto nulová.
Dovolíš - li Slávku, zahrnu toto prohlášení do svojí sbírky vědeckých názorů, které nelze vyvrátit a je tedy nutno s nimi nepolemizovat, leč brát je v každém okamžiku v úvahu. Velmi pěkně řečeno.
Děkuju.


Jim68
Be happy!
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“