Aktuálně: Probíhá přechod na novou verzi fóra. Postupně bude upravován vzhled a funkčnost fóra. Nahlaste prosím nalezené chyby...

Anketní web "Hodnocení politiků"

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
amad2
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: pon 19 dub 2010 12:00
Bydliště: Brno

Anketní web "Hodnocení politiků"

Příspěvek od amad2 »

Kdysi jsem to napsal, a nevím, kám to dát. Dám to sem. Buď to zmizí v propadlišti fóra nebo to někdo, kdo umí programovat, někdy zkusí.
Měl to být podnět pro ty, co štve současná politická scéna a rádi by něco udělali pro změnu.


Najde se programátor anketního webu (php?)


Hledá se člověk s aktivním zájmem o webové programování, který by byl schopen plně samostatně
vytvořit (a občas spravovat) web s názvem "Kdo podle vás nejvíc škodí tomuto národu (státu) ?"

a) kde by lidé mohli klasicky anketně hlasovat pro osoby

b) kde by mohli také přidávat vlastní návrhy osob

Pravděpodobně by se web stal oblíbeným, a mnoho lidí by tak mělo šanci se snadno a rychle dozvědět o nekalých praktikách veřejně činných osob.


Obecné nároky:

- Umístění může být na doméně 3. nebo 2. řádu.

- Možnost hlasování v anketě "Kdo podle vás nejvíce škodí tomuto národu".

- Možnost připojit k hlasu i komentář (např. zdůvodnění volby).

- Nejlépe možnost hlasovat nejen pro osoby, ale zároveň i pro nejlepší komentáře k osobě (tím se automaticky odstranily (posunuly dozadu) nic-neříkající či nevhodné komentáře, a naopak komentáře s významnější informační hodnotou budou ihned k dispozici.

- Možnost přidávat další návrhy osob.

- Nemožnost přidávat jiné návrhy než osoby
(tj. např. ne organizace (církev, média, politické strany) či skupiny lidí),

protože to by bylo "házení do jednoho pytle";
v každé organizaci jsou lidé dobří i zlí i lidé či lidé ochotní se změnit na základě okolností;
házením do jednoho pytle tam ale hodíme i ty dobré.

Lze však vytvořit další podobný pod-web, kde by se naopak hlasovalo jen pro organizace a skupiny lidí, s tím, že by tam bylo upozornění, že je to třeba brát jen jako zpětno-vazební náhled na obecné mínění veřejnosti na organizace, nikoli jako hodnocení konkrétních lidí v organizacích.

(Vytváření pod-webu o lidech naopak co nejužitečnějších národu je také ošemetné, protože ti nejužitečnější lidé většinou tvrdě každodenně nekompromisně pracují na něčem dobrém, a nestojí (a ani na to nemají čas) o nějakou publicitu. Musela by tam být opět poznámka, že je to jen pomůcka pro vyzdvižení dobrých příkladů, nikoli jako objektivní hodnocení.)


- Implementace nějaké ochrany proti nespravedlivému hlasování (tzn. jeden člověk nemůže např. 20x po sobě dávat hlas jedné a téže osobě).

- Implementace ochrany proti strojovému/robotickému opakovanému hlasování (captcha ochrana).

- Založení diskusního fóra, kde by návštěvníci mohli diskutovat o tomto webu a přispět tak k jeho nejlepšímu vyladění. Není ve schopnostech úsudku jen jednoho člověka dokonale vyladit web takového charakteru. To je možné jen pomocí funkční zpětné vazby návštěvníků, a to nejen jednoduché zpětné vazby návštěvník-autor, ale i tak, že mohou nápady a námitky konzultovat návštěvníci webu mezi sebou (a je to dobré i pro vývojáře webu, který nedostane jen obyčejnou zpětnou vazbu, ale zpětnou vazbu pročištěnou od zbytečností a unáhleností).
(Není třeba zakládat, lze použít toto vlákno.)

Realizátor webu by měl být:
- Člověk schopný samostatně pracovat, samostatně vytvořit a dovést do konce takovýto komplexní web (je třeba vědět, že se nejedná jen o to web vytvořit, ale také jej nějakou dobu (odhadem cca min. 1 rok) jej neustále dolaďovat v závislosti na objevivších se technických problémech souvisejících se zvyšujícím se počtem návštěv).
- Člověk přirozeně nadšený z možnosti vytvořit obecně prospěšnou věc.
- Člověk vědomý si toho, že kompletní vytvoření a počáteční správa takového webu může znamenat i přes 1 rok téměř každodenní práce.
- Ideální pro studenta VŠ, ochotného akceptovat fakt, že mu to sebere hodně volného času.

Bonusy:
- Dobrý pocit z vytvoření webu s výrazným pozitivním vlivem na dění v politice, a tedy i na stav celého národa.
- Vylepšení pozice při případném hledání zaměstnání (očividná schopnost vytvořit, udržovat a spravovat veřejně známý web).
- V případě dotažení do téměř dokonalého stavu možnost dlouhodobých příjmů z reklamy (která by však měla být v decentní míře, ne stránky zaplácané reklamou).amad2
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: pon 19 dub 2010 12:00
Bydliště: Brno

Re: Anketní web "Hodnocení politiků"

Příspěvek od amad2 »

Vyladěné hlasování má udělán lidem velmi prospěšný web www.znamylekar.cz . Ale je to jen příklad, lze to udělat jinak.jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

Re: Anketní web "Hodnocení politiků"

Příspěvek od jarda ovčák »

Zajímavá myšlenka...... Jenže, představme si profil člověka, co leze do politiky a jeho pohnutky se tam angažovat. Stačí být lehce empaticky naladěn a když je vidíte, a cítíte, jak to všichni myslí od srdce a upřímnmě, tak se vám do očí derou slzy lítosti...
V mém případě smíchu, protože je veskrze velice naivní si myslet, že příchodem či odchodem politika či strany vznikne změna.....
Jako když mravenec s výhružně vstyčenými tykadly stojí na silnici a chystá se zastavit rozjetý automobil.
Změna jako taková možná není, protože už není směr, kterým by se dalo jít, není idea, která by nebyla zprofanována či moralně neznetvořena, není politik, který by v očích neovčana nebyl za šlendriána či baziliška.......
Není kde brát.
Jediná možnost je pád na dno civilizačního bahna a znovu demokracii zkusit na bázi kmenových vůdců, spíše však to bude opět feudální zřízení, které fungovalo více než tisíc let ..... Dokázali jsme vládu lidu natolik zparchantit, že se v politice může pohybovat pouze parchant.
Má smysl však třídit parchanty mezi více či méně zparchantělé, mezi hajzly a hovada, mezi dobytek a sráče, mezi hochštaplery a idioty.....
to je otázka.Já je mám ve škatulce s jedním nápisem a vyhovuje mi to.
Jsem to však já, se svým podivným vnímáním světa, avšak přemýšlet, zdalůi je sobotka či ransdorf, ten bárta nebo tluchoř větší či menší hovado může být veselé.


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí

abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: Anketní web "Hodnocení politiků"

Příspěvek od abul »

amad2 píše: Bonusy:
- Dobrý pocit z vytvoření webu s výrazným pozitivním vlivem na dění v politice, a tedy i na stav celého národa.
- Vylepšení pozice při případném hledání zaměstnání (očividná schopnost vytvořit, udržovat a spravovat veřejně známý web).
- V případě dotažení do téměř dokonalého stavu možnost dlouhodobých příjmů z reklamy (která by však měla být v decentní míře, ne stránky zaplácané reklamou).
O těch bonusech hodně pochybuji!
"- Dobrý pocit ...s výrazným pozitivním vlivem na dění v politice..." To jako myslíš vážně? Opravdu máš pocit, že ty parchanty zajímá nějaké hlasování či anketa, veřejné mínění nebo výsledky voleb? Rozhlédni se okolo, jak to tu vypadá.
"- Vylepšení pozice při případném hledání zaměstnání..." Vylepšení pozice? Jako bych to viděl. "Pán je neloajální rejpal, kterému se pořád něco nelíbí a nedokáže se přizpůsobit autoritám. Tak ven!
"- V případě dotažení do téměř dokonalého stavu možnost dlouhodobých příjmů z reklamy..." Ano, ten konec by byl celkem rychlý, rozhodně ale ne v dokonalém stavu tak, jak si ho představuješ. O "zvýhodňování" pozice takového webu asi netřeba pochybovat, přestože by nebyl zvlášť nebezpečný, byl by otravný a s takovými je třeba rázně zatočit. Sakra, kde už jsem to jen slyšel? ;) Už z principu, kdo by měl zájem umisťovat reklamu na web tohoto typu. A když už by měl, tak to bude člověk, takříkajíc z "druhé strany" a ti v balíku většinou nejsou.

Znám jen jednoho člověka, který dělal politiku, a to chvíli i na poměrně vysokém postě, který nebyl hajzl. Dnes (teda nevím jestli ještě v tuto chvíli, abych nekecal) leží ve špitále v kómatu po mozkové příhodě. Semlelo ho to. Je to dobrej chlap, kterému vděčím za mnohé. Ale asi nikdo slušný nemůže vydržet tu směs intrik, podrazů, lží a sviňárem.

Ten web není špatný nápad, jenom energie vynaložená na jeho vytvoření a údržbu vyjde podle mého názoru naprázdno.


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.

amad2
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: pon 19 dub 2010 12:00
Bydliště: Brno

Re: Pozor na příliš negativistické myšlení

Příspěvek od amad2 »

Počítám se mezi konspirační teoretiky, vím o NWO apod., nedělám si iluze o pohnutkách politiků apod.
ale vaše názory zbytečně přecházejí do opačného extrému.
To samo o sobě by nevadilo, ale sami si tím předem zavíráte možnosti ke změně.
Spousta lidí se odhodlalo udělat něco proti molochu a spoustě z nich to vyšlo, podařilo se. Že jste o tom nikde nečet, neznamená, že se to nepodařilo a že se to neudálo.

Moc NWO je postavena mimo jiné i na tom, že cíleně vyolává iluzi, že je nezničitelná a tak velká, že pro jejich zničení by se musela udělat nějaká huronská akce. Jenže to není pravda, NWO lze podkopat i drobnými změnami. Stačí, když těch změn bude hodně na více místech.
NWO je schopno ohlídat si organizované věci (masmédia, školy, církve, komory), protože si je dokáže předem "ošetřit".
Ale není schopno snadno a rychle zalátávat díry v matrixu vytvářené jednotlivci, protože chování jednotlivců je hůře dopředu odhadnutelné (zvlášť pokud mají čisté srdce schopné získat z vesmíru nové ideje).
Zlo má totiž v sobě zárodky destrukce, stačí zlo jen nahlodávat, ono se postupně časem začne rozpadat samo.

Může se vám zdát, že všichni politici jsou špatní. Ale tak to není. Současný "katastrofický" stav politiky a společnosti není dán tím, že by v politice apod. byli jen špatní lidé,
ale je to výsledek právě toho, že špatní politici jsou brzděni těmi lepšími. Jinak by to tady bylo mnohem horší.

I ve vysoké politice jsou lidé, co odvádějí dobrou práci pro občany. Ono vysoká politika nejsou jen poslanci, je to pěkná řádka lidí za pod nimi, kteří se ale do médií nedostanou, takže vypadá, že neexistují ani nemají vliv.

A mnoho z těchto lidí jsou normální lidé, kteří mají rodinu, děti, a uvědomují si, že pokud budou podporovat špatný systém, stanou se i oni jednou jeho obětmi. Někteří z těchto lidí také pracují ve prospěch lidí proto, že tak byli celý život vychováni, je to pro ně normální, a případné nabídky na zradu za peníze odmítají automaticky.

Prohlášení, že je marné něco dělat, je pohodlné, člověk si tím morálně ospravedlní svoji nečinnost.
Kdyby takto uvažovali autoři nwoo.org, dolezite.sk, zvedavec.org, slobodavockovani.sk, outsidermedia.cz apod., tak by jejich weby vůbec nevznikly. A tlaky na zavření jejich webů byly.
I na znamylekar.cz byly ze začátku silné tlaky, protože někteří mizerní a podvodní lékaři byli najednou vyděšeni z toho, že jejich každodenní praxe dosud skrytá za dveřmi ordinace bude viditelná pro všechny. Znám dost lidí, kteří si na tomto portálu našli dobrého lékaře. Protože to, jestli je lékař dobrý nebo dobrý jen na oko, se často pozná až po několika návštěvách.

I portál hodnocenipolitiku.cz by nemusel být zaměřen jen na kalousky apod.. V krajských či městských (komunálních) volbách často máme k volbě na výběr lidi, které neznáme a nic o nich nevíme. Takto by se dalo alespoň trochu rozčlenit na ty přínosnější a na podvodníky.Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3248 poděkování

Re: Pozor na příliš negativistické myšlení

Příspěvek od Slavek Krepelka »

amad2 píše: ..... Prohlášení, že je marné něco dělat, je pohodlné, člověk si tím morálně ospravedlní svoji nečinnost. ....
To je číslo jedna. Číslo dvě je, že většina lidí je právě ta většina, tedy neorganizovaný shluk individuí se stádní mentalitou čakající na vůdce, nebo spasitele. Nicméně tolik opovrhovaná stádní metalita má jednu velikou přednost i zadnost podle toho, kdo ji podchytí. Zatím v tom momentálně vedou damgozi. Je třeba navrhnout a postrčit novou módu, něco jako byli v šedesátých hipes, ale takovou, aby se jí kde jaký sériový blbec chytil jak hovno košile a která by přitom měla šanci z toho sériového blbce udělat alespoň trochu člověka. Většina lidí žije v posraných gaťatech a věří pevně, že v množství je síla a v podstatě s nemýlí. Jak tedy z tohoto množství tu sílu dostat? Jedinně tak, že ji někdo přesvědčí, že většina se už na věci dívá tak, nebo onak. Jestli je to pravda nebo ne je úplně putna. V momentě, kdy totiž i takové nepravdě většina uvěří, ta nepravda se pravdou stane. Dojde jaksi k procesu změny skutečnosti byť i iluzí. Takhle je praktikována manipulace veřejného mínění. Jasně že "všicky" vědí, že je to s hospodářsko-politicko-společenským systémem v prdeli. Jenže iluze přicházející z masmedií tvrdí opak a budí dojem, že zdaleka ne všichni to vědí. Také budí dojem, že zdaleka ne všichni jsou těhotní revolucí, i když třeba jsou. Jenomže pokud nemaj tuchu, kolik jich vlastně je, k porodu nedojde ze strachu, že v tom nejede většina. Proto bych řekl, že je třeba využít jedinného veřejného masového sdělovacího prostředku, který dnes má tupá většina k dispozici, tedy internetu, a přehlušit zaprodaná masmedia a alespoň umožnit lidm si navzájem dát na vědomí, jak to s tím revolučním těhotenstvím ve skutečnosti je. Ten balvan je třeba nějak rozhýbat. Sedět na salaši a pindat jak se nedá nic dělat je dost sobecký. Hlavně moc nečeřit vlnky, aby nepřišel další jaguár :ethink: nebo to byl február?

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.

amad2
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: pon 19 dub 2010 12:00
Bydliště: Brno

Re: Anketní web "Hodnocení politiků"

Příspěvek od amad2 »

Sám mám osobní zkušenost s tím, že jedinec může vytvořit velké změny ve společnosti, bez ohledu na to, co dělá nebo nedělá okolí. Jen v tom musí být vytrvalý a opravdový.
Spousta pozitivních změn, které tu jsou v ČR a kterých si člověk třeba ani nevšimne, protože mu přijdou běžné nebo se o nich nemluví v médiích, mají na svědomí mediálně neznámí jednotlivci. Někdy jsou to lidé na významnějších pozicích různých státních orgánů, někdy jsou to úplně obyčejní lidé (tito sice nemají výkonnou moc úřední, ale možností měnit je více).
Čekat na společnost je zbytečné. "My jsem ti, nak tereé čekáme". Pokud uděláte nějakou změnu, společnost je nucena se sama vydat určitým směrem. Opravdu není třeba čekat na společnost, naopak je to hloupost.
Spoléhat se na objevení vnější autority dnes nelze. Dnes je již všechno tak relativizováno, že cokoliv lze vychválit i pohanět.jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

Re: Anketní web "Hodnocení politiků"

Příspěvek od jarda ovčák »

Já bych zde otevřeně pochválil naši politickou reprezentaci, že se napříč i podél politického spektra ukázali jako banda neschopných idiotů, neschopných ničeho pozitivního.Ovšem, pokud budou svobodné volby, národ ovčanů rozhodne tak,že povolalají další vlnu profesionálních hovad do zbraně a kolo štěstí ze znovu roztočí.....
Bez masové lobotomie se kupředu nehneme.


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí

poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2416 poděkování

Re: Anketní web "Hodnocení politiků"

Příspěvek od poota »

jarda ovčák píše:... banda neschopných idiotů, neschopných ničeho pozitivního. ...
Ovšem komě toho pozitivního jsou opravdu schopní čehokoli ostatního :mrgreen:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe

Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“