Vodní Spoření Paliva - Oponentura

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Karban

Vodní Spoření Paliva - Oponentura

Příspěvek od Karban »

vlákno čisté - poo.


Takový vyvíječ RAG-1 dokáže nadělat mlhy dost.

I k pokusům přisávat ji do motoru došlo, byť to byly pokusy improvizované a horkou jehlou ušité.

A účinnost?

Asi bych to přirovnal někam k malé dvoudobé padesátce a rozdílu mezi jízdou na ní ve velkém horku, oproti jízdě ve vlahém podvečeru, kdy se začíná srážet rosa.

* * *


Karban

Příspěvek od Karban »

RAG-1 nikde v odkazech nenajdeš, jde o dost starý zařízení pro tvorbu aerosolové mlhy, např. pro zamoření porostů při boji s biologickými škůdci.

Ten "nárůst" výkonu u Simsona nebo podobných strojů může udělat v příznivých podmínkách tou večerní mlhou asi tak 5-10%, ale ono to dá pocítit, jestli jedeš 65 nebo 72.
U čtyřtaktu to tolik nepomůže.

Obecně platí, že tyhle pokusy moc nepřinesou...


*Karban*

Re: Mno, tak to bychom měli.

Příspěvek od *Karban* »

aNONym píše:Citroen AX 1.2 + 2x fontánkový mlhovač made in Baumax = hrubá měřitelná úspora zhruba 15 - 20 %. Jiná věc je, že :
- mlhovací vložky jsou napájeny 24 V (= plus ještě jeden pomocný aku, který se pomocí relé přepne / zapojí do série k hlavnímu aku)
- čas od času se musí vyčistit membrány mlhovačů
- životnost membrány 500 - 700 hodin (náhradní pak stojí stojí 125 korun)
- životnost vlastního měniče zhruba 2 - 4x víc než membrána (dávám to za vinu otřesům v autě / nekvalitě výrobku)

Ale i tak se to vyplatí. Nebo snad ne ?? ;)
Těch 85 je hodně, ale vztáhneme-li ten nárůst k výkonu, pořád jsem někde u cca 5 - 10 %.
---
Na Citroenu možná skutečně bude víc, je-li tam všem jak píše, ovšem těch 20% vidím jako hranici možností.
Pokud spočteš vše, co to vyžaduje a neopomeneš i vyšší opotřebení samotného motoru (to tam bude zcela jistě, ovšem nutno agregát rozebrat a porovnat se stejným, co jezdil bez úprav...), pak opět pojde nula od nuly.

Čili - ano, jednoúčelový pokus, ovšem pro trvalý provoz to nemá přínos...


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

aNONym-karban

Příspěvek od lajos »

Anonym to trochu přetáhl někam jinam (reaktor?). Plazma funguje na studeno s vodní mlhou(+VN), načež ve válci, přes 1000 stupnů, to chce klid, funguje to nezávysle na vás.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Mim

Příspěvek od lajos »

Ta kombinace s tím Geet se dá dost složitý, zatím nám stačí tvůj vyvíječ.


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: Mim

Příspěvek od Mim »

lajos píše:Ta kombinace s tím Geet se dá dost složitý, zatím nám stačí tvůj vyvíječ.
Tohle není o 100% náhradě paliva, ale o téměž 80% úspoře. Je na to třeba tak nahlížet. Bezpochyby jde o jednodušší a lépe přizpůsobitelné zařízení všem motorům.
Je to jen námět. Již nebudu do budoucna nic rozvíjet a řešit. Dostal jsem napamětnou. Mim :lol:


Však ono to půjde!!!
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Mim

Příspěvek od aNONym »

Mim píše:Již nebudu do budoucna nic rozvíjet a řešit. Dostal jsem napamětnou. Mim :lol:
Ty, jo ?? :lol: :lol: :lol: :lol: Rozhodně ne. Na to je tvé ego přiliš velké. ;) Vše v dobrém. Non 8)


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: aNONym-karban

Příspěvek od aNONym »

lajos píše:Anonym to trochu přetáhl někam jinam (reaktor?).
Asi tu došlo k malému nedorozumění. Reaktor (o kterém jsem mluvil já) se všeobecně říká té části GEET, ve které se provádí vlastní krakování. ;)


Karban

Re: Ultrazvuková mlha

Příspěvek od Karban »

Ale jo, jen napiš.

Ohaduju, že skutečně reálný poznatek bude o těch cca + 5-10% výkonu u dvoutaktu chlazeného vzduchem, u čtyřtaktu to bude méně.

Asi to nebylo tak silné "krmení", jako já RAGem do žigula...?

:?:


FavoRS
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: stř 04 úno 2009 14:27

Příspěvek od FavoRS »

For LAJOS:
Na plazmatické spalování???? Mohl by si mi to trochu přiblížit????
co by to obnášelo??

díkyss za info


Skrytá síla......ŠKODA FAVORIT.....FavoRS....
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

Tady-jak na to-plasma CAR- a hned první příspěvek a první pdf


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

Je zbytečné lézt zase jeden druhému na záda, stejně se nedošplhá (mezi námi) nikam.
Karban-bylo již xkráte probíráno že voda při vysoké teplotě a tlaku se může cyklicky(rezonančně?) rozkládat na H a O a zpětně slučovat na vodu ve válci při expanzním procesu směsy. Tím může přispívat energeticky. Tvrdit něco že nee!! u ás moc velký smysl nemá-ty vidíš do válce při výbuchu???


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

Otázka kde a jakým spůsobem měříš teplotu ve válci, čas děje nebude rozhodující, rozhodující je že podmínky na plazmatický rozklad vody nastanou.


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: Tyčový ultrazvuk

Příspěvek od Mim »

Moc ti děkuji za odkaz. Tohle je fakt výborné. Jinak, i jen ultrazvuková mlha ve spojení s upraveným GEET je jedna z nejlepších technologií pro úsporu, jakou jsem vyzkoušel. Škoda, že ti ostatní jsou spepí a mimice nehoví, jak napsal kdysi Gewo.
Mim


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

jenoduché dostupné ověření

Příspěvek od la »

Pro karbana nic ve zlým. :D Zcela dobrovolný a nepožadovaný DÚ.dosud tajemné.
Karban píše:
Aquarius1 píše:Tak jo nechám tě při tom,máš svůj názor a já ti ho brát nechci ani vlastně nemohu na to nemám nejmenší právo a právo jedince na svůj názor je dokonce i v ústavě a z morálního hlediska je pro mne svaté a to nejen kvůli nějakým napsaným slovům.Co člověk to názor.
Naprosto vzorová odpověď pubertíka: "...právo, názor, blabla..." a nic, argument nikde, prostě jen obhajoba výkřiku do tmy jiného puberta...

:lol:
Ultrazvukový mlhovač ve funkci s vodou ,zhluboka s z blízka nosem čichnout a pak přemýšlet jestli to pude,proč se tak děje a zkusit to změřit.Porovnat pocit a intenzitu s měřením.Obě dvě hodnoty jsou zcela reálné.Materiál na pokus je dostupný v každém větším obchodním domě obvykle ve funkci pod názvem mlhovací fontána přístupný zdarma.Měření ovšemže dokonalé mít vlastní.Chce to trošku sebezapření člověk nevypadá u toho zrovna in.Určité sebezapření bude též asi potřebovat zveřejnění pokusu a jeho průběhu,natož vytvoření vlastní rukou nikým nenapadnutelné dokumentace a její odborné vysvětlení.
Upozornění!!! Některé mlhovací ultrazvukové fontánky vydávají v nepravidelných intervalech strašidelné skřeky což je považováno v některých vrstvách naší společnosti za umění.Obvykle mají tvar připomínající malou jeskyni.
Je zde spousta členů ať anonymních či registrovaných před jejich ochotou sdělovat své zkušenosti a jejich nekonečnou trpělivostí ve vysvětlování i ochotou oponovat se hluboce skláním.


Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“